Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Rookie

Nove tehnologije?

Transformatori se proizvode vec 150 godina. I citava tehnologija se zasniva na jednoj linearnoj jednadzbi.

Da je nova tehnologija marze bi bile 50, a ne 12%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@Twixer

U pravu si ali nisam mislio konkretno na transformatore nego generalno na energetiku u EU,istrazivanje,ulaganje u obnovljive izvore,u alternativne dobavne pravce,smanjenje ovisnosti o uvozu energije i slicno.
Malo off topic…

Kad sam spomenuo KODT odgovarao sam koc-u ali nisam naznacio,moja greska


Ivana…s obzirom na tvoj veliki portfelj sigurno ti je ostalo onako neprimjetno i ponešto korfa pa ti portfelj ubrzano raste a da nisi niti svjesna.[emo_smijesak]

KORF.

– za moj ukus ta dionica ima neke nedostatke p/e, div.,…, o ostalom sam vam napisala u mojem prethodnom postu o KORF.
– ali je o.k. dionica i stvarno je ne trebate reklamirati jer to radi gospon xy na svom blogu.
– slažem se s gosponom xy kako će do jeseni to narasti 160-170kn.
– dobro radi gospon xy, zaradio je stotine milijuna na burzi i zna prepoznati prave prilike na niskim cijenama.
– da je bar više investitora na našoj burzi poput gospona xy, ali vremena se brzo mjenjaju tako će i gospon Lopina uskoro ući u klub milijunera na našoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


Koga je EU prepoznala?

– ulaskom u EU neke naše firme će sigurno dobro profitirati.
– otvara im se veliko tržište.
– a nije ni zanemariva činjenica kako će na njihovim proizvodima koje izvoze van EU pisati “made in EU”.
– samo na žalost mi smo mala zemlja te imamo jako malo firmi toga tipa.

– I love this game.
Pozdrav !



Koga je EU prepoznala?

– ulaskom u EU neke naše firme će sigurno dobro profitirati.
– otvara im se veliko tržište.
– a nije ni zanemariva činjenica kako će na njihovim proizvodima koje izvoze van EU pisati "made in EU".
– samo na žalost mi smo mala zemlja te imamo jako malo firmi toga tipa.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ja se slazem da je EU dobra za hrvatske firme. Osnovni razlog je u tome sto ce dobiti vise konkurencije. A to pomaze razvoju.

Ono sto mene brine je slijedece. Od dana kada je Hrvatska dobila datum ulaska u EU stvari su se pocele kretati unazad. Do tog dana postojao je vanjski pritisak. Jednom kada je pritiska nestalo politicari su okrenuli zemlju za 180 stupnjeva i usmjerili je nazad u komunizam.

U zemlji koja ima vrlo staro stanovnistvo tesko je dobiti potporu za promjene iznutra. Gotovo da je nemoguce ista promjeniti bez vanjskog pritiska. Toga pritiska sada nema ili je puno manji. Uvjeti za poslovanje postaju svakim danom sve gori.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ivana7
Daj i nama reci koje ti to dionice donose zaradu pa da i mi možda kupimo koju.

– stalno na ovoj temi pišem kako je to u biti portfelj gospona Drevila kojega on posta na temi “moj portfelj”.
– sve te dionice su prošle kroz moj portfelj.
– gospon Drevil radi puno bolje nego ja, taj portfelj vam pruža veliku disperziju rizika (sigurnost).
– ja sam taj portfelj dosta suzila, neke dionice sam izbacila jer su mi trenutno preskupe, a neke od njih neće imati neki veći rast.
– s tom radnjom sam u svom portfelju podigla razinu nesigurnosti, smanjila disperziju, ali ako sve ide onako kako sam zamislila bitno ću uvećati zaradu.
– to što radim je dosta rizično.

– a koje su to dionice, to ne pišem, jer najgora stvar je kada vam u investiciju uđe više stotina investitora tipa kokošara s 5-10.000kn, porastom cijene od 10-20% velika većina njih izlazi i ruši cijenu dionice.
– padom cijene od 10% dodatno ruše cijenu izlaze kada vide prvu priliku na kojoj će nadoknaditi taj sitan gubitak.

