Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

banke su nagomilale dobit, a nemaju keša

ne kaže se uzalud – bogatstvo nije keš

ovih dana očekujem poplavu odličnih bankarskih izvješća iz USA kako bi bankari pokazali da je loš period iza njih, a to paše i Obami
vjerojatno će izvješća za 3Q u americi "trebati" pokazati oporavak i njihovog gospodarstva

na valu tih izvješća u RH bi mogli rasti indeksi što bi moglo omogućiti fondovima da dignu cijene i pokupe dionice od svojih frendova

ono što je iza svega da i USA i RH su danas bliže bankrotu nego prije godinu dana


ovih dana očekujem poplavu odličnih bankarskih izvješća iz USA kako bi bankari pokazali da je loš period iza njih, a to paše i Obami
vjerojatno će izvješća za 3Q u americi "trebati" pokazati oporavak i njihovog gospodarstva

na valu tih izvješća u RH bi mogli rasti indeksi što bi moglo omogućiti fondovima da dignu cijene i pokupe dionice od svojih frendova

ono što je iza svega da i USA i RH su danas bliže bankrotu nego prije godinu dana


slažem se u potpunosti s navedenim scenarijem…

Moderatora treba zabranit!!!



– iskrcala sam se iz vlaka smrti.
– sada ipak lakše dišem.
– a i zaradilo se.

– I love this game.
Pozdrav !

– baci pogled na S&P
– kuda bi to moglo sutra ići?
– kukavico

[/quote]

– kukavice zarađuju.
– a oni hrabri ginu na braniku crobexa svog.

– uvijek sam se pitala, pa odakle vam sav taj novac koji gubite na burzi ????????

– I love this game.
Pozdrav !

Oni znaju foru [thumbsup]

Ivana kukavice zarađuju za burek [lol] [lol]

– uvijek sam se pitala, pa odakle vam sav taj novac koji gubite na burzi ????????

– pa malo se zaradi , npr. na HTu kad ode neočekivano gore
– a malo manje na ATPLu, kada se ne izađe kukavički na 2xfibu dok ameri jure gore.
– ustvari još nisam izašao, strpiti ću se još malo.
– ali priznajem da sam oko 1135 bio na okidaču
– 1135kn, ne 11:35 h

– nego, dajte radije neku prognozu
– kuda bi to moglo sutra ići?
– u ponedeljak, da budemo precizni


– uvijek sam se pitala, pa odakle vam sav taj novac koji gubite na burzi ????????

Uglavnom odakle i tvoj, od roditelja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– uvijek sam se pitala, pa odakle vam sav taj novac koji gubite na burzi ????????

Uglavnom odakle i tvoj, od roditelja.

[/quote]



– uvijek sam se pitala, pa odakle vam sav taj novac koji gubite na burzi ????????

Uglavnom odakle i tvoj, od roditelja.

[/quote]
ajde barem imam svi zajedno nesto zajednicko
pofuk

Fala Bogu nisam više jedini koji vjeruje u uspješnu turističku sezonu.
Za razliku od nekih ja sam to prognozirao prije 5-6 mjeseci!
Dakle kupujmo turističke dionice.

Ministar Bajs i predsjednik UHPA-e Žgomba o destinacijskom menadžmentu i sezoni

ZAGREB, 17. srpnja 2009.
Turistička sezona ide očekivano, sa za sada još prihvatljivim minusima, koje bi srpanj i kolovoz mogli i umanjiti, s obzirom da je prva polovica srpnja bila pozitivna, rekao je ministar turizma Damir Bajs na današnjem predstavljanju projekata razvoja destinacijskog menadžmenta u Ministarstvu turizma.
Sigurno neće biti tako katastrofalno kako neki prognoziraju, nego možda i bolje nego smo očekivali, dodao je predsjednik Udruge hrvatskih putničkih agencija (UHPA) Boris Žgomba.


Fala Bogu nisam više jedini koji vjeruje u uspješnu turističku sezonu.
Za razliku od nekih ja sam to prognozirao prije 5-6 mjeseci!
Dakle kupujmo turističke dionice.

Pa ne vidim da si kupio koju


Fala Bogu nisam više jedini koji vjeruje u uspješnu turističku sezonu.
Za razliku od nekih ja sam to prognozirao prije 5-6 mjeseci!
Dakle kupujmo turističke dionice.

I u boljim sezonama od ovogodišnje naša turistička poduzeća koja su prisutna na burzi nisu ostvarivala fantastičnu dobit.

Jedine turističke dionice koje bih kupovao su one kod kojih postoji mogućnost preuzimanja, ali to je već kocka druge vrste…

Da dodam još nešto. Apsolutno sam razočaran ponašanjem naših turističkih djelatnika, kako prema stranim gostima, tako i prema domaćim. Svako ljeto se bar nekoliko puta neugodno iznenadim.
Stav i način ponašanja velikog broja naših ugostitelja je da smo mi i naše more bogomdani i da ljudi trebaju biti sretni što imaju mogućnost doći ovdje ostaviti velike novce za osrednju ili lošu uslugu. Čast iznimkama.

Kad sam bio u Grčkoj, Španjolskoj ili Portugalu tamo su se svi trudili da mi kao turistu ugode što je više moguće i na kraju nisam nikad imao gorak okus kad sam plaćao račun.
Evo 2 primjera ispravnog ponašanja ugostitelja:
1) u Grčkoj sam bio u restoranu, naručim coca colu i konobar kaže da ima samo pepsi… ja složim tužnu facu i kažem da može onda i pepsi… a konobar na to kaže: ne ne, donijeti ću vam coca colu! i otrči negdje u susjedni restoran i donese mi coca colu…
2) u Portugalu sam naletio u restoranu na meso koje je bilo u nekom umaku koji mi se stvarno nije svidio i pojeo sam samo par zalogaja… došli su i konobar i kuhar se ispričati i objasnili kako je to neki njihov domaći recept i donijeli su mi bez ikakvog problema drugo jelo… čak ih nisam ni imao namjeru to tražiti jer nisu oni krivi što mi se to jelo nije svidjelo

Eto toliko. Hoteli, apartmani, plaže i ostale stvari, to se lako prema potrebi izgradi i obnovi. Ali mentalitet ljudi, to je teško ispraviti.



Fala Bogu nisam više jedini koji vjeruje u uspješnu turističku sezonu.
Za razliku od nekih ja sam to prognozirao prije 5-6 mjeseci!
Dakle kupujmo turističke dionice.

Pa ne vidim da si kupio koju
[/quote]

Krivo.
Potpuno.
Turisti su imali zadnjih godina velika ulaganja.
Rezultate su očekivali bolje,to je posebno bitno zbog vračanja kredita.
Rezultati su izostali zbog recesije.
Dobar dio bilanci pojest će kamate kod turista.

2010. se možda vrate tek na (loše) rezultate iz 2008.
Prilika za ući možda krajem 2010. uz očekivano bolje rezultate u 2011.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

New Report

Close