Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

IGH potencijalni SHS…potencijalni rast do 150-160 kn.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ima li vam nešto trenutno bb?

Po meni best buy tehnički IGH, SAPN I DLKV.

Ima tu još par dionica koje mogu iznenaditi…al sve u svoje vrijeme.

gta1, 18.07.2020. u 13:38

Ima li vam nešto trenutno bb?

Best buy će biti Đuro početkom iduće godine. Uglavnom ako preživi i kada se vidi da li ima strateškog i tko je strateški. Bit će kratko razdoblje za kupnju nakon cijepanja i svih procedura oko ulaska eventualnog novog vlasnika. Pratim ga već godinama kako propada i čekam povoljan momenat koji možda na kraju i dođe. Pitanje je samo da li će te tada imati keša i hrabrosti. Nešto slično kao Petrica bi se trebalo odigrati iako je još sve na dugom štapu.

A gledajte, ako bude slična priča kao Petrokemija uz stabilnu privatnu vlasničku strukturu iz branše, sve je moguće…Još uvijek dobijem zazubice kada se sjetim kako smo prošle godine u ovo vrijeme kupovali Petrokemiju kao sumanuti, jer smo očekivali čudo…koje se i dogodilo, a ove godine će Petrokemija biti profitabilnija, čini se, od svih Turista zajedno… Jedino, što me zanima je što o svemu oko Đure misli Bloger, jer nije lako gledati kada ti brišu toliki kapital 50:1, bez obzira što će poslije biti…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Kaba-r-a. I zašto sad ne raste?

Kod mene i dalje +22,86%…..narasla i vise nego dovoljno da se ekipa iskrca…..

Vuković, vlasnik karlovačkog HS Produkta je dao ponudu za preuzimanje. On i Žapčić. Ili Žabčić…

Koja je realna cijena recimo ingre?
Po ovim vašim spamovima, no hard feelings, yebi ga, spameri ste, radite ovo i zarađujete od ovoga i to je ok ako prodajete pravu stvar.

Vise dionica se isplati kupovat jer ce neke poskupjeti u vrlo kratkom roku 10-20% sto je skroz u redu ako ulazete 100 ili 200 keka. Neke dionice ce jos pasti ( HT,Adpl,Pbz….).

Dakle kupujte i zaradjujte na onome sto je u trendu.

Hrana out, transport out, turizam out, banke out, industrija out.

salt, 03.08.2020. u 21:23

Vise dionica se isplati kupovat jer ce neke poskupjeti u vrlo kratkom roku 10-20% sto je skroz u redu ako ulazete 100 ili 200 keka. Neke dionice ce jos pasti ( HT,Adpl,Pbz….).

Dakle kupujte i zaradjujte na onome sto je u trendu.

Hrana out, transport out, turizam out, banke out, industrija out.

po tebi je očito građevina i brodogradnja in? ili?

Samo gradjevina. Brodari su total out zasada.

Banke ulaze opet u rizicna vremena. Puno je plasiranih kredita i podosta njih ih nece vracati. Bit ce rjesavanja takvih kredita po principu daj sta das. Zato banke out. Pogotovo Hpb i Zaba koje su prepune rizicnih kredita.

Turizam koliko god neki svirali o 50% proslogodisnjeg broja nocenja je u opasnoj situaciji jer pohlepa iz dana sjajnog poslovanja dolazi na naplatu. Mnogi ce se naci u velikim problemima. Bit ce neprijateljskih preuzimanja kroz pretvaranje kredita u dionice. Stoga turisti out jer mali ovdje nemaju sto traziti. Manje turista znaci i pad prodaje Podravke, Saponije i slicnih i njihov vrh je tu negdje. Prihodi ce pasti, a mogle bi pasti i cijene hrane paralelno. Jer divlji sverc ce izgubiti dosadasnje uporiste i pad hrane i prihoda slijedi. Prehrana out.

Sto se tice prijevoza postoje samo 2 firme: Tpng i Atpl. Prva dobro posluje al je odradila solidan rast i nece je nitko vise gurati. Osim ako trezor to odluci. Atpl je u puno losijoj situaciji i ako se vozarine ne oporave znacajno Atpl ce se uskoro naci u vecim problemima. Nema tu rasta zasada niti u blizoj buducnosti.

Jedina svjetla tocka su graditelji. Zasad je podosta poslova, al nova sredstva iz EU te obnova Zagreba daju graditeljima priliku da se snaznije oporave.

Cijeli moj portfelj je trenutno u graditeljskom sektoru. Cash na samo 28%.

Koliko god zvuci ludo u ovim vremenima, mislim da je turizam ipak vrijedan ulaganja. Jer i pokraj ove situacije, gdje smo skoro pa do 6 mj imali zatvorenu zemlju (sto se vise nece desiti), avioni krenuli tek u 7 mj, a rezervacije primali danas za sutra, mi smo opet solidno popunili obalu. Mislim da su ove cijene turista jako dobar ulazak za sljedecu sezonu i mislim da cemo svjedocit rastu turista u narednom periodu, pogotovo jer su na dnu

Zasto mislite da su na dnu. Vrijeme moratorija istice. Npr. RIVP ima kredite s kamatama za vracati…koliko moze gurati uz ovakav pad prihoda? Zar mislite da ce cijena rasti dok se grče drzati glavu iznad vode? Turisti su trenutno u opasnoj situaciji i stvari se mogu jako zakomplicirati…kao npr. VIRO da postane borba za opstanak. Dno na turistima jos nismo vidjeli.

New Report

Close