Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Atlantic.
– danas sam upisala IPO Atlantic s malo većom lovom.
– čitam forum Mojnovac, ekipa potpuno isto razmišlja kao kod IPA Ine, to ne vrijedi ništa, cijena je napuhana, zamrznuti novac, da ne duljim, dionica ništa ne valja, i na ovom forumu ih ima koji isto tako misle.
– za tu kupnju se nisam dvoumila, zašto ?
– jer većina uvijek griješi, na burzi treba igrati igru suprotnu od lude mase.
– ako je mišljenje kako Atlantic ne valja, sigurno je dobra investicija.
– HT će na 500kn, nedam ga ispod 500kn, ali danas ga se moglo kupiti ispod 370kn.
– Zdenka ne valja ništa, ali jedino Zdenka raste (e tu mi nije ništa jasno).
Pozdrav !

Atlantic.
– danas sam upisala i dva paketa Atlantica po 1 (jednu) dionicu.
– baš me interesira kako će ovi novokomponirani kapitalisti iz Atlantica gledati na ovu sirotinju koja je upisala kao ja jednu dionicu i kako će rezati paket, svakako ću Vam napisati jesam li dobila tu jednu jedinu dionicu.

– da je bilo gužve to sigurno ne bi radila.
– jedna dionica, 960kn, i na to se plati provizija 3,60kn (stvarno nije puno).
– na usluzi Vam stoji ljubazno osoblje, vidim kako im je takva uplata dosta čudna, ali ne postavljaju nezgodna pitanja.
– za kraj vam ugovor stave u kovertu i dadu veliku i debelu knjigu plus jedan CD (još ne znam koje su pjesme na njemu).
– u biti za malo novca dosta toga se dobije, a ako bude sreće možda još tu padne i jedna dionica Atlantica plus povrat viška uplaćene love.
Savjeti by Ivana7.

jesu li ti možda rekli što će raditi s tim novcem koji si im uplatila … mislim svetozar

I love the Smell of Profits in the Morning


evo da i ja ponudim neke savjete:

– trebalo bi nesto kupiti, ali ne znam sto
– nikada ne stavljaje sva jaja u istu kosaru
– moj je savjet 1/3 u nekretnine, 1/3 u fondove, 1/3 u dionice
– treba pogoditi pravi trenutak kupnje – kupujte kada je cijena niska, prodajte kada cijena raste
– zanemarite FA, treba kupovati buducnost
– ulazite u znanje
– ako primjetite da netko zna dosta toga o vasoj dionici, napadnite ga na osobnoj razini. Moderator ce izbrisati post napadnutog.

potpisujem ovo je dobitna formula

nikada ne stavljaje sva jaja u istu kosaru
– moj je savjet 1/3 u nekretnine, 1/3 u fondove, 1/3 u dionice

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Ajmo redom sa vise manje cinjenicama:

– HR – izbori – neizvjesnost – po anketama vodi SDP i izgleda da se radi velika koalicija kontra HDZ sto u konacnici znaci gomilu novih poreza – MMF je digao dosta bure svojim vidjenjem dosta crnog scenarija u HR i pritiskom na pad kune

– Srbija – napetosti vezane za Kosovo se reflektiraju u laganom potonucu burze,

– BIH i RS – raspala se vlada i vec vidjeni scenariji “dogadjanja naroda”,

– Makedonija – izgleda OK samo je pitanje sto ce se dogoditi ako “detonira” okolina,

– US – na aparatima. Reanimacija kroz spustanje kamatnih stopa kako bi se odrzalo trziste.

– ima toga jos puno ali mislim da je i ovo dosta….

Ako ima tko sto dodati neka doda. Zakljucak necu izvlaciti neka ga izvlaci svatko sam. Meni se cini kao dosta slozena situacija. E, da mi je kristalna kugla….

skype - ivek1234

Da dodam Ivek nafta 96$ kažu da ide na 110-120 slijedeće godine…[smiley10]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Sreća da moja draga dionica ne koristi istu posebno…[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Meni veći problem pravi podcijenjen dolar. Kad se sjetim da je bio preko 8 kuna.

