BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U svakom slucaju hvala na dobrodoslici iako sam ja tu voajerski vec neko vrijeme 🙂 necete se ljutiti ako vas budem vise citao a manje komentirao nemam nesto pametno inace za reci draze mi vas je citati 🙂


ja nisam u cashu….a iskusan sam dioničar…ne bojim se previše jer ovo nije najveća korekcija koju sam doživio, a niti je posljednja u životu…slažem se s fazanom da se više boje iskusni dioničari a ima za to i važan razlog: imaju više love.[thumbsup]

Kolega ja nisam toliko dugo u dioničarstvu pa ne znam, ali da li je bila do sada veća korekcija crobexa od ove? Ako da koliko je tada pao i koliko je vremena trebalo za oporavak?

bila je zadnja veća korekcija 2005. godine

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


bila je zadnja veća korekcija 2005. godine

nije

početak godine oko 1550 nakon toga špica 2121 pa pad na dno od 1700 i opet spica za par mjeseci 2156
tj pad sa 2121 na 1700 = -20%

Heaven or Las Vegas

A kad je onda bila zadnji put korekcija nalik ovoj?
Ćini mi se, 2004. ili 2005.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ja se baš ne sjećam veće korekcije
http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikonii.html?f%5Bindeks%5D=CROBEX&f%5Btip%5D=3

http://whycroatia.blogspot.com/


A kad je onda bila zadnji put korekcija nalik ovoj? Ćini mi se, 2004. ili 2005.

ne, ništa slično, do sada najveći padovi 15 do 20% od 2003 naovamo, prije toga???

Heaven or Las Vegas

ondak smo u banani
[cry]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ondak smo u banani [cry]

ne, sve krivo danas pišeš

Heaven or Las Vegas


febo: ” A kad je onda bila zadnji put korekcija nalik ovoj? Ćini mi se, 2004. ili 2005. ” ne, ništa slično, do sada najveći padovi 15 do 20% od 2003 naovamo, prije toga???

1997-1998, pad indeksa od oko 80%

[lol]

@Duser,

pa napiši ti onda kako gledaš na ovu situaciju, ..bo ga ti, ja nisam previše optimističan, daj Bože da se varam
[shocked]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



@Duser
, pa napiši ti onda kako gledaš na ovu situaciju, ..bo ga ti, ja nisam previše optimističan, daj Bože da se varam [shocked]

iskreno najuplašeniji sam bio tamo negdje u petom ili šestom mjesecu 2007
uletio u 11-2006 sve mi otišlo gore sky high i mislim si pa dokle ovako, predobro da bi bilo istinito?
pokazalo se tako, da nakon toga nije bilo pred mgma pa pred ht pa pred izborna pa postizborna pa……
ukratko da svega toga nije bilo sada ne da bi bili na tankom ledu nego ispod njega

samo jedena od faza, pokušaj malo objektivno i bez emocija promotriti situaciju
svi pričaju o krizi, ja ju ne vidim, ne osjetim, tamo gdje radim plaće idu gore, 2007 najbolja godina ikad otkad je firme, također isto vrijedi i za sve firme sa kojima radim

previše visite na forumu i pratite kuknjavu klinaca koji su posudili od tate peneze pa si sad misle kako da mu objasne ….

Heaven or Las Vegas

i meni je 2007. bila najbolja financijska godina, kako u core businessu tako i u prinosima na burzi, baš zato možda sam se previše razmazio i pomalo me strah da tekuća godina neće biti nalik prošloj. oprostite za pesimistične slutnje, samo djelim svoja razmišljanja sa ostalima i ponavljam daj Bože da 2008. bude bolja od 2007.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]

Nathane47, molio bih ako ti nije teško, da mi kažeš nešto o dionicama TRFM, AMDN, BLKL. Dugoročni i kratkoročni planovi, uprava, transparentnost….itd

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Nisam se bolje odavno ovako nasmija dok nisam pročita ovaj blog na mojnovac, lik opisuje koda je armagedon:

15. travnja

Utorak. 15. travnja 2008. Točno je 19 sati. Vi slušate Dnevnik Hrvatskog radija. Urednik i voditelj je Jelena Buljan.
Poštovani slušatelji, dobro vam večer.
Nakon jučerašnjeg crnog ponedjeljka na Zagrebačkoj burzi, uslijedio je još gori utorak. Samo je blokada na većini dionica, spriječila još veći pad Crobex-a.
Zagrebačku burzu je zapljusnulo preko 5 i pol milijuna dionica HT-a i 700 tisuća dionica INE od fonda HB-a, što se kao domino efekt odrazilo i na cijenu svih ostalih dionica.
Na strani kupnje, gotovo da više i nema naloga, pa je teško bilo što prodati po nekoj razumnoj cijeni.
Burzovni analitičar Hrvoje Stojić iz HAAB-a, smatra da bi takva situacija mogla potrajati cijeli tjedan, a da već početkom slijedećeg tjedna možemo očekivati smirivanje i lagani rast indeksa.
Iz Fonda HB poručuju da nema mjesta panici i da će svi branitelji biti isplaćeni sukladno svojim udjelima u Fondu po tržišnoj cijeni udjela.
Braniteljske udruge zatražile su hitni prijem kod ministrice Jadranke Kosor, koja ih je obmanula, tvrdeći još prošle jeseni da njihovi udjeli vrijede 900 kuna, dok je danas očigledno da takve najave nisu imale nikakve veze sa stvarnim stanjem.
Ministar Damir Polančec u obraćanju medijima je izjavio da Hrvatska Vlada nema nikakve instrumente, kojim bi mogla značajnije djelovati na tržištu kapitala, naglasivši da se dioničarstvo svugdje u svijetu smatra rizičnim i podložnim velikim fluktuacijama cijena.
Financijski analitičari smatraju da se poklopio splet nesretnih okolnosti, kako na domaćem, tako i na svjetskim tržištima kapitala, naglašavajući da je ovo svakako povoljno vrijeme za kupnju uz nužan oprez, jer se dno još ne nazire…
U nastavku Dnevnika slijede vijesti iz kulture…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

New Report

Close