Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja se zahvaljujem svim kupcima Atpl.

Kupovao na 137, 155, 162, 177, 180 i danas prodao. 220kn mi je ok za ukeshirati se.

DDJH – izgleda da je bio pogodak !

salt, 16.06.2020. u 20:23

Ja se zahvaljujem svim kupcima Atpl.

Kupovao na 137, 155, 162, 177, 180 i danas prodao. 220kn mi je ok za ukeshirati se.

 

puno prerano. ima tu još poprilično lufta!

Možda i jest prerano…svejedno ja sam skroman čovjek.
Zaraditi 20 keka za 7 dana i nije tako loše.

Tema je best buy, ali eto ja bi stavio best sell: ADPL, ADPL i opet ADPL. Da ne bilo niste znali.

I svi turisti naravno jer zasad turiste traže s povećalima.

Krećemo igranku na IGH…najbrži prst dobitni

salt, 17.06.2020. u 11:48

Možda i jest prerano…svejedno ja sam skroman čovjek. Zaraditi 20 keka za 7 dana i nije tako loše.

Tema je best buy, ali eto ja bi stavio best sell: ADPL, ADPL i opet ADPL. Da ne bilo niste znali.

I svi turisti naravno jer zasad turiste traže s povećalima.

Kakav klaun.

Godinu završi s gubitkom, na forumu javlja dobitke.

 

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

kaj je tu čudno? čudno bi bilo da je drugačije. nikad nitko ne piše o gubicima, a 90% igrača u minusu.

90% trejdera je u minusu, ako ne i više.

kod investitora se priča razlikuje, više je 50-50, ali ovo je generalno jako teška godina. hrana, telekomunikacije i banke su gdje je novac, s time da hrana najjače. Podravka je zvijer, a i Atlantic je super.


@Djubre
LURA je također odlična.

Da, na normalnim trzistima, ali na ZSE jedino trejderi mogu prezivjet, investitori su izumrla vrsta…

 

 

Rastimo zajedno...

običan trejder je doslovno izgorio u ovoj Covid krizi. na bilo kojem tržištu, a na ZSE pogotovo. uć dugoročno po debele dividende na ZSE je ok investicijska odluka. kolega Invest je dugoročno u HTu, nema nekih značajnih oscilacija cijene, kao i inače s dividendnim blue chipovima, a prinos pristojan, iako im je pao EPS. Može cijena i na komotno preko 200 u narednim godinama s ulaganjima u 5G…

trejder će i bez korone prije nadrapat, nego obrat vrhnje. investitor će dugoročno zaradit, a sad koliko, to je case by case priča.

Koje su to debele dividende na zse?….2-3%?

o čemu pričamo? da sam 2013. kupio ovoliko ZABE koliko sam kupio u ovoj i prošloj godini, zaradio bih 100% na kapitalnoj dobiti i još 100% na dividendama. da je u prosjeku bila 4kn godišnje, to je 28kn po dionici nakon 7 godina. tad je koštala ~30 kuna, pa si izračunaj to na 14,000 komada koliko sad imam. ADPL isto 5 i više % div. prinosa… HT isto tako. da si ga kupio po 150 u ožujku/travnju preko 20kn KDa do današnjeg dana, a do srpnja ide i na 180 i više i dividenda 8kn. 8kn na ulaznu od 150 je preko 5%. sva dividenda iznad 4% je visoka dividenda. ZABA i ADPL imaju monster dividend. ADPL bi u rujnu mogao isplatiti 5kn ostatka. to je opet 9kn u ovoj godini. na cijenu od 180, to je 5% godišnjeg yielda, s time da im je payout ratio sve ove godine oko 50%. mene osobno ne bi smetalo ni da mi ju u ovoj godini ADPL ne isplati ako je taj novac bitan za kompaniju, a to sam više puta naglasio. imam ga marginalno u usporedbi sa ZABAom. na sve to igram dugoročno. ZSE je za kupit blue chipove i zaboravit pa kad legne legne. hrpa trejdera samo gubi novac i još hrani brokere, a sretni su ako ostanu na nuli. tu i tamo si malo zarade za burek. naravno ima i uspješnih kolega, samo je to uvijek preveliki rizik. puno zujanja, a malo meda, kak bi rekli stari.

Trostruki šok: Svjetska banka odobrila Hrvatskoj dva projekta od ukupno 500 milijuna dolara

Građevinari up,posebno mislim na Ingru.

 

Ništa up ništa buy. Korona je opet in.

Moj brat Neo kaze korekcija do 1450-1460. Prije toga ne dirati dionice i pustiti da pada.

 

New Report

Close