Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MDKA.

– 15.600 – 16100, rast u 2019. skromnih 3.2%. bila div.
– u prošloj godini ova je dionica razočarala, hoće li biti bolje u ovoj godini ???
– mišljenja sam da bi u slučaju veće krize ovo bila stabilna dionica.
– ako cijena još malo padne možda kupim koju dionicu.

ADPL.

– 174 – 191, možda dobar, možda skroman rast od 9.7% kako za koga, div o.k.
– možda će biti bolje u 2020. a možda i neće.
– kriza auto industrije, ali meni se nekako čini da će ljudi i dalje kupovati aute.
– možda i dokupim u 2020. koju dionicu ADPL.

VLEN.

– 5.80 – 7.50, rast od 29.3%, i u ovoj godini je nastavila s rastom.
– ova dionica je za one malo hrabrije jer je dosta rizična.
– možda u 2020. malo pokratim poziciju.
– u 2019. sam ju dokupljivala ali i prodala dio zbog poreza.

ERNT.

– 1010 – 1400, rast od 38.6% plus o.k. div.
– evo, za uči u ovu dionicu vam i nije trebala neka hrabrost, samo lova za kupnju jeftinih dionica.
– i još kad kažu da se ne može zaraditi na fondovskim dionicama.
– a moj prijatelj Splićo ju preporučuje i u 2020.

KODT.

– 990 – 1460, vjerovali ili ne, rast od 47.47%, plus div. koja je sve manja i manja zbog velikog rasta cijene dionice.
– možda je dionica sada malo skupa, a možda i nije, dobro ju je imati.

IKBA.

– 1.250 – 1.540, skroman rast od 23.2%, a dobro raste i u 2020.
– još kad se sjetim kako sam najviše tog čuda kupila po 1.000kn, a onako iskreno nisam imala pojma ni što je to.

JDGT.

– 1.020 – 1.440, rast od 41.17%, cijena dionice i dalje raste, donosi prvu div. u 2020.
– možda je cijena dionice malo skupa isto kao i KODT

OPTE.

– 1.69 – 7.95, rast od nevjerojatnih 370.41%, na žalost tu nemamo div. ali imamo veliki rast cijene.
– ja imam dosta toga, više ne dokupljujem, kockam se do kraja, dionica je rizična.

HT.

– 149.5 – 175, prinos 17%, odličan prinos i dobra div, kako bi rekao moj prijatelj gospon Lopina za jedno fondovsko smeće.

TPNG.

– 38.8 – 47.2, prinos 21.6%, na kupnju ove dionice me je nagovorio moj prijatelj Splićo.
– svrstala bi ju u rizične.

Portfelj.

– ovih 11 dionica mi čine najveći dio portfelja.
– imam tu i nekih manjih pozicija: JDOS, PODR, PBZ…Au…..Keš………
– u 2019. sam prodala sve dionice Peveca po dobroj cijeni, RIVP, MAIS i još neke sitne pozicije.
– prodala sam dosta ZABE i veći dio PBZ zbog muljaže s kreditima u švicarcima, kad se tu situacija sredi ponovno ulazim u ZABU i PBZ, trenutno su mi to rizične dionice.


TPNG.

– 38.8 – 47.2, prinos 21.6%, na kupnju ove dionice me je nagovorio moj prijatelj Splićo.
– svrstala bi ju u rizične.


Napokon se vratila!
Cestitam na prinosu.
TPNG – cjenovno je rizična isključivo zbog budućeg kretanja “kraljice brodara u Hrvata” (ATPL), neefikasnosti našeg tržišta, i priznajem, ekipe iz Zadra..
Vrijednosno je trenutno fundamentalno podcijenjena, jedan od rijetkih tankerasa koji je poslovao pozitivno u 2017., 2018. i 2019., a obzirom na predviđanja za 2020. svrstavam je u sami vrh best buy-a…

Rastimo zajedno...


Portfelj.

– ovih 11 dionica mi čine najveći dio portfelja.
– imam tu i nekih manjih pozicija: JDOS, PODR, PBZ…Au…..Keš………
u 2019. sam prodala sve dionice Peveca po dobroj cijeni, RIVP, MAIS i još neke sitne pozicije.
– prodala sam dosta ZABE i veći dio PBZ zbog muljaže s kreditima u švicarcima, kad se tu situacija sredi ponovno ulazim u ZABU i PBZ, trenutno su mi to rizične dionice.

Jako sam radoznao. Vjerujem i drugi. Možete li reći nešto više o podebljanom?

Skromno bih predložio LPLH.
Skromno i ponizno 🙂 jer sam je već navodio na višim cijenama.
Da ne ulazim u detalje, nasušno im treba kapital za dugo najavljivane investicije.
17.01.2020 najavljena je izvanredna skupština gdje se predlaže nova nominala 190kn. Sada 138 kn.
S obzirom na situaciju ne vidim drugi razlog nego ulazak svježeg kapitala i konačna realizacija planova.

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/n1km8aIwtWvSvzDdgjwYGQ==.pdf


TPNG.
– 38.8 – 47.2, prinos 21.6%, na kupnju ove dionice me je nagovorio moj prijatelj Splićo.
– svrstala bi ju u rizične.

Drago mi je sto sam pomogao. Ako vratite film kolegice preporucivao sam Sapn na 210kn kako se krcam, Podravku na 247kn, Tpng na 33kn, Hpb na 530kn, Ernt na 1050kn HT na 157kn, …pa i Viro na 70kn samo je trebalo utopit na 115kn…
U portfelju vam jedino fali Saponia jer ce to cudo tek jako narasti.
Od doticnih dionica imam sada samo Sapn,Ernt,Ht i Hpb.

New Report

Close