Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

yieldchaser, 18.09.2022. u 16:25










Ne brini se, lako za keš..

Uskoro ćeš ga imati puno više nego sada jer ćeš prodavati glavninu svojih dionica. Doduše, imat ćeš ga manje nego što si imala kad si ih kupovala, ali će kasnije biti puno boljih prilika pa ćeš napokon možda nešto i zaraditi na vrijednosnim papirima.

 

– ako jednog dana budete razumjeti koja je razlika između kapitalnog dobitka i novčanog toka možda i bude nešto od vas.

– želim vam puno uspjeha s oročenom štednjom.

 

Hvala, kolegice.

Zasad ništa od mene, ali budem i ja u jednome trenutku all in.

Čak ću biti dovoljno obziran da podijelim i s tobom i cijelom našom malenom investicijskom zajednicom da kažem kada će to biti i sastav portfelja.

A vidjet ćemo tko će bolje proći s ulaganjima i čiji je portfelj bolje klonirati.

Ti tvrdiš da su trenutni BB Medika i Končar Dist jer ih ti držiš… Ja pak tvrdim da je to trenutno novac jer ga ja držim.

yieldchaser, 19.09.2022. u 14:41

Zasad ništa od mene, ali budem i ja u jednome trenutku all in.

Čak ću biti dovoljno obziran da podijelim i s tobom i cijelom našom malenom investicijskom zajednicom da kažem kada će to biti i sastav portfelja.

 

– ja u dionicama, vi u kešu, gospođica Marielena trejda, to su te različitosti, svi mi imamo svoje poglede na svijet dionica, sjećam je jednog foruma gdje su svi isto mislili, a kad svi misle isto to znači da nitko nije mislio, i na kraju priče svi su popušili na nekim čudnim dionicama.

– na ovoj temi komunikacija je o.k. i važno je da se piše, još važnije je da svi ne mislimo isto.

– to što ste vi u kešu ja poštujem, to je vaš novac, i vi određujete s kolikim rizikom će te poslovati, to je vaše pravo.

 

yieldchaser, 19.09.2022. u 14:41

Ti tvrdiš da su trenutni BB Medika i Končar Dist jer ih ti držiš… Ja pak tvrdim da je to trenutno novac jer ga ja držim.

 

– ja ne tvrdim da su BB MDKA i KODT, prije bih rekla da nisu BB.

– MDKA i KODT za moja mjerila su trenutno sigurnije investicije, nikako sigurne 100%.

– BB su možda ATPL (div. + p/e 1.19) ili TPNG, ali ti brodari su ujedno suviše rizični, nekima su o.k. za trejdanje (ATPL, likvidna).

 

yieldchaser, 19.09.2022. u 14:41

A vidjet ćemo tko će bolje proći s ulaganjima i čiji je portfelj bolje klonirati.

 

– pobjeda nije najvažnija, ali želja za pobjedom jest.

 

Tellurian povukao upravo javnu ponudu senior notesa,zašto? Nakon samo 20 dana. Najlogičnije je da su našli drugi izvor financiranja? Zbog nuđenja je i zaustavljen rast dionice? Golden cross dogodio se danas

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Teksaski masakr motornom pilom +strava u ulici brijestova danas. Izgleda kao da će se filmovi prikazivati u nastavcima? Znači na nuđenje senior notesa padne cca 15 % na povlačenje istih dođe pretpostavka hej pa sad bi se trebalo vratiti ali ne ode dolje još cca 25%! Šta ti je wall street još jedanput vrijedi ona stara nitko ne može sa 100% sigurnošću predvidjeti I znati di će tržište u kratkom roku osim samoga Boga i kako će publika reagirati. Da li je bear trap i izbacit će se druga vrsta financiranja ili neko partnerstvo a zainteresiranih ima ili puko maštanje optimista vidit ćemo u narednim danima? U dugom roku skroz druga priča ne bi me iznenadilo da do 2026 I bez driftwooda vrati se na cca 20 sa samom prodajom plina. Moje mišljenje trenutno cijena ne opravdava fundamente kao ni na višim cijenama. Veoma rizična dionica i pozicija. Nisam uzeo ni kapitalni gubitak danas.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Kako se tell vratio točno do bollingera, iskoristio priliku na 3,28, izašao sa 20 % minusa dok se ne raščisti situacija, vratit se kasnije možda tada bude I kasno iako imaju 800 mil casha, kapitalizacija cca 1,8 mlrd, pusta nalazišta plina, a kako su se shorteri uhvatili ovih stvari tko zna gdje je privremeno dno,ovo gledam od 3 mjeseca I volatilnost je nemoguća a  tržište ne voli nesigurnost.

