BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ali je belišće ipak ostvarilo kakvu takvu dobit to bi trebalo biti poenta

. [thumbsup] Datum objave: 4.2.2010 | 9:59
Zadnja izmjena: 4.2.2010 | 10:00
POSAO STOLJEĆA PROPAO , BALONI PUCAJU
Bar- Boljare: Kosor odbila jamstva Radiću, pregovori s bankama zasad neuspješni
Autor/izvor: SEEbiz / Index.hr

ZAGREB – Prema informacijama i izjavama koje je prikupio Index, sve je izglednije da će IGH nakon, što nije uspio pronaći novac za realizaciju ugovora o kupnji Zagrepčanke, zadesiti ista sudbina oko dobivanja posla za izgradnju autoceste u Crnoj Gori, koja je proglašena poslom stoljeća.

Premijerka Jadranka Kosor prije nekoliko mjeseci izgradnju crnogorske autoceste Bar-Boljare, koju su dobile hrvatske tvrtke Institut građevinarstva Hrvatske (ZSE:IGH-R-A), splitski Konstruktor-inženjering i Tehnika (ZSE:THNK-R-A), predstavljala je kao jedan od najvećih uspjeha hrvatske Vlade. Štoviše, presijecala je prije tri mjeseca svečanu vrpcu zajedno s premijerom Crne Gore Milom Đukanovićem i srpskim kolegom Mirkom Cvetkovićem, govoreći o Hrvatskoj kao ekonomskom lideru regije.

Nekoliko mjeseci kasnije, kada je umjesto riječi hrvatska Vlada trebala konkretno nešto i ponuditi i stati iza projekta, sve je izglednije kako će hrvatski konzorcij ostati bez posla vrijednog 2,77 milijardi eura, i to zbog toga što Vlada nije u stanju izdati jamstvo hrvatskom konzorciju za posao gradnje autoceste Bar-Boljare u Crnoj Gori, a Jure Radić nije uspio od banaka iskopati 124 milijuna eura potrebnih jamstava.

Za dva tjedna istječe nalog crnogorske strane koji je dala hrvatskim tvrtkama za dostavu novih financijskih jamstava, a kako nam je potvrdio glasnogovornik Vlade Zlatko Mehun, hrvatski konzorcij ne može računati na konkretnu financijsku pomoć Vlade.

"O jamstvu države u ovom se trenutku ne razgovara nego će se problem pokušati riješiti na drugi način. Iako je hrvatski interes da Konstruktor i IGH taj posao završe do kraja, ističemo da je propisima točno regulirano kome se i kako daju državna jamstva", rekao nam je glasnogovornik Mehun samo dva tjedna prije isteka krajnjeg roka i dodao kako je ministar financija Ivan Šuker zadužen za eventualno rješenje problema.

Posebno je zanimljivo kako hrvatski konzorcij ne može računati na dobivanje novca iz državnog fonda za spas gospodarstva koji se tek treba osnovati, jer iako smo u Vladi izričito pitali za fond, on nije spomenut među eventualnim rješenjima problema.

Kako su objasnili u Vladi, pomoć Vlade odnosi se tek na posredovanje Ministarstva financija u pregovorima hrvatskog konzorcija s poslovnim bankama kako bi IGH i Konstruktor pronašli jamstvo do isteka krajnjeg roka.

Vode li se pregovori, dokle su stigli i u kojoj su fazi, ministar Šuker ne želi govoriti iako smo ga opsjedali pitanjima proteklih tjedan dana. Stekao se dojam da se stvar zapravo nije ni pomaknula s mjesta. Da Radić ne može računati na pomoć, postalo je jasno i u Saboru prije tjedan dana, kada je ministar Šuker izbjegao odgovor na direktno pitanje saborskog zastupnika Damira Kajina propadala li hrvatski projekt stoljeća u Crnoj Gori.

Kako saznajemo, sama premijerka Kosor ne želi ulaziti u to jer bi automatski bila optužena za pogodovanje IGH-u koji je ionako poznat po dobivanju svih velikih poslova u Hrvatskoj te po tome što ministri u Vladi posjeduju i velik broj dionica te tvrtke. Odbijanje direktne pomoći za IGH trebao bi označiti i vrijeme definitivnog kraja pogodovanju IGH-u, na što je više puta upozoravano i iz Europske unije, sugeriraju nam naši sugovornici iz Banskih dvora.

Konstruktor i IGH u Crnoj Gori suočavaju se s problemima još od samog početka, kada su u međunarodnoj konkurenciji dobili natječaj. Službena vlast u toj zemlji obrušila se na IGH Jure Radića zbog velikog kašnjenja u jednom drugom, manjem poslu u toj zemlji. Riječ je o projektiranju obilaznice oko grada Kotora, a direktorica kotorske Direkcije za uređenje i izgradnju, Jagoda Berberović, prozvala je tada IGH neozbiljnom tvrtkom i priprijetila raskidom ugovora ako IGH što prije ne završi ugovo

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup] Građevinari su aut , prehrambene dionice su in ,
PREHRANA

Po pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec Ledo i Zvijezda. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Čelnici Đakovštine dovedeni u PU osječko-baranjsku
U PU osječko-baranjsku, zbog istrage o zlouporabi položaja i ovlasti te drugih kaznenih djela, dovedeno je sedam osoba iz tvrtke Đakovština d.d. u stečaju.

Autor: sl/VLM04.02.2010 11:47 (Foto: Arhiva VL)
OSIJEK – Sedam osoba iz tvrtke Đakovština d.d. u stečaju dovedeno je danas oko 11 sati u PU osječko-baranjsku zbog, kako neslužbeno doznajemo, istrage o zlouporabi položaja i ovlasti i drugih kaznenih djela.

