Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Lojtra ja ga cekam na 6.5 pa ćemo vidjeti.

Ingra ce do 5, Dlkv do 5.5 Igh do 110-115kn. Osim ako se nesto drasticno ne promijeni. Zasad na snazi distribucija.

@salt

 

Ja sam mislio da osnivaš investicijsko društvo pa da ti mogu poslat hrpu novca i svi mi ovdje s foruma, a i oni koji nisu na forumu. Prinosi su ti po 70% godišnje pa sam se ponadao da mi možda kolega salt može pomoći da postanem još bogatiji.

Kolega Yield ne postoje takvi fondovi koji sa tudjim novcem tako riskiraju. Ocito da su to sve bile rizicne investicije. I meni su vec neki prijatelji poceli nuditi da im kupujem na burzi pa to sve redovito odbijam.

Marielena, 19.09.2020. u 14:54

Dobro dosli natrag kolega Salt 🙂

 

Gledam ove na kupnji i vidim sebe 2008.g. A tako je sve jasno.

Kolega, ovo je 2005, a ne 2008.

Korona je resetirala sustav, a sad slijedi novi spektakularni rast svega na krilima drzavnih ulaganja s kamatom od 0%.

Prestanite trkeljati gluposti.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Slazem se. Na ovom i onom forumu ima par nickova koji sire paniku.

Pisu da je ovo 2008, o potopu u USA i sl. U USA nema nikakvog potopa, rast je konstantan, ne moze svaki dan rasti. Ako jedan dan pada 0.X posto to nije potop.

Kod nas se cijene od 2008 nisu ni oporavile.

Mora jedan dan i padati. Ako netko ima ptsp jos iz 2008 razumijem i suosjecam. Inace se radi o ekipi koja se ukesirala pa bi kupili jeftino. I ja sam 50 posto u kesu u ovim vremenima stalno pa ne pisem gluposti. Suti i cekaj prilike.

P.S. ako bude novog lockdowna biti ce kratkotrajnog pada svega u panici kao u ozujku. Ali najvjerojatnije novog lockdowna nece biti. Trenutno imamo zastrasivanja medija i nekih doktora, ali cak i najneobrazovanijim ljudima je tu vec nesto cudno.

Nema niti jedan promil sanse da se igdje uvede ikakav lockdown. Iznimka je Izrael, ali to tamo je zbog njihovih specificnih prilika. Ovdje bi buknula revolucija. Ljudi su jako nezadovoljni vec i ovim restrikcijama.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

bb ATPL . zašto?  Očekujem nagli rast potražnje brod. prostora , kinezi počeli krcati , ovo su mjeseci kad standardno dolazi do povećanja potražnje , a gledam i graf bdi-a , na dnu je , tako da očekujem njegov rast . … a danas dobro potegnuli i cape-ovi…..   just moje razmišljanje .

2008 .g. je jedno investicijsko društvo širilo paniku jer su prognozirali da će  dlkv pasti sa 1800 na 200 kn. Da sam barem paničario i prodao. Mi smo im se smijali i bili hrabri. U vama vidim sebe 2008.g.

Lp

Marielena, 20.09.2020. u 11:57

Kolega Yield ne postoje takvi fondovi koji sa tudjim novcem tako riskiraju. Ocito da su to sve bile rizicne investicije. I meni su vec neki prijatelji poceli nuditi da im kupujem na burzi pa to sve redovito odbijam.

 

Dozvolit ćete mi, kolegice, nadam se, malo sarkazma.

Ipak u zraku se osjeća nagovještaj jače korekcije u sljedećem razdoblju, bar do FI?

Moram priznati da se meni tako ne čini. Uostalom, današnji promet je mizerija. Smiješno.

Nisam nešto specijalno zabrinut.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Kakav pad kolege drage. Pa Crobex je vec pao odavno. Ja vidim nagli rast preko 2000.

New Report

Close