Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema nam kolege Plavoga…………..izgleda da me poslušao i izišao iz Janafa…………….no nema veze

Da vidimo što bi se sutra moglo dobro kupovati/prodavati?::
Rekao bih da se brodarima i dalje ne piše dobro
Todex mi je fundamentalno dosta visoko (vjerovatno Toda želi užicati neki kreditić da odgodi default)?
Građevinari su sad već dosta nisko……………bojim se da tu nema baš više nema velikog prostora za pad
E sad ono što vas sve zanima, što će sutra eventualno rasti:
Nažalost nema dobrih vijesti [lol]
Europa otišla u žestoki minus
Amerika se bori sa navalom pesimizma (opravdanog) došli loši podaci

Držite se HTea
Zabe
Pbz
Podravke
Vira
Ernt
I oni će padati ali osjetno sporije, pa kad sve ode u mp3, barem ćete imati za sladoled i pljuge

Žao mi je zbog loših predviđanja ali nema smisla da se lažemo [bye]


barem ćete imati za sladoled i pljuge

Uvaženi kolega financijaš samo ste djelomično u pravu. Evo pokazao sam babi što ste napisali. I ona kaže da ste djelomično u pravu. Sladoled ne – pljuge da! Naime u vrijeme depresije kutija pljuga je vrijedila kao i unca zlata. Mogli ste za kutiju pljuga dobiti (robna razmjena) svašta. Sukladno njenom naputku možda ne bi bilo loše nabaviti koji šleper Marlbora pa u podrum. Čini mi se kao moguća dobra investicija pogotovo ako je iz Hercegovine.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


Građevinari su sad već dosta nisko……………bojim se da tu nema baš više nema velikog prostora za pad

Baba se ne slaže sa sladoledom a ja sa ovim dijelom. Mislim da će se ipak poneko ovdje izvrnuti. Krenuo bih recimo sa "developerima".

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!



I ne rece nam gdjica. Ivana7 koliko ona kumulativno od ulaska u ATPL brutalno zaradila? Meni se cinila da ona popusila.

-njoj je bolje da ipak piše dvosmisleno po običaju,eto ponekad se zaleti pa napiše iskreno i normalno fula kao i njene ovčice kako ih ona naziva
-e sad je pitanje ko je ovan,a ko su ovčice [shocked]
[/quote]

Ivana nije ime za ovna, tko je nagu… pitanje je sad 😀

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)



Građevinari su sad već dosta nisko……………bojim se da tu nema baš više nema velikog prostora za pad

Baba se ne slaže sa sladoledom a ja sa ovim dijelom. Mislim da će se ipak poneko ovdje izvrnuti. Krenuo bih recimo sa "developerima".
[/quote]

Cujte kolega, jasno mi je da Vasa baba ima dionice Adrisa, ali pod ove developere jel mislite na jednog ili na oba? Hvala na pojasnjenju.

,

Uvaženi kolega doberman – iskreno ne vidim niti jednog koji će ostati na nogama. Ako i ostane na nogama izgledati će ko da ga udarila RABA Turbo!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Samo da dodam u best buy……………….commodities dionicu Adrs
Hvala koleginoj babi što nas podsjeti na ovaj ticker…………bolja je nego pola foruma [smiley]

Još k tome imamo dvije opcije…………ili dionice Adrs ili šteku po šteku pa se spremiti za crno tržište?


Još k tome imamo dvije opcije…………ili dionice Adrs ili šteku po šteku pa se spremiti za crno tržište?

Baba veli: koje dijonice sinko. Što ti je to? Crno tržište – nema boljega. Gledajte kolega financijaš, znam da Vam ovo neće biti drago ali nisam ja siguran da niti Vi niti burza nećete u vrlo dogledno vrijeme biti na malo duljem Bank Holidayu!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Znao sam da je ona nedavna vijest patka za jeftini dokup Vira…………………… [wink]
Dakle Viro ostaje best buy………..

