Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jope, kod Ivanice nećeš nikad naići da ti neku dionicu preporuča da kupiš, – a zaboravljaš ona divna vremena PTKM, kako nismo ništa preporučili, pa koliko smo samo novca investitorima stavili u đep, samo kad bih na forumu imala i Cartmana sigurno bi bilo i više preporuka, taj mi dečko stvarno nedostaje na forumu. Pozdrav !

e to su bila vremena kad se konstruktivno raspravljalo o dionicama. Nadam se da će se prijatelj Cartmann odlučiti vratiti pa da raspravljamo o nekim drugim dionicama ili o vroijednosti ptkm u trenutku privatizacije.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

a sto kazete na Valamar?

koja su misljenja o Atlantic gupi?

Za ivanu7

PBZ Equty 82,64 %
Aureus Equty 90,9 %
ZB aktiv 17,5 %

To na naravno zavisi kada sam ulazio i sa koliko novaca.

Draga ivana7 poštujem tvoje mišljenje da se na slažeš sa mnom oko izbora dionica. Ovo je forum otvorenog tipa i svatko ima pravo na svoje mišljenje i komentare. Po meni što ih je više to bolje. Malo mi istina smeta veliki broj moderiranih članova, ali to je odluka vlasnika foruma.

Trenutno mi se cijelo tržište čini pregrijano te većina dionica precijenjena. Treba biti oprezan kod budćih ulaganja naročito sada kad dolazi veća količina novca na tržište. Međutim treba uzeti u obzir da će ovim tempom IPO-a te osnivanja novih fondova ( 12 novih u mjesec dana ) doći vrlo brzo do zasićenja tržišta i da će ponuda premašiti potražnju. Naročito u ovom trenutku prije izbora i prije izvještaja 3Q.

Pozdrav svima i uspješno trgovanje sutra.


Draga ivana7 poštujem tvoje mišljenje da se na slažeš sa mnom oko
izbora dionica. Ovo je forum otvorenog tipa i svatko ima pravo na svoje
mišljenje i komentare. Po meni što ih je više to bolje. Malo mi istina
smeta veliki broj moderiranih članova, ali to je odluka vlasnika
foruma. Trenutno mi se cijelo tržište čini pregrijano te većina dionica
precijenjena. Treba biti oprezan kod budćih ulaganja naročito sada kad
dolazi veća količina novca na tržište. Međutim treba uzeti u obzir da
će ovim tempom IPO-a te osnivanja novih fondova ( 12 novih u mjesec
dana ) doći vrlo brzo do zasićenja tržišta i da će ponuda premašiti
potražnju. Naročito u ovom trenutku prije izbora i prije izvještaja 3Q.
Pozdrav svima i uspješno trgovanje sutra.

Možda je ovo tržište pregrijano, možda i nije

Te priče slušamo već zadnje, skoro dvije godine.
A ono ide naprijed i samo naprijed. Sada kada unutra ulaze milijarde kn i kad HR postaje sve interesantnija stranim investitorima, približavanje pravnoj stečevini EU-a i razvoj gospodarstva uopće, možda smo tek na početku. Zanemarimo F-analizu usprkos tome što su neke dionice precijenjene u očekivanju pozitivnih vijesti, poslova, ugovora i preuzimanja.
Naslušao sam se ovih priča a da sam ih poslušao propustio bih puno toga do danas.

Vjerujte sebi i ulažite razumno.
Pozdrav i sretno!

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Možda je ovo tržište pregrijano, možda i nije Te priče slušamo već zadnje, skoro dvije godine. A ono ide naprijed i samo naprijed. Sada kada unutra ulaze milijarde kn i kad HR postaje sve interesantnija stranim investitorima, približavanje pravnoj stečevini EU-a i razvoj gospodarstva uopće, možda smo tek na početku. Zanemarimo F-analizu usprkos tome što su neke dionice precijenjene u očekivanju pozitivnih vijesti, poslova, ugovora i preuzimanja. Naslušao sam se ovih priča a da sam ih poslušao propustio bih puno toga do danas. Vjerujte sebi i ulažite razumno. Pozdrav i sretno!

Lijepo rečeno, slažem se.
Tek smo na početku.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Draga ivana7 poštujem tvoje mišljenje da se na slažeš sa mnom oko izbora dionica.

Trenutno mi se cijelo tržište čini pregrijano te većina dionica precijenjena.

