Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hah neda mi se ulaziti u raspravu ali ja stvarno ne mogu razumjeti kako mozete reci da su Adris ili Ledo precijenjeni. Na efikasnoj burzi bi obje dionice bile minimalno 40% gore. Minimalno. Pa burza trenutno jedva vrednuje Adrisovo poslovanje, a kamoli svu gotovinu koju imaju na racunu. LEDO tvornica love na 100 kn prodanih proizvoda ima skoro 13 kn ciste dobiti a burza ga trzi na P/E 10,5. Smijesno.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

U natjecanju za najportfelj na mojedionice ne mogu se izabrati manje likvidne dionice kao npr ulpl, vart, …
Btw, bilo bi zanimljivo čuto kako Ivana7 gleda na ovaj porast crobija

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Crobiz znate kako kaze kolega lopina “skupo fondovsko smece”, vi citate brojke iz proslog poslovanja a ne buduceg…

Meni ide dobro u 2017., cak predobro, u dionicama cu naravno biti sve do vrha, ali bojim se da je ovo zadnja godina s doinvestiranjem i da ce dogodine dionice biti na razinama gdje cu poceti svjezi novac stavljati na stranu da se nakupi za novu rundu od dna umjesto odmah ulagati. Ali pored mene je projurila gradjevina sa svojim strasnim fundamentima iz pakla. Gledam sa znatizeljom sto ce biti dalje, iskreno zabavljen. Imam pitanje/anketu, ovo na gradjevinarima je:
A) dovodjenje na fer vrijednost prema sadasnjem poslovanju.
B) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s boljom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce se u ovoj godini cime se objasnjava sadasnji strmi rast u „zurbi“.
C) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s visokom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce za koju godinu, a sadasnji rast je rano zauzimanje polozaja inteligentnih investitora za zaradu u iducim godinama.
D) trazenje vece budale, bagholdera, motor su sitni igraci, trejderi, a volumen i brzinu snjeznoj kugli daju naivci i analfabete koji su se zaljepili na nju.
E) pump and dump, veci igraci, s vise novaca, organiziraniji, sami daju dovoljno volumena.


U natjecanju za najportfelj na mojedionice ne mogu se izabrati manje likvidne dionice kao npr ulpl, vart, …
Btw, bilo bi zanimljivo čuto kako Ivana7 gleda na ovaj porast crobija

A zasto….sta ti njundrzis za nekg tko se razumije u burzu i trziste pa ti je vazno njezino misljenje zasto crobex raste.
Zasto ti je uostalom vazno icije misljenje pogotovo ako na osnovubtoga ulazes i to nekog egotripera koji blage veze nema.o.burzi i dionicama.

A BALVANA!!! :) :) :)


Meni ide dobro u 2017., cak predobro, u dionicama cu naravno biti sve do vrha, ali bojim se da je ovo zadnja godina s doinvestiranjem i da ce dogodine dionice biti na razinama gdje cu poceti svjezi novac stavljati na stranu da se nakupi za novu rundu od dna umjesto odmah ulagati. Ali pored mene je projurila gradjevina sa svojim strasnim fundamentima iz pakla. Gledam sa znatizeljom sto ce biti dalje, iskreno zabavljen. Imam pitanje/anketu, ovo na gradjevinarima je:
A) dovodjenje na fer vrijednost prema sadasnjem poslovanju.
B) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s boljom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce se u ovoj godini cime se objasnjava sadasnji strmi rast u „zurbi“.
C) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s visokom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce za koju godinu, a sadasnji rast je rano zauzimanje polozaja inteligentnih investitora za zaradu u iducim godinama.
D) trazenje vece budale, bagholdera, motor su sitni igraci, trejderi, a volumen i brzinu snjeznoj kugli daju naivci i analfabete koji su se zaljepili na nju.
E) pump and dump, veci igraci, s vise novaca, organiziraniji, sami daju dovoljno volumena.

nista od ankete? dobio samo jednu procjenu na private.



Meni ide dobro u 2017., cak predobro, u dionicama cu naravno biti sve do vrha, ali bojim se da je ovo zadnja godina s doinvestiranjem i da ce dogodine dionice biti na razinama gdje cu poceti svjezi novac stavljati na stranu da se nakupi za novu rundu od dna umjesto odmah ulagati. Ali pored mene je projurila gradjevina sa svojim strasnim fundamentima iz pakla. Gledam sa znatizeljom sto ce biti dalje, iskreno zabavljen. Imam pitanje/anketu, ovo na gradjevinarima je:
A) dovodjenje na fer vrijednost prema sadasnjem poslovanju.
B) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s boljom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce se u ovoj godini cime se objasnjava sadasnji strmi rast u „zurbi“.
C) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s visokom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce za koju godinu, a sadasnji rast je rano zauzimanje polozaja inteligentnih investitora za zaradu u iducim godinama.
D) trazenje vece budale, bagholdera, motor su sitni igraci, trejderi, a volumen i brzinu snjeznoj kugli daju naivci i analfabete koji su se zaljepili na nju.
E) pump and dump, veci igraci, s vise novaca, organiziraniji, sami daju dovoljno volumena.

