Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A 95% ljudi gubi, jer su silom prilika presli u dugorocne, ili su iz paradigme da ima kruha bez motike pali na ono kupi i zaboravi. Tema je trivijalna i izlizana, ali nista se ne dogadja. Strategija je na papiru i pojedinacno za odabrane dionice, ceka se signal kojeg nema. Kad ce, ne zna se. Da li ce, hoce. Ajd i ne potezi me vise za rijec, domačice imaju i vaznijeg posla.

Evo, What je SVE reko:


Doduše, to je problem za njih jer će pogubiti novac. Za burzu je dobro jer pružaju likvidnost, a za racionalnije investitore je dobro jer se taj novac prelijeva njima u džep.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Vidi ovo na slpfu, graf kao od majke Tocno u bod, knjiški. A?
Kako kaze moja draga prijateljica, gdje smo ono stali?

Uz to, kad bi obrasci i postojali, to bi se najlakse utvrđivalo softverima i automatizmom bi brokeri to kupovali i pojedinac ne bi imao šanse. Dakle, samo se vi dalje igrajte, to vam je svakako zabavno, a pravo investiranje je u biti samo po sebi DOSADNO! Zanimljivo je onome tko voli proučavati kompanije, ali samo investiranje je dosadno jer novac radi sam za sebe kad jednom odabereš što dugoročno kupiti…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Vidi ovo na slpfu, graf kao od majke Tocno u bod, knjiški. A?
Kako kaze moja draga prijateljica, gdje smo ono stali?

Pa jesi prodao stan, digo kredit i zaradio enormno? Kad je već knjiški kao od majke…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ili pak kad rade “analizu” na temelju trgovanja na našoj burzi di ponekad bude trgovano po par tisuća kuna za pojedinu dionicu. Znao sam ja jedini protrgovati dionicom u danu, a neš ti mojeg portfelja… I onda oni na temelju toga rade “analize”? Ajme.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

“Moj % zarade u prosloj godini od “swinganja” je 138%”
“Istina je da sam najvise zaradio, skoro se obogatio kad sam najmanje znao. ali sam se ukljucio 2002”

Dakle, kolega trguje sa tolikim ogromnim prinosima još od 2002. godine (ustvari, tada je imao još i veće prinose) i još se nije obogatio (složeni kamatni račun svi znamo, ne trebam stavljati izračun na početni ulog od npr. samo 1000 kn).

TA je kocka, da nije ne bi trebala stop loss i sl.
To je kao kada se vjernici boje smrti, nešto mi tu ne štima.

🙂

Cuj iznosi su nebitni, ako sam penzioner i ulozio pola penzije i dobio 30%. To meni znaci a lot. A glede 🙂 love, to mi i nije prioritet. Zivot je kao konopac, ako negdje puno povuces na drugom kraju se puno i odvuče. Pa sad vidi, sta je vaznije.

Očito nisi trgovao na stranim burzama ili ne daj bože na forexu. Postoje softweri za obrasce normalno. A programeri svakodnevno izbacuju nove trazeci sveti gral. A na forexu posroje softweri koji sami trguju po svom svetogralovskom softweru.

Algoritmu, mislim. Ajd bog. Pozdrav svim dijoničarima ma gdje bili diljem naše domovine šljamom opljackane.


"Moj % zarade u prosloj godini od “swinganja” je 138%"
"Istina je da sam najvise zaradio, skoro se obogatio kad sam najmanje znao. ali sam se ukljucio 2002"

Dakle, kolega trguje sa tolikim ogromnim prinosima još od 2002. godine (ustvari, tada je imao još i veće prinose) i još se nije obogatio (složeni kamatni račun svi znamo, ne trebam stavljati izračun na početni ulog od npr. samo 1000 kn).

TA je kocka, da nije ne bi trebala stop loss i sl.
To je kao kada se vjernici boje smrti, nešto mi tu ne štima.

🙂


Vidi njega sad sa kamatnim računom. Ovdje su izgleda kao sto sam i prepostavljao sve mladji i mladji optimisti. Pa svaki ciklus ukljucuje nove igrace tj. ovce. Jak ti je kamatni racun. Cuj njega kamatnog maga, a nisi uzeo u obzir sta kaze devil varijablu troskova zivota na visokoj nozi. Postoje i drugi obkici investiranja, npr. Apartmani i zemljista. Sta nema toga u kamatnom racunu?!


Evo, What je SVE reko:


Doduše, to je problem za njih jer će pogubiti novac. Za burzu je dobro jer pružaju likvidnost, a za racionalnije investitore je dobro jer se taj novac prelijeva njima u džep.

