Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana7, 23.08.2022. u 12:21

 





mitkko, 10.07.2022. u 19:07













Koleginice, ako ti nedostaju moji grafovi….. 

 



 

 

Zanimljivosti.

 

– A.Kostolany “Psihologija burze” str. 104.

– “Ne poznajem niti jednog jedinog analitičara grafikona koji bi bio uspješan na burzi: svi su bankrotirali.”

 

– moj dobri prijatelj iz Splita sada znanstvenik gospon dr.mr.pr. forumskog imena “Vlad puno jedica” dok je koristio tu metodu grafikona bankrotirao je na burzi, a on je stvarno bio jedan od najboljih analitičar grafikona.

Kostolany je u krivu.

 

Odustao sam od rasprava o tehnickoj analizi sa ljudima koji o tome malo ili nista znaju, i ni ne zele nista o tome nauciti. To je stvarno besmisleno. Meni TA bitno olaksava investiranje i to je jedino sto mi je bitno. Meni recimo uopce nije jasno kako se netko bez tog alata uopce snalazi na burzi. To naravno nije i ne smije biti jedini alat koji treba koristiti.

 

Kad smo kod Kostolanija, on je sam za sebe rekao da je ustvari spekulant, i btw. on ne vjeruje ni u fundamentalnu analizu, za njega je psihologija na burzi kljucna. A da se osvrnem na tu njegovu konstataciju, zanimljivo je da se na grafovima iscitava upravo ta psihologija koju on spominje.

 

Nego, da se vratimo na temu, spominjala si da prodajes TPNG, da imas neku vecu kolicinu… imam jednog kolegu koji je kupac pa se javi ako si zainteresirana da napravite jednu dogovorenu transakciju za cijelu tvoju kolicinu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

A i mislila sam si da li su te tisućice na asku Ivanine.

Marielena, 23.08.2022. u 19:53

A i mislila sam si da li su te tisućice na asku Ivanine.

 

– ovo što mi je ostalo TPNG, ne prodajem.

Informanka.

 

– ono što sam prošli tjedan zaradila ovaj sam izgubila, točno -1.1%, tako sam u ovoj godini +4.8%.

– ovaj tjedan su mi skoro sve dionice rasle osim KODT i ATPL, na žalost KODT imam previše te ta dionica bitno utječe na pad/rast portfelja.

– ovaj tjedan samo jedna skromna transakcija, a mislim da će toga biti i manje.

-Ulpl jako podcjenjena dionica,  tankeri i bulkeri u portfelju.  Nisu na spotu pa voze za badava,  nadam se da će obavjestiti javnost o boljim ugovorima kako bi se stanje na burzi popravilo.  Imaju dobre brodove nedostaje dobar manager,  Plinio promjeni nešto na bolje.

Cuccurin i Zevnik ušli u Nadzorni odbor pulskog brodara Alpha Adriatica

Nakon nedavnih uhićenja u INI ja ne znam da će ikakav novi kapital doći na Zagrebačku burzu.

Pa možda i hoće s obzirom da ih ćope ako kupuju nekretnine ili otvore opg masline. Opcija je ili burza ili madrac, ali eno nedavno su nekome zdrpili milijone iz madraca pa možda burza i nije tako loša da operu novac. Nikad se ne zna…

A sto ako su da su nadzori INE, u kojem su vecinom Madjari, dopustili tu kradju nekim odabranim ljudima, a kao mito za necasne radnje protiv drzave RH ?


Nevjerojatno je da bi ovako sto proslo neopazeno kod suvlasnika.


Sumrak…

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kako je to prošlo kod Dalićkinog muža?

Idemo dalje .

Best buy  :  Čakovečki mlinovi ,d.d.    CKML-R-A

 

 

 

Adris 600 kn, ht 216 kn, span 450 kn, Hpb 1600 kn izvještaji za prvih 6 mjeseci bi trebali biti odlični

plavi01, 30.08.2022. u 18:21

Adris 600 kn, ht 216 kn, span 450 kn, Hpb 1600 kn izvještaji za prvih 6 mjeseci bi trebali biti odlični

Nemojmo zaboraviti PODR na 1200kn i 50kn dividende.

Luka Rijeka

Ukupni prihodi drugog kvartala 2022 veći za 39% u odnosu na drugi kvartal 2021(Poslovni prihodi veći za 33%). Dok je dobit drugog kvartala 2022 u odnosu na drugi kvartal 2021 veća za 468%.

Kumulativno za prvi i drugi kvartal ukupni prihodi veći za 29%(poslovni za 22%) u 2022 u odnosu na 2021. Neto dobit kumulativno za oba kvartala u 2022 veća za 246% u odnosu na prva dva kvartala 2021. Drugi pokazatelji bi se trebali vremenom popraviti ako ovako nastave

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Juka, 30.08.2022. u 23:58

Luka Rijeka

Ukupni prihodi drugog kvartala 2022 veći za 39% u odnosu na drugi kvartal 2021(Poslovni prihodi veći za 33%). Dok je dobit drugog kvartala 2022 u odnosu na drugi kvartal 2021 veća za 468%.

Kumulativno za prvi i drugi kvartal ukupni prihodi veći za 29%(poslovni za 22%) u 2022 u odnosu na 2021. Neto dobit kumulativno za oba kvartala u 2022 veća za 246% u odnosu na prva dva kvartala 2021. Drugi pokazatelji bi se trebali vremenom popraviti ako ovako nastave

A hoće li im se popraviti i slobodni novčani tok, koji im je iz godine u godinu negativan? Cijelo vrijeme gube novac.

Ništa jer dolazi recesija.

New Report

Close