Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Točno. Ulaganje na temelju tehničke analize smatram kockanjem.

Sa drevilom se ne slažem u mnogo toga (pa i imamo samo 1 ili 2 iste dionice iako oboje imamo brojni portfelj) jer također smatram da treba puno toga uzimati u obzir i da E ne govori o dionici puno, ako nisi pogledao i interpretirao ostale stvari što je svakako subjektivno, ali takvo je investiranje. Treba se procjeniti i uložiti na temelju svojih odluka. I kako si reko, svak sam odgovara za svoje postupke, biva nagrađen ili kažnjen. I to je super!

Što se raspravljaš sa pametnjakovićem koji ne razumije osnove ulaganja i koji je imao više nego dovoljno bisera na ovom forumu samo kada se sjetim rasprava sa mnom.
Pitanje je i da li se radi o ozbiljnom liku ili se netko šali sa svima nama i lijepo smije na to što uopće raspravljamo sa njime.

Osobno mislim da se tehnička analiza ne može usporediti sa kockanjem, naime upoznao sam ljude koji su se obogatili na kockanju. Tehnička analiza je ipak više ezoterija iako naravno ponekad može imati i pozitivne učinke, ali u principu je ne treba uzeti za ozbiljno, eventualno kao pomoćni alat. Mislim, ja sam na tome diplomirao + davno u praksi iskušavao, ali pamenjaković uvijek ostaje pametnjaković i ne možeš mu dokazati, a možda je riječ i o komedijašu, kao što sam naveo ranije, to ne znamo.

lp
[/quote]

gdje se to moze diplomirati plavi?




@Malloy

haha…zašto si na moderiranju? zašto ti smeta istina?

Pokažite listić investitoru, i zaokružite iznose koje ste zaradili na TA, a koje na futuresima…i da nije s wikipedie…

O cemu ti pricas? tvoje pisanje je izvrstan primjer kako u startu ubiti bilo kakvu raspravu i pokusaj polemiziranja s konkretnim cinjenicama skretanjem s teme s glupostima koje nisu u uzrocnoj vezi s predmetom rasprave. Cestitam, skoro si i plavog nadmasio, iako je on pisao diplomski rad na temu tehnicka analiza na zagrebackom fakultetu ekonomije.
Dobro Malloy kaze, dodes jednom u godinu dana i uvijek ista kolicina gluposti te doceka.
[/quote]

Ne razumijem ovaj post i čemu spominjanje plavog. Čovjeka osobno ne poznajem. Znam samo da nas dijeli preko 11 godina sudjelovanja na ovom forumu. I to je dobro. Neka svatko ima svoj život.

Osobno sam htio vidjeti je li dragi kolega ostvario prinos koristeći TA, ali očito da nije. To što je ostvario netko drugi meni ne znači ništa niti me fascinira. Ako ćemo se praviti važni, a nećemo, mogao bi ja pokazati svoj postotak koji sam ostvario, istina prije…prošlost je, na žalost…kasnije se nisam držao istih principa..i to bez ičije pomoći…no, nebitno…pozdravite kolegu…želim mu puno sreće s TA jer će mu trebati…pusa

Može se u banja luci.
a mislim faxa i razine diplomskog za ne povjerovat, Malo sam proguglao ima dosta diplomskih ali jedino je ovaj bio otvoren. Ovi drugi su s obzirom na razinu obrade zasticeni autosrkim pravima,
http://apeironsrbija.edu.rs/Centar_za_izdavacku_djelatnost/Radovi/Specijalisticki/PredragMladjen.pdf





@Malloy

haha…zašto si na moderiranju? zašto ti smeta istina?

