Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dopisujem se sa jako puno nikova na forumu, 90% od kontaktiranih je u kešu u potpunosti.
To vam potvrđuje i velika posjećenost teme velika depresija 2 san ili java.
Nekako mi je pesimizam zavladao burzom ali ipak dionice sporo padaju, tako da su ovi u kešu nekao nestrpljivi pa drukaju na svakoj temi.
Prijatelji nema više margin kredita da tržište pada u jednom danu po 6-8%. Indikativno je da nema blokada. Indikativno je da mali kupju samo ono što raste i što je jako naraslo pa ćete vidjeti da su prometi na tim dionicama prilikom svakog pada sve veći.
Razlog tome je što se u njih nabijaju daytraderi koji očekuju ponovni rast, međutim neke od tih dionica su odradile rast za ovu godinu. Zašto:
1. jednostavno zato što su ih digli visoko da se skupe dovoljne količine, i nove velike količine se mogu skupljati jedino ako dionica nastavi rasti, ili ako stagnira i lagano pada u odnosu na osatale dionice na tržitšu. Budući da su narasle puno više od prosjeka sada će ih market makeri hladiti i iscrpljivati novopridošle dioničare koji opet sa gubitkom od 10-20 i više posto napuštaju brod.
2. ili oni koji su je digli izažlli su vanka i više nema tko pumpati dionicu.
3. ovo se ne odnosi na dionice tipa HT , iNA koje imaju jaku strukturu ulagača.

Evo sad u kojim dionicama biti pitanje je sada?

KRATKOROČNO
po meni u dionicama koje su bitne za buduće izbore,
u dionicama za koje se izravno vežu pozitivne odluke u svezi proračuna
u dionicama koje mogu biti meta preuzimanja

Dugoročno
Ht i Ina
i u dionicama od kojih danas svi bježe jer su kao neperspektivne, a takve uvijek davaju odlične prinose u daljoj budućnosti.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Lijepa trgovina danas nema, što.
Fino sve popadalo, nema šta.

Odjednom je sve opet tako jeftino, ne zna čovjek što bi prije uzeo.
Nakon duljeg vremena minus u portfelju, na opće veselje nekih.

Pa ne može stalno rasti, mora i padati zar ne?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




bok Ivana, kak je danas kod tebe na Janafu bilo?

ako trebas pomoc u cuvanju Janafa – samo reci…

[wink]

– pa iskreno danas je na JNAF-u bilo hebeno.
– danas sam izgubila bureka koliko ti nećeš zaraditi za 2 godine.

– ali ja se ne uzbuđujem puno, ipak je sav ovaj scenarij i bio pogođen.
– i ja imam nešto keša,
– nešto i prodajem, da si malo darežljiviji mogao si i od mene kupiti LKPC.
– imam široki izbor dionica na prodaji, ali i nije da se kupci baš i tuku za te dionice.

– a veseli me vaš ulazak u JNAF.
– jer kako stoje stvari to će te sutra sigurno moći prodati po 3.230kn .
– a sada tu je zbilja čista računica, koliko dionica toliko bureka.

– za JNAF, još ništa ne prognoziram.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

lakse se dise , jel da?
[wink]

Od početka godine, gotovo sve dionice odradile lijep skok. No, ono što si svi želimo (a neki su uspjeli) uhvatiti one koje odskaču od prosjeka.

primjeri su bili;
1. adpl
2. ledo
3. jnaf

A koje su sljedeće 3?

Hmmm

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".


Stampedo zapeo u Medulićevoj
http://www.vecernji.hr/vijesti/prevrnula-se-prikolica-kamiona-15-bikova-clanak-44145
Prevrnula se prikolica kamiona s 15 bikova

[lol] [lol] da nije medvjed izletio na cestu i uzrokovao ovo sve?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Od početka godine, gotovo sve dionice odradile lijep skok. No, ono što si svi želimo (a neki su uspjeli) uhvatiti one koje odskaču od prosjeka.

primjeri su bili;
1. adpl
2. ledo
3. jnaf

A koje su sljedeće 3?