No respect


Meni veći problem pravi podcijenjen dolar. Kad se sjetim da je bio preko 8 kuna.

Bio je i preko 9 negdje ak me dobro sjecanje sluzi oko 2001-2002


SLK:

Meni veći problem pravi podcijenjen dolar. Kad se sjetim da je bio preko 8 kuna.

Bio je i preko 9 negdje ak me dobro sjecanje sluzi oko 2001-2002

Moguće. Ja se sjećam da sam ga prodavao kad je bio preko 8.
E sad, ti si isto u brodarima, pa si sad zamisli koliko je vozarina u kunama kad je dolar 5 ili 7-8 kuna. [smiley10]

No respect

Evo i moj prilog ovoj temi… Što kažu “drugi” i grafovi o mojoj uzdanici [smiley2]

Neto dobit PBZ-a porasla 34%
Neto prihodi od kamata povećani su 15%, a od naknada i provizija 29%

Privredna banka Zagreb (PBZ), druga najveća domaća banka, u prvih je devet mjeseci zabilježila neto dobit od 819,4 milijuna kuna, 34% više nego lani, podaci su iz financijskog izvještaja koji je PBZ proslijedila Zagrebačkoj burzi (ZSE). Neto prihodi od kamata povećani su za 15% na 1,28 mlrd kuna, dok su neto prihodi od provizija i naknada porasli za 29% na 264,8 mil. kuna.

Banka je ove godine zabilježila približno iste rezultate iz tečajnih razlika (155,8 mil. kuna ove u usporedbi sa 142,4 mil. kuna lani), no u trgovanju vrijednosnim papirima dobit je gotovo prepolovljena s lanjskih 80,1 mil. kuna na ovogodišnjih 45,8 milijuna. Samo u trećem kvartalu zabilježen je gubitak od 11,1 milijuna kuna.

Snažan rast neto dobiti u prvih devet mjeseci posljedica je dobrim dijelom činjenice što su u drugom kvartalu knjiženi prihodi po osnovi dividendi od nekih članica Grupe PBZ, dok su isti prihodi lani knjiženi tek u četvrtom tromjesečju. Ti su prihodi ove godine iznosili 142,3 mil. kuna, a lani 104 mil. kuna.

U PBZ je trenutno zaposleno 3,5 tisuće ljudi, a banka upravlja sa nešto više od 200 poslovnica na teritoriju Hrvatske.

Aktiva banke je krajem rujna dosegnula 58,1 mlrd kuna, 4% više nego krajem 2006. godine. Depoziti su iznosili 38,2 mlrd kuna (+1% u prvih devet mjeseci), dok su odobreni krediti povećani za 6,6% na 37,5 mlrd kuna.

Većinu dionica banke drže talijanska bankarska grupacija IntesaSanpaolo (76,6%) te Europska banka za obnovu i razvoj (20,9%). (Bankamagazin)

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

možda da smo došli do okidača, kolega? [smiley2]

Ja više nemam potpis.

Obzirom da se fondovima ne piše baš najbolje na regionalnim tržištima sve do kraja godine (zbog već nabrojenih stvari), jedina svijetla točka im je ZSE.[smiley11]


možda da smo došli do okidača, kolega? [smiley2]

Kasno na poslu? [smiley2] Još dugo?


Meni veći problem pravi podcijenjen dolar. Kad se sjetim da je bio preko 8 kuna.

brzo će on gore ako udare po iranu….neće do 8, ali za početak bi i 6,5 bilo solidno. Tečaj dolara je najveći problem na svijetu, kojeg mnogi nisu ni svjesni. Trenutno, sreća da je tako nisko je bi već plaćali benzin preko 12 kuna da je 7-8 kuna za 1 dolar….

New Report

Close