Pokažite listić investitoru, i zaokružite iznose koje ste zaradili na TA, a koje na futuresima…i da nije s wikipedie…

O cemu ti pricas? tvoje pisanje je izvrstan primjer kako u startu ubiti bilo kakvu raspravu i pokusaj polemiziranja s konkretnim cinjenicama skretanjem s teme s glupostima koje nisu u uzrocnoj vezi s predmetom rasprave. Cestitam, skoro si i plavog nadmasio, iako je on pisao diplomski rad na temu tehnicka analiza na zagrebackom fakultetu ekonomije.
Dobro Malloy kaze, dodes jednom u godinu dana i uvijek ista kolicina gluposti te doceka.
[/quote]

Ne razumijem ovaj post i čemu spominjanje plavog. Čovjeka osobno ne poznajem. Znam samo da nas dijeli preko 11 godina sudjelovanja na ovom forumu. I to je dobro. Neka svatko ima svoj život.

Osobno sam htio vidjeti je li dragi kolega ostvario prinos koristeći TA, ali očito da nije. To što je ostvario netko drugi meni ne znači ništa niti me fascinira. Ako ćemo se praviti važni, a nećemo, mogao bi ja pokazati svoj postotak koji sam ostvario, istina prije…prošlost je, na žalost…kasnije se nisam držao istih principa..i to bez ičije pomoći…no, nebitno…pozdravite kolegu…želim mu puno sreće s TA jer će mu trebati…pusa
[/quote]

Uglavnom, njegova teza. evo primjer kako se pravilnom primjenom TA postizu vrhunski rezultati, tvoj odgovor- zagorec dobio na lotu? Uzrocna veza? On je replicirao na notornu glupost jednih te istih ljudi na premisu da tehnicka analiza je ekvivalent kockacnju. Ovakva izjava se valjda moze procitati samo na hrvatskom poslovnom forumu vezano za dionice.
Osobno nisam upoznao forumasa koji je transparentniji od malloy-a i koji svoji account statment redovito obavljuje, a sto se rezultata njegovih tice, tu nisi u pravu, oni su izvanredni.

Čestike!!!

Da skratim ovo.
Zaista su moji statements javni, ali nisu dostupni svakome. Vjerovali ili ne, postoje i druga mjesta
osim poslovnog.

Ovo mi je na granici mazohizma. Što ipak sa vremena na vrijeme, kao u “Groundhog day” uletim u istu raspravu. TA radi, samo nije za svakoga.
I treba iskustva, vremena, svega.
Prilika ima na bacanje, za svakoga. Ali, dok drobite FA ili TA; vrijeme prolazi. Ironično, to nikome nije bitno. Znam iz prve ruke.

Samo jedan istinit primjer.
Klinci od 20 godina koji imaju kliker i znaju programirati, dobiju 100 do 500 K $ i 20-30 % profita.
I to ne od bilo koga nego od ljudi kao Steve Cohen i slični. Da uložite energije u takve stvari umjesto u budalaštine ovdje, bilo bi Vam bolje.

No, slika je ipak bolja od priče.
Ovo je za Natural gas od danas.
Sve je jako lijepo nacrtano.
0.001 = 10 $.
Nadam se da kolegi ne treba objasniti što je cover ili short.

P.S. Ne znam zašto sam moderiran, to je oduvijek tako. Inače, kolega analiza, i Vi ste moderirani.




@Malloy

Pokažite vaš listić. Pustimo druge.

Cijenim ja i Bob Dylana…no, nebitno…

Kao što rekoh, propalom trollu, koji nikada nije radio futures, nemam što pokazivati.

Lijep pokušaj, ad hominem prebacivanje. Kada si potučen sa 2 jadna linka.

Zapravo. Priznajem. U pravu si.
Nitko ne može zaraditi na trgovanju.
To je sve prevara.
Svi lažu. Sretno sa FA.

P.S. Može li se ovdje poslati datoteka preko PM?
[/quote]
Mislim da se nemre, jedino upload na dropbox, pa posaljes link.


Tocno. Jer je es poslije mog ulaza vidio 1950.

