Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nadam se da niste bili kao accountant i tovarish i da ste me poslušali za PTKM. Mada i da danas kupite mislim da ne biste pogriješili.

Bome impresivan rast.
Mene zanima da li netko ulaže u PTKM s namjerom da se dugoročno zadrži u poziciji, ili svi kupuju da bi prodali skuplje što prije, pa tko zadnji magarac?

[/quote]

ovo zadnje….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Vidim da vam nedostajem.Živ sam i ide mi odlično-Standardno_100% u papirima.
LRH=friška likvidnost
LKPC =još friškija likvidnost
Posljedica=kiše dolaze
Turiste ni primirisati.Oni su preskupi,a već FI drugog kvarta bi trebali biti naznaka lošijeg poslovanja od očekivanog,a .Treći kvaral bi trebao donijeti otrežnjenje jer se zadnjih dvije tri godine tražila soba više pa se ostvarivao exstraprofit,a ove godine prema dosadašnjim rezervacijama toga neće biti.Dapaće u last minute aranžmanima trebalo bi biti velikog diskonta.Ponavljanje prošlogodišnjih rezultata,uz povećane investicije znači pad rentabilnosti,manju popunjenost .a time i pad "turista".Vrijeme je za tutanj.
I što kupovati:
Moj novi portfelj je u znaku slova S:SLPF,SNBA,SAPN
i naravno ATPL.
Nakon loše 2018.med i mlijeko ponovno teče!

G. Lopina drago mi je da još dišeš.

Poznavajući tvoju strategiju zabrinuo sam se da ti polovica dionica napokon nije završila u stečaju a druga skinuta s ZSE.

Što se tiče portfelja mislim da najviše šanse ima ATPL (ali ne ove godine, još će na jednom valu dobro pasti).
Za sada ipak preporučam jahanje na valovima.

Ali zato će biti Tsunami sljedećeg proljeća.

Naravno ako Ivica (Trump) ne z..ere stvar.

Krize do sljedećeg proljeća ne bi trebalo biti (bar na vanjskim tržištima).

Kako to da nemaš ULPL? Mislim da će tu biti veći BUM nego na ATPL?

Best buy i dalje proizvodne tvrtke ERNT, KODT, INA i nešto HT-a.

Kada padnu može se kupiti Optima ispod 5 kn (samo zbog preuzimanja), ADPL ispod 180 kn (jako nadzirana dionica, pazi na krizu u auto. industriji)

Moglo bi doći do nekakvog preuzimanja na PTKM pa to pratiti.

I dalje u cashu i završavam prodaju nekretnina.

Početak sljedeće godine bi mogao biti zanimljiv.

Možda ekipa ipak podigne CROBEX da uvali ljudima dionice prije nove krize, a vanjske investitore navuče zbog velikih prinosa.

Uz opasku, kad bi imali malo mozga.

Odoh ja na more, koktele i ribičiju.

Lp

ps. Volim kad na moru nije gužva. Pa mogu plivati u miru a da se netko ne zaleti in mua.
[/quote]

Nadam se da ste pratili Petrokemiju kao što sam vam savjetovao.

Kada izaći iz nje.

Pa ja sam iskreno mislio na 50 kuna (nije druk jer je ministar rekao 100 kuna) izaći iz nje.

Realno i na 50 kn je precijenjena.

No kako ja nisam Ministar gospodarstva, a isti očito ima informacije o nekakvom preuzimanju…

Bolje slušajte njega :).

Ako se nađe kupac onda bi cijena sigurno došla do 100 kuna.

A onda će se uključiti i mirovinski fondovi :), pa ćemo Kerempuha gledati opet na novom ATHu.

Caru carevo, a kumu Zagrebačko.

Lp

Prvih dvadeset od šezdesetak koje pratim nakon q2, metoda uvijek ista, cijena u odnosu na poslovanje i trend poslovanja, slijed od najboljeg do najlošijeg unutar ovih dvadeset:
AUHR-R-A
PBZ-R-A
HT-R-A
PODR-R-A
ADPL-R-A
MAIS-R-A
KRAS-R-A
ERNT-R-A
ZABA-R-A
ATGR-R-A
JNAF-R-A
MDKA-R-A
CKML-R-A
LKPC-R-A
JDGT-R-A
KODT-P-A
SAPN-R-A
ILRA-R-A
ARNT-R-A
CROS-R-A
Imam 11 od 20 i gledam još dvije.

