Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Lopina

Prijateljski savjet. Osim fundamentalnih pokazatalje postoje i rizici. Razlog sto neka dionica ima niske multiple je, gotovo uvijek, zato sto s druge strane jednadzbe stoje proporcionalno veliki rizici.

Prije nego sto ulazes u nesto. Probaj naci odgovor zbog cega je dionica "podcijenjena" ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



@Lopina
.

Puno je od ovih firmi gore "trenutno" precijenjeno, ali ako uzmeš niz godina investiranja i gdje nešto može biti, onda i nisu!

Naravno, ima puno boljih prilika u kratkom roku na ZSE od ovih navedenih.

Ali isto tako malo ima gorih od ovih tvojih navedenih – Brin&Co.


daj onda navedi koju dionicu…svrbi me gotovina već par mjeseci…

If something is too good to be true...it probably is.




@Lopina
.

Puno je od ovih firmi gore "trenutno" precijenjeno, ali ako uzmeš niz godina investiranja i gdje nešto može biti, onda i nisu!

Naravno, ima puno boljih prilika u kratkom roku na ZSE od ovih navedenih.

Ali isto tako malo ima gorih od ovih tvojih navedenih – Brin&Co.


daj onda navedi koju dionicu…svrbi me gotovina već par mjeseci…
[/quote]

Diamond Drilling – ako očekuješ rast cijene nafte, onda možeš očekivati i da će drilling cijene pratiti u rastu cijene. Premda su imali veliki dio operacija u GOM koji je sada pod super povečalom, uspješno su se prebacili na Petrobras, imaju ugovore po 1 godinu što im daje sigurnost(inaće mogu biti po pizvu itd). Imaju ROE od 23% što ako kupuješ po PB 2 onda dobiješ na svoj ulog preko 10% povrat + imaju dividend yield od oko 5 posto. Za USA tržište mi je to sve ok, industrija koju ne volim ali vidim rast cijene nafte kao i rast cijene drillinga. Problemi i fokus iz GOM-a će nestajati polako(vjerujem) i offshore drilling će se i tamo opet pojačavati. GOM – Gulf of Mexico.

RR Donnelley – neki dan sam o njemu pisao. Imaš post unatrag.

Ne kažem da su idealne prilike ali mislim da su ok prilike. Ok ti znaći da imaš ok prinos i manje rizika.

Ako želiš puno rizika i mogućih zarada kupuj DDJH.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ja rijetko nekoga vrijeđam ili sl. ali ovo što se događa sa Nenadom postaje smiješno.

Egzibicija i experiment u jednom, live.

Dosta mi je da na ZSE imamo perverznu situaciju i da je izgleda, potrebno da se piše na Blogu da je firma dobra, ima potencijal rasta, analizira se ili slično da bi ona na tržištu počela vrijediti.

Mislim da je poanta svakog tržišta i firme da cijena firme raste zbog njezinog govora(kroz izvještaje) a ne da se o njoj piše svaki dan, reklamira i posta 100 činjenica dok se sve ostalo kudi, blati i degradira.

Veličanstveno je vidjeti pravog investitora koji priznaje greške, rezultati koje ostvaruje govore više od riječi i firme koje posjeduje govore još više od svega navedenog.

Nitko nije nepogrešiv! Nitko! Moj je stav da onaj koji ne griješi nikada griješi više od onoga koji priznaje 5% greške.

Poanta: ne treba se pisati i konstantno promovirati dionice dionica dionica da bi ta dionica(firma) postala vrijednija u očima investitora, za to postoji njeno poslovanje.

A svatko tko misli poput Nenada da nema društvenu odgovornost preko Bloga, e pa možda i nema na Blogu ali kada se odluči pojavljivati na TV-u postaje koju plačaju poreznici i kada sam plaća članke u novinama – ONDA JE DEBELO U SFERI JAVNOSTI.

Osobno, mislim da si je Nenad puno štete napravio sa TV pokazivanjem jer je pokazao da nije toliko elokventan kako se prikazuje na BLOGU i sada će morati malo pretrpiti posljedice.

Riječi koje se koriste na Blogu su stvarno prerasle sve granice.

