BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.youtube.com/watch?v=tRho1X4IsFw

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [wink]

Fed oduševio ulagače na Wall Streetu

Na Wall Streetu su cijene dionica naglo skočile nakon što je američka središnja banka iznenadila ulagače odlukom o kupnji državnih obveznica. [thumbsup]
[thumbsup]Europske burze otvaraju zeleno link :Vaš link [thumbsup]
[thumbsup] Svakakako ste zaksnili na dionice građevinara jer su napravile veliki skok no još uvijek stignete kupiti podcijenjene dionice Leda, Zvijezde i Slatinske banke koje će tek napraviti rast. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: BEZ CENZURE – OPĆENITO

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

blokada se računa na +- 10% prosječne cijene prošlog dana, a na investoru je promena cijene u odnosu na zadnju cijenu proteklog dana

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


blokada se računa na +- 10% prosječne cijene prošlog dana, a na investoru je promena cijene u odnosu na zadnju cijenu proteklog dana

kolega al nije prosijecna cijena bila negdje cca 2042,00
znaci blokada bi trebala biti negdje na 2246,00,a sa je trenutno 2151,00

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

prosječna cijena jućer je bila 1941,38
najviša 2040,00. Po kojoj matematici si mogao dobiti prosječnu od 2042,00?

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


prosječna cijena jućer je bila 1941,38
najviša 2040,00. Po kojoj matematici si mogao dobiti prosječnu od 2042,00?

ok, frende…mislis na prosjecnu cijenu tokom jucerasnjeg dana.
Ja sam mislijo prosjecna cijena od zadnje kupnje/prodaje

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

REGULATOR
Besmislen Hanfin upitnik fond menadžerima
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
ZAGREB – U utorak, 17. ožujka, Ana Peručić iz Odjela za sistemske i specifične rizike Hanfe pod mentorstvom Stjepana “Stop-Loss” Morovića priupitala je društva za upravljanje investicijskim fondovima “Postoji li razumna razina znanja kod investitora?” Reakcije fond menadžera bile su znatno različite.

Većina institucionalnih investitora odbila je komentirati Hanfin upitnik, dok su ostali zatražili da se njihov identitet zadrži kako kasnije ne bi imali problema ukoliko se autoritetu komentar ne svidi. Pročitajte neke komentare.

“Neka pitanja u Hanfinom upitniku poput “Što smatrate “kompanijom s velikom tržišnom kapitalizacijom”, što “kompanijom sa srednjom tržišnom kapitalizacijom”, a što “kompanijom s malom tržišnom kapitalizacijom”?” za regulatora su zaista neprimjerena. Hanfa ne bi trebala da se ponižava pitajući nas kako poduzeća klasificirati u large-cap, medium-cap i small-cap grupe, nego nam treba dati definiciju svake grupe i naložiti nam da prema definicijama Hanfinih analitičara razvrstamo dionice u koje ulažemo”, komentirao je jedan fond menadžer čiju anonimnost ćemo zadržati.

“Pitanja poput “Koje indekse koristite kao benchmark?” ili “Na koji način vršite optimizaciju portfelja?” također su neprimjerena jer naša dužnost ne bi trebala biti da Hanfi otkrivamo naše poslovne tajne, a detaljan sustav javnih “benchmark” indeksa trebala bi objavljivati Zagrebačka burza”, dodao je.

“Mnoga pitanja iz Hanfinog upitnika poput “Kojim rizicima je izložen ukupni portfelj, a koji su najznačajniji za pojedine klase imovine? Na koji način se izvršava alokacija imovine portfelja u obveznice i dionice? Koje veličine uzimate za procjenu nerizične kamatne stope? Što je tržišna premija rizika za pojedinu klasu imovine?”, pitanja su za studente financija i ne postavljaju se ozbiljnim investitorima. No, ako nam Hanfa želi testirati osnovno znanje, nema problema. Ja sam naložio pripravniku da popuni Hanfinu anketu i mislim da s njom neće imati problema”, komentirao je drugi fond menadžer čiju anonimnost ćemo zadržati.