Hmmm

Zaboravili ste PTKM i HDEL



Od početka godine, gotovo sve dionice odradile lijep skok. No, ono što si svi želimo (a neki su uspjeli) uhvatiti one koje odskaču od prosjeka.

primjeri su bili;
1. adpl
2. ledo
3. jnaf

A koje su sljedeće 3?

Hmmm

Zaboravili ste PTKM i HDEL
[/quote]

Kolega Alien, ako ne možete odokativnom metodom, molim vas uzmite u ruke digitron pa izračunajte da su PTKM i HDEL ipak liga ispod ovih navedenih.

Ne kažem ja to zbog toga što sam otkrio ADPL i na vrijeme ušao u Janaf, već čisto radi točnijeg prikaza stanja stvari.

S nadom da ćete uvažiti ovaj, u stvari, ispravak netočnog navoda, lp.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Skrećem Vam pozornost na jednu dionicu koja trenutno nije u fokusu malih ulagača.
Nalazi se u službenom tržištu,redovno je kupuju 3 od 4 obvezna mirovinska fonda..
svaki tjedan po nekoliko tisuća komada i to 90% po asku.
Već 6 mjesci oscilira na samom dnu,jer joj trenutna situacija (recesija)nikako ne odogovara
Cjena joj se još nalazi na nivou CROBEXA 1250.
Sad još nije aktualna ,ali za nekih 6mj do godinu dana će biti ponovo hit tržišta.
Tko na vrijeme uđe i nakrca se dovoljnom količinom i bude strpljiv za godinu najkasnije dvije će zaraditi toliko da mu više neće trebati pratiti burzu.
PS nemojte kasnije kukati kako niste na vrijeme uočili taj biser.


Kolega Alien, ako ne možete odokativnom metodom, molim vas uzmite u ruke digitron pa izračunajte da su PTKM i HDEL ipak liga ispod ovih navedenih.

Ne kažem ja to zbog toga što sam otkrio ADPL i na vrijeme ušao u Janaf, već čisto radi točnijeg prikaza stanja stvari.

S nadom da ćete uvažiti ovaj, u stvari, ispravak netočnog navoda, lp.

Vi ste otkrili ADPL? [rolleyes]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Skrećem Vam pozornost na jednu dionicu koja trenutno nije u fokusu malih ulagača.
Nalazi se u službenom tržištu,redovno je kupuju 3 od 4 obvezna mirovinska fonda..
svaki tjedan po nekoliko tisuća komada i to 90% po asku.
Već 6 mjesci oscilira na samom dnu,jer joj trenutna situacija (recesija)nikako ne odogovara
Cjena joj se još nalazi na nivou CROBEXA 1250.
Sad još nije aktualna ,ali za nekih 6mj do godinu dana će biti ponovo hit tržišta.
Tko na vrijeme uđe i nakrca se dovoljnom količinom i bude strpljiv za godinu najkasnije dvije će zaraditi toliko da mu više neće trebati pratiti burzu.
PS nemojte kasnije kukati kako niste na vrijeme uočili taj biser.

postoji razlog zašto je magma tamo gdje je trenutno.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Kolega Alien, ako ne možete odokativnom metodom, molim vas uzmite u ruke digitron pa izračunajte da su PTKM i HDEL ipak liga ispod ovih navedenih.

Ne kažem ja to zbog toga što sam otkrio ADPL i na vrijeme ušao u Janaf, već čisto radi točnijeg prikaza stanja stvari.

S nadom da ćete uvažiti ovaj, u stvari, ispravak netočnog navoda, lp.

