Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo i mene. Isprika zbog malo postova jer mi IPO-i i povrat novaca ( naročito za ažurnost pohvaljujem ZABU koja kao i obično čeka zadnju minutu za povrat novca ).

Na početku po meni jedan dobar savjet za HT. Obzirom da danas burza radi kraće ( do 14h ) i dolazi povrat novca bit će dosta velika navala na HT ( vjerovatno i u ponedjeljak obzirom na brzinu nekih banaka ( čitaj ZABA )) tako da mislim da bi HT mogao u ponedjeljak a naročito utorak biti povoljniji za dokup. No ostaje da vidimo.

Što se tiče drugih dionica preporučam oprez jer je CROBEX i dosta dionica na ATH. Neke to opravdavaju ali većina ne. Ubrzo će početi i dolaziti rezultati 3q pa mislim da bi trebalo nešto uložiti i u turistički sektor obzirom na dobru sezonu.

Naravno ne treba zaboraviti ni da je FNVC-u 3q daleko najbolji zbog Hotela Njivice, a u tom FI vjerovatno će biti i nešto izv. prihoda ( poticaji i ako su prodali zgradu u Jankomiru )

Pozdrav svima i puno uspjeha u trgovanju.

Ne zaboravite da danas burza radi do 14h ( zbog godišnje konferencije )

Dakle pažljivo g..c,g..c !!![smiley11]

[
Pa ja stvarno mislim da mene neki ovdje ne razumiju.
Evo po zadnji put; i ja sam bio toliko ‘pametan’ kao i svi vi i ulagao sam u IPO-e, dionice i fondove i jos uvijek to radim, ali ne stavljam svu svoju imovinu ‘na panj’. Ako padne jedna granata na kosovu mozete se pozdraviti ne sa 100% i ne znam koliko prinosa, nego sa prinosima uopce. I ja sam zaradjivao, zaradjivam i nadam se da cu zaradjivati i dalje. Samo (po zadnji put) da napomenem da je tek trecina moga kapitala na burzi (cak i manje) te mogu mirno spavati znajuci da necu biti gladan ako stvari krenu na lose u regiji (ili mislite da se rat na kosovu ne tice uopce nase burze i nasih fondova?). Hajde uzivajte i ispricavam se sto se ne slazem sa politikom stavljanja gaca sa guzice na burzu.[smiley9][smiley9][smiley9]
[/quote]

disperzija ulaganja prijatelju.zlatna formula koliko godina imaš oduzmi od 100 i to ti je postotak koji se preporuća da imaš u dionicama.fondova ima isto tako puno a ako padnu bombe na kosovu onda treba biti pametan i dokupljivat udjele u fondu.ovo što se događa kod nas je samo vjetar koji je krenuo od slovenije pa ide prema istoku.usput pogledajte proseječne prinose fondova u sloveniji danas.vrlo su slične sa našima.uvijek če biti zemalja u koje se isplati ulagati a kolika je moć fondova to se vidi kod nas kad dižu i spuštaju dionicu kako hoću.uh

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

frishki, 12.10.2007. u 12:23
Naravno ne treba zaboraviti ni da je FNVC-u 3q daleko najbolji zbog Hotela Njivice, a u tom FI vjerovatno će biti i nešto izv. prihoda ( poticaji i ako su prodali zgradu u Jankomiru )

Sol na ranu. Ali ako stvarno Finvewst jurne gore kako već najavljujemo mjesecima, Znanac ima Ćevape.[smiley2]

Znanac se ionako više ne javlja.[smiley3]
NHF

A i kad se javlja onda samo kaze FNVC a to je vec dugo vremena los savjet. NHF

Pa nije samo FNVC kolega alien. Pročitajte malo unatrag. Recimo i KTJV,SLDM,DKVS,BZJK naročito HT su sad dobre tvrtke za dokup naročito poslije izvještaja za 3q.

FNVC je još uvijek na nižoj cijeni od početka godine za cca 10%. Po pokazateljima potcijenjen, ali što je tu je.
Prema nepisanim pravilima dionica kad tad dođe na svoju fer cijenu. Ove godine ih je dosta već i premašilo tu cijenu. Za neke dolazak na fer cijenu tek predstoji.

Pozdrav svima i ugodan vikend ( osim djelatnicima Zabe zbog povrata – zbog njih mi pobježe SLDM na 105…..)

G..c,g..c !!![smiley11]

Sto mislite o ovom portfelju: -trenutno stanje: 34% DIOK, 22% HT, 18% ATPL, 17% JDPL, 9% DDJH
kada prodam ht, te novce cu vjerojatno preusmjeriti na ove ostale, dakle DIOK, ATPL, JDPL, DDJH ovisno o cijeni. mozda i EIG.

Zanima me komentar i misljenje o ovom portfelju. Ja svoje osobno misljenje imam, no htio bih vidjeti razmisljenje cijenjenih kolega na forumu pa da usporedim sa svojim.. Hvala

Evo nesto sto bi moglo postati aktualno.
Cim malo prodje bura dignuta dionicom HT-a; mogla bi se paznja preusmjeriti na turisticki sektor zbog nadolazecih FI 3Q; koji bi mogao biti vrlo dobar za mnoge.

