Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BCIN, stabilna, profitabilna, dividenda kapa, fundamentalno odlična, dugoročno će se prodati:

P/E 4.6

Kapital – obaveze = 129€/dionici (trenutna cijena na burzi 53€)

Više na topicu BCIN.

 

 





 



 

Izgleda da su se neki prepali smjene vlasti pa rasprodaju vrući kontrolni paket u Jadran tvornici čarapa..

Je li to netko javno bježi od obveze javne ponude? :)

 

 



 

 

 

 

Informanka.

 

– ovaj tjedan portfelj u plusu +1.8%, polako se približavam godišnjem plusu od +50%, trenutno je +48.3%.

– portfelj mi raste pomalo ali sigurno.

– KODT mi ostvaruje redovni tjedni rast, da nije bilo pada na MDKA rast bi bio i veći.

– imam nešto keša i nikako da kupim malo KODT na nekim jeftinijim cijenama.

– sve u svemu dobro je, a kako vidim u nekoj bliskoj budućnosti biti će još i bolje.

IKBA.

 

– izišlo odlično izvješće za 1Q24.

– IKBA je stvarno jedna mala ali fundamentalno najbolja banka u HR.

– zbog izvješća je i cijena išla malo gore.

– dionica vam je stvarno jeftina.

ZABA.

 

– i tu smo imali dobro izvješće za 1Q24 što se odmah osjetilo i na cijeni.

– ZABA je fundamentalno dosta skuplja od IKBA, ali daje puno bolju div. od IKBA a i dosta je likvidna, ima ju sva fondovska industrija i stvarno ju nije problem kupiti ili prodati.

– dobro ju je imati u portfelju.

Informanka.

 

– uz sitan ovotjedni pad KODT i ovaj tjedan sam uspjela ostvariti lijepi rast portfelja od +1.0%, a u ovoj godini rast je +49.3%, još malo i ide to na +50%.

– ovaj rast su mi omogućile banke s svojim rastom (IKBA i ZABA) a i MDKA mi je isplatila lijepu dividendu i na kraju tjedna rast portfelja od 1%.

– ovaj tjedan sam puno trgovala, najpametnije bi mi bilo da ne radim ništa, skupljam dividende i gledam kako mi portfelj raste, ali da bi imala minimalnu proviziju jednostavno moram, ma neka nešto zarade i brokeri,

– prodala sam dosta ZABA, podigla se cijena i računam šteta ne izići s jednim dijelom, ali sada me hvata godišnji porez na kapitalnu dobit.

– postavim malo veću kupnju na KODT, postavim se nisko, računam neće to proći i prođe mi 70%, a previše imam te KODT (71.9%), a kako ju neću imati kad tako lijepo raste i još bolje posluje.

– i još sam kupila nešto sitno ERNT, toliko da pratim tu dionicu.

– imam keša, nisam ništa potrošila od div. MDKA a uskoro mi stiže i div. ZABA.

– postavila sam se na kupnju KODT i KODT2, jeftinu, pa ako prođe dobro prođe.

MDKA.

 

– vidjeli smo kako je ova dionica poželjna na div. od 900e, na žalost dioničarima je isplaćeno 200e,

– za jedno 3-5g. možda će i biti moguće isplatiti tu div. od 900e.

– kad bi cjelokupna dobit od div. išla u div. to bi bilo moguće i za 1-2g.

– za ovu godinu ja sam računala s isplatom div. od 280e,  a mogli su slobodno i 300e.

– ako čitate izvješća mogli ste primijetili kako nema novca u kasi, odnosno ima ga manje nego obično, a razlog tome je što država ne plaća svoje dugove, tehnička vlada, mislim da će se to popraviti s novom vladom.

– a od uprave očekujem da će nam iduće godine isplatiti ovih 100e za koje su nas sada zakinuli.

– od dionice MDKA ne očekujem ništa, odnosno tu će i dalje biti velika nelikvidnost.

– tu dioničari znaju što imaju, i jednostavno ne daju jeftino.

– dionica je fundamentalno stvarno jeftina, ako dodatno padne na 6.000e ja ću je dokupiti.

– ova dionica ima stabilnu dioničku strukturu, jako malo dionica van top10 i ono što je najvažnije: stabilno i sigurno poslovanje.

– dogodine se nadam puno većoj dividendi, a vidjeli ste kako velika dividenda momentalno jača potražnju za ovom dionicom.

– a uvijek imate mogućnost napisati na onom drukerskom forumu “Dionice.NET” da ste bili na skupštini da je izglasana dividenda od 1.000e i na brzinu iziđete iz dionice bez da rušite cijenu, to vam je šteta ne napraviti jer vam takav tip drukanja nije zakonom zabranjen u RH.

IKBA.

 

– kako sam i prije pisala, jeftina dionica, dobo izvješće je malo podiglo cijenu.

– dionica je i dalje dosta jeftina, nadam se porastu cijene.

– šteta ju je ne imati u portfelju.

KODT.

 

– ovo vam je stvarno najbolja dionica na našem tržištu.

– ako ju nemate, onda ju kupite.

– i na ovim cijenama od preko 1.500e to vam nije skupa dionica.

– tu vam cijena stalno raste, ali ju prate i dobri fundamenti tako da je stalno ova dionica jeftina i sada tu ima dosta prostora za daljnji rast.

– dividenda nije velika jer firma najveći dio dobiti reinvestira u daljnji rast firme što više nego dobro čine.

– i ta mala div. sigurno neće puno utjecati na cijenu dionice nakon ex.div.

– najveći utjecaj na cijenu tu će biti 24/7 kada izlazi 2Q24 KODT.

