Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zvekir, 17.12.2021. u 11:43

 





Crikva1, 16.12.2021. u 17:52



 

Best buy Optima.Laganih 7 % minimum ni kopao ni orao.Kakve krize i vozarine bla bla…

 



 

isto si pisao i kad si kupovao na 6 kn pa me zanima koliki ti je minus s tim “laganim” kupnjama?

 

Opet je krenuo reklamirati Optimu. I sad će se opet braniti od ‘plaćenika’ koji ga napadaju.

Stvarnost je da na ZSE ima daleko boljih prilika od OPTE. A i pitanje je kakva će biti ocjena te koncentracije? Zašto im treba toliko dugo da donesu odluku? Ništa nije sigurno, pogotovo ne na tržištu kapitala, a pogotovo ne u državi ovolike pravne nesigurnosti.

Informanka.

 

– tokom tjedna sve ide dobro lagani plus i onda dođe petak i sruši mi portfelj za 0.5%.

– tako da je godišnji prinos 31.9%, nadam se da ću godinu završiti s plusom preko 30%, barem se nadam da nećete ići s masovnim rušenjem.

– na ovoj  nelikvidnoj burzi ja jednostavno ne mogu izići iz dosta toga a da drastično ne bi rušila dionicu.

– kod ovih s dobrom dividendom slobodno rušite, imam love za dokup.

– ovaj tjedan sam mislila kako ću imati najbolji prinos na TPNG i to početi lagano prodavati a vi to zatukli tako da sam na toj dionici ostvarila najveći minus.

– ovaj tjedan skoro pa nisam ni trgovala, osim skromne prodaje ATPL, baš me zanima koliko će te i tu dionicu zatući dolje, srećom pa skoro da nisam izložena u toj dionici.

– pitanje je dana kad će te zatući i MDKA, e  da se zna tamo sam vam ja potpora na jeftinoj kupnji, a možda je to skupa kupnja ???

Na Mediki imamo jednog prodavača koji izlazi iz svojih razloga, sa nizom malih naloga raspoređenih po asku.  Tako ja to vidim, a možda ne vidm dobro

Pitanje koliko mu je hitno, i da li je spreman spustiti cijenu

Medika je poput štednje u banci, samo sa boljim prinosom.

Cijenom je dobro poodmakla ove godine, od ljeta do danas 40% rasta cijene, a sklona sam vjerovati da je to zbog fundamentalnih razloga.  Kao i da Auctor nije kupio tisuću dionica  da ih okači na zid. Za lijepo vidjeti.

Sve se na koncu svede na to koliko  vjerujemo u održivi rast poslovanja ili  makar održivost sadašnjeg. .  a kuda će pak cijena kratkoročno ovisiti će i o  smjeru cijelog marketa.

ddjh,,,EK je odobrio državnu potporu Đuri Đakoviću,,preuzimanje od strane čeha itd

Informanka.

 

– u ovom skraćenom tjednu, malo se skratio i moj portfelj za -0.8%.

– to bi bilo u ovoj jako dobroj godini za investiranje +31.1%.

– još jedan skraćeni tjedan i doznati ćemo što smo napravili u ovoj godini.

– u ovom tjednu hrabro sam branila cijenu MDKA i kupila 1 dionicu.

– a mogla sam kupiti sve ponuđeno i sada prodati po nešto većoj cijeni, ali to nije moj stil investiranja.

– neplanirano sam dokupila KODT i KOT2, mislim da sam jeftino to kupila, ali to mi nije trebalo jer imam previše i KODT i MDKA.

– prodala sam nešto siće ATPL, sada sam bez te dionice, možda ju kupim ponovno ako cijena sklizne malo dolje.

Sretan Božić svima.

Best buy sve osim što tu pišemo jer su pozicije već zauzete 😁.

Informanka.

 

– završio tjedan, završila godina 2021.

– u ovom tjednu prinos 2.2% što čini 7% godišnjeg prinosa, a to je stvarno nerealno.

– u zadnjem tjednu smo imali nabildavanje cijena, puno toga mi je poraslo, nerealno puno KODT i IKBA, ali kod 3 dionice sam zabilježila i minus TPNG, SPAN…

– i tako godina mi završi s fenomenalnim plusom od 33.3% ili  točno prinos na uloženo 1/3, prezadovoljna sam s prinosom, jer vrtim malo veće novce u principu jedan mali fondić pa se i uspoređujem s fondovskom industrijom.

Nakon mnogo šeprtljanja iz Rovinja stigla neka šeprtljava izjava sa nekog nižeg položaja u Adrisu da u sljedećih nekoliko godina Adris neće ići u akvizicije nego će veliku lovu potrošiti na hotele u Zagrebu i Splitu a što se događa između Adrisa i Movina nećemo saznati.

