Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.

Pa sto cekas, covjece! Napisi knjigu! Ako ti je gust, to ce ti biti rezime tvog znanja. Ne moras je tiskati, napisi je ka ebook.
[/quote]

hvala ali kratkorocni plan: za rucak bakalar zlicom, recept pravi, onaj dalmatinski s malo meda, toljaniceva zlahtina i cijeli paket od prigodnog aperitiva do kolaca itd. navecer bakalar in bianco s cijelim paketom itd. srednjorocni plan: po kartica teksta o svakom od znanja. dugorocni plan: uciti, pokriti najvece rupe u znanju, i vidjeti koliko mi je znanje u svakom trenutku ispod onoga za napisati knjigu. inace imam iskustva s knjigama u jednom sasvim drugom svijetu, jednom sam cak bio urednik i autor jednog poglavlja knjige kod izdavaca iz Taylor & Francis grupe, ali sudeci po royaltiesima koji su mi kapali na sitno svake godine nismo bas bili rasprodani:)




Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.

Pa sto cekas, covjece! Napisi knjigu! Ako ti je gust, to ce ti biti rezime tvog znanja. Ne moras je tiskati, napisi je ka ebook.
[/quote]

hvala ali kratkorocni plan: za rucak bakalar zlicom, recept pravi, onaj dalmatinski s malo meda, toljaniceva zlahtina i cijeli paket od prigodnog aperitiva do kolaca itd. navecer bakalar in bianco s cijelim paketom itd. srednjorocni plan: po kartica teksta o svakom od znanja. dugorocni plan: uciti, pokriti najvece rupe u znanju, i vidjeti koliko mi je znanje u svakom trenutku ispod onoga za napisati knjigu. inace imam iskustva s knjigama u jednom sasvim drugom svijetu, jednom sam cak bio urednik i autor jednog poglavlja knjige kod izdavaca iz Taylor & Francis grupe, ali sudeci po royaltiesima koji su mi kapali na sitno svake godine nismo bas bili rasprodani:)
[/quote]
Pa ne mislim knjigu pa da se obogatis na njoj. Ali za pocetak, neku kratku, e-knjigu… Zasto ne.. Mislim, ako ti je gušt..

Kratkorocno Jallja se upravo nalovio orada jedno 10ak kg, a sad smaza bakalara…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

moj šaran s vranskog jezera je bio izvrstan, uz krompir, ručak za čistu peticu. pečenka gotova i čeka da se završi polnoćka. SVIM LJUDIMA DOBRE VOLJE ČESTITI BOŽIĆ I POROĐENJE ISUSOVO.

dan je pametniji od noći!





Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.

Pa sto cekas, covjece! Napisi knjigu! Ako ti je gust, to ce ti biti rezime tvog znanja. Ne moras je tiskati, napisi je ka ebook.
[/quote]

hvala ali kratkorocni plan: za rucak bakalar zlicom, recept pravi, onaj dalmatinski s malo meda, toljaniceva zlahtina i cijeli paket od prigodnog aperitiva do kolaca itd. navecer bakalar in bianco s cijelim paketom itd. srednjorocni plan: po kartica teksta o svakom od znanja. dugorocni plan: uciti, pokriti najvece rupe u znanju, i vidjeti koliko mi je znanje u svakom trenutku ispod onoga za napisati knjigu. inace imam iskustva s knjigama u jednom sasvim drugom svijetu, jednom sam cak bio urednik i autor jednog poglavlja knjige kod izdavaca iz Taylor & Francis grupe, ali sudeci po royaltiesima koji su mi kapali na sitno svake godine nismo bas bili rasprodani:)
[/quote]
Pa ne mislim knjigu pa da se obogatis na njoj. Ali za pocetak, neku kratku, e-knjigu… Zasto ne.. Mislim, ako ti je gušt..

Kratkorocno Jallja se upravo nalovio orada jedno 10ak kg, a sad smaza bakalara…
[/quote]

Sretan bozic!
Nisam mislio odbaciti ideju o knjizi zbog neizvjesne zarade, zarada me ne zanima, vec zbog neizvjesne kvalitete, pisem samo kad mislim da sam dovoljno dobar. U ovom casu kartica teksta o svakom od znanja mislim da mogu napraviti kvalitetno i to cu napisati.

Orade sada, 10 kg, kako, gdje?

Nakon 15 godina po slatkim vodama naucio sam se na rijecnu ribu, sad mi malo masti pod kozom pase i na morskoj. Najbolji saran: ako je dovoljno masan onda na raslje pomalo, da ne spominjemo ugodaj dok to traje uz vatru, s casicom u ruci, prvo sljivovica, zatim bijeli gemist, neprocjenjivo, rekli bi na master card reklami.