MIslim da je sve veći rizik biti u firmama u kojima je on/volatilnost je sve veća.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Lopina

Prijateljski savjet. Osim fundamentalnih pokazatalje postoje i rizici. Razlog sto neka dionica ima niske multiple je, gotovo uvijek, zato sto s druge strane jednadzbe stoje proporcionalno veliki rizici.

Prije nego sto ulazes u nesto. Probaj naci odgovor zbog cega je dionica "podcijenjena" ?

Zaista ,treba uzeti u obzir i rizik.
Evo BRIN je jučer virtualno izgubio 30% na AGMM/2,5% gubitka na cjelokupni portfelj,prije toga 50%
na JDKM istina na 2% portfellja ali ipak cca 1% na cjelokupni portfelj.Dakle ,u samo ove dvije pozicije
je izgubljeno 3,5% cjelokupne imovine u samo mjesec dana.Da ,ali nešto je i poraslo pa će gubitak
biti manji.A možda ga i ne bude.Zbog čega?Pa BRIN kao ZIF ima veliku disperziju ulaganja i kao takav
ima manju mogućnost velikog gubitka vrijednosti imovine.

I pored ovakvih neugodnih događanja tipa AGMM koji je nagrizao imovinu BRINA još uvijek
vrijedi ponuda da izbacite svog favorita koji će imati veću relativnu kvartalnu dobit na cijenu dionice od miksa BRIN+
SLPF.

BRIN,SLPF,JAKT,QUNE,FMPS sigurni potoci meda i mlijeka .


Ja rijetko nekoga vrijeđam ili sl. ali ovo što se događa sa Nenadom postaje smiješno.

Egzibicija i experiment u jednom, live.

Dosta mi je da na ZSE imamo perverznu situaciju i da je izgleda, potrebno da se piše na Blogu da je firma dobra, ima potencijal rasta, analizira se ili slično da bi ona na tržištu počela vrijediti.

Mislim da je poanta svakog tržišta i firme da cijena firme raste zbog njezinog govora(kroz izvještaje) a ne da se o njoj piše svaki dan, reklamira i posta 100 činjenica dok se sve ostalo kudi, blati i degradira.

Veličanstveno je vidjeti pravog investitora koji priznaje greške, rezultati koje ostvaruje govore više od riječi i firme koje posjeduje govore još više od svega navedenog.

Nitko nije nepogrešiv! Nitko! Moj je stav da onaj koji ne griješi nikada griješi više od onoga koji priznaje 5% greške.

Poanta: ne treba se pisati i konstantno promovirati dionice dionica dionica da bi ta dionica(firma) postala vrijednija u očima investitora, za to postoji njeno poslovanje.

A svatko tko misli poput Nenada da nema društvenu odgovornost preko Bloga, e pa možda i nema na Blogu ali kada se odluči pojavljivati na TV-u postaje koju plačaju poreznici i kada sam plaća članke u novinama – ONDA JE DEBELO U SFERI JAVNOSTI.

Osobno, mislim da si je Nenad puno štete napravio sa TV pokazivanjem jer je pokazao da nije toliko elokventan kako se prikazuje na BLOGU i sada će morati malo pretrpiti posljedice.

Riječi koje se koriste na Blogu su stvarno prerasle sve granice.

MIslim da je sve veći rizik biti u firmama u kojima je on/volatilnost je sve veća.

KORF,DDJH,ADPL,PTKM su postale najlikvidnija izdanja na ZSE.Tu se već može koristiti i TA.
Činjenica je da je xy za sada zvijezda našeg tržišta.
Činjenica je da su jučer frustrirani mirovinci kozmetički podigli HT,ADRS,DLKV,ATGR i ostalo svoje
fondovsko blago da im Barcelona nebi previše pobjegla.I to je smiješno.Gospodin xy je uspio ismijati
mirovinske fondmenađere,ali to zaista može biti i jako opasno jer oni mogu i malo žrtvovati zajedničke fondovske imovine da bi ga sredili.
Nisu li veliki fondovi to napravili sa zakonom o minimalnom MCAP od 300_350 mil kn/ranije 600/da bi
zaustavili i uništili AUREUS,Fimine fondove i ostale manje fondove koji više nisu mogli kupovati ,a mogli su prodavati dionice iz svog portfelja.
Prodavati možeš tj rušiti cijenu možeš,kupovati ne možeš,tj cijenu podizati ne možeš. .Pa to je suluda odluka HANFE , i pogodovanje krupnom kapitalu.I gdje su završile te dioinice.Pale su i po deset ili dvadeset puta,a da i nije bilo bitno lošijeg
poslovanja.