[/quote]

Upravo zato tehnička analiza i egzistira na tržištu kapitala, kako među brokerima tako i na recimo nekim tv postajama. Tehnička analiza je upravo tako – sponzorirana od strane banaka i brokerskih kuća, jer tko trguje na temelju nje često mijenja pozicije plačajući naknade od čega banke i borkeri žive. mislim, to je sve dokazano empirijski ali diletantizma nikada dovoljno.
Stalno se rađaju novi naivci.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Točno. Ulaganje na temelju tehničke analize smatram kockanjem.

Sa drevilom se ne slažem u mnogo toga (pa i imamo samo 1 ili 2 iste dionice iako oboje imamo brojni portfelj) jer također smatram da treba puno toga uzimati u obzir i da E ne govori o dionici puno, ako nisi pogledao i interpretirao ostale stvari što je svakako subjektivno, ali takvo je investiranje. Treba se procjeniti i uložiti na temelju svojih odluka. I kako si reko, svak sam odgovara za svoje postupke, biva nagrađen ili kažnjen. I to je super!

Što se raspravljaš sa pametnjakovićem koji ne razumije osnove ulaganja i koji je imao više nego dovoljno bisera na ovom forumu samo kada se sjetim rasprava sa mnom.
Pitanje je i da li se radi o ozbiljnom liku ili se netko šali sa svima nama i lijepo smije na to što uopće raspravljamo sa njime.

Osobno mislim da se tehnička analiza ne može usporediti sa kockanjem, naime upoznao sam ljude koji su se obogatili na kockanju. Tehnička analiza je ipak više ezoterija iako naravno ponekad može imati i pozitivne učinke, ali u principu je ne treba uzeti za ozbiljno, eventualno kao pomoćni alat. Mislim, ja sam na tome diplomirao + davno u praksi iskušavao, ali pamenjaković uvijek ostaje pametnjaković i ne možeš mu dokazati, a možda je riječ i o komedijašu, kao što sam naveo ranije, to ne znamo.

lp
[/quote]

Vi ste samnom raspravljali o ingri 2008 godine kada sam vas uvjeravao da treba izaći i da je ingra losa dionica , a vi ste tvrdili da ingra ima puno ljudi i strojeva. I da ste vi dugoročni ulagač.

Tada je ingra bila 65.000 kn.

Dodatno, vidim da ste se svi oporavili od Ledo i Agrokor šoka i krećete opet u akciju po best Buy temi.

To je lijepo, 2 mjeseca sam skoro pa solirao ovdje.

Odlično, trust mozgova se usaglasio da je to sve zavjera udruženog zočinaćkog pothvata tajnog društva bijela zora. Inače oni održavaju tajne sastanke u zgradi doma sindikata, noću normalno, te se dogovaraju da npr.graf crobexa mora izgledati kao nakeljeni šampon e da bi mladi naivci pristalice crtanja po grafovima pomislili da ce tako i biti. i onda poslije postignutog dogovora izlaze u 3 sata ujutro u svojim svilenkastim odijelima marke boss, keljući se i mrmljajući sebi u bradu, opet ćemo ih sj.bat. Samo što ne mogu smislit strategiju kako zaj.bat one šta proučavaju sve od kompanije od roe, roa do ebtedea i pvea i bemveja. Ali zato daju naputke kompanijama da pišu lažna izvješća, pa u većini slučajeva a skoro pa uvijek i ovi ekonomisti koji prouče svaki zarez i točku u izvješću na..bu. Bio jedan učio zanat kod stolara, i vidi majstor da on i nije baš rođen za blanju, pa mu neznajući kako ga se riješiti a da ga ne povrijedi veli, odi ti i pauziraj pa razmisli jel to taj poso s koji se želiš bavit cijeli život. Kaže njemu šegrt ali šta da radim u međuvremenu, hmm zamisli se majstor pa rekne, upiši ekonomiju, to ćeš proći garant. I tako bude, ode on završi ekonomiju, zaposli se kao burzovni analitičar i onda ajmo na burzu prodavat vrhunaravno znanje.


Uz to, kad bi obrasci i postojali, to bi se najlakse utvrđivalo softverima i automatizmom bi brokeri to kupovali i pojedinac ne bi imao šanse. Dakle, samo se vi dalje igrajte, to vam je svakako zabavno, a pravo investiranje je u biti samo po sebi DOSADNO! Zanimljivo je onome tko voli proučavati kompanije, ali samo investiranje je dosadno jer novac radi sam za sebe kad jednom odabereš što dugoročno kupiti…

Postoji niz programa koji prepoznavaju obrasce. Svaki solidan broker ih nudi.

Pojedinac ima dobre šanse, na reguliranom tržištu.
Ovdje, baš i ne.

Kada se stalno povlači Buffeta, sjetim se ovog gospodina.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Zanger
U dvije godine od 10 000 do 42 000 000. Sve samo sa TA.

New Report

Close