Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mnogo si komplikovan![emo_beztona]

A BALVANA!!! :) :) :)

Koliko se sjećam imao je i Lopina nekoliko neloših tipa SLPF, BRIN, JAKT koje je reklamirao dok su bili jako nisko.


Koliko se sjećam imao je i Lopina nekoliko neloših tipa SLPF, BRIN, JAKT koje je reklamirao dok su bili jako nisko.

eto jos jedne slicnosti, kad pogode dionicu, pogode je kad jos nitko drugi u njoj nista ne vidi, rekao sam ista skola [emo_smijesak]. a tek protestiranja protiv skupog fondovskog smeca, nevjerojatna podudarnost.



Koliko se sjećam imao je i Lopina nekoliko neloših tipa SLPF, BRIN, JAKT koje je reklamirao dok su bili jako nisko.

eto jos jedne slicnosti, kad pogode dionicu, pogode je kad jos nitko drugi u njoj nista ne vidi, rekao sam ista skola [emo_smijesak]. a tek protestiranja protiv skupog fondovskog smeca, nevjerojatna podudarnost.
[/quote]
A SNBA,hvalospjevi na cijeni od 33 do 40.I pljubvanje po KABA kada je bila na 20 do 25.
A drukanje za DLKV-dokapitalizacija Dalekovoda po 10
A nedavni zicer na SNHO i raspad na tri dionic-sve je to donijelo brutalne zarade.
Ne zaboravite da sam pjevao borbene na AMDN i HMDN na 20 do 30 kn.

Posljedica tih pogodaka je rast portfelja od preko 100% u nepune dvije godine.
Sada sam dobro izložen KSST,tipičan bukvan.
Ipak moram priznati da me nekoliko puta država izigrala.JDPL mene,AMDN isto tako,vas HMST i HIMR,što reći sa PTKM i DDJH ili KSST pri ponudi za prodaji po
7.000.
Država je sposobna KSST koji se nekada prodavao po 7.000 kn po dionici prodati
i puno niže.Da li to može biti i niže od 200 kn.Bilo bi stupidno misliti da ne mogu prodati ispod 2XX.Oni su sposobni ovo pokloniti pa bi dioničarima moglo pripasti
i ništa.I zato ako se odlučite za KSST .a niste inseider blizu oltara ne izlažite se previše ovom čudu.KSST je tipična rizična investicija u koju ne treba ulgati
više od 5% cjelokupnog portfelja.Ja sam na desetak posto i ne bi htio smanjivati
udio do finiša.Ili opa,opa,opa ili tropa!!!!
Mislim da je trenutna situacija fantastično povoljna za nove ulagače,ali samo za
ozbiljne i vrijedne analitičare.
Ako ove godine ne skinem barem 100 do 200% na likvidnu imovinu vraćam robu!!!!!
A na nelikividnu,valjda će biti još pogodaka kao što je bila SNBA!!!!!

SNBA-izašao na 55 do 72 i sada se vračam približno po cijeni izlaska!!!!!
Moraju nešto i brokeri zaraditi!!!!!!

live javljanje s mog investora: dokupio atgr, kodt-p-a sada smanjen na kolicinu koju cu drzati, i danas gricnuli moj dokup na atln, a sada sve pobjeglo, ostati ce nalog poluizvrsen, jdos postavljen blizu, a mdka izgleda predaleko na kupnji.

sada mogu posloziti moj top 10 best buy, ali to tek predvecer, od doma.


live javljanje s mog investora: dokupio atgr, kodt-p-a sada smanjen na kolicinu koju cu drzati, i danas gricnuli moj dokup na atln, a sada sve pobjeglo, ostati ce nalog poluizvrsen, jdos postavljen blizu, a mdka izgleda predaleko na kupnji.

sada mogu posloziti moj top 10 best buy, ali to tek predvecer, od doma.

dobro da ne trejdam, dokupljeni atgr pao, skraceni kodt-p-a narastao[emo_smijeh]. dobro da ne gledam dnevne oscilacije, danas sigurno zgubitak, dva udjelna teskasa iz portfelja, tuho i plag su posrnuli, jdgt udjel prelagan za protivtezu.

best buy procjena po kojoj slazem portfelj zasniva se na ROE, trenddobiti, trendkapitala, trendroe, trendprihoda, trendEBITDA, vlasnickoj strukturi i EV/EBIT. ne tvrdim da je dobra iako je sada koristim i ne znaci da cu ostati na njenim sadasnjim sastavnicama.

nakon fi za 2014 bb prvih 10 od 50 i nesto sto pratim su: jdgt, auhr, tuho, atgr, mdka, jmnc, atln, ilra, ledo, mais. imam 7 , nemam mdka, jmnc i mais.