-best buy za mene ovaj tjedan hotel koji sam rezervirao na booking.com, odoh ja sutra u turizam u europu, skatulu za logiranje na pbz investor namjerno ostavljam doma, nisam ovisnik, valjda [smiley]. ajde dobro, priznajem, pogledati cu forum i zse pregled trgovine svaki radni dan.
-sada na sparoge s pastom, ubrao velik imacu vrtu.
-ako poslovanje i cijene budu ok, u 2012 dokupljujem: kodt, tuho, jdos, kosn, plag, crll, uzimam po prvi put malo leda i ckml, smanjujem ernt po pristojnoj cijeni. evo, potpuni striptiz, po tome sam ovdje jedinstveno transparentan. ne znaci da ostalo nije best buy, vec da nekih dionica imam % dovoljno u portfelju.
p.s. ovih 3-4 godine uvijek sam imao ocijene oko 60 i nesto posto. posljednjih par mjeseci pada mi prosjek, sada sam na 40-tak posto. prije neku vecer bio sam i moderiran. da li sam poceo pisati gluposti ili su mi se zakacili pacijenti koji iskazuju nesnosljivost komadima?



Ja rijetko nekoga vrijeđam ili sl. ali ovo što se događa sa Nenadom postaje smiješno.

Egzibicija i experiment u jednom, live.

Dosta mi je da na ZSE imamo perverznu situaciju i da je izgleda, potrebno da se piše na Blogu da je firma dobra, ima potencijal rasta, analizira se ili slično da bi ona na tržištu počela vrijediti.

Mislim da je poanta svakog tržišta i firme da cijena firme raste zbog njezinog govora(kroz izvještaje) a ne da se o njoj piše svaki dan, reklamira i posta 100 činjenica dok se sve ostalo kudi, blati i degradira.

Veličanstveno je vidjeti pravog investitora koji priznaje greške, rezultati koje ostvaruje govore više od riječi i firme koje posjeduje govore još više od svega navedenog.

Nitko nije nepogrešiv! Nitko! Moj je stav da onaj koji ne griješi nikada griješi više od onoga koji priznaje 5% greške.

Poanta: ne treba se pisati i konstantno promovirati dionice dionica dionica da bi ta dionica(firma) postala vrijednija u očima investitora, za to postoji njeno poslovanje.

A svatko tko misli poput Nenada da nema društvenu odgovornost preko Bloga, e pa možda i nema na Blogu ali kada se odluči pojavljivati na TV-u postaje koju plačaju poreznici i kada sam plaća članke u novinama – ONDA JE DEBELO U SFERI JAVNOSTI.

Osobno, mislim da si je Nenad puno štete napravio sa TV pokazivanjem jer je pokazao da nije toliko elokventan kako se prikazuje na BLOGU i sada će morati malo pretrpiti posljedice.

Riječi koje se koriste na Blogu su stvarno prerasle sve granice.

MIslim da je sve veći rizik biti u firmama u kojima je on/volatilnost je sve veća.