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/olaf-ne-istrazujemo-hrvatske-tvrtke-zbog-izvoza-secera,59724.html

kolega, možda da preimenujemo temu u ”Što bih želio da je best buy pa da se mogu istresti” [wink] Ne vozi PBZ nešto ovih dana…

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Obzirom da se u Banskim dvorima održava izvanredna sjednica Vlade………..nadam se da neće biti neugodnih iznenađenja jer će mi to pokvariti postotak pogodaka……..iako ne bitno [lol]

Predsjednica hrvatske Vlade Jadranka Kosor iznenada je večeras sazvala sjednicu Vlade o arbitražnom sporazumu sa Slovenijom te su u Banske dvore stigli svi ministri. Sjednica je, kako doznajemo, hitno sazvana da bi na njoj bio potvrđen sporazum sa Slovenijom kako bi ga premijerka sutra mogla parafirati.

Kosor je prije toga održala sastanak s predstavnicima svih parlamentarnih stranaka.

O tome hoće li prihvatiti sporazum sa Slovenijom, partneri se danas nisu htjeli izjašnjavati prije nego što im premijerka predoči sve detalje sporazuma.
Google oglasi

* Poziv iz banke
Najnoviji lažni poziv na Zezalici. Biraj 18 i valjaj se od smijeha!
http://www.zezalica.com
* Najbolji astrolozi
Novac? Karijera? Zdravlje? Ljubav? Mi imamo odgovore
http://www.proricanje.com
* iDEA studio
Studio za grafički dizajn, web i multimediju.
http://www.idea.hr

Predsjednik sabora Luka Bebić, koji je jedini ranije izašao sa sastanka, izjavio je kratko kako smatra da je sporazum dobar te da vjeruje kako će ga sve stranke podržati.

Šef HSS-a Josip Friščić ponovio je poznati stav svoje stranke da neće pristati na žrtvovanje nacionalnih interesa odnosno teritorija. Iz HSLS-a su pak poručili kako je velik uspjeh već i to da su pregovori deblokirani te se pregovara o arbitraži oko granice.

Za potvrđivanje sporazuma u Saboru Jadranki Kosor potrebna je i potpora oporbe budući da za njegovo prihvaćanje treba dvotrećinsku većinu.

Prije okupljanja čelnika svih stranaka Kosor je razgovarala sa svojim koalicijskim partnerima odnosno šefovima HSS-a, HSLS-a, SDSS-a i manjinama.

Osim Slovenije koalicija je trebala saslušati i obranu potpredsjednika Vlade Damira Polančeca oko afere Podravka. Polančec je, kako doznajemo, trebao partnerima objasniti je li imao kakve veze s malverzacijama u koprivničkoj tvrtki.

Za koaliciju je nužno da danas ili najkasnije sutra zauzme stav oko zahtjeva oporbe za smjenom Polančeca budući da je u petak sjednica Vlade s koje bi se trebala očitovati o zahtjevu SDP-a, HNS-a i IDS-a da se Polančecu izglasa nepovjerenje.

HSS će, kako neslužbeno doznajemo, u skladu s koalicijskim sporazumom oko Polančeca imati isti stav kakav i njegov partner HDZ. Iz HSLS- a se pak sve glasnije može čuti kako je svatko nevin dok mu se ne dokaže krivnja, a Polančeca za sada nadležne institucije ne trete. Špekulira se stoga da će njegov ostanak u Vladi ovisiti isključivo o njegovoj odluci.

Odlično. Sada znam zašto ekipa kupuje eure. Ne treba mi daljnje objašnjenje. Sve bolje od boljeg ovih dana.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


Nema nam kolege Plavoga…………..izgleda da me poslušao i izišao iz Janafa…………….no nema veze

Kada bi ja vas slušao bio bih ja na prosjačkom štapu.

ALi dragi koelga, zato je vama bilo super dok ste bili dobro sa mnom, prije nekog vremena.
Pa to se kupovali sve što i ja, oćeš Ingru ( tada na 13 000 ), očeš PBZ, očeš ZABU, pa na menio ste zaradili puno novčeka.