“Osobno me zanima što će kolege odgovoriti na pitanja poput “Koliki je omjer utjecaja kvantitativnih (prinos, rizici) i kvalitativnih (kamatne stope, BDP, monetarni i fiskalni uvjeti) pokazatelja u strukturi portfelja za fondove? Kod ulaganja u novi vrijednosni papir, što je najvažnije – profitabilnost, likvidnost, sigurnost ili nešto drugo? Koju strategija alokacije imovine koristite?” i pozdravljam nastojanje Hanfe da kroz ovakve anketne upitnike bolje upozna probleme sa kojima smo suočeni i kriterije na osnovu kojih donosimo odluke o investiranju”, dodao je drugi fond menadžer.

“Pitanja poput “Kolika je korelacija između kretanja prinosa fonda (osim za novčane fondove) s kretanjem domaćih indeksa – CROBEX-a i CROBIS-a? Kolika je korelacija između kretanja prinosa fonda (za dioničke i mješovite fondove) s kretanjem indeksa burzi na kojoj dionice fonda kotiraju? Koliko iznosi Sharpov omjer za fond? Koliki je godišnji promet portfelja, a koliki godišnji koeficijent obrtaja portfelja?” samo nam potvrđuju da zaposleni u Hanfi ništa ne rade. Hanfi svakodnevno dostavljamo sve podatke o našim portfeljima i odgovore na ova pitanja Hanfa može izračunati sama. Moj Middle-office manager izgubit će tri radna dana ne bi li podatke koje Hanfa traži presložio u format koji Hanfi paše. Drugim riječima, možda je Hanfina namjera zaista bila dobra, ali anketom nam je nametnula zaista nepotreban trošak gubitka vremena i to u situaciji krize globalnog tržišta kapitala kada nam svaki slobodan resurs kojim raspolažemo život znači”, komentirao je treći fond menadžer čiju anonimnost ćemo zadržati.

SUSRETI
Predsjednik Unilevera posjetio Ivicu Todorića
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Predsjednik Uprave Unilevera Paul Pollman posjetio je danas Agrokor i razgovarao s predsjednikom Agrokor koncerna Ivicom Todorićem na temu unapređenja međusobne suradnje, priopćeno je iz Agrokora.

Sastanku su, uz predsjednike Unilevera i Agrokora, prisustvovali i Antoine de-St-Affrique, potpredsjednik grupe Unilever za centralnu i istočnu Europu, Herman Verstraeten, potpredsjednik Unilevera za centralnu Europu, te iz Agrokora Ljerka Puljić, starija izvršna potpredsjednica za strategijske poslovne grupe, Damir Kuštrak, izvršni potpredsjednik za izvozna tržišta, Mislav Galić, izvršni potpredsjednik za poslovnu grupu Hrana i Ivan Crnjac, izvršni potpredsjednik za strategiju, priopćeno je iz Agrokora.

CRNA KRONIKA
Bivši par za 4,6 mil. kuna kupio dionice
http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2009,3,20,,156644.jl

who dares, wins

http://www.seebiz.eu/hr/burze/nimac-igh%2c-konstruktor-i-tehnika-imat-ce-problema-s-financiranjem,40678.html

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)

Azijske burze se zelene europske zelene amerika se danas sprema za veliki rast. Gledajte koliko će Ledo danas potegnuti a ako ste hrabri možete i dokupiti. Neće skoro biti ovako nisko.

Premješteno iz teme: SNBA (Slatinska banka d.d.)

Nevjerovatno da netko prodaje dionicu Slatinske banke i po 103 kune. Dok u isto vrijeme dionice Centar banke idu po 300 kuna. Slatinska banka ima veći kapital mrežu poslovnica po Hrvatskoj a Centar banka je samo mala zagrebačka bančica.

Premješteno iz teme: KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Mislim da je vrijeme da se zahvalim prodavačima ispod 200kn!

Premješteno iz teme: KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)


Mislim da je vrijeme da se zahvalim prodavačima ispod 200kn!

Zahvaliti je ok. I ja ću zahvaljivati nakon što kupim na 180, uskoro.

Premješteno iz teme: KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)



Mislim da je vrijeme da se zahvalim prodavačima ispod 200kn!

Zahvaliti je ok. I ja ću zahvaljivati nakon što kupim na 180, uskoro.
[/quote]

Nemam ništa protiv, može i na 50 što se mene tiče, ispod 200 dokupljujem, ispod 150 se zadužujem a ispod 100 prodajem sve što imam (mislim na materijalnu imovinu) i kupujem!

New Report

Close