Nije lijepo kad se laze. Iso si all in s&p short 17.3.2016. na 2021 bod (i na nižim cijenama sto znaci da si jos vise izgubio). Od onda niti jednom s&p nije pao ispod 2050 bodova do danas nego samo raste… Al naravno, kockari dobivaju uvijek… 😉

Necemo vise o tome, samo nije lijepo kad ljudi lazu… Ni sebe ni druge..

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Best buy – Pevec – do skupštine , a onda sve normalno u skladu sa očekivanjima

@kreso
Slazem se da je dalnja rasprava bespotrebna i da ne treba deuge lagati.
Es je naravno vidio 2050 poslije 3 mjeseca 2016. I to debelo ispod, ako me pamcenje dobro sluzi intra low nakon brexita je bio 1960, a to je bilo 5 mjesec 2016 Sve podaci koje se provjere u 2 min.



Evo, What je SVE reko:


Doduše, to je problem za njih jer će pogubiti novac. Za burzu je dobro jer pružaju likvidnost, a za racionalnije investitore je dobro jer se taj novac prelijeva njima u džep.

[/quote]

Upravo zato tehnička analiza i egzistira na tržištu kapitala, kako među brokerima tako i na recimo nekim tv postajama. Tehnička analiza je upravo tako – sponzorirana od strane banaka i brokerskih kuća, jer tko trguje na temelju nje često mijenja pozicije plačajući naknade od čega banke i borkeri žive. mislim, to je sve dokazano empirijski ali diletantizma nikada dovoljno.
Stalno se rađaju novi naivci.

lp
[/quote]

Nisam bio jedno kraće vrijeme na forumu. Čitam malo unatrag i vidjeh kolegu plavog da se javio.
Dobro je. Živ je. Bogu hvala.



Tocno. Jer je es poslije mog ulaza vidio 1950.

Nije lijepo kad se laze. Iso si all in s&p short 17.3.2016. na 2021 bod (i na nižim cijenama sto znaci da si jos vise izgubio). Od onda niti jednom s&p nije pao ispod 2050 bodova do danas nego samo raste… Al naravno, kockari dobivaju uvijek… 😉

Necemo vise o tome, samo nije lijepo kad ljudi lazu… Ni sebe ni druge..
[/quote]

Nije lijepo ne znati ništa a praviti se pametan.
Jedna mala edukacija: ES mini futures ima vremenski određeni rok do kada se mogu trgovati. Onda se prelazi na novi ugovor.
Vaši podaci koje gledate su netočni.
Uvijek je lijepo vidjeti u 2 rečenice kako netko pokaže da ne zna ništa, ali mora se praviti pametan.

U slučaju da je kupovan 17.3.2016 to je mogao biti samo ESM16 ugovor.
Koji je nekoliko puta pao ispod 2031.

Ovdje je za vrijeme Brexita ES ugovor koji je tada trgovan.

I zaista, adio svima na par godina.
Nisam namjeravao ali na ovakve očite neistine morao sam reagirati.

Ja cu samo reci ovo mislim da sve te i tehnicke, fundamentalne i softverske analize funkcioniraju, ali ako mislite da to funkcionira na nacin da procitate knjigu naucite crtanje linija, prepoznavanje svjeca i ostalih stvari i da ste spremni na zaradu duboko se varate, na koji god princip se bazirate ceka vas mukotrpan rad da bi dosli do zarade i to je jedino sta morate da bi uspili je raditi i uciti i rezultat nece izostat samo problem je sta je daleki put do uspjeha, a treba prije toga se dobro pomuciti, a niti jedna od tih stvari ne funkcionira bez kvalitetnog money menagmenta i psihologije samog trejdera.

Isto tako su mi smjesni ovi citati o nekima koji su zaradili 10 000%, ne zato sta ne mislim da to nije moguce i da je to varka nego iz razloga da bi mogli komentirati na koji nacin je to uspio, jer vjerujte da takvi postoci gotovo sigurno dolaze na temelju primjene riskantnih strategija koje su najcesce sretno primjenjene u pravo vrijeme, a najcesce se radi o marthingale i grid sistemima.

Ignore : renči

New Report

Close