U policiji su završili i predsjednik uprave Mijo Matić i član uprave Paško Gašpar.

Podsjetimo, Državno je odvjetništvo prethodnih tjedana "češljalo" papire Đakovštine kako bi se utvrdilo gdje je nestalo 2000 tona pšenice i 1000 tona kukuruza.

Tijekom dana očekuje se privođenje i u Istražni centar Županijskog suda u Osijeku, no još je nepoznato koliko će osoba biti privedeno.


[thumbsup] Građevinari su aut , prehrambene dionice su in ,
PREHRANA

Po pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec Ledo i Zvijezda. [thumbsup] [smiley] [wink]

jako su in, kad im dodaš Podravku onda svi skupa nemaju dobit kao Dalekovod. sve je to pušiona, pa Belje nema dobiti, a sad kad im država skreše poticaje biti će u minusu.
sve je to banana, skupa sa prejanicom podravkom i beljem na čelu [tongue]

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)

Molio bih kolegu sakaia da se hitno očituje zašto je ledo na 3 booka a Jnaf samo na 0,8…
Jeli to zbog drukanja na ledu?

Hvala!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)

Molio bih kolegu sakaia da se hitno očituje zašto je ledo na 3 booka a Jnaf samo na 0,8…
Jeli to zbog drukanja na ledu?

Hvala!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)


Molio bih kolegu sakaija da se hitno očituje zašto je ledo na 3 booka a Jnaf samo na 0,8…
Jeli to zbog drukanja na ledu?

Hvala!

pa ako baš hoćete prije ledo može biti na 3BV nego JNAF na 1,5 .a razlozi su slijedeći:
ledo je firma u privatnim rukama koja posluje po tržišnim načelima,a ne po babi i stričevima, ima malu imovinu iz koje generira značajnu profitabilnost, ima jedan od najjačih brendova, iz godine u godinu širi i povećava poslovanje, defenzivni neflexibilni sektor, itd.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

Evo nije mi jasno čemu ovi primitivni ispadi dvojice poznatih huškača na Ledu koji su to kupovali na 20 K i držat će do 40 K. Kolege vi patite od teže manije proganjanja i paranoje a posebice ovaj Deluks koji još nije naučio šta je lokalno dno?
Kolega Deluks da li je vama dobro?

Kolega BADMAN

što je primitivno?

Jesam li se ja vama obratio možda?
Pitao sam Sakaia, da koji vrag ledo radi na 3 booka…
Kakvo je njegovo mišljenje glede toga…
Sigurno su opet puno drukali i nadrukali ledo

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

[thumbsup] Kuže li igrači na našem tržištu pravila igre burze ? Ako je vlada dala izjavu koja ide direktno protiv dionica građevinara onda je sasvim normalno da i padaju baš dionice građevinara. To nema nikakve veze s bankarskim ili prehrambenim dionicama koje sada trebaju rasti jer nemaju veze s građevinom .Kad su se napuhivali građevinarski baloni na lažima o velikim poslovima nisu rasle banke , brodari ili prehrana a sad kad padaju treba padati sve. Ne nego ostale dionice trebaju rasti a građevinra padati ako vlada daje ovakova službena priopćenja. [thumbsup]
[thumbsup]Zelene se američki futuresi zelene se europske burze možda se i naša burza trzne i ovako je u velikom zaostatku s oporavkom za svijetskim burzama.Odgovorni najozbiljnije razmišljaju o izbacivanji građevinara iz sastava crobexa jer on nema budućnosti s ovim dionicama pred kojima su teška vremene krize i padova. Umjesto građevinara u crobex treba uvrstiti Todorićeve dionice tzv. todex . U Agrokoru je kroz sindikalni rad zastupljeno oko 7000 zaposlenika. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo Todorić je najavio da će svaki zaposlenik Agrokora dobiti i božićnicu u iznosu od 1.400 kuna što je i ispunio .
To je primjer a ne građevinari ili brodari u rasulu.
Možete li pretpostaviti koliki će biti uzlet dionica LEDO i ZVIJEZDA kad Ivica Todorić bude Kosoričin savjetnik ? Samo je nebo granica.
[thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Kolega BADMAN

što je primitivno?

Jesam li se ja vama obratio možda?
Pitao sam Sakaia, da koji vrag ledo radi na 3 booka…
Kakvo je njegovo mišljenje glede toga…
Sigurno su opet puno drukali i nadrukali ledo

Zar i vas kolega badman provocira i vrijeđa?
I mene isto, mene je prekjučer nazvao huliganom.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Kolega BADMAN

što je primitivno?

Jesam li se ja vama obratio možda?
Pitao sam Sakaia, da koji vrag ledo radi na 3 booka…
Kakvo je njegovo mišljenje glede toga…
Sigurno su opet puno drukali i nadrukali ledo

Zar i vas kolega badman provocira i vrijeđa?
I mene isto, mene je prekjučer nazvao huliganom.

lp
[/quote]

Sta ce jadan, ljut je i kivan na cijeli svijet..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Zar i vas kolega badman provocira i vrijeđa?
I mene isto, mene je prekjučer nazvao huliganom.
lp

Kolega plavi moram i vas pitat da li vam je dobro. Vi vrjeđate nazivajuć ljude neznalicama a ja sam to okarakterizirao huliganskim ispadom. Izgleda da vam teško ide shvaćanje napisanog.
Niš se vi ne brinite i u sječnju 2010. će u Lkpc biti pad ili stagnacija prometa [thumbsup]. Bit će i vama lakše jednog dana. Samo zatražite pomoć.

[thumbsup]Dobro spamate temu s glupostima o svome prepucavanju ustvari spamate da se prikrije istina koja je katastrofalna po dionice građevinara. [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close