Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Opte je rizicnija od bitcoina

A Bitcoin kao nešto proizvodi i generira prihode i operativnu dobit?

Vidim da te jako muci Opte, najbolja odluka bi ti bila da je kupiš. Mjesto da grintaš i čudiš se ko pura dreku zbog rasta.
[/quote]

Oprosti, ali opte odlijepljena od HT-a generira gubitak. Dokazano u praksi. Naročito sada kad joj je baza korisnika prošla kroz HTovo sito.
[/quote]

To uopće nije istina. Ne samo da ne generira gubitak nego plaća sve obveze, investira i normalno posluje. Neki ljudi naprosto ne razumiju telekom biznis već žive u prošlosti i misle da ako je nešto završilo u PSN da je to nuzno loše. Ne, bas naprotiv. Nije tu problem sto neka ženska nema pojma nego je problem sto ni fond menadzeri nisu imali pojma pa su iz HPB globala i sličnih fondova sipali Optimu po cijeni od 1,6-1,7 kuna. Na mjestu uprave HPB-a meni bi takvi likovi momentalno dobili otkaz i prijavu regulatoru. Da se provjeri kod koga su završile te dionice.
[/quote]

pokazat će vrijeme. možda su baš napravili odličan posao i spasili što se spasit dalo.
inače, kad vam nešto ode u stečaj, to je baš nužno loše. ta PSN je stečaj, samo se drugačije nazvalo. jadni vjerovnici su dobili dionice umjesto svojih para u nadi da će nešto izvući.
nagradno pitanje – kada će izvući ono što su uložili? odgovor – nikada.
znate li koliko je to? nije teško provjeriti koliki je dug bio. pa tada reci je li to “nužno loše” ili ne.

ako vam i dalje nije jasno, dajte mi 100 kn, a ja ću vama zauzvrat dati neki papirić na kojem će pisati da ću vam jednog dana u budućnosti vratiti. pa recite je li to dobar deal 🙂

@bogata
Ti da si ušla u OPTE otkad tu pišeš da to ništa ne valja, do sada si već mogla kupiti lijep novi auto ili što drugo.

OPTE.

– na više tema više investitora me zahebava za moju investiciju u OPTE.
– sigurna sam kako ti investitori od velikog straha nikada na burzi neće zaraditi dvije kune.

– trenutna zarada na OPTE mi je za jedan dobar auto.
– ali idem do kraja, kockam se, ulog je velik, ali neću plakati ako pogubim te novce.
– mislim da sam u TOP50 OPTE, a prosjek ulaza mi je točno 2.5 kn.
– teško da na tom ulazu mogu pogubiti ulog.

OPTE.

– dok ja tu piskaram da mi prije prođe vrijeme vi ste tu OPTE natukli dobro preko 6kn.
– pitam se pitam hoćete li ju natući do kraja dana preko 7kn.

Crobex.

– evo nam i naš dragi Crobex u plusu.
– po malo ali sigurno ide i on preko 1900 .

Nije li već bio preko 1900 bodova?!

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.



@bogata

Ti da si ušla u OPTE otkad tu pišeš da to ništa ne valja, do sada si već mogla kupiti lijep novi auto ili što drugo.

– nemojte tako oštro gospon Jura.
– možda gospođa bogata i nije tako bogata.
– možda je pogubila lovu na nekoj drugoj investiciji.


OPTE.

– na više tema više investitora me zahebava za moju investiciju u OPTE.
– sigurna sam kako ti investitori od velikog straha nikada na burzi neće zaraditi dvije kune.

– trenutna zarada na OPTE mi je za jedan dobar auto.
– ali idem do kraja, kockam se, ulog je velik, ali neću plakati ako pogubim te novce.
– mislim da sam u TOP50 OPTE, a prosjek ulaza mi je točno 2.5 kn.
– teško da na tom ulazu mogu pogubiti ulog.

Čuvaj se Ivana, već si u OPTE u top50 a gdje je prvi mjesec,
isto si tako hrabro zagrizla udicu u VLEN-u, ulazila si ko grlom u jagode, mislim da si ušla u top10, iz dana u dan si branila 13kn i gle kako si završila s tom investicijom, hrabra si moram priznat, nadam se da ti se neće povijest opet ponoviti, mada se stalno ponavlja!
Navijam za tebe hrabra forumašice!

Lp


OPTE.

– na više tema više investitora me zahebava za moju investiciju u OPTE.
– sigurna sam kako ti investitori od velikog straha nikada na burzi neće zaraditi dvije kune.