I baš mi je drago zbog toga, radujem se zbog vas.
Jedino me malo ljuti kad mi napišete ovakakv post, da ja poslušam vas, pa znate da ste me svojevremeno zvali profesor plavi, sjećate se?
Pa kako će profesor poslušati učenika, kad je taj profesor em 10-15 godina mlađi od tog učenika, em je ulagao u znanje u međuvremenu i dokazao svoju reputaciju, em se učenik pokazao kao lošim prognozerom. Profesor je učeniku uvalio PBZ po prosječnoj cijeni 690 kuna, i za to je kupio JNAF po 2 300 kuna.
Sada učenik ima PBZ na 610 kuna, a profesor JNAF na 3 600 kuna.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan, nisam li.

Što se tiče best buy-a ovih dana, ja se ne usudim prognozirati, skupljam nešto danas sam kupovao, ali još to nije to koliko trebam. TRenutno sam na ca. 30-40 % željenog.

Bum vam napisao kroz koji dan koja je dionica ( nije PODR, Uprava iz zatvora vodi tvrtku to mi se nikako ne sviđa ), a nije niti banka posebno ne PBZ ( jeste vidjeli netko je jučer htio prodati na PBZ-u 750 komada, nitko mu nije htio kupiti po 640, danas nema naloga, valjda se opametio pa će sipati polako, prema tome pripremite bidove, eto prilike smanjiti ulaz, možda prosjek padne i blizu 600 ( tada bi morali kupovati po ca. 550-570 ), ali sve je moguće na ovoj našoj burzi.

Želim puno uspjeha i srdačne pozdrave šaljem iz zapadnog djela metropole.
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dobro je da Europa danas dobro strmopizdila.
I Ameri su dobro potegnuli u crveno ali ipak malo manje.
Što se događa sa ATX.Padaju kao Crobex prošle godine .U dva dana više od 7%.

Ne bi bilo dobro da Europa otvori u crvenom,jer bi mi bi mogli u 3 PM.
Dakle,možemo očekivati ronjenje.
Brodari sigurno idu dole.
Osim TNPL jer Ivana stoji na braniku.
ATPL bi mogla prema BV tj ispod 1.000.Strah od stotinjak tisuća dividendnih dionica_panika.
LPLH je jeftina.Ali može i niže i to uz malo jaći promet/20.000 kn/.
JDPL se dobro drži,ali većinsko vlasništvo države i vjerovatni gubitak u trećem kvartalu bi ga moglo
povući malo niže.
ULPL s obzirom na iznenađujuće fantastično izvješće, sa većom kvartalnom dobiti nego lani ,bi
mogao imati najveći pad jer će se sutra sve rušiti,a naročito ono što vrijedi više.
Nadajmo se da će fondovi kupovati HT.To nam daje malo likvidnosti.Ali ako HT potone moglo bi biti
pakleno.I postavlja se pitanje što kupovati.
Fundamentalno jake dionice,gdje se očekuje dobro izvješće_ADRS
Ali i ULPL je na kraju dana platio izvrsno izvješće.Puknuo kamikaza cca 250 kom po BID i vratio na početnu poziciju.Dobro izvješće na ZSE ne vrjedi.Ovdje vladaju špekulanti i zato treba ulagati u znanje.
Da svojevremeno ADRS nije bio na 135 rekao bi da je to zicer.Mislim da bi to bila dobra kupnja,naročito ako se zaleti ispod 250.

Kolega, iskreno, nikad za vas nisam čuo……….a prema postovima prepunim prepotencije i preznih lauda samom sebi mislim da niti ne želim……….nemojte kaj zamjeriti

Vaši savjeti su se pokazali nekako promašenim, pogotovo u slučaju Janafa…….a tek sutra, ne bih volio biti u koži onih koji su navučeni da kupuju na 3.500, 3.600 i 3.700 kn……..

Svi su drugi u značajnoj prednosti pred njima……….osim ako ne požure

New Report

Close