@dr evil
Lijep portfelj, bez špekulacija, zaboravio si nadodati i dividendni prinos. Kolko vidim to je varijacija Greenblattove formulice?
Stvar fercera, nemaš razloga mijenjati dobitnu formulu. Jedino što ti zavidim je disciplina, a to je najvažnije kod takvog ulaganja držati se strategije. Svjestan sam da meni toga fali. Ja sam više velju orjentiran, a uletim i špekulativno u pokoju poziciju ali tek s pokojim promilom/postotkom.


best buy procjena po kojoj slazem portfelj zasniva se na ROE, trenddobiti, trendkapitala, trendroe, trendprihoda, trendEBITDA, vlasnickoj strukturi i EV/EBIT. ne tvrdim da je dobra iako je sada koristim i ne znaci da cu ostati na njenim sadasnjim sastavnicama.

nakon fi za 2014 bb prvih 10 od 50 i nesto sto pratim su: jdgt, auhr, tuho, atgr, mdka, jmnc, atln, ilra, ledo, mais. imam 7 , nemam mdka, jmnc i mais.

dobar dio se poklapa s mojim portfeljem + ja imam jednu dvije spekulantske za dusu 🙂 atln sam komplet izasao i recimo da spekuliram da razvoj situacije bude sto negativniji za ovu dionicu ( da vlahusic dobije ili da se u ozujku rijesi koncesija ), ipak sam dubrovcanin pa navijam u tom smijeru, pa se nadam opet vratit. Ali najvecu sam glupost danas negdje procito da je skupa zbog P/B – pa bili ti ljudi gledali vrijednost auta taksista na hvaru ili vrijednost standa za sladoled na stradunu? Ako postoji iti jedna dionica na trzistu za koju nema smisla gledat P/B onda je to ova.
Ledo mi je dugo bio preskup, a za jmnc jednostavno nemam portfelj. ATGR sam zadnji put gledo na nesto preko 1000 kuna i tad mi se nije svidila – pogledat cu ponovno. lp


@dr evil
Lijep portfelj, bez špekulacija, zaboravio si nadodati i dividendni prinos. Kolko vidim to je varijacija Greenblattove formulice?
Stvar fercera, nemaš razloga mijenjati dobitnu formulu. Jedino što ti zavidim je disciplina, a to je najvažnije kod takvog ulaganja držati se strategije. Svjestan sam da meni toga fali. Ja sam više velju orjentiran, a uletim i špekulativno u pokoju poziciju ali tek s pokojim promilom/postotkom.

je, krenuo sam od greenblatta i stalno doradjujem. ne bih imao dividendni prinos u formuli. inace vazna pojava je da dividenda u portfelju pada vec tri godine, ne samo postotak,pada i apsolutni iznos iako portfelj dosta raste.

pada dividenda a narastao porez tj. uveden porez na dividendu..[emo_palacg]

A BALVANA!!! :) :) :)


dobar dio se poklapa s mojim portfeljem + ja imam jednu dvije spekulantske za dusu 🙂 atln sam komplet izasao i recimo da spekuliram da razvoj situacije bude sto negativniji za ovu dionicu ( da vlahusic dobije ili da se u ozujku rijesi koncesija ), ipak sam dubrovcanin pa navijam u tom smijeru, pa se nadam opet vratit. Ali najvecu sam glupost danas negdje procito da je skupa zbog P/B – pa bili ti ljudi gledali vrijednost auta taksista na hvaru ili vrijednost standa za sladoled na stradunu? Ako postoji iti jedna dionica na trzistu za koju nema smisla gledat P/B onda je to ova.
Ledo mi je dugo bio preskup, a za jmnc jednostavno nemam portfelj. ATGR sam zadnji put gledo na nesto preko 1000 kuna i tad mi se nije svidila – pogledat cu ponovno. lp

mislim da mi je atln najriskantniji dio portfelja zbog koncesije. rasplet koncesije je sigurno najveca nepoznanica u mom portfelju, ne volim nepoznanice, ja sam u ulaganju kao antilopa u savani, na najmanji sum dignem vrat i gledam prestraseno. lani sam izasao iz atlna i propustio dosta rasta zbog uporabne. vratio se na 80, i mislio pomalo se krcati mjesecim i godinama dok se cega rasplet koncesije, ali onda me uhvatio feeding frenzy izmedju 80 i 90 (taj nagon za brzom kupnjom obicno ispadne dobro, kao da je neuralna mreza obavila podsvjesno neku procjenu i ljutu statistiku koja povrsinskom razumu nije vidljiva), pa sam sada dosta pun atlna.

New Report

Close