– trenutna zarada na OPTE mi je za jedan dobar auto.
– ali idem do kraja, kockam se, ulog je velik, ali neću plakati ako pogubim te novce.
– mislim da sam u TOP50 OPTE, a prosjek ulaza mi je točno 2.5 kn.
– teško da na tom ulazu mogu pogubiti ulog.

Samo jedan Dobar AUto.

A ja sam mislio da si ozbiljna invesTORIca.

Ccc.

A sad ozbiljno.
Mislim da Optima ne vrijedi više od 5 kuna i to ako se nađe kupac.
Možda kupac da neku premiju ali gledajući unatrag na ZSE malo je to kupaca davalo.

Inače ulaz ti je OK i možeš čekati završnicu.

U najgorem slučaju biti ćeš u malom plusu.

Lp
I ne zezam te za Optimu.
Uvijek sam ozbiljan kad se radi o zaradi.
Na Optimi se može zaraditi.
A i ne mora…..

Namam dionice OPTE ali jako volim da netko dobro zaradi pogotovo na ovoj dionici. Svaka čast onima koji su uzimali dionicu koja ima priču i na kojoj će se dobro zaraditi. Samo treba odlučiti na koliko prodati.
OPTE nisam kupovao samo iz osobnih razloga.
Podrška svima koji će dionici zaraditi

Virila sam u knjigu optime
Pedeseti dioničar ima cca 94 tisuće komada, upss
🤭



OPTE.

– na više tema više investitora me zahebava za moju investiciju u OPTE.
– sigurna sam kako ti investitori od velikog straha nikada na burzi neće zaraditi dvije kune.

– trenutna zarada na OPTE mi je za jedan dobar auto.
– ali idem do kraja, kockam se, ulog je velik, ali neću plakati ako pogubim te novce.
– mislim da sam u TOP50 OPTE, a prosjek ulaza mi je točno 2.5 kn.
– teško da na tom ulazu mogu pogubiti ulog.

Čuvaj se Ivana, već si u OPTE u top50 a gdje je prvi mjesec,
isto si tako hrabro zagrizla udicu u VLEN-u, ulazila si ko grlom u jagode, mislim da si ušla u top10, iz dana u dan si branila 13kn i gle kako si završila s tom investicijom, hrabra si moram priznat, nadam se da ti se neće povijest opet ponoviti, mada se stalno ponavlja!
Navijam za tebe hrabra forumašice!

Lp
[/quote]
Da..sjecam se kako je kolegica podebljavala i na 9.5-10 kn i veselila se kako jeftino daju. Pitam se koliko je tu ovih malih maketa – autica isparilo?


Virila sam u knjigu optime
Pedeseti dioničar ima cca 94 tisuće komada, upss
🤭

Kakvo je onda mišljenje nakon uvida u knjigu dioničara?


– prinos u ovoj godini mi je skoro pa točno 17.0% .

Informanka.

– u ovome tjednu mi je ovogodišnji prinos malo pao te je 16.3% .
– na taj pad OPTE nije utjecala jer prošli tjedan a i ovaj tjedan je zaključila s cijenom 6.0 kn.
– na pad portfelja su utjecali ex. div. ERNT i ADRS.
– ni tu cijena nije pala za veličinu div. naročito kod ADRS.


Best buy.
– vidim OPTE vam se ne sviđa, u pravu ste rizična je.
– ovaj put za promjenu za Best buy predlažem puno sigurnije dionice, sigurne dividende, fondovski ziceri,……..
– ima još toga, ali to ću nekom drugom prilikom.

Best buy.

– OPTE vam je rizičan, ne želite kao i gospon Lopina investirati u fondovska smeća…
– što vam onda preostaje.
– pronašla sam jednu dionicu koja se polako budi.
– interes na kupnji je sve veći.
– nema neke likvidnosti jer je jako malo slobodnih dionica.
– trejderi vam tu nemaju niti jednu jedinu dionicu.
– ne znam koliko vam je sad interesantna jedna dionica koja neće imati rast kao OPTE.
– ali ta dionica ponekad zna dati ludo velike dividende.
– tu očekujem i neki porast cijene dionice.
– i u toj dionici sam sigurno u TOP50.
– to vam je dobra dionica i još bolja investicija.
– na žalost ta dionica nije za piko i mikro investitore jer je dosta skupa, odnosno od kada nema na tržištu dionice JMNC jer su moj prijatelj Splićo i gospon Lopina pokupovali skoro sve te dionice JMNC ta dionica je najskuplja dionica na ZSE.
– to vam je dionica Medika.

New Report

Close