Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Draga Ivana stvarno ste jaki.
Možda Vam forumaši osporavaju puno toga što napišete, ali da ste izuzetno inteligentni i samuvjereni to Vam nitko ne može osporiti. Samo će ljudi sigurni u sebe (ne bahati i prepotentni) primiti šalu na svoj račun i iz nje napraviti još bolju. Ne mislim ovdje samo na moju šalu već na Vašu povijest prepiske sa raznovrsnim forumašima koji su Vas pokušali diskreditirati ili samo učiniti smješnom. međutim Vi ste uvijek bili svoja bez trunke bijesa, nervoze ili objesti. Ja u tome vidim Vašu veličinu i skidam Vam kapu na tome kao čovjeku. O ulaganju čovjek može napisati što poželi, ali iz postova je vidljivo njegovo pravo lice i njegove slabosti. Vaše su možda negdje drugdje, ali svakako ne u kvaliteti karaktera.
S poštovanjem Vatreni (koji je ponosan da ste mu na listi prijatelja).


suza mi je krenula



suza mi je krenula
[/quote]
Radosnica??? [wink] [proud]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

madmazel jovanka mit long gambe,
ljubazno Vas molim da navedete koje dionice smatrate povoljnom kupnjom na dulje vremensko razdoblje (ca 5 godina).
do tada bi neke od naših firmica mogle lagano cicikrepnit.
s osobitim poštovanjem zahvalan
glad1111(nisan još marenda’).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Biti će veselo kad krenu 1Q izvješća, tada će biti vrlo ugodnih a i nadasve neugodnih iznenađenja.
A onaj tko tada zapne u "krivoj" dionici mogao bi se naći u situaciji iz koje nema povratka.


Biti će veselo kad krenu 1Q izvješća, tada će biti vrlo ugodnih a i nadasve neugodnih iznenađenja.
A onaj tko tada zapne u "krivoj" dionici mogao bi se naći u situaciji iz koje nema povratka.

Zapravo tu i je ključ svega, sada sve raste/pada na temelju špekulacija koje dolaze iz inozemstva, s drugih tržišta. Izvješće može dionicu ostaviti na tim razinama, a može ju još spustiti. Možda najbolji primjer je IPKK, s 1400 na 300 i onda izađe lošije izvješće i što sada. Beton!!!

Jedino što me tješi na ZSE, to je što izvješća od prije nisu toliko savršena bila da je cijena nekih dionica rasla neumoljivo, pa samim time ni ne očekujem previše loše.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


madmazel jovanka mit long gambe,
ljubazno Vas molim da navedete koje dionice smatrate povoljnom kupnjom na dulje vremensko razdoblje (ca 5 godina).
do tada bi neke od naših firmica mogle lagano cicikrepnit.
s osobitim poštovanjem zahvalan
glad1111(nisan još marenda’).

pridružujen se molbi za madmoazel
ja san isto radozna da čujen koje su to ća ti se čine jako lipe………..

sve su to "zlatni dečki" iscenirali


madmazel jovanka mit long gambe,
ljubazno Vas molim da navedete koje dionice smatrate povoljnom kupnjom na dulje vremensko razdoblje (ca 5 godina).
do tada bi neke od naših firmica mogle lagano cicikrepnit.

– ja postavim pitanje i nitko ne želi odgovoriti,
– potpuno Vas shvaćam, jer je to zbilja vrući krumpir.
– pa ću onda ja pokušati u tome, onoliko koliko mogu.

– evo Zlatna kuna, i vijeće mudraca koje je presudilo koje su to dobre firme.
– e u njih treba ulagati.

– kao prvo bih preporučila staru hrvatsku firmu iz Knina koja već stoljećima proizvodi izvorni hrvatski proizvod, gips ploče, a zove se po nekom hrvatskom kralju ili knezu nekako s "K" ne mogu se sjetiti,
– a Vi gospodine Vlad morali bi znati kako je u Splitu i car Dioklecijan ugrađivao te ploče.

– druga firma je tvornica stakla iz Zagorja, prozvode boce još iz antičkog vremena, baš mi je Zgubi pričao kako je u Puli kod arene pronašao u kontejneru dosta tih bočica, zahebao se kad ih je prodao po 50 lipa.

– radi disperzi preporučila bi i izvornog hrvatskog osiguratelja ide nekako s "A", ali je njihova podružnica u njemačkoj ostvarila znatne gubitke ne u kunama, nego mi se čini u eurima i to u milijardama.

– i na koncu jedna banka, izvornog hrvatskog imena s područja Rijeke, ima u nazivu puno č i ć te to zbilja ne mogu niti izgovoriti, a ime je dobila po nekom brdu pokraj Rijeke.

– evo mislim kako je za svakog inteligentnog investitora i ovo dosta.

– I love this game.
Pozdrav !

pozdrav Ivana

ja sam dosta dugo prisutan na ovom forumu al eto nekako nism iz branse ekonomista i ostalih stručnih timova pa se ne petljam previše … danas to ionako nije bitno jel sve ide naopak ,davno mi je moj dobar prijetelj savjetovao da se dionice kupuju dugorocno na 5 – 10 godina itd da ne zamaram s već zananom pričom ali žeilo bih vam se zahvaliti na poštenim i iskrenim postovima i nekaj smo naavčili valjda nas buju razmeli, se veda ……….možda da dok se ovo sranje ne završi da se igramo s pogađanjem lijepih starih pjesama …….u srcu mome i u mojo……kakk iiddee ddaaljljee..

lp


madmazel jovanka mit long gambe,
ljubazno Vas molim da navedete koje dionice smatrate povoljnom kupnjom na dulje vremensko razdoblje (ca 5 godina).
do tada bi neke od naših firmica mogle lagano cicikrepnit.
s osobitim poštovanjem zahvalan
glad1111(nisan još marenda’).

