Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas se djevojčica neće javljati sa svojim best buyevima jer svaki put piše što je prodala a tržište drugi dan skoči, pa ispada malo blesava
a to ne voli

http://www.kucilooro.webs.com/

Evo prijedlog za best buy (što je i tema), ne nužno danas nego ovih mjeseci.

Prva grupa:
VDKT
VIRO
DLKV
HDEL

Druga grupa:
ADPL
DDJH
LKPC
IGH
JDPL

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Baš se pitam, a zakaj nema topic "best sell" … ili je to skoro pak isto.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ima topic best sell, potraži malo u starijim temama…
Ali ipak je ovdje previše drukera za kupnju da bi ta tema zaživjela [lol]

Ivana je danas kupovala s novcem koji je dobila prodajom vire na 380+.
Ivana zar ne?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Ivana je danas kupovala s novcem koji je dobila prodajom vire na 380+.
Ivana zar ne?

Naravno, zar itko misli drugačije.

Gdje je nestala stara anderperformerica (skroman doprinos razvoju hrvatskog jezika) ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Sad je u kockarnici, kad se vrati i naspava, slijedi izvještaj o brutalnoj zaradi……………… [smiley]


Baš se pitam, a zakaj nema topic "best sell" … ili je to skoro pak isto.
[wink]

Vaš link

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

best buy:

VDKT – preveliki fundamentalni gap u odnosu na basket ostalih građevinara koji će kad tad biti zatvoren. prema mojim izračunima, a koji se baziraju na petogodišnjem prosjeku P/EBITDA i EV/EBITDA, VDKT bi morao koštati preko 450 kuna da se zatvori gap uz uvjet da ostali građevinari ne narastu ništa.

ULPL– preveliki fundamentalni gap u odnosu na basket ostalih brodara, prema gotovo svim parametrima. ULPL je postao jeftiniji i od do sad najjeftinijeg JDPL. Nadalje… ULPL pokazuje najbolje poslovanje od svih bordara po pitanju profitabilnosti iz redovnog poslovanja (prijevoza roba), i to jedini iz porasta _prihoda_ u odnosu na isti period lani, što je zapravo vrlo vrlo dobar pokazatelj o stabilnosti ove firme. Nadalje, ULPL ima (po meni) optimalno satkanu flotu u odnosu na rizik vozarina. Ja sam veliki ljubotelj Atlantske plovidbe, ali ovakav fundamentali gap između cijene dionice ULPL i ATPL jednostavno nije održiv. Uključujući i dividendu, cijena ATPL je zapravo 1250 kn, dok u isto vrijeme ULPL košta ipsod 700 kuna. Neodrživo… tim više što ULPL ima najniži PE od brodara, a ATPL ga trenutno niti nema jer nija radila a profitom u 1H. prema P/B pokazatelju, ULPL je duplo jeftinija od ATPL i u rangu sa JDPL, s time da je profitabilnija od JDPL, a JDPL bi još dodatno morao biti diskontiran zbog državnog vlasništva. ULPL pokazuje zavidnu profitabilnost u prvom polugodištu ove godine. Uz očekivanje porasta vozarina na tržištu tankera, a zadržavanje ili neznatno povećanje vozarina za suhe, ovo je definitvno brodarski best buy.

best hold:

LEDO (ovo mi je rekao warren Buffet i ja ga slušam, uostalom popgledajte poslvanje od ove "recesijske" godine i ne samo to, pogledajte kako ova firma posluje godinama unazad)

VIRO (iako sam ga prodao, VIRO smatram kao vrlo dobar hold i vjerojatno ću se vratiti)

INA (držati INU, dobri fundamentalni pokazatelji i slijedi restrukturiranje)

TISAK (ovo može odletiti na 500 kuna dok kažeš keks, ukoliko se obistine priče o prodaji. ne zaboravite da je Toda plaćao 430 kuna i uložio još minimalno 50 do 70) firma ima vrlo jako bilancu u najjačem sektporu na svijetu- retail, i utrživa je vrlo lako.

ZVZD (defanziva da duboko ispod booka, ne prodajite ovo)

ima još nekoliko vrlo jakih buyeva i nekoliko vrlo vrlo jakih holdeva, al za sada ovoliko.

BEST SELL:

na crobex ispod 2800 ovo ne postoji

I'LL BE BACK

Hehe guvernoru – ukoliko se očekuje oporavak za godinu – dvije, ja bi rekao da su KODT , HT i ostale dividendne dionice best buy.

Naravno zasada su diskontirane zbog vrijednosti casha, odnosno visokih kamata na oročenje i posudbe.
Kada kamate padnu – mislis da ce HT ostati na DY 12-15 % – ne bi reko.


Hehe guvernoru – ukoliko se očekuje oporavak za godinu – dvije, ja bi rekao da su KODT , HT i ostale dividendne dionice best buy.

Naravno zasada su diskontirane zbog vrijednosti casha, odnosno visokih kamata na oročenje i posudbe.
Kada kamate padnu – mislis da ce HT ostati na DY 12-15 % – ne bi reko.

Zmrkla, slažem se. rekao sam da posojoe još nekoliko jakih buyeva i nekoliko još jačih holdeva…

svi komentari dobrodošli.

Za mene je nešto buy, ako ima očit fundamentalni gap u odnosu na basket sektora kod nas doma. Kao što su imali IGH na 1400 i JDPL na 100 kuna. ostalo su manje ili više holdevi. A ako usporedimo fundamentalne pokazatelje sa istim sektorima vani (ukoliko nemamo doma basket) onda je gotovo svaka dionica buy jer smo kao tržište kompletno diskontirani pa mi se uopće niti ne ulazi u tu diskusiju. Pokušavam davati argumente neovisno o tržištima vani…

pozz..

I'LL BE BACK

Svejedno, volim gledati jedinice ovih u cashu – toliko se čude današnjem rastu da ni ne pišu na forumu hahahha.

New Report

Close