Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LKRI





mr. tabličar ,imas li izlaznu strategiju na jesen ? ili ostajes all in ? hvala

ja sam kao panj odsjedio u dionicama zadnju korekciju koja je pocela 23. veljace, jedino sam preslagivao uz vremenski razmak dok je padalo, tj. nesto prodao ranije a drugo kupovao kasnije, ali niti prodao sve na vrhu niti kupio sve na dnu. jedino da shvatim da je Veliki pad pokusao bih odsjediti vani u cashu. zato ne znam zasto mene pitas, pitaj ove zivcane. dakle, kako sada mislim jesen full u dionicama kao i svih zadnjih devet godina. kad bi se dogodio kratki rally na vecini ili dijelu turista prodao bih sto se preljeva jer mi treba cash za druge kupnje i dokupe i to je sve.
[/quote] zivcani su jedino ovi u brodarima ,bjesomucno navlace ali bez uspjeha,,svi su nutra koji su to planirali..a novi ne dolaze. jesen ce bit burna,,za cijelo TK ,od agorokor perjanica pa nadalje…zivio
[/quote]

Je evo baš su živčani ovi u brodarima, možeš mislit. Malo ih je i ostalo unutra, većinu dionica na atpl je počistio jedan kupac prije nego su vozarine se počele dizati, a on će i pobrati vrhnje,, ostali kojima bude prodavao možda mrvice skupe za koju godinu :). Tu i tamo se netko parkirao i u ULPL jer je skužio da je zaboravljena bila, pa sad trlja ruke 🙂
[/quote]

Da, slazem se s ulpl haha

Vlen je zaista crni konj na zse
http://www.seebiz.eu/dionice-viktora-lenca-sve-zanimljivije-investitorima/ar-161077/

TRŽIŠTE KAPITALA Dionice Viktora Lenca sve zanimljivije investitorima Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 18.08.2017. – 13:42:01
ANALIZA – U kolovoškoj letargiji na Zagrebačkoj burzi jedno je izdanje iskočilo iz sivila.
Riječ je o Viktoru Lencu (ZSE:VLEN-R-B) čije su dionice od početka kolovoza povećale tržišnu kapitalizaciju 37,6 posto, na 13,07 kuna, koliko je iznosila zaključna cijena u četvrtak, 17. kolovoza. To valja prisnažiti podatkom kako je od početka mjeseca zabilježeno pet dnevnih trgovina s volumenom većim od 100 tisuća kuna.
Možda biste pomislili kako to i nije neki fascinantan podatak, no jest kako pogledamo samo dionice Lenca. Naime, prije kolovoza zadnji je put dnevni promet iznad 100 tisuća kuna zabilježen 28. travnja.
Okidač za rast u kolovozu bili su poslovni rezultati koji su pokazali da su prihodi Lenca više nego udvostručeni i iznosili su 285,1 milijun kuna dok je realizirana neto dobit iznosila 19,9 milijuna kuna.
Uspješno odrađeni poslovi i bolje upravljanje troškovima, donijeli su i odlične financijske rezultate. U prvoj polovici godine ostvareno je 285,1 milijun kuna prihoda što je čak 2,2 puta više nego u istom razdoblju lani. Višestruko je porasla i dobit koja je prije oporezivanja iznosila 24,4 milijuna kuna, a kada se podvuče crta u Lenčevoj blagajni ostaje 19,9 milijuna kuna neto dobiti. Nastavak pozitivnog trenda predviđa se i u drugoj polovici godine.
“Vjerujem da ćemo ovu godinu mirno privesti kraju, tržište nam je ponudilo dobre prilike i mi smo ih iskoristili. Uz već dogovorene projekte trebamo dobiti još par kvalitetnih poslova i odraditi ih rutinski tako da sačuvamo radnike od prenaprezanja i ozljeda. Polako se pripremamo za 2018. godinu, pojačavamo direktnu prodaju, posebice prema novim klijentima, a otvaraju nam se i neke nove prilike koje ćemo morati iskoristiti.” – izjavio je čelni čovjek kompanije Aljoša Pavelin.
Val projekata ugradnje uređaja za pročišćavanje balastnih voda (Ballast Water Treatment Systems) još nije počeo i pravi uzlet BWTS tržišta se očekuje u razdoblju od 2019. do 2022. godine. U rujnu ove godine na snagu stupa Konvencija o nadzoru i upravljanju brodskim balastnim vodama zbog koje će svi trgovački brodovi koji plove u međunarodnim vodama morati imati sustav za pročišćavanje balastnih voda. Riječki će škver u drugoj polovici godine odraditi dva ili tri takva projekta, a neke je projekte u prvoj polovici godine morao i odbiti zbog zauzetosti dokova.