nista od ankete? dobio samo jednu procjenu na private.
[/quote]

Po meni ovako:
Za IGH i TKNK najviše B)
Za ostale iz branše najviše D)



Meni ide dobro u 2017., cak predobro, u dionicama cu naravno biti sve do vrha, ali bojim se da je ovo zadnja godina s doinvestiranjem i da ce dogodine dionice biti na razinama gdje cu poceti svjezi novac stavljati na stranu da se nakupi za novu rundu od dna umjesto odmah ulagati. Ali pored mene je projurila gradjevina sa svojim strasnim fundamentima iz pakla. Gledam sa znatizeljom sto ce biti dalje, iskreno zabavljen. Imam pitanje/anketu, ovo na gradjevinarima je:
A) dovodjenje na fer vrijednost prema sadasnjem poslovanju.
B) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s boljom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce se u ovoj godini cime se objasnjava sadasnji strmi rast u „zurbi“.
C) predvidjanje buduceg poslovanja koje ce i rasti po prihodima i ugovarati unosne poslove s visokom profitnom marzom kao nekad a dogoditi ce za koju godinu, a sadasnji rast je rano zauzimanje polozaja inteligentnih investitora za zaradu u iducim godinama.
D) trazenje vece budale, bagholdera, motor su sitni igraci, trejderi, a volumen i brzinu snjeznoj kugli daju naivci i analfabete koji su se zaljepili na nju.
E) pump and dump, veci igraci, s vise novaca, organiziraniji, sami daju dovoljno volumena.

nista od ankete? dobio samo jednu procjenu na private.
[/quote]

Dvoumim se izmedju D i E.

Nebi se cudio da neki fond menadzercici prodaju svoje dionice, a pumpaju cijenu lovom nasih buducih mirovina.

apsolutno D!

F) Ništa od ponuđenog

A BALVANA!!! :) :) :)

Best buy trenutno je sigurno Ipkk. Moram priznat da sam iz čiste špekulaciju ušao nedavno, ono da burek zaradim. Danas, nakon 40 % u dva dana, kako se priča lijepo slaže, ni ne pomišljam je prodavati, dapače, gledam što da kratim da još kupim. Urod rekordan, cijena šećera u rastu – a dionica debelo podcijenjena.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Slažem se…nego jesi li pogledao malo vlasničku strukturu i koliko im treba da vas sve sqeezaju?
Jako malo….ali doslovno sa par stotina tisuća kuna vas sve sqeezaju?Sve ok i za cijenu šećera…ali ovo je rizik koji je veći od bilo čega..

A BALVANA!!! :) :) :)

@Drevil
F) BMK, previše cijenim svoj kaš(prve 3 točke ulaganja-nemoj izgubiti svoj novac) i prebolio sam FOMO
Mislim da tu slično razmišljamo.


D) trazenje vece budale, bagholdera, motor su sitni igraci, trejderi, a volumen i brzinu snjeznoj kugli daju naivci i analfabete koji su se zaljepili na nju.
E) pump and dump, veci igraci, s vise novaca, organiziraniji, sami daju dovoljno volumena.

Kombinacija D i E.


Slažem se…nego jesi li pogledao malo vlasničku strukturu i koliko im treba da vas sve sqeezaju?
Jako malo….ali doslovno sa par stotina tisuća kuna vas sve sqeezaju?Sve ok i za cijenu šećera…ali ovo je rizik koji je veći od bilo čega..

A je pametan ovaj BearĐi… I super on to zaključuje. Kaže doslovno sa par stotina tisuća kuna nas squeezaju.

Za squeezanje je potrebno 95%. IPKK ima 1,440,000 dionica. 95% od toga je 1,368,000 dionica. Žito sada ima 1,227,576 komada. Do 95% treba im 140,424 dionica što je pri cijeni od 160 kn 22,467,840 milijuna kuna. Doslovno sa par stotina tisuća kuna. Možda je naš znalac mislio da prije ponište trezorske. Trezorskih je trenutno 62,701 komad. Da ih se poništi, IPKK bi imao 1,377,299 dionica. 95% od toga je 1,308,434 dionica. Do tog broja Žitu treba 80,858 dionica što pri cijeni od 160 kn daje 12,937,288 kuna. Doslovno par stotina tisuća kuna. Znalac, nema što.

Uz to ima i par poteškoća. Al sve to oni srede sa par stotina tisuća kuna. Npr. da i idu skupljati do 95% koliko bi cijena bila? Uh… Kao prvo da bi skupili tu svotu, a kao drugo, ni cijena squeezanja onda ne bi bila loša. A zašto to nisu napravili onda kada je cijena bila 50-ak kuna? Hm. Sigurno naš znalac zna!

Doslovno par stotina tisuća kuna…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close