Dvadeset koji su najviše kvartala u prvih dvadeset jedno zadnje četiri godine:
JNAF-R-A
ILRA-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
HT-R-A
KODT-P-A
MAIS-R-A
TUHO-R-A
PLAG-R-A
SAPN-R-A
KOEI-R-A
CKML-R-A
ATLN-R-A
MDKA-R-A
ATGR-R-A
ERNT-R-A
PODR-R-A
KRAS-R-A
HTPK-R-A
VLEN-R-B


Prvih 5 best buy u ovom trenutku i nadalje:

1.Atlp
2.Atpl
3.Atpl
4.Atpl
5.Atpl


Nadam se da niste bili kao accountant i tovarish i da ste me poslušali za PTKM. Mada i da danas kupite mislim da ne biste pogriješili.

Stari moj Beuys! Opreza nikad dosta. Ja sigurno neću nikada nagovarati na kupnju v. p. ovog tipa. Pogotovo ne na PB preko 6?! Da parafraziram Buffetta: Koja je razlika između ulaganja i špekulacije? Kad kupiš dionicu i nije te briga makar se ZSE sutra zatvorio.
Da li to možeš preporučiti bilo kome (ili sebi) ovdje? U čemu to vidiš promjene u poslovanju firme? Koliko gubitaka treba pokriti, i čime? Koji je to parametar, navedi bar jedan, prema sajtu MD koji je ali baš ono – pozitivan? Koliki je recimo Capex zadnje vrijeme i kako se to odražava na firmu ovog tipa? Koja cijena plina garantira pozitivno poslovanje? Kako Petrokemija pregovara cijenu istog i koje su garancije da se neće mijenjati? Kud uopće cijena plina može ići u narednom kratkom roku, gore ili dolje? Postoje li naznake (statistika) povećane potražnje umj. gnojiva po kojem će PTKM profitirati?
Eto toliko samo…

Upravo to, best buy vam je bio dinamo sad u gostima, zaradili bi vise od duplo, tocnije 2,25 puta da ste tu ulozili. A ne u firmu koja je vec raspad 30 godina… ali, svatko ima svoje



Nadam se da niste bili kao accountant i tovarish i da ste me poslušali za PTKM. Mada i da danas kupite mislim da ne biste pogriješili.

Koji je to parametar, navedi bar jedan, prema sajtu MD koji je ali baš ono – pozitivan?
[/quote]
26.7. 16 kn
13.8. 31,4 kn
+ 96%

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.



Nadam se da niste bili kao accountant i tovarish i da ste me poslušali za PTKM. Mada i da danas kupite mislim da ne biste pogriješili.

Stari moj Beuys! Opreza nikad dosta. Ja sigurno neću nikada nagovarati na kupnju v. p. ovog tipa. Pogotovo ne na PB preko 6?! Da parafraziram Buffetta: Koja je razlika između ulaganja i špekulacije? Kad kupiš dionicu i nije te briga makar se ZSE sutra zatvorio.
Da li to možeš preporučiti bilo kome (ili sebi) ovdje? U čemu to vidiš promjene u poslovanju firme? Koliko gubitaka treba pokriti, i čime? Koji je to parametar, navedi bar jedan, prema sajtu MD koji je ali baš ono – pozitivan? Koliki je recimo Capex zadnje vrijeme i kako se to odražava na firmu ovog tipa? Koja cijena plina garantira pozitivno poslovanje? Kako Petrokemija pregovara cijenu istog i koje su garancije da se neće mijenjati? Kud uopće cijena plina može ići u narednom kratkom roku, gore ili dolje? Postoje li naznake (statistika) povećane potražnje umj. gnojiva po kojem će PTKM profitirati?
Eto toliko samo…
[/quote]

Kolega očito ne gledate široku sliku.