Meanwhile

https://finance.yahoo.com/news/tui-sees-further-costs-airport-081135562.html

https://finance.yahoo.com/news/ftse-250-tui-customers-paid-more-summer-holidays-093306965.html

https://finance.yahoo.com/news/tui-backs-fy-earnings-outlook-045308833.html

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Da još malo obrazložim svoju današnju prodaju ne znam jeli ovo bio dead cat bounce moguće da sam se zahebao I da je ovo bila akcija za protresti drvo od malih ulagača i da su se veliki nakesali, ali ne sviđa mi se pad na velikom volumenu, +danas je bilo zabranjeno shortanje,jučer u aftermarketu dotakla je cca 2,50 te ukoliko ne izadje vijest o financiranju što prije ovo će ili nastavit klizat ili ostati u limbu neko vrijeme a nijedno mi ne paše zbog konkretno tui(ne znam šta će bit s njime ali ne mogu riskirati da nisam unutra sa većom količinom ukoliko krene rast a izvještaj je kroz nekih 20 dana) +ne sviđa mi se onaj članak kako traže strateškog partnera, da ga već imaju ne bi bio uopće objavljen, ali slutio sam ovo da će se desit čim je Cramer počeo reklamirati na svom programu sinoć ovu dionicu odmah me je muka uhvatila

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Mario Gatara kaže da stiže recesija, pa je trenutno best buy samo $$$, a tko smo mi da mu proturiječimo..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Pa zato je danas ljepo sijelo na racun Atpl 16.5 mil dolara

U ovom trenutku ništa nije best buy.

Informanka.

 

– u ovome tjednu minus od -0.6%, na godišnjem nivou sam još u plusu +3.7%.

– TPNG mi ostvari sjajan rast, MDKA sitan ali me minus od cca 100kn po dionici na KODT i IKBA utjerao u tjedni minus.

– ovaj tjedan nisam ništa trgovala, ni kupila ni prodala, kupila bi ja dosta toga ali nema se, keš pozicija smiješnih 0.01%.

BudFox3, 23.09.2022. u 12:53

Mario Gatara kaže da stiže recesija, pa je trenutno best buy samo $$$, a tko smo mi da mu proturiječimo..

 

– tko vam je taj ???

– gdje ste ga našli ???

– u kojim dionicama je u Top10 ???

– koliko je financijski težak ???

Marielena, 23.09.2022. u 13:20

U ovom trenutku ništa nije best buy.

 

– ovaj tjedan super dobar BB vam je bio TPNG.

– više o tome ste mogli pročitati upravo na ovoj temi prije tjedan dana.

– trenutni BB vam je KODT na cijeni 2.000 – 2.200 kn ili MDKA na cijeni 28.000 kn.

– ali ovo vam nije trejd za okrenuti lovu za 2-3 dana, tu će se ipak morati pričekati nešto više od mjesec dana.

– za pravi rast će se morati pričekati nešto više od pola godine, ali tko živ tko mrtav za pola godine tako da ove dvije investicije nikako nisu prihvatljive za vaš tip investiranja.

 

– kako vrijeme leti.

– prije nešto više od pola godine iliti 6 mjeseci pravi BB vam je bila TPNG po 39kn, a moglo se nešto malo i po 38kn.

– o tome vam je pisala gospođa Brankica.

– pisao vam je i moj prijatelj Splićo kako se je zahebao i sada to prodaje ispod kupovne cijene.

– a i ja sam vam dosta o tome pisala kako se krcam po 39kn, a tek da sam umjesto KODT i MDKA sve to ubacila u TPNG, ali nisam, griješim, bojim se velikih zarada.

– a sada ta TPNG 75 kn, 1/4 još nisam prodala.

– ma rasti će i ta KODT i MDKA, važno je vjerovati u to, možda budu dobre dividende…

New Report

Close