RASTU PRIHODI OKRUGLI STOL O OVOGODIŠNJOJ
I O PRIPREMAMA ZA NOVU SEZONU
Bulić: Dogodine od turizma
više od sedam milijardi eura

Turistička sezona još nije završena, ali već sada imamo podatke koji nas raduju. Prihod od turizma će u ovoj godini biti 6,9 milijardi eura, istaknuo je Niko Bulić
PIŠE MERI ŠILOVIĆ
U malim i obiteljskim hotelima Hrvatska danas ima 7000 kreveta, ali još 450.000 kreveta postoji u sobama i apartmanima za iznajmljivanje i tendencija nam je da se i to pretvori u lijepe i privlačne male obiteljske hotele — čulo se u četvrtak na okruglom stolu “Mali obiteljski hoteli — hrvatska kvaliteta za Europu”, koji je na splitskom Ekonomskom fakultetu priređen u povodu završnice akcije “Adrian 2007.”, izbora za najbolji mali obiteljski hotel.
Akciju “Adrian” već drugu godinu zaredom organizira Slobodna Dalmacija i Adriatica.net, a ove godine pridružio joj se i MasterCard. U auli splitskog Ekonomskog fakulteta, na okruglom stolu uoči proglašenja ovogodišnjih pobjednika “Adriana”, okupili su se brojni vlasnici malih i obiteljskih hotela iz cijele Hrvatske te čelnici hrvatskog turizma.
— Sezona 2007. još nije završena, ali u Hrvatskoj turističkoj zajednici već sad imamo podatke koji nas raduju. Prihod od turizma u 2006. godini je bio 6,3 milijarde eura, ove godine će biti 6,9 milijardi, a u 2008. godini očekujemo prihod u iznosu od 7,2 milijarde eura — kazao je Niko Bulić, direktor Hrvatske turističke zajednice.
Bulić je izvijestio o pripremama za novi strateški plan turizma za razdoblje od 2008. do 2012. godine i pronalaženju novog hrvatskog identiteta u turizmu. Zdenko Mičić, državni tajnik za turizam, čestitao je Slobodnoj Dalmaciji, Adriatica.netu i MasterCardu na projektu “Adrian”.
— Prognozirali smo 2 posto, a dogodio se rast prihoda od 6 do 7 posto. I gosti nam više nisu samo iz najbližeg okruženja — rekao je Mičić.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Sto mislite o ovom portfelju: -trenutno stanje: 34% DIOK, 22% HT, 18% ATPL, 17% JDPL, 9% DDJH
kada prodam ht, te novce cu vjerojatno preusmjeriti na ove ostale, dakle DIOK, ATPL, JDPL, DDJH ovisno o cijeni. mozda i EIG.

Zanima me komentar i misljenje o ovom portfelju. Ja svoje osobno misljenje imam, no htio bih vidjeti razmisljenje cijenjenih kolega na forumu pa da usporedim sa svojim.. Hvala

Mislim da ti je portfelj sasvim OK s tim da bih ja pojačao portfelj kratkoročno sa par turističkih dionica i prodao DDJH.

znanac, slažem se da je FINVEST fundamentalno podcijenjen, ali mislim da su premali “free float” i povremene akrobacije glavnoga gazde najveći razlog tako zabetonirane cijene na Fnvc-u. Cijelu prošlu godinu (2006.) cijena je također stajala na razinama oko 500 kn, potom je izišla FIMA pa je nakon toga dosta narasla. No, kad je “gazda” počeo nabacivati svoje pakete brzo se ohladila…
Hoću reći, da kad se neka dionica trži po nekoj cijeni, redovito postoji neki razlog. Pitanje je samo koliko će dugo taj razlog vrijediti (trajati) i kad točno uletjeti. Fondovi možda imaju više vremena, ali meni se ne stoji u nekoj dionici 5 godina dok se malo pomakne… A pogotovo kad sve druge doslovno lete.

tony:
“Znanac se ionako više ne javlja.[smiley3]
NHF

A i kad se javlja onda samo kaze FNVC a to je vec dugo vremena los savjet. NHF

Primjetio sam, nebih u neke analize, al nema ni loše mišljenje o tržištu.

x

znanac može jedno turističko pitanje? Posjedujem značajnije ARNT i vjerujem da je ta dionica zlatna koka. [smiley2] Dal je koliko toliko pratiš? I kada bi po tvojem mogla malo porasti? Sad je bila odlična turistička sezona pa možda turističke dionice dođu u fokus oko objava za 3Q.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Lijepo to o turistima . I ja čekam sa njima 3Q (ZLAR, HIMR, ISTT). Nemam podataka, ali mislim da če biti OK.[smiley2]


znanac može jedno turističko pitanje? Posjedujem značajnije ARNT i vjerujem da je ta dionica zlatna koka. [smiley2] Dal je koliko toliko pratiš? I kada bi po tvojem mogla malo porasti? Sad je bila odlična turistička sezona pa možda turističke dionice dođu u fokus oko objava za 3Q.

ARNT je davno moja miljenica ( točnije jedna od prvih dionica koje sam kupovao ). Mislim da je sve bolje od ong Talijana i njegove obitelji.

Definitivno je čuvam pa čemo vidjet kako i kada čemo krenut. U svakom slučaju namjeravaju uložit dosta novaca. Neka stoji. Polako pa sigurno.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Imam jedno pitanje. Uglavnom, student sam, nemam mjesečnih primanja, a imam mogućnost kupit dionice ine po 1200kn. Rođak mi cijeli život radio u ini, al neće kupit dionice i sad bi ja kupio njegovih 18 dionica. Zanima me jel znate možda jel postoji kakav kredit da bi ga i ja mogo uzet? Kolko sam vidio svi traže mjesečna primanja. TREBA MI POMOĆ! =)) [smiley5]

..........................................................................................

New Report

Close