Kao prvo valjda ministar Horvat zna najbolje.
Pa on ima sve te podatke koje ste nabrojali od svojih stručnih službi.

Ono što je važnije, pogledajte što je MOL napravio s INOM.
Pa ne budite lijeni pa proguglajte i pogledajte koja je strategija MOLA do 2050 godine.

Pa pogledajte koji im je plan ulaganja i u što će uložiti , odnosno ulažu ogromne novce u sljedećih deset godina.
Pa to povežite s OTP bankom i onim što kupuje + nova nalazišta plina za siću koju INA ima….

Pa sve to povežite pa će te vidjeti da Mađari imaju plan dok Hrvati buju imali još malo frišku figu.

Naravno da novim vlasnicima PTKM to neće sprečavati da profit stavlja u svoje đepe.

Ponekad nije sve u brojkama.

Lp

Kao prvo valjda ministar Horvat zna najbolje.
Pa on ima sve te podatke koje ste nabrojali od svojih stručnih službi.

Šale su uvijek dobrodošle.




Nadam se da niste bili kao accountant i tovarish i da ste me poslušali za PTKM. Mada i da danas kupite mislim da ne biste pogriješili.

Stari moj Beuys! Opreza nikad dosta. Ja sigurno neću nikada nagovarati na kupnju v. p. ovog tipa. Pogotovo ne na PB preko 6?! Da parafraziram Buffetta: Koja je razlika između ulaganja i špekulacije? Kad kupiš dionicu i nije te briga makar se ZSE sutra zatvorio.
Da li to možeš preporučiti bilo kome (ili sebi) ovdje? U čemu to vidiš promjene u poslovanju firme? Koliko gubitaka treba pokriti, i čime? Koji je to parametar, navedi bar jedan, prema sajtu MD koji je ali baš ono – pozitivan? Koliki je recimo Capex zadnje vrijeme i kako se to odražava na firmu ovog tipa? Koja cijena plina garantira pozitivno poslovanje? Kako Petrokemija pregovara cijenu istog i koje su garancije da se neće mijenjati? Kud uopće cijena plina može ići u narednom kratkom roku, gore ili dolje? Postoje li naznake (statistika) povećane potražnje umj. gnojiva po kojem će PTKM profitirati?
Eto toliko samo…
[/quote]

Kolega očito ne gledate široku sliku.

Kao prvo valjda ministar Horvat zna najbolje.
Pa on ima sve te podatke koje ste nabrojali od svojih stručnih službi.

Ono što je važnije, pogledajte što je MOL napravio s INOM.
Pa ne budite lijeni pa proguglajte i pogledajte koja je strategija MOLA do 2050 godine.

Pa pogledajte koji im je plan ulaganja i u što će uložiti , odnosno ulažu ogromne novce u sljedećih deset godina.
Pa to povežite s OTP bankom i onim što kupuje + nova nalazišta plina za siću koju INA ima….

Pa sve to povežite pa će te vidjeti da Mađari imaju plan dok Hrvati buju imali još malo frišku figu.

Naravno da novim vlasnicima PTKM to neće sprečavati da profit stavlja u svoje đepe.

Ponekad nije sve u brojkama.

Lp
[/quote]
dobro kažeš. kada dođeš iz Zagreba u Budimpeštu odmah je jasno da su nas uvijek potkradali, narod to uvijek jasno vidi, ali političari, oni vide samo ono što ide njima da bi to dozvolili, .ebo ih ćaća

dlkv ptkm


dlkv ptkm

Zašto dlkv ?



dlkv ptkm

Zašto dlkv ?
[/quote]
jer on obje ima u portfelju, DLKV još od 10+ kuna….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....




dlkv ptkm

Zašto dlkv ?
[/quote]
jer on obje ima u portfelju, DLKV još od 10+ kuna….
[/quote]

Zato sto ima veliki potencijal rasta, iako imam između ostalog i rivp i dlkv, i kroz koju godinu vjerujem da cu puno vise pokupit na dlkv 🙂

New Report

Close