BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš razmišljam kak je sad biti u kuži onim novopečenim dioničarima tj. onima od proljeća 2007?
K tome još i margin call…

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


Baš razmišljam kak je sad biti u kuži onim novopečenim dioničarima tj. onima od proljeća 2007? K tome još i margin call…

Imam kolegicu i kolegu na poslu u maginima i svaka im cast.
Kad u tiru izgubis 100 000 – 150 000 kn a imas volje se nasmijat[smiley] – to je dionicar, stup i ponos ZSE.
Pozdrav kolegice!
Siguan sam da sada vjerojatno citas forum i samo cu reci ATPL je dotakla 2400, a znas sta to znaci.[thumbsup]

isprike ako je već netko postao, nisam vidio

http://www.poslovni.hr/69157.aspx

INtegra – novi proizvod Zabe vezan uz CROBEX
ZAGREB Ponuda ulagačkih proizvoda od danas je bogatija za novi proizvod. Zaba je izdala novu tranšu INtegre Zagrebačke banke, INtegru Cro Capital. Proizvod predstavlja ulaganje uz stopostotnu garanciju na glavnicu, a prinos INtegre Cro Capital je vezan uz kretanje dioničkog indeksa CROBEX, indeksa Zagrebačke burze. Putem ulaganja u ovaj proizvod klijenti imaju mogućnost ostvarivanja većeg prinosa u odnosu na klasičnu štednju. Minimalni parametri koji se moraju ostvariti da bi se sudjelovalo u INtegre Cro Capitalu jesu ulaganje od minimalno dvije tisuće kuna na pet godina, dok je povrat glavnice u potpunosti zajamčen. Upis traje do 29. veljače. Kao prva kod nas, Zagrebačka banka uvela je još 2003. struktururani štedno-ulagački proizvod INtegra.

Heaven or Las Vegas

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


E mamicu im… a da su se ovako bunili kad su povećali cijene telefonije 300% u jednom potezu i zbog čega smo još uvijek među najskupljima u europi sada se bune oko povećanja cijene nečega što je apsolutno najjeftinije i najkvalitetnije u regiji i šire. to ti se zove hrvatski idiotizam

Hrvatska – zemlja apsurda. Ma problem je u tome što bi političari i guzice dali tamo gdje mogu nešto “zavrnit” ispod stola. Šta misliš kako se plaćaju predizborne kampanje? Da li je HDZ objavio kako je i odakle financirao kampanju? A to je samo kap u moru… Uf! Neću više o politici. Ajmo malo o medijima – što kažete na senzacionalističku “bombu” na dnevniku? Kako je ta vijest obrađena? A recite mi da li ste čuli i jednu riječ o npr. luci ploče? Ne? Ma znam, taj dan je Paris Hilton bojala kosu… [rolleyes]

Ispričavam se na malom offtopicu, al morao sam to izbaciti iz sebe.

Sto li radi sada 42558 ljudi na poslovnom? Idite spavati ili se j… biti ce nas vise dionicara u buducnosti! Ovo je dobra skola novim dionicarima mogu tu i izgubiti, no oporavak ce biti dugotrajan i tezak.


Ma problem je u tome što bi političari i guzice dali tamo gdje mogu nešto “zavrnit” ispod stola.

Ne “bi dali” vec “dali su”. U tome je problem.