– moja očekivanja (ona konzervativna) za taj 2Q24 KODT su da će biti barem duplo bolji od 2Q23.

– i kad vidimo rezultate 2Q24 očekujem rast dionice od min. 50-100e.

– zbog svega navedenog najbolje vam je nabaviti tu dionicu KODT na vrijeme, i skupiti div. 31.75e, prije izvješća za 2Q24 kad će cijena dionice porasti zbog samog izvješća.

– ja vjerujem u ovu dionicu, zbog toga mi i čini 71.9% portfelja.

 

ivana7, 11.05.2024. u 17:45

KODT.

 

– ovo vam je stvarno najbolja dionica na našem tržištu.

– ako ju nemate, onda ju kupite.

– i na ovim cijenama od preko 1.500e to vam nije skupa dionica.

– tu vam cijena stalno raste, ali ju prate i dobri fundamenti tako da je stalno ova dionica jeftina i sada tu ima dosta prostora za daljnji rast.

– dividenda nije velika jer firma najveći dio dobiti reinvestira u daljnji rast firme što više nego dobro čine.

– i ta mala div. sigurno neće puno utjecati na cijenu dionice nakon ex.div.

– najveći utjecaj na cijenu tu će biti 24/7 kada izlazi 2Q24 KODT.

– moja očekivanja (ona konzervativna) za taj 2Q24 KODT su da će biti barem duplo bolji od 2Q23.

– i kad vidimo rezultate 2Q24 očekujem rast dionice od min. 50-100e.

– zbog svega navedenog najbolje vam je nabaviti tu dionicu KODT na vrijeme, i skupiti div. 31.75e, prije izvješća za 2Q24 kad će cijena dionice porasti zbog samog izvješća.

– ja vjerujem u ovu dionicu, zbog toga mi i čini 71.9% portfelja.

 

Končar Omnipotentna Digitalna Tiskara (Novca)

Osjećam se ugodno u sa debelo preko 40% u toj digitalnoj tiskari. Sviđa mi se cijela priča i sviđaju mi se performanse. Trenutno i u bližoj budućnosti IMO nema bolje priče na ZSE. Možda je ima pa ju ne vidim, ali rezultati “dista” su da padneš na zadnjicu. Godinama nisam vidio nešto toliko dobro. Istinski jednorog. Naravno da na sve to utječu aktualna tržišna zbivanja, ali ona i jesu dio cijele te fenomenalne priče.

ivana7, 28.04.2024. u 15:45

MDKA.

 

– na ovoj dionici ubija nelikvidnost.

– cijena dionice je stvarno fundamentalno jeftina p/e 11, a nakon izvješća 1Q24 sigurno pada na 10, a možda i manje od 10, za par dana ćemo i to vidjeti.

– MDKA ima najveću cijenu od dionica na burzi, (zbog toga imamo i mali broj dionica).

– mali dioničari na našoj burzi su jedni od najsiromašnijih malih dioničara u EU pa je to vjerojatno razlog zbog čega se dionicom slabo trguje.

– mali savjet: pred skupštinu ne kupujte ovu dionicu jer onda nećete dobiti div. za 2023., dividenda se izglasa na skupštini pa imate ono t+2, koje važi za div.

– tu svakako očekujem veću div. od prethodne div.

– stvarno je šteta ne imati ovu dionicu u portfelju, koliko je dobra uskoro ćemo vidjeti u izvješću 1Q24 a i na skupštini kolika će biti dividenda.

Hoće li KODT jednog dana koštati ko MDKA?

Gotovo je tragično da je pred nekoliko godina bilo moguće kupiti i ne tako minijaturnu količinu Medike po komotno ispod 15.000HRK. Goooolema izmakla korist. A lako da većini nas koji nismo u toj dionici, ta ista korist izmiče i sada. Nalazimo stotinu razloga za ne kupiti ju, a sve dok previđamo tisuću razloga zašto ju kupiti.

Informanka.

 

– buran tjedan, puno sam trgovala i portfelj mi je ostvario ovotjedni minus od -1.6%, minus bi mi zasigurno bio i veći ali mi je legla div. ZABA, hvala ZABA na lijepoj dividendi.

– godišnji prinos mi je +47.7%, skoro sam došla do 50% ali se trenutno udaljavam od tih čarobnih 50%.

– ovaj tjedan sam se išla malo ukeširati, tako da mi je keš pozicija 5.9%, ono da imam keša za kupnju ovo ljeto ako cijene padnu.

– sve pozicije sam malo kratila, puno sam prodala KODT i KODT2, po dobroj cijeni, malo sam isprobala kako ide prodaja, ma ide bez problema, usprkos prodaji tog KODT i dalje imam previše (70.6%), još bi to trebala kratiti.

– prodala sam i jednu dionicu MDKA, kratila sam i banke, žao mi ZABA, ja ju prodajem a ona raste, ali još imam toga.

– prošli tjedan sam pogodila s ERNT, sada ste digli cijenu, taj ERNT mi u srpnju ide u prodaju.

– i tako ja u nikad većoj keš poziciji i krene prodaja MDKA, nisam bila u pravo vrijeme pri komp. ali sam ipak uspjela kupiti 3 dionice MDKA po akcijskoj cijeni.

–  mislila sam kupiti još te MDKA po akcijskim cijenama ali izgleda ponestalo dionica prodavaču, a sve sam učinila kako bi još spustila cijenu, stavila sam dosta svojih dionica na prodaju, pa ako vam smetaju u portfelju te dionice MDKA ja vas čekam na nekoj realnoj cijeni od 6.000e.

New Report

Close