– puno mi je draže kada su na mojoj investiciji samo 2 investitora kojima je cilj velika akumulacija dionica bez bitnog dizanja cijene.
– porastom cijene, dolazi i do povećanja likvidnosti, uvjet je prepoznati o.k. investiciju na niskim cijenama.
– kasnije i nije problem izići iz takve investicije i s velikom lovom np. ADPL, KORF…
– a dobro je ako imate dosta dionica i slobodne love, tada vi odlučujete u kom smjeru će ići cijena dionice.
– evo ja nemam neki veliki kapital ali bez nekog problema dižem ili spuštam cijenu srednje likvidne dionice 10% (np. JANF kojega trenutno nemam, a imala sam ga dosta i dobro na tome zaradila) gore ili dolje, ovisi što mi je cilj.
– to su vam te burzovne igrice.
– kod nelikvidnih dionica to možete raditi bez problema, jedino nastaje problem kada dođe do totalne nelikvidnosti pa morate sami sebi prodavati i tu na forumu pisati hvalospjeve o toj dionici.

– I love this game.
Pozdrav !

Ledo dijeli dividendu. Napokon! Bit će ovo best buy danas i naredno razdoblje dok se ne utvrdi do kada je pravo.
“Uprava društva dostavila je Nadzornom odboru prijedlog Odluke o rasporedu dobiti ostvarene u 2012. godini kojom je utvrđeno da je Društvo u navedenom razdoblju ostvarilo neto dobit u iznosu od 132.932.612,98 kuna, i kojom se predlaže da se ostvarena dobit rasporedi na način da se u zadržanu dobit rasporedi iznos od 94.108.802,98 kn, u zakonsku rezervu da se rasporedi iznos od 1.781.250,00 kn, te je za isplatu dividende raspoređen iznos od 37.042.560,00 kn. Nadzorni odbor suglasan je s navedenim prijedlozima Uprave Društva o rasporedu dobiti iz poslovanja”.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]

Ledo: Je li to 37042560,00/313920 tj 118 kn po dionici?

Portfelj: Ivana, hvala na dobrom misljenju, da, moja disperzija je rezultat zelje za smanjivanjem rizika zbog vlastitog znanja o vlastitom neznanju.

Kodt-p-a: jedina od tri dionice koje imam najvise, a gdje je jos bilo prostora za dokup a da ne zavrsim na 15% portfelja. ostao sam kao pegla na bidu na 1000 i sitno, otrcalo od mene, mozda se vrati.

Je, tako ispada 118 kuna po dionici.
Zadnja koja je isplačena bila je 50 kuna, a FI je bio sličan
Dakle, promijenili su dividendnu politiku i to za duplo. Ipak su sada unutra glavni mirovinci. Mislim na R-B seriju dionica. A oni nisu ulazili bez razloga i prethodnog dogovora oko podijele dobiti. Dakle, da je to to.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]

…….prodavati sam sebi i pisati hvalospjeve…..pa, kaj to radiš, ženo?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ miami
Odvrti dovoljno postova unazad i vidjet ćeš da je ivanasedma u jednom postu napisala da je u jednom danu najviše zaradila 700.000,00 kuna. U jednom danu! Znači, imala je 7 milijuna kuna u nečemu što je u danu naraslo 10 posto, a ona je tada to prodala za svih 7,7 milijuna. Bila je to opako odrađena likvidna transakcija. Vrlo maštovito.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]

Pročitala sam postove , jasno mi je……tolike godine provedene na burzi i
forumu…dovoljne su za procjenu mišljenja o izjavama…
Sve je manje lovaca na burzi i sve manje ovaca…..Tako , da je većina napisanog
od strane dotičnih / jedna mala grupa/ točna- uz primjenu pravila….
čitaj između redova….

Pa, zamislite sada koliko informacija imaju o investitorima. Točno znaju- tko je
tko.Pa, zar je teško povezati osobe i njihovu poziciju u knjizi dioničara
uz vlasništvo samo jedne jedine dionice…..

Meni je samo krivo – što ovo istiskivanje traje duuuuugo…..
Naime, neki nisu gubili vrijeme i kroče hrabno naprijed …. a ostali,
čekaju ovce da im prodaju- koje im neće prodati…..i gube vrijeme.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close