To je barem vrlo jednostavno. Političari trebaju novce. Ako ih nemogu dobiti vani onda se moraju okrenuti onome ko ih može stvarati u zemlji. Dok su mogli dobivati kredite u inozemstvu, domaća proizvodnja ih nije zanimala i gušili su je. Sada kada nema novaca izvana politka će se morati okrenuti onima koji mogu stvarati vrijednost i morat će ih podržati.

U isto vrijeme imali smo dva događaja koja su rezultirala potpuno oprečnim rezultatima. Dvije hrvatske kompanije pokušale su sakupiti kapital. Ingra čija dijelatnost ovisi o kreditnom zaduživanju države, i Podravka koja je proizvođač hrane i lijekova. Samo 1,9% od ponuđenih INGRA-inih dionica je
upisano u dokapitalizaciji. S druge strane interes za Podravkine obveznice je bio 200%. Inters investitora se okreće prema proizvodnom dijelu gospodarstva.

Po mom mišljenju jedan dobro diverzificirani portfolio hrvatskih proizvođača bi mogao vrlo lako ostvariti prinos od 100% u narednih 5 godina. Ako k tome uzmemo u obzir da će većina firmi u narednih pet godina popraviti vlasničku strukturu (rješiti se države, njezinih kadrova i socijalnih davanja) onda je ovo još izvjesnije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Twixer, bravo, evo ti 100, konačno na ovoj temi jedan konstruktivan post za razliku od uobičajenog filozofiranja.



madmazel jovanka mit long gambe,
ljubazno Vas molim da navedete koje dionice smatrate povoljnom kupnjom na dulje vremensko razdoblje (ca 5 godina).
do tada bi neke od naših firmica mogle lagano cicikrepnit.

– ja postavim pitanje i nitko ne želi odgovoriti,
– potpuno Vas shvaćam, jer je to zbilja vrući krumpir.
– pa ću onda ja pokušati u tome, onoliko koliko mogu.

– evo Zlatna kuna, i vijeće mudraca koje je presudilo koje su to dobre firme.
– e u njih treba ulagati.

– kao prvo bih preporučila staru hrvatsku firmu iz Knina koja već stoljećima proizvodi izvorni hrvatski proizvod, gips ploče, a zove se po nekom hrvatskom kralju ili knezu nekako s "K" ne mogu se sjetiti,
– a Vi gospodine Vlad morali bi znati kako je u Splitu i car Dioklecijan ugrađivao te ploče.

– druga firma je tvornica stakla iz Zagorja, prozvode boce još iz antičkog vremena, baš mi je Zgubi pričao kako je u Puli kod arene pronašao u kontejneru dosta tih bočica, zahebao se kad ih je prodao po 50 lipa.

– radi disperzi preporučila bi i izvornog hrvatskog osiguratelja ide nekako s "A", ali je njihova podružnica u njemačkoj ostvarila znatne gubitke ne u kunama, nego mi se čini u eurima i to u milijardama.

– i na koncu jedna banka, izvornog hrvatskog imena s područja Rijeke, ima u nazivu puno č i ć te to zbilja ne mogu niti izgovoriti, a ime je dobila po nekom brdu pokraj Rijeke.

– evo mislim kako je za svakog inteligentnog investitora i ovo dosta.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

…ukratko…nelikvidne dijonice…na kojima bi brzo štela van…jer u doba krize…a i 5 g. poslije nema vajde u njima…
…zapravo vam je željela preporučiti dividende dionice…al nije…jer prvo kupite ove od nje…pa bu ona u ht, adris i slične…a onda po nalogu…kad se nakrcaše junaci…a po mogućnosti poslije dividende navalite na te dionice…
…p.s. ne brigajte se…bit će dana obavijest na vrijeme od dotične korisnice…kao i uvijek…
…opa ovo je već postalo presmješno…ajde par puta…al pa vi tu pišete već skoro 3 godine…kak vam se da dalje lupetat tak…pa rekel bi da lupetate gore od političara…a i njima se sve zaboravlja [thumbsup]

Meni se cini da su preporuku dobitnici Zlatne Kune al mora da sam zabrijo nes…



madmazel jovanka mit long gambe,
ljubazno Vas molim da navedete koje dionice smatrate povoljnom kupnjom na dulje vremensko razdoblje (ca 5 godina).

– i na koncu jedna banka, izvornog hrvatskog imena s područja Rijeke, ima u nazivu puno č i ć te to zbilja ne mogu niti izgovoriti, a ime je dobila po nekom brdu pokraj Rijeke.

– ma ko više gleda na 5 godina.
– np. ova moja preporuka (banka čudnog imana i prezimena) u jedan dan plus +17,02%.

– I love this game.
Pozdrav !

Vatreni bi zbario Ivanu, valda misli da joj je slika iz putovnice na avataru.Ajde ljudi će se i zaljubit zbog dionica, nije to ni tako loše, a kad se probude iz transa, možda dionice budu jako gore. [thumbsup]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Dividenda HT-a.

– zahvaljujem se upravi HT-a na izdašnoj dividendi.
– ja sam računala kako će biti cca 26,50kn, ali s ovih par kuna više ja dobivam desetke tisuća kuna više.
– evo skinula ja još jedan jack pot.
– a nije da se nije slavilo i tulumarilo,
– danas sam se digla u 16.00 .
– i večeras će se slaviti,
– HT je to zbilja zaslužio.
– Mudriniću pozvan si na tulum, ako pratiš ovaj forum, ne treba ti ni auto, kuće su nam u susjedstvu.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. tko ono piše kako je kriza.
– ja bih rekla kako je ovo kriza kako za koga.
– nažalost većina će uvijek biti u krizi.

New Report

Close