Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa ako pricamo konkretno u RIVP, za njih se ne sekiram i da nece osigurati vracanje kredita, sto su sve detaljno obrazlozili u izvjescu, ako ste ga citali, a ako cemo vjerovati izvjescima. Sami su rekli da spremno docekuju sezonu 2021, a vjerujem da su uracunali ovu losu sezonu  u to. Ali ono sto je najbitnije je da se prvih 6 mjeseci kao sto smo imali ovo, vise u turizmu nece ponoviti. Mislim, nikad ne reci nikad, jer neznamo sto nas ceka u buducnosti, kakva nova posast, ale gledajuci ovo…ne vise. Mislim da se stvar polako kristalizira.

Ja ne mislim tako. Dapace vjerujem u jos 1 propad indeksa. Adris,Atgr,Sapn, Rivp, Adpl….past ce solidno. Jedino sam 99% siguran da nema propada na graditeljima.

Ja pak mislim da navedene čeka duga letargija bez nekih značajnih promjena cijene.

Graditelji su visokorizični, a znam to jer sam aktivan u politici, a igre koje se igraju kad su takvi poslovi u pitanju su često teško dokučive i takvima poput mene koji su dio tog sustava pa tek nakon godinu dvije neke stvari postanu jasnije, kad se spoje točkice i sazna tko kome kako i što. Sve je naravno legalno, ali non omne quod licet, honestum est. Sretno s graditeljima u svakom slučaju, a ja ću se držat podalje od toga.

Lijepo sam govorio kupujte po 90kn i kupujte po 100kn. I jos ponavljao iz dana u dan. Meni je 133-134kn prva stanica za izlaz…privremeno…da ne bi bilo nismo znali..

Tema jest best buy…al pri ovim cijenama meni bas nista nije best buy.

Puno toga preskupo i ne vrijedi rizika. Sva manje i manje prilika.

Crobex ima otpor na 1600 i neuspjesno ga 3x nije probio.

Ocekujem skalu dolje.

Najveci gubitnici bi mogli biti Sapn, Atpl, Rivp…

Ja naprotiv mislim da su best buy trenutno bas ATPL i RIVP, jer se i dry bulk brodarstvo i turizam u Hrvatskoj spektakularno (i totalno neocekivano od vecine) oporavljaju.

Takodjer mislim da bi OPTE mogla uskoro postati best buy ako dodatno padne, ali i sada mi se cini kao dobra prilika.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Vrijeme ce pokazati. Pocetak trgovanja cini se da su oči velike i strah i grč sve veći.

Uskoro ide rasprodaja – sell of.

Hrvatski turizam se pokazao, sto zbog pozicije i blizine, jaci od korone. Valamaru ce Q3 biti i više nego dobar, i tko ulaže u buducnost a nije katastroficar, otprilike zna gdje ce ici cijena kad se nade cijepivo, dogodine kad se do kraja kreve normalno putovati, bez straha. Veliki forte je i to sto se Hrvatska pokazala kao sigurna destinacija. Moje misljenje je da nase turisticke firme nisu toliko rizicne koliko ih se rizicnim zeli prikazati, a trenutne brojke dolazaka tome idu u prilog.

kicancro, 10.08.2020. u 15:36

Hrvatski turizam se pokazao, sto zbog pozicije i blizine, jaci od korone. Valamaru ce Q3 biti i više nego dobar, i tko ulaže u buducnost a nije katastroficar, otprilike zna gdje ce ici cijena kad se nade cijepivo, dogodine kad se do kraja kreve normalno putovati, bez straha. Veliki forte je i to sto se Hrvatska pokazala kao sigurna destinacija. Moje misljenje je da nase turisticke firme nisu toliko rizicne koliko ih se rizicnim zeli prikazati, a trenutne brojke dolazaka tome idu u prilog.

 

Stoji, ali meni osobno je draži ADRS od RIVP. Rizik je manji, a izložen sam i na turizam i to elitni turizam.

Dugorocno(2 do 3 godine) najbolja kupnja je Vlen.

Marielena, 11.08.2020. u 23:23

Dugorocno(2 do 3 godine) najbolja kupnja je Vlen.

 

Nitko ne zna što će biti za 3 mjeseca u Svijetu, a vi kako je najsigurnije kupiti VLEN.

Najsigurnije je držati novce u banci, a sigurno je samo da ćemo svi umrijeti.

 

VLEN je izbacio dobro izvješće i sve 5, ali treba razlikovati firmu od dionice koja je nelikvidna i sa malo većim iznosom padne 5% kao npr. danas, pa tko voli, nek izvoli.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

VLEN je izbacio 3 fenomenalna kvartalna izvjesca i njegova grupacija je potpisala ugovor o suradnji s globalno renomiranom cruiser kompanijom…tako da je VLEN bomba…a mali free float uopce nije problem, dapace postoji sansa visokog napucavanja…ovaj sto prodaje na 8,5kn je dosao ko narucen da se sindikat i trejderi nakrcaju…i lansiraju…

Rastimo zajedno...

Kolega BudFox,

Cinjenica da mozete kupiti na diskontu izuzetno kvalitetne dionice zbog nelikvidnosti je jedna od najboljih stvari na nasem otuznom berzanu.

Vlen je zadnjih nekoliko kvartala zacrtao smjer firme, a ja mislim da ce se puni potencijal ostvariti kroz nekoliko godina kada ce sadasnje cijene biti smijesne.

Ovdje vidim mozda i dlkv ako nastave i dalje kako su krenuli.

Naravno mozda sam ja u krivu, ima boljih opcija na kojima se okrece velika lova kao opte itd.

P.S. nemam vlen jer sam trenutno u nekim drugim pozicijama ali pratim.

I mozete vidjeti da ne drukam za dionicu jer sam u poziciji.

Ova tema je idealna za otkrivanje portfelja. Tko šta ima je best buy 😂

Evo meni nije best buy ova pivovara i meritus ulaganja , ako ćemo drugom taktikom…😁

New Report

Close