Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da u ovoj fazi svjetskog ciklusa (ukoliko nije blizu neka velika recesija, ali mislim da nije još prema makroekonomskim pokazateljima) bi mogle najviše profitirati tvrtke iz autoindustrije, turizma te maloprodaje.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

S time da to ocekivam prvenstveno na zse ,gdje sam i investirao u te sektore.

Na svjetskom tržištu očekivam iznadprosječni rast nekih novih industrija i tehnoloskih firmi.


Mislim da u ovoj fazi svjetskog ciklusa (ukoliko nije blizu neka velika recesija, ali mislim da nije još prema makroekonomskim pokazateljima) bi mogle najviše profitirati tvrtke iz autoindustrije, turizma te maloprodaje.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Imam feeling da bi iduci tjedan mogla ATPL preko 500kn, a DDJH blizu, ako ne i preko 20kn, tako da su to moji best buy…DLKV bi takodjer mogao porasti bar do 16-17 kn…

Za ATPL ne treba nista previse objasnjavati, dovoljno je vidjeti na kupnji 2000kom..

Onaj bull run na DLKV i DDJH od petka pred kraj dana mi daje za vjerovati da su ulagaci postali nestrpljivi na kupnji, a to obicno vodi porastu cijene…Obje dionice jos uvijek netko stopa na prodaji, ali dobre vijesti se ne mogu dugo ignorirati.. I jedni i drugi su potpisali nove poslove (DLKV 10 mil EUR, DDJH 87 mil. kn), DLKV je isplatio rate od predstecajne, a DDJH je zavrsio restrukturiranje i najavljuje pozitivnu 2018..

Cini mi se da dosta ulagaca ima prst na okidacu i samo cekaju da krene vlakic..

atpl 457,00
dlkv 14,20
ddjh 16,85

Sve u Kn/kom

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Ova rubrika bi se trebala preimenovati u “otkrivamo portfelje 2” jer se uglavnom svodi na reklamiranje dionica kojih se dotični Netko prethodno dobro nakrcao pa ih sad misli prodati…

Pevec po 223 je bb bez premca

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kolega nadam se da ćemo toj cifri od 223 dodati jos jednu znamenku kroz par godina.
Nije nagovor na nista, a i kako bi bio kad se ne trguje doticnom dionicom.


Pevec po 223 je bb bez premca

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Ova rubrika bi se trebala preimenovati u "otkrivamo portfelje 2" jer se uglavnom svodi na reklamiranje dionica kojih se dotični Netko prethodno dobro nakrcao pa ih sad misli prodati…

A što očekuješ, da ljudi kupe dionice koje im NISU best buy, a o best buy dionicama da samo pišu?
To bi ti bilo logično?

#malaškola#velikiodmor#dioničarstva


Ova rubrika bi se trebala preimenovati u "otkrivamo portfelje 2" jer se uglavnom svodi na reklamiranje dionica kojih se dotični Netko prethodno dobro nakrcao pa ih sad misli prodati…

onda još bolje
Što bi željeli prodati

Dlkv nije po meni nikakav best buy dok ne padne na 7kn. Na 6-7kn bio bi best buy.
Imamo velikog prodavaca koji ce i dalje iskrcavati. Mora to do 8- 9kn opet..bar tako mislim.



Ova rubrika bi se trebala preimenovati u "otkrivamo portfelje 2" jer se uglavnom svodi na reklamiranje dionica kojih se dotični Netko prethodno dobro nakrcao pa ih sad misli prodati…

A što očekuješ, da ljudi kupe dionice koje im NISU best buy, a o best buy dionicama da samo pišu?
To bi ti bilo logično?
[/quote]

Logično bi bilo da se piše o dionicama koje imaju odličan potencijal rasta bez obzira da li ih je dotični netko već kupio ili nije. A ne da je danas best buy jedna dionica, sutra druga, već ovisno da li je investitor to kupio ili nije. U prvom slučaju je to kvalitetna razmjena mišljenja iz koje svi imamo koristi, u drugom samo druk zbog kojeg mi se ne da uopće više otvarati ovu rubriku jer znam da ću vidjeti uvijek istih nekoliko tipova koji pokušavaju izvući svojih par posto…


Dlkv nije po meni nikakav best buy dok ne padne na 7kn. Na 6-7kn bio bi best buy.
Imamo velikog prodavaca koji ce i dalje iskrcavati. Mora to do 8- 9kn opet..bar tako mislim.

Želio bih zamoliti gosp. remorkera da mi kaže kojom metodom se on koristi kako bi odredio vrijednost pojedine dionice? Jel to ona metoda koju većina investitora u hr. koristi i prilično je uspješna, naziva “odokativna”. Jer gledajuci njegove crteže TA, vidim da čak ni tu primitivnu metodu analize još nije svladao. Sjecam se jednog nicka koji je nedavno suvereno vladao ovim forumom, kao što njime vlada sad remorker, a bio mu je nick prognozer, aka. splico. Prognoze su mu bile gotovo jednako uspješne kao lopinine; šta god da bi pohvalio, to bi krenulo padati, i obratno. Ipak, da se lopina ne osjeti povrijeđenim što njegovo ime uspoređujem s tim kratkotrajnim prognozerom, lopina je uspio svojim hvaljenjem čak i dionice poput leda, jamnice i zvijezde poslati u ropotarnicu povijesti. Za ne povjerovati. Lopinu znam od kad je tek počeo pisati na ovom forumu i da je na našoj burzi postojao short selling ja bih danas bio bogatiji od warrena buffetta. Zivjele trominutne analize, obogatiše 95% invesitora ovdje.

I dalje best buy Vlen, Viro a uskoro i HT kad ljosne na 110 kn

Na ZSE vam je sigurno best buy “mirogojcek”… ali tko to zna prepoznati taj ce uspjeti nesto izvuci!



Dlkv nije po meni nikakav best buy dok ne padne na 7kn. Na 6-7kn bio bi best buy.
Imamo velikog prodavaca koji ce i dalje iskrcavati. Mora to do 8- 9kn opet..bar tako mislim.

Želio bih zamoliti gosp. remorkera da mi kaže kojom metodom se on koristi kako bi odredio vrijednost pojedine dionice? Jel to ona metoda koju većina investitora u hr. koristi i prilično je uspješna, naziva "odokativna". Jer gledajuci njegove crteže TA, vidim da čak ni tu primitivnu metodu analize još nije svladao. Sjecam se jednog nicka koji je nedavno suvereno vladao ovim forumom, kao što njime vlada sad remorker, a bio mu je nick prognozer, aka. splico. Prognoze su mu bile gotovo jednako uspješne kao lopinine; šta god da bi pohvalio, to bi krenulo padati, i obratno. Ipak, da se lopina ne osjeti povrijeđenim što njegovo ime uspoređujem s tim kratkotrajnim prognozerom, lopina je uspio svojim hvaljenjem čak i dionice poput leda, jamnice i zvijezde poslati u ropotarnicu povijesti. Za ne povjerovati. Lopinu znam od kad je tek počeo pisati na ovom forumu i da je na našoj burzi postojao short selling ja bih danas bio bogatiji od warrena buffetta. Zivjele trominutne analize, obogatiše 95% invesitora ovdje.
[/quote]

Pozdrav kolega alias.
Nijr vas dugo bilo na forumu.
Dobro da ste se vratili, vasi komentari su dobrodosli.

New Report

Close