Vi ste otkrili ADPL? [rolleyes]
[/quote]

Kolega, ja sam od 2006. od kada pišem toliko toga otkrio, da bi mi pozavidio i jedan Warren Buffet.
Sve je u arhivi, i bilo je tu svega.
Od davnih dana JMNC, HDEL, PLVA, VIRO, VART, BD62, JNAF, PBZ, ZABA, INGR, ADPL itd. itd. svega je tu bilo, jest da su neke otkrivene u pravom bull marketu, ali moja su otkrića rasla u vrlo kratkom roku po nekoliko desetaka ili stotina posto, a najvažnije je da su potukle Crobex do nogu.

Istina imao sam i jedan veliki promašaj, nisam predvidio da index može pasti na one grane na koje je pao 2008. ali što je tu je, tada sam imao neke druge poslove i nisam toliko pratio burzu, poglavito zbivanja u US, nije to opravdanje, već činjenica.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Od početka godine, gotovo sve dionice odradile lijep skok. No, ono što si svi želimo (a neki su uspjeli) uhvatiti one koje odskaču od prosjeka.

primjeri su bili;
1. adpl
2. ledo
3. jnaf

A koje su sljedeće 3?

Hmmm

Zaboravili ste PTKM i HDEL
[/quote]
Moj trenutni favorit je LKRI, a očekujem i pozitivna iznenađenja u građ. sektoru i ovo nikako nije nagovor na kupnju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima




Kolega Alien, ako ne možete odokativnom metodom, molim vas uzmite u ruke digitron pa izračunajte da su PTKM i HDEL ipak liga ispod ovih navedenih.

Ne kažem ja to zbog toga što sam otkrio ADPL i na vrijeme ušao u Janaf, već čisto radi točnijeg prikaza stanja stvari.

S nadom da ćete uvažiti ovaj, u stvari, ispravak netočnog navoda, lp.

Vi ste otkrili ADPL? [rolleyes]
[/quote]

Kolega, ja sam od 2006. od kada pišem toliko toga otkrio, da bi mi pozavidio i jedan Warren Buffet.
Sve je u arhivi, i bilo je tu svega.
Od davnih dana JMNC, HDEL, PLVA, VIRO, VART, BD62, JNAF, PBZ, ZABA, INGR, ADPL itd. itd. svega je tu bilo, jest da su neke otkrivene u pravom bull marketu, ali moja su otkrića rasla u vrlo kratkom roku po nekoliko desetaka ili stotina posto, a najvažnije je da su potukle Crobex do nogu.

Istina imao sam i jedan veliki promašaj, nisam predvidio da index može pasti na one grane na koje je pao 2008. ali što je tu je, tada sam imao neke druge poslove i nisam toliko pratio burzu, poglavito zbivanja u US, nije to opravdanje, već činjenica.

lp
[/quote]
Toliko pogodaka zaludu! Jer ti je onaj pad iz 2008. pomeo sve!



Stampedo zapeo u Medulićevoj
http://www.vecernji.hr/vijesti/prevrnula-se-prikolica-kamiona-15-bikova-clanak-44145
Prevrnula se prikolica kamiona s 15 bikova

[lol] [lol] da nije medvjed izletio na cestu i uzrokovao ovo sve?
[/quote]
Ja si razbijam glavu šta bikovi rade u Medulićevoj, reko da ne idu sa Markovog trga i gdje je tamo kružni tok !? Kad ono tek u 2. članku na Indexu skužim da je Bjelovar.

who dares, wins


Kolega, ja sam od 2006. od kada pišem toliko toga otkrio, da bi mi pozavidio i jedan Warren Buffet.
Sve je u arhivi, i bilo je tu svega.
Od davnih dana JMNC, HDEL, PLVA, VIRO, VART, BD62, JNAF, PBZ, ZABA, INGR, ADPL itd. itd. svega je tu bilo, jest da su neke otkrivene u pravom bull marketu, ali moja su otkrića rasla u vrlo kratkom roku

Moram prijmjetiti da ovoliko otkrivenja nije imao ni vasco da gama. da ne spominjem amatere poput kolumba i magellana.

Otkrio [lol]

NHF kolega al neka druga riječ bi bila ipak prikladnija….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close