KORF,DDJH,ADPL,PTKM su postale najlikvidnija izdanja na ZSE.Tu se već može koristiti i TA.
Činjenica je da je xy za sada zvijezda našeg tržišta.
Činjenica je da su jučer frustrirani mirovinci kozmetički podigli HT,ADRS,DLKV,ATGR i ostalo svoje
fondovsko blago da im Barcelona nebi previše pobjegla.I to je smiješno.Gospodin xy je uspio ismijati
mirovinske fondmenađere,ali to zaista može biti i jako opasno jer oni mogu i malo žrtvovati zajedničke fondovske imovine da bi ga sredili.
Nisu li veliki fondovi to napravili sa zakonom o minimalnom MCAP od 300_350 mil kn/ranije 600/da bi
zaustavili i uništili AUREUS,Fimine fondove i ostale manje fondove koji više nisu mogli kupovati ,a mogli su prodavati dionice iz svog portfelja.
Prodavati možeš tj rušiti cijenu možeš,kupovati ne možeš,tj cijenu podizati ne možeš. .Pa to je suluda odluka HANFE , i pogodovanje krupnom kapitalu.I gdje su završile te dioinice.Pale su i po deset ili dvadeset puta,a da i nije bilo bitno lošijeg
poslovanja.

[/quote]

BRIN&CO. je zakon!

Ukratko: nemože stvoriti stvarnost tj možeš ali kratko osim ako je utemeljena u činjenicama(rezultatima). Mora biti takva kakva bi bila da nema tvog osobnog djelovanja. Ako je stvarnost takva kakva je zato jer je ti takvom činiš ali ne temeljem rezultata nego psihologije itd. to ti je onda fallacy i čeka da se razvrgne. Što duže takva stvarnost postoji(a da nema backbone u stvarnosti minus ti)onda će kasnije razvrgavanje biti puno gore.

Eto Lopina moj:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Što se same teme tiče – best buy:

U periodu 3.10.2011. – 27.3.2012. Best buy uz "nezaobilazne":
PTKM: +62,6%
DDJH: +62,4%
Apsolutni hit bio je SPNV: +61,6%

Onaj tko je 2 tjedna prije 3.10 kupio po 100 i 114,50 (promet je bio 3.000 komada, prodavali su neki fondovi), sad je mogao prodati po 186,01 (prodavali su opet neki fondovi – 3.269 komada).
I to nije da ne bi uspjeli prodati, već je navala na kupnji bila veća od prodaje.
No problem je što su kupci sva ta 3 dana bili poznati, i gotovo sve dionice pokupili su naši poznati skupljači smiješno podcijenjenih dionica Vukadin i Brajčić (uz mene, puno manje naravno [lol] ).

Ako znamo da su samo mjesec dana prije prve prodaje, u kolovozu, 3.124 komada SPNV kupila 4 većinska vlasnika po 425 kn (isto na burzi), onda je sve jasno.
Uz pokazatelje koji su bili bombastični nakon 1. polugodišta (o tome sam nešto pisao u rujnu, nakon tih transakcija, mislim i ovdje na ovoj temi), iako još godišne izvješće ne znamo. Ali i tolika navala na kupnji i promjene naloga do zadnje sekunde (naravno, PRT trgovanje), ne treba više ništa reći…


I pored ovakvih neugodnih događanja tipa AGMM koji je nagrizao imovinu BRINA još uvijek
vrijedi ponuda da izbacite svog favorita koji će imati veću relativnu kvartalnu dobit na cijenu dionice od miksa BRIN+
SLPF.

AAPL, sta je nagrada u slucaju da pogodim ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



I pored ovakvih neugodnih događanja tipa AGMM koji je nagrizao imovinu BRINA još uvijek
vrijedi ponuda da izbacite svog favorita koji će imati veću relativnu kvartalnu dobit na cijenu dionice od miksa BRIN+
SLPF.

AAPL, sta je nagrada u slucaju da pogodim ?
[/quote]

Samo dionice izlistane na ZSE dolaze obzir,jer ipak je cijeli svijet prevelik.I većini nepoznat.

KORF,DDJH,ADPL,PTKM su postale najlikvidnija izdanja na ZSE.Tu se već može koristiti i TA.
Činjenica je da je xy za sada zvijezda našeg tržišta.

U točno godinu dana dionice su narasle ;

1. DDJH : 100,67 %
2. ARNT : 98,52 %
3. PTKM : 88 %
4. KORF : 65 %
5. VART : 34 %
6. portfelj xy-a : 80 %

Lijepo, lijepo, ali kakve to ima veze s TA ?

Ove dionice su na vrhu već mjesecima i oscilaraju po vrhu ili iznad njega.

New Report

Close