Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana7, 13.09.2022. u 21:10

 





trial, 12.09.2022. u 10:11



 

Bez ničega ne možeš kupiti dionice.

 



 

 

– upravo čitam jednu knjigu i na 69st. lijepo objašnjava o čemu se tu radi.

– nekretnine pa i dionice se može kupiti bez vlastitog novca.

– ali tko sam ja da ravnozemljaše uvjeravam da je zemlja okrugla.

– te smatram da mi je sasvim razumno prihvatiti vašu činjenicu da se bez ničega ne može ništa…

 

 

A je li dug isto ‘ništa’ samo zato što je neopipljiv i apstraktan?

https://seekingalpha.com/article/4537947-tellurian-could-be-a-big-winner

 

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Marielena, 14.09.2022. u 10:31

Trenutno ništa nije best buy.

 

– gospođice Marielena, malo više optimizma.

– ne tako davno gospon Mitkko je reklamirao JDPL.

– tu se moglo zaraditi 100% – 200% – 300%, ali ja prva mu nisam vjerovala.

– ali kad je moj prijatelj Splićo prodavao TPNG po 39kn, ja sam se toga nakrcala, i o tom fenomenu tu pisala, nisam ni ja vjerovala da će to ići do 65-66kn pa sam na tom cjenovnom rastu rasprodala 3/4 dionica TPNG.

– ako ste kupili po 40 a prodali po 60 to vam je 50% rasta iliti zarade ako ste prodali.

– evo ja ću vam za cca 2mj. napisati tu na ovoj temi na čemu ste mogli zaraditi 50% (ma dobro je zaraditi i 10-20%) a to bi ujedno i bio tvz. Best Buy.

 

 

 

yieldchaser, 14.09.2022. u 12:05














A je li dug isto ‘ništa’ samo zato što je neopipljiv i apstraktan?

 

– postoje dobri i loši dugovi.

– nemojte ulaziti u loš dug, loš dug vam uzima novac iz džepa, a dobar dug vam džep puni novcem.

– teško mi je za shvatiti zašto investitori kupuju dionice kad se tu 90% novca gubi, isto tako ovo gore što sam napisala ne može razumjeti preko 90% investitora.

 

https://www.reuters.com/business/energy/cheniere-energy-boosts-buyback-earnings-forecast-2022-09-12/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

ivana7, 14.09.2022. u 18:18

 





Marielena, 14.09.2022. u 10:31



 

Trenutno ništa nije best buy.

 



 

 

– gospođice Marielena, malo više optimizma.

– ne tako davno gospon Mitkko je reklamirao JDPL.

– tu se moglo zaraditi 100% – 200% – 300%, ali ja prva mu nisam vjerovala.

– ali kad je moj prijatelj Splićo prodavao TPNG po 39kn, ja sam se toga nakrcala, i o tom fenomenu tu pisala, nisam ni ja vjerovala da će to ići do 65-66kn pa sam na tom cjenovnom rastu rasprodala 3/4 dionica TPNG.

– ako ste kupili po 40 a prodali po 60 to vam je 50% rasta iliti zarade ako ste prodali.

– evo ja ću vam za cca 2mj. napisati tu na ovoj temi na čemu ste mogli zaraditi 50% (ma dobro je zaraditi i 10-20%) a to bi ujedno i bio tvz. Best Buy.

 

 

 

Evo, ja ne moram čekati dva mjeseca. Ja mogu odmah napisati na čemu se moglo zaraditi u protekla dva mjeseca :-))). E moja Ivana.

https://www.rigzone.com/news/europe_rushing_to_install_new_lng_import_facilities-29-aug-2022-170138-article/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Kolegice @Ivana,

Ja sam jučer napisala da sada ništa nije best buy.

U proljeće je bila druga priča. Uzela sam i ja lovu na Atpl, a nešto se i na tpng zaradilo.

MDKA.

 

– od 27 – 28.000 na kupnji 10 dionica.

– od 30 – 31.000 na prodaji 10 dionica.

– istina ili poštena cijena je negdje u sredini, a to je 29.000 kn.

– kupnja i prodaja nikako da se dogovore.

– puno toga ćemo znati za mjesec i po, 3Q22.

– izgleda da su dionice MDKA u dosta čvrstim rukama.

https://www.finanzen.net/nachricht/aktien/neue-reiselust-tui-airbnb-co-als-profiteure-des-booms-welche-reise-aktien-kraeftige-gewinne-versprechen-11662838

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Kupio još telluriana

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Golden cross +hammer

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Informanka.

 

– ovaj tjedan malo mi poraste KODT i brodari te imam tjedni rast od +0.7%, u ovoj godini +4.3%.

– u ovom tjednu nisam ništa prodavala a ne mislim ništa prodavati do kraja ovog mjeseca, čekam ex.div. ATPL pa možda idući mjesec budem malo prodavala ATPL i TPNG, ali o tom potom.

– ovaj tjedan sam imala sitan dokup KODT2 pa mala uplata na brokerski i ponovno sitna kupnja na KODT2.

– imam puno želja za puno toga kupiti ali nemam keša.

– keš pozicija na brokerskom mi je točno 0.009%.

ivana7, 02.09.2022. u 19:42










Portfelj.

 

73.7% (KODT + MDKA)

25.9% (ostale dionice)

0.4% (keš)

100% (ukupno)

 

trenutno stanje.

 

73.8% (KODT + MDKA)

26.2% (ostale dionice)

0.0% (keš)

100.0% (ukupno)

 

ivana7, 17.09.2022. u 13:17

Informanka.

 

– ovaj tjedan malo mi poraste KODT i brodari te imam tjedni rast od +0.7%, u ovoj godini +4.3%.

– u ovom tjednu nisam ništa prodavala a ne mislim ništa prodavati do kraja ovog mjeseca, čekam ex.div. ATPL pa možda idući mjesec budem malo prodavala ATPL i TPNG, ali o tom potom.

– ovaj tjedan sam imala sitan dokup KODT2 pa mala uplata na brokerski i ponovno sitna kupnja na KODT2.

– imam puno želja za puno toga kupiti ali nemam keša.

– keš pozicija na brokerskom mi je točno 0.009%.

 

Ne brini se, lako za keš..

Uskoro ćeš ga imati puno više nego sada jer ćeš prodavati glavninu svojih dionica. Doduše, imat ćeš ga manje nego što si imala kad si ih kupovala, ali će kasnije biti puno boljih prilika pa ćeš napokon možda nešto i zaraditi na vrijednosnim papirima.

New Report

Close