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

ethereum 🙂


ethereum 🙂

Malo si zakasnil 😉



ethereum 🙂

Malo si zakasnil 😉
[/quote]

za neku masnu zaradu od 10-20 puta da, ali za 100% do 200% prinosa ne 🙂

Čini se da bi brodari mogli biti bomba.

Na ZSE , Atpl je cisti zicer, ostali slabiji.
Potencijal Atpl je +80%

Jos su jači svjetski brodari. Tu bi mogla ići explozija od +200-300% u kratkom periodu.

Zanima me korelacija brodari-građevinari.
Ajmo dervis , puno je korisnije naci ovu korelaciju nego gledati i uspoređivati nagibe krivulja netto dobit vs EBITDA




ethereum 🙂

Malo si zakasnil 😉
[/quote]

za neku masnu zaradu od 10-20 puta da, ali za 100% do 200% prinosa ne 🙂
[/quote]
Ja sam uvjeren da preko 90% vas koji sanjate “masne zarade” gubi novce na burzi,a na “Todexu” ce gubitci biti “ogromni”!

@tigre
Ja o tome pišem mjesecima…i umjesto da barem nailazim na kulturno ponašanje i uvažavanje….omalovažavan sam konstantno..
Ali to mi daje još veću energiju i volju a i sama moja dobt će bit puno slađa..
Evo mojih top 4 favorita iako u portfelju ima još dionica..Eevo i to redom kako izgleda iz mog kuta
JDPL
ULPL
VLEN
MDKA
Na ove 4 dionice sam siguran da ću( :::XXXXXXXXXXX:::::::::::)
Slobodno pratite…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Moj gornji post nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju navedenih dionica..
Samo refleksija na temu i moja 4 best buy u ovom trenutku…..na cijeloj ZSE

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Moj gornji post nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju navedenih dionica..
Samo refleksija na temu i moja 4 best buy u ovom trenutku…..na cijeloj ZSE

Jako slicno sam svoj portfelj postavio. Kapitaliziravsi jmnc, rivp, dlkv, ddjh svoj portfelj stavio u atpl, vlen, viro, igh gdje ocekujem nadzor na peljeskom mostu i uskoro jos poslova poput gruzije.


Čini se da bi brodari mogli biti bomba.

Na ZSE , Atpl je cisti zicer, ostali slabiji.
Potencijal Atpl je +80%

Jos su jači svjetski brodari. Tu bi mogla ići explozija od +200-300% u kratkom periodu.

Zanima me korelacija brodari-građevinari.
Ajmo dervis , puno je korisnije naci ovu korelaciju nego gledati i uspoređivati nagibe krivulja netto dobit vs EBITDA

Atpl ce potegnut i ostale brodare
Ulpl..mogao bi iznenadit mnoge
Jdpl..
BDI opet krece prema gore…

Nitko ne spominje tpng?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

PVCM je prema svim pokazateljima BB.
Pevecov potencijal rasta nema niti jedna dionica ni približno.

Valamar za low risk igrače vrhunski odabir.

Molio bih te barem 2 pokazatelja za pvcm

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close