No razvija se izgleda neka nova lijepa priča u vidu HPB/HP koji ima bankarski šalter,kriptovalute/electrocoin-škorić a potpisana je i neka nova suradnja ovih dana. Dionica HPB lijepo raste a šuška se i o dividendi.

tesko je sektorski napisati koja je najjeftinija ali HPB je u ovom trenu broj 1 po jeftinoci uz Mdka ako cemo gledati P/E ako cemo po Booku onda je opet Hpb jedna od jeftinijih uglavnom svako svoga konja hvali tako da je HPB argumentirano najjeftinija dionica uz to stabilne vlasnicke strukture

Informanka.

 

– u prošloj informanci sam pisala kako su se prošle godine u zadnjem tjednu napucavale cijene nekih dionica.

– ali i ovaj prvi tjedan u ovoj godini moj portfelj u revijalnom tonu, plus od +2,8%, to ne možete dobiti ni na godišnjoj oročenoj štednji.

– nije samo meni lijepo krenulo u ovoj godini, indeksni fond ima prinos od cca 2.5%.

– fondovska industrija je dobro digla cijenu na dosta dionica s stvarno malim novcima.

– kod mene ovaj tjedan sve u plusu osim sitan minus na HT i TPNG.

– ovaj tjedan sam kupovala ATPL malo više toga i na početku godine malo 7SLO, i jedna dionica MDKA, “branim cijenu”.

– kratka sam s kešom imam samo 3 mala naloga na kupnji, nešto bi morala prodati ali nemam pojma što, sve dionice u portfelju mi izgledaju o.k.

@Ivana7

Jeli osjecas griznju savjesti za Lenac?!

 

Informanka.

 

– u ovom tjednu neočekivani nastavak jačeg rasta portfelja od +1.3%, a u ovoj godini plus od velikih 4.1% .

– trenutno u portfelju imam 18 dionica, ovaj tjedan skoro sve dionice su mi rasle, malo veći rast KODT a imam ga previše i HPB a toga baš i nemam previše.

– većina vas druka na brodare a jedino brodari TPNG i ATPL su mi ovaj tjedan završili u minusu, prodati dio ??? nemam pojma.

– u ovom tjednu sam kupila malo HT, ZABA, malo više HPB, prodala sam malo JDGT nakon ex. div. a cijena naraste više nego prije ex. div. taj fenomen je stvarno rijedak na  našoj burzi ali eto sve raste pa i JDGT raste, pogriješila sam s tom prodajom, srećom imam još puno tih dionica JDGT.

– keš mi je pri karaju, nešto bi morala i prodati, a što ??? kad sve osim brodara raste.

– i na kraju opet o JDGT, stvarno mi je dobro došla njihova prva dividenda u ovoj godini, čestitke upravi, šteta što se i ostale uprave ne ugledaju na njih jer akontacija dividende je stvarno zakon, a upravo to nedostaje MDKA a i nekim drugim dionicama.

Prava je šteta da Ivana trguje samo na ZSE. Zamislite samo potencijal. Na pomolu je prvi hrvatski hedge fund. Objavljivat će tjedne “informanke”, a ne mjesečna izvješća.

45% prinosa godišnje, svake godine. Ulagat ćemo u Ivanin hedge fund i svakih godinu i pol udvostručiti ulog. Kroz petnaestak godina takvih prinosa smo svi abnormalno bogati.

ivana7, 15.01.2022. u 21:26

Informanka.

 

– u ovom tjednu neočekivani nastavak jačeg rasta portfelja od +1.3%, a u ovoj godini plus od velikih 4.1% .

– trenutno u portfelju imam 18 dionica, ovaj tjedan skoro sve dionice su mi rasle, malo veći rast KODT a imam ga previše i HPB a toga baš i nemam previše.

– većina vas druka na brodare a jedino brodari TPNG i ATPL su mi ovaj tjedan završili u minusu, prodati dio ??? nemam pojma.

– u ovom tjednu sam kupila malo HT, ZABA, malo više HPB, prodala sam malo JDGT nakon ex. div. a cijena naraste više nego prije ex. div. taj fenomen je stvarno rijedak na  našoj burzi ali eto sve raste pa i JDGT raste, pogriješila sam s tom prodajom, srećom imam još puno tih dionica JDGT.

– keš mi je pri karaju, nešto bi morala i prodati, a što ??? kad sve osim brodara raste.

– i na kraju opet o JDGT, stvarno mi je dobro došla njihova prva dividenda u ovoj godini, čestitke upravi, šteta što se i ostale uprave ne ugledaju na njih jer akontacija dividende je stvarno zakon, a upravo to nedostaje MDKA a i nekim drugim dionicama.

Samo 18 dionica u portfeljiju? Očekivao sam više. (još kada bi napisali koje sve? )

HPB i SPAN bi uskoro mogle biti zanimljive i poskočiti s cijenom jer je tamo najavljena kupnja vlastitih dionica od strane samih firmi..

New Report

Close