Nemojte se ljutiti nisam nasao prikladniju temu za iznjeti svoje razmisljanje pa cu se tu istresti. Uglavnom u zadnjih pola godine i kusur dana koliko pratim dogadjanja na burzi i citam forume u zadnjih mjesec dana me cisto iznenadi pisanje nekih “iskusnijih” investitora od mene. Naime ja sam jedan od onih sto vi volite reci “novopecenih” dionicara, i moram reci da sam se zato i suzdrzavao do sad iznositi svoje tvrdnje na forumu jer sam pretpostavio da me nitko nece ozbiljno shvatiti. “Gle” prve dionice koje sam kupio bile su od HTa i iskreno reko sam sam sebi necu ih prodavati ispod 450kn…onda sam poceo malo vise pratiti burzu i zbivanja oko nje (pogotovo forume). Na forumu sam skupio poprilican broj naslova knjiga koje ljudi preporucuju i procitao ih (uz jos dosta literature sa interneta). Dobar dio i nisam razumio ali neke stvari sjednu s vremenom. Sljedeci korak je bio odluka je bila da cu se okusati u ulaganju i nakon neke svoje analize odlucim se na kupnju nekih dionica, uvjet je bio da budu jeftinije i da ne ulozim vise od 10000kn. Nakon toga su te iste dionice padale sve do jucer a mislim da ce i dalje. No kad su pocele padati poslje prvog blagog razocaranja poceo sam malo drugacije razmisljati i spremao se na sljedeca ulaganja, spremio sam kes potpisao za pbz investor i cekao sa novcima na racunu, svoju ukupnu ustedjevinu koja je dosad bila na banci sam ulozio u par dionica ingre, malo vise atpl, belišća, sunh itd.. Uglavnom mozete zamisliti koliko mi se portfelj srozao ali moram reci da me ne muci bas previse jer od dana kupnje poceo zamisljati situaciju kad porastu i u nadi da ce se investiranje vratiti prije ili kasnije jer vjerujem u firme cije sam dionice kupio. Niti jedan post panike necete od mene viditi isto tako necu ni pretjerano optimisticno pisati jer nikad se nezna. I sto se boljih polovica tice ja sam svoju lipo posjeo i objasnio da sam riskirao tu i tu svotu novaca i da mozda ostanema bez velikog djela ali da ja vjerujem da necemo i da vjerujem da ce nam se ulog isplatiti. Eto tako razmislja jedan od te mase novopecenih dionicara, a mene vise cude neki od starijih investitora koji zadnji par dana panicare i iznose stavove u tako pesimisticnom tonu da bi covjek pomislio da se burza vise nikad nece oporaviti ili da ce svi novci propasti. Nema ovo puno veze s icim ali eto doslo mi da napisem pa ako ocete recite moderatorima slobodno da obrisu ovaj post i jos jednom isprike sto sam “uletio” u temu.

poZDrav


… poZDrav

dobrodošao na forum [thumbsup]

Heaven or Las Vegas

@axe11
dobrodošao

Imaš dobar stav o ulaganju u dionice. Slično razmišljam i sam i vjerujem da ćemo se ovoga za 10 godina sjećati sa osmjehom na licu i djeci pričati o tome. [wink]


poZDrav

oš iskreno?

Ja mislim da u ovoj situaciji puno više cvikaju ‘iskusni’ forumaši nego novopečeni dijoničari.

Drž’ se i samo naprijed.

I love the Smell of Profits in the Morning


axe11: ” poZDrav” oš iskreno? Ja mislim da u ovoj situaciji puno više cvikaju ‘iskusni’ forumaši nego novopečeni dijoničari. Drž’ se i samo naprijed.

I axe11, još nešto. Ne vjeruj nikome da je u dionicama. Svi su ti u cashu, jer im previše trzaju živci, čak i oni
iskusniji forumaši. SVI !!!
Pitaju se kada traba ući. Da vidiš kad krene kako će se ulaziti.[lol]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

ja nisam u cashu….a iskusan sam dioničar…ne bojim se previše jer ovo nije najveća korekcija koju sam doživio, a niti je posljednja u životu…slažem se s fazanom da se više boje iskusni dioničari a ima za to i važan razlog: imaju više love.[thumbsup]

...povijest se ponavlja...

http://www.vecernji.hr/home/manager/3008990/index.do

evo malo interesantne situacije o beliscu !!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


http://www.vecernji.hr/home/manager/3008990/index.do

evo malo interesantne situacije o beliscu !!


Interesantne svakako ,ima da grune u ponedeljak jos 10-15%

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


ja nisam u cashu….a iskusan sam dioničar…ne bojim se previše jer ovo nije najveća korekcija koju sam doživio, a niti je posljednja u životu…slažem se s fazanom da se više boje iskusni dioničari a ima za to i važan razlog: imaju više love.[thumbsup]

Ista priča kod mene, 100% u dionicama, a istina je i to da ljudi manje riskiraju što više novca imaju. Kad sam prvi put ušao u dioničarstvo sve sam bez straha ulupao u jednu dionicu, sad mi nije baš tako lako.

Dugoročno, svi smo mrtvi

New Report

Close