Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Misljenja sam da je ove godine favorit po skoku cijene adpl,turisticke dionice prvenstveno mislim na rivp,brodari ovise o vanjskim faktorima ali su na niskim razinama!

@spalato33

U potpunosti si u pravu kad bolje promislim, ali si samo zaboravio građevinare,pod njima prvenstveno mislim na Ingru, a zatim Dalekovod i Tehniku.

A sto se tice brodara stvarno su na niskim vozarinama.Mogla bi biti ovo njihova godina,nakon dugo vremena.

Nije da drukam ali tehnika stalno traži ljude. A kadra nema.. ni za živu glavu.. ima poslova.. poslovni centar u buzinu, stanovi u VG.. pravni fax ,svedska.. to je samo sto je navedeno.. a di su još mali poslovi..

Vani opet zelenjava. Vrijeme je i da mi malo jače potegnemo, da desetak dionica ode u pozitivnu blokadu.

Nema velike pameti. Kupovati stabilne i podcijenjene firme: Ht, Ernt, Hpb, Tpng,…tj.firme koje generiraju dobru dobit a nisu rasle.

Izizetak su HT, Hpb iTpng imaju potencijal rasta barem 50%. Ernt do 1800kn

ATPL

Od brodara Atpl definitivno(do 200kn dobar ulaz). Kupio jucer, ali cu i u ponedjeljak.

Od turista Rivp ce odradit jos cca 10-15% i stagnirat. I Adris mi mogao 10%. Da imam novaca jednu i drugu bi uzeo.

Od građevinara jedino Ingra. Veoma interesantna dionica, iako vecina tako i ja mislim da je odradila rast i da je 9kn zakasnjeli ulaz. Ali ova dionica moze odradit rekordan prinos. Jos mi je na razmatraju, ali  ne znaci da je nece i na ovim razinama uzet.

Kolega @Diokidina,

Ove dionice su za kupiti u ponedjeljak te izaci za 2 dana van sretan da si izvukao zivu glavu sa 10 posto plusa.

Ubrojite jos Dlkv u taj best buy.

Kad se sjetim sto ste pisali prije samo 10 dana, cini mi se gospodine da ste materijal za Lyncha i Finchera. 😄

Drago mi je kolega Klaster da smo ga izveli na pravi put, samo da ne trejda pa pocme po starom.

Sad je fokus na brodare zna se zbog čega,adpl lijepo i neprimjetno uz malen promet ide gore,rivp je dno bilo na 19 sad je na31.40 i stabilizacija na 35,36.Zanimljiv ce biti iduci tjedan,!

@Marielena

Slazem se sa tobom u svezi dlkv. Ali kod dlkv sutra moze izići pozitivna ili negativna inf. Trenutno je pre riskantna dionica,kao i kod Igh, ali kad bi se situacija rascistila uzeo bih jednu i drugu. Kod Ingre je dosta cistija situacija.

A sto se tice atpl, opcenito brodara sa rasutim teretom je situacija dobra, velika je potraznja, cak tolika (upravo citam) da se skidaju takvi tipova brodova sa remont da bi plovili. Po meni kupiti, ostaviti duze(tesko da ce ikada biti koliko je sad) ili istrejdati do 220-230kn.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/trziste-kapitala-nastavlja-u-snaznom-ritmu-20210107

1. cash

2. cash

3. cash.

Kakav keš? Još uvijek su papiri IN.

Pogledajte što sam Vam pisala prošle godine u početku korona krize što je bilo best buy!

Pljuvali su me kad sam predlagala Podravku i Saponiju za najbolju kupnju. A vidi sada semafora.

Ove godine definitivno best buy je Ingra – poslije desetogodišnje agonije i ovo go.no će mnogima da zamiriše. Čujemo se opet na godinu u ovo vrijeme!

New Report

Close