Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Medika je dobra dionica..al kad krene pad nestane kupnje i propada velikom brzinom. Problem je uci i izaci s vecim brojem komada. Rekli bi neki: RIZICNO…JAKO RIZICNO.
Best buy za naredni tjedan Dalekovod i Saponia.



Best buy za naredni tjedan Dalekovod i Saponia.

Zašto?

Špekuliranje…
Do 15.08.2019. bb mi je PODR.
1. 17.07. ide dividenda
2. Nakon dividende ide foto finis prije q2 koji bi trebao bit odlican zbog Uskrsa i dobrih pokazatelja turisticke predsezone. Osim toga zadnja 3 kvartalna izvjesca je cijena divljala 15 dana prije objave izvjesca
3. Jaki kupac (mirovinac) koji je kupuje kao da nema sutra
4. Korigirala se od lokalnog vrha za oko 3,5%
5. Ako q2 bude dobar cijena ce i nakon izvjesca rast
Nastavno na navedeno, 15.08. ocekujem cijenu oko 430kn (bez dividende). Meni dovoljno za 45 dana, pogotovo ljetno razdoblje.
Iznenadni problem je pad msloprodaje u svibnju, to nisam planirao, ali se vsljda cijena korigirala zbog toga.
Naravno, aKo dodje info da je AZTN primio elaborat OPTE, ode OPTE nebu pod oblake.
PODR kao stvorena za 20% portfelja…

Rastimo zajedno...

A tebi nije to sumnjivo kad jedan mirovinac pegla, pa povremeno drugi preuzme štafetu? Da nema njih, bid, jedva da bi postojao. Kladim se da bi i na 350 mogli kupovati slične količine jer većih kupaca naprosto nema.

Taj isti je iz portfelja izbacio Optimu na cca 2,5 kuna, nakon čega su se pojavili neki skrbnički računi u vlasničkoj strukturi. Ništa ne tvrdim, al zar nije to malo neobično?!

@kresobljak
Pa to su mirovinci, najveca posast hrvatskog TK, necemo trositi rijeci.
Ali treba plivat s njima dok ide, a mislim da PODR jos ide…
I fundamenti i trend rasta kod PODR su mi prihvatljivi, i nije mi preskupa (jos).
Trenutno mi je tesko zamislit da CROBEX raste, a da PODR pada ili stagnira sto ne mora znacit da se bas to nece dogodit…

Rastimo zajedno...

Oni kupuju ono čemu mogu kontrolirati cijenu i gdje su insideri. Kras je sad recimo relativno jeftiniji od Podravke (istina nema rast), al kao cisti konditor može dostići dosta vise multiple od Podravke u nekoj preuzimackoj križaljci. Naravno, Kras ima drugih problema (nećemo sad u detaljniju analizu) ili Adris recimo, al to Štimac ne smije kupovati (zbog povezanosti društva za upravljanje fondom sa osiguranjem u vlasništvu Adrisa). U turizmu opet pegla svoje price, uglavnom sve je to jedna velika kenjara. Tuđom lovom crta “tailor made” sličice odnosno ono sto mu drago.

JDOS rezultati odlični, očekujem veću dividendu nego ove godine, negdje u rasponu 250-300kn i izglasat će se krajem godine. Ne bi bilo loše ako netko bude prodavao po 3600

ZABA i PBZ-na istim razinama kao i prije 13.06. Dividenda će biti izvrsna iako do nje skoro godinu dana.
HTCP-cerp rasprodaje HTCP pa cijena pada. Uskoro će se pretvoriti u SUKC za koji je očekivati da će biti interesantan mirovincima.
Imam još dosta Ht-a kojeg doživljavam ko obveznicu.
ERNT rezultati dobri, dividenda za godinu 5G će se razvijati
JDGT ulovit 100kn dividende pa iza što bude

Ugodno me iznenadila Villa Dubrovnik.
VIDU-R-A. Uspio sam skupiti nešto sitno preko hite otc prije godinu-dvije po 20kn.
Dijele dividendu od 5kn/dionici.



Best buy.
– vidim OPTE vam se ne sviđa, u pravu ste rizična je.
– ovaj put za promjenu za Best buy predlažem puno sigurnije dionice, sigurne dividende, fondovski ziceri,……..
– ima još toga, ali to ću nekom drugom prilikom.

Best buy.

– OPTE vam je rizičan, ne želite kao i gospon Lopina investirati u fondovska smeća…
– što vam onda preostaje.
– pronašla sam jednu dionicu koja se polako budi.
– interes na kupnji je sve veći.
– nema neke likvidnosti jer je jako malo slobodnih dionica.
– trejderi vam tu nemaju niti jednu jedinu dionicu.
– ne znam koliko vam je sad interesantna jedna dionica koja neće imati rast kao OPTE.
– ali ta dionica ponekad zna dati ludo velike dividende.
– tu očekujem i neki porast cijene dionice.
– i u toj dionici sam sigurno u TOP50.
– to vam je dobra dionica i još bolja investicija.
– na žalost ta dionica nije za piko i mikro investitore jer je dosta skupa, odnosno od kada nema na tržištu dionice JMNC jer su moj prijatelj Splićo i gospon Lopina pokupovali skoro sve te dionice JMNC ta dionica je najskuplja dionica na ZSE.
– to vam je dionica Medika.
[/quote]

Slažem se kolegice.

Nakon Optime najbolje je uzeti tablete.

Bilo da će Vam trebati njihova konzumacija zbog njezinog naglog rasta bilo pada Bastilje.

Na Mediči ne možete izgubiti.

lp

ps. Mali ulagači na ZSE su veeeeliko tržište za Mediku i unosno.

zezl:vidim pises “Nakon Optime najbolje je uzeti tablet”…moj slucaj je nakon Optime san odlucio se pocastit novim lijepim Bmw –om……


DLKV.
– dionica dalekovod je 2 dana dionica s najvećim brojem transakcija, ali prometi po transakciji su relativno mali cca 5.000kn.
– dok tu bude velikog prometa dionica će rasti.
– ali i sami znate kako to ide, na ovoj vožnji na DLKV će zaraditi 1/4 investitora, a ona većina 3/4 će popušiti ili će postati dugoročni na DLKV.

– ovo sam vam pisala prije dvadesetak dana.
– i ode taj Dalekovod od 6kn na ispod 5kn.
– sretno vam bilo na bogaćenju.



P.s. pa sto cu spominjat DLKV kad ga svi imamo 😀😀😀, u ovom krugu lijepo zaradio, izasao na 6 kn danas…ja zadovoljan, ponovilo se…

– vidim da je i jedan poznati veliki investitor ovih dana izišao iz TOP10 odnosno rasprodao DLKV.
[/quote]

– izgleda će u ovom novom krugu do 6kn poznati veliki invetitor uspjeti izići do kraja.


i nastavak bulla, mogla bi ATPL u tjedan dana do 400kn…

– i nikako da dočekamo i taj tjedan.


Best buy za naredni tjedan Dalekovod i Saponia.

– gospon Pripuz,
– vi ste tu novi pa vas moram upozoriti kako je investiranje u dionice RIZIČNO…..JAKO RIZIČNO.
– vidim da imate dosta rupa u znanju.
– preporučila bi vam da se još par godina bavite isključivo virtualnom burzom.
– ako vam je ta virtualna dosadna imate ulaganja u beton ili oročenu štednju, malo je dosadno ali je sigurno.


Best buy za naredni tjedan Dalekovod i Saponia.

dalekovod čekam na 3 kn, saponiju na 130-150 kn, sve preko toga je lovljenje padajućih noževa i paljenje love

New Report

Close