Sretan Bozic svima!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Sretan Božić svima i svako dobro u 2017. Kolega Drevil kako to mislite “bijeli gemišt”? Ja sam vam iz Međimurja gdje se pije vrhunsko bijelo vino i gemišti pa me zanima dal možda ima još gemišta druge boje?


Sretan Božić svima i svako dobro u 2017. Kolega Drevil kako to mislite "bijeli gemišt"? Ja sam vam iz Međimurja gdje se pije vrhunsko bijelo vino i gemišti pa me zanima dal možda ima još gemišta druge boje?

sisao u lucicu, proljece, bonaca, cudesno, isploviti ili ne, upalio brodski i vanbrodski, prosla dva tjedna, rad najbolje zimsko konzerviranje, i otisao u klub, lagano se zabio se piva, loza, piva, …runde slecu ko avioni na heathrowu, ali pratim rad motora. sada cekam rucak.
za mene postoji gemist (bijeli, s mineralnom) iz vasih sjevernih krajeva spricer (bijeli sa sodom) i bevanda (uglavnom crna, s vodom), ali danas na svakakve nacine produzuju vino, bolje biti precizan.

špricer ti je na sjeveru daleka prošlost jer soda voda kvari vino!


špricer ti je na sjeveru daleka prošlost jer soda voda kvari vino!

sa sodom vodom s vinom sam se prvi put upoznao prije puno godina (prije rata) na istoku slavonije u kopacevu, selo je imalo svoju punionu, a kod frenda u virovitici jos piju. ako si odozgora valjda imas informacije bolje nego ja. da napisem nesto i na temu bb:

jos cetiri trgovinska dana do kraja godine, bb lista prvih 20 iz moje jednadzbe temeljem fiq3 i sadasnjih cijena je:
JMNC-R-A
SAPN-R-A
PODR-R-A
PLAG-R-A
LEDO-R-A
CKML-R-A
KOES-R-A
RIVP-R-A
JNAF-R-A
ILRA-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
MAIS-R-A
HBRL-R-A
KODT-P-A
KOEI-R-A
ARNT-R-A
HUPZ-R-A
TUHO-R-A
ZVZD-R-A
dakle uredjeno trziste, pratim 60 dionica, imam izraz za izracun, nisam tresnuo tickere napamet i bez argumenta kao postovi “sto ce najvise rasti”, nemam pojma sto ce najvise rasti. nadam se da ne trebam opet kako izgleda jednadzba jer sam je puno puta opisao. lista je rangirana, jmnc najbolja, zvzd najmanje dobra od ovih 20. nemam cak 6 dionica od prvih 20. ovih prvih 20 napravilo je u pola godine prosjecno oko 20% a crobex 12,9%. Imam jos izracuna, sto su napravili u ovih pola godine oni koji su bili bb 24 prije pola godine, pa da li ima razlike izmedju prvih, drugih i trecih 8, itd., rezultati zanimljivi.

Nemoguce da ovdje nema ATLN…


Nemoguce da ovdje nema ATLN…

21. HT-R-A nemam
22. MDKA-R-A imam
23. JDGT-R-A imam
24. ATGR-R-A imam
25. ATLN-R-A imam

Nešto buy za narednih 2 godine su brodari..
Potencijal za rast ovim redoslijedom
Jdpl
Ulpl
Atpl
Imam sve tri

A BALVANA!!! :) :) :)


Nemoguce da ovdje nema ATLN…

Jer se radi o nekakvoj mehaničkoj formuli koja ne prilagođava brojke za jednokratne stavke (kojih je u slučaju ATLN-a bilo na taj način da rast izgleda manji no što je stvarno bio), ne uzima u obzir kvalitetu menadžmenta, prostor za povećanje cijena/kapaciteta, a ni fantastičan dugoročni monopol koji žičara uživa…

Uglavnom, takve stvari su dobre kao stock screener, ali donositi investicijske odluke i proglašavati best buy dionice na temelju par sirovih brojeva bez konteksta je suludo.

Suludo? Covjek tuce 20% godisnje vec par godina…. Ima svoju dokazanu taktiku i formula mu mozda skriva neke dobre prilike, ali isto tako ga spasava i od “nagaznih bombi”.

Ja osbno ne ulazem ko on, al sigurno mu taktika nije suluda, vec naprotiv, jedan je od uspjesnih na nasoj burzi.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close