– teško je danas uspijeti na burzi kao samostalan strijelac.
– ja imam jednu ekipu od 4 – 5 ulagačica i ulagača, svatko od njih samostalno dobija informacije koje izmjenjujemo, lijepo se slažemo i uz piće govorimo o investicijama, ali doslovno svatko od nas različito ulaže, raspolažemo i bitno različitim kapitalom.
– jedan ulaže većinom u Srbiju i to u najrizičnije dionice.
– jedna dama pretežno ulaže u fondove i sve IPOE.
– jedan mlađi gospodin ulaže u 2 – 3 dionice, i svaki mjesec je u drugim dionicama, bez obzira na prinos, željan je trgovine.
– jedan također mlađi gospodin ulaže u 1- 2 dionice i čeka njihov rast.
– ova zadnja dvojica imaju i bitno manji kapital.
– ali doslovno svi radimo jako dobro i uspješno, nekome je jedna investicija dobra, a drugome neka druga.
– većina nas piše na ovom forumu, tako da dobijamo dosta informacija koje izmjenjujemo.
– tako ja dobijem dobre informacije i od osoba s kojima ne komuniciram na ovom forumu.
– ovo pročitajte i više puta ako niste kužili, jako je dobro za rad na burzi.

– ovaj drugi dio.
– rekla bih ima precijenjenih dionica, ali tu još dosta ima toga što uopće nije odradilo rast.
– a investicijskim fondovima sada se ne prazni nego se puni kasa.
– a to je ono što diže našu burzu.
– ja ću i sutra uplatiti nešto novca u neke investicijske fondove.

– slabi ste nešto ovaj vikend sa savjetima, to se obično događa kad se ide u prodaju, a ne u kupnju dionica.
Pozdrav !

Možda je ovo tržište pregrijano, možda i nije

Te priče slušamo već zadnje, skoro dvije godine.
A ono ide naprijed i samo naprijed. Sada kada unutra ulaze milijarde kn i kad HR postaje sve interesantnija stranim investitorima, približavanje pravnoj stečevini EU-a i razvoj gospodarstva uopće, možda smo tek na početku. Zanemarimo F-analizu usprkos tome što su neke dionice precijenjene u očekivanju pozitivnih vijesti, poslova, ugovora i preuzimanja.
Naslušao sam se ovih priča a da sam ih poslušao propustio bih puno toga do danas.

Vjerujte sebi i ulažite razumno.
Pozdrav i sretno!

– tako sam ja isprodavala 4 – 5 dionica, računam došlo to na maksimum, već sam puno zaradila.
– ali to sve je odradilo još jedan rast od 100% u kratkom vremenu.
– e sad koja će dionica gore, pogotovo ove likvidne, možemo mi tu puno i svašta pisati, ali ipak sve to ovisi o fondovima.
– mi ih možemo samo pratiti i iskoristiti korekciju, jer mi mali ipak možemo izići iz dionica, a fondovi za takvu igru nemaju šanse.
– to najbolje znam po sebi kad bih se nakrcala puno neke slabije likvidne dionice.
– iste greške radim i sada,
– ali dobro zarađujem u odnosu na sve greške i gluposti koje radim na burzi.
– od takvih stvari se štitim disperzijom.
Pozdrav !


Zanemarimo F-analizu usprkos tome što su neke dionice precijenjene u očekivanju pozitivnih vijesti, poslova, ugovora i preuzimanja. Naslušao sam se ovih priča a da sam ih poslušao propustio bih puno toga do danas. Vjerujte sebi i ulažite razumno. Pozdrav i sretno!

Kako sad. F analiza više nije poželjna. Sad je nekaj drugo u igri?. Donedavno je jedino F analiza bila najvažnija.
Jel to znači da isto vrijedi i za dionice koje imaju lošu F analizu?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

je li se to samo meni činilo ili je ono trgovanje Tehnikom u Petak bio buy signal?

Heaven or Las Vegas

DLKV u kompi dobio Aluminij Mostar!
RIZO dobio svojih 17.000.000,oo dolara!
U ponedeljak ćemo vidjeti odaziv na ove vijesti!

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Poštovana gospodo jedno pitanje iskreno-dali je netko od vas upoznao osobno IVANU7 koja piše o velikim ulaganjima,značajnim dionicama i sl..meni se čini da je dotična dama ili načitana fakultetski ili živi u svojoj mašti.jer to internet dopušta-ovdje možeš biti bilo tko jer te nitko nezna osobno.Zato molim konkretne odgovore jer IVANA ulaže i do 1000000kn u fondove a traži savjete koje dionice kupovat?[smiley6]

New Report

Close