Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


BB prvih 15 prema 3q rezultatima među pedeset i nesto dionicama koje ja pratim su (ako nisma zahebo u brojkama negdje):
JDGT-R-A
MDKA-R-A
LEDO-R-A
SAPN-R-A
TUHO-R-A
LKPC-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
HUPZ-R-A
ATGR-R-A
PLAG-R-A
KOEI-R-A
RIVP-R-A
PODR-R-A
ATLN-R-A
nemam ZVZD, dakle ulazi u razmatranje, imam jos MAIS i ILRA koji ostali van top 15, ali blizu.

Jos moram baciti grubi pogled preko sire slike – 100 i nesto dionica od kud novacim ovih 50 i nesto

Uz veći prinos
ostvarite i brutalni dobitak !

– u vašem portfelju nedostaje zlatna dionica.
– dionica koja udvostručuje dobitak portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !



@drevil

moram priznati da mi je 15ak dionica malo previše za portfelje od 200k kn. Tu bi išao na maximalno 6-7 dionica jer nemam živaca pratiti ih toliko. Trenutno kako stvari stoje portfelj će mi na kraju godine biti SAPN 45%, CHAG 15%, još nešto cca 40% s tim da to "nešto" mora imati dobar plan rasta u idućih 5 godina ili nedavni jaki rast u zadnjih par godina koji nije dovoljno popraćem rastom dionice. Medika me vuče ali mislim da je to već WYSIWYG.

jaki rast u zadnjih par godina koji nije dovoljno popraćem rastom dionice . Zar to nije ADRIS ????


BB prvih 15 prema 3q rezultatima među pedeset i nesto dionicama koje ja pratim su (ako nisma zahebo u brojkama negdje):
JDGT-R-A
MDKA-R-A
LEDO-R-A
SAPN-R-A
TUHO-R-A
LKPC-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
HUPZ-R-A
ATGR-R-A
PLAG-R-A
KOEI-R-A
RIVP-R-A
PODR-R-A
ATLN-R-A
nemam ZVZD, dakle ulazi u razmatranje, imam jos MAIS i ILRA koji ostali van top 15, ali blizu.

Jos moram baciti grubi pogled preko sire slike – 100 i nesto dionica od kud novacim ovih 50 i nesto

Zanimljivo, dosta nam se poklapa barem početni redosljed.
Moja tablica BB ide ovako, s time da ću manje dionica staviti:

MDKA
JDGT
JNAF
ATLN
KOEI
ADPL
HT
TUHO
CKML
LEDO
ATGR
VDKT *

Većinu imam u portfelju, manji broj nemam tako da ću to vjerojatno skupljati u narednom razdoblju
Ovo je sa cijenama 30.10.2015.
Adrisa nema na listi iako mi je najveći udio u portfelju ali je vrlo blizu ovih nabrojanih.
Moguće da neke nisam stavio u svoje tablice poput CHAG, a HT mi stalno ispada vrlo visoko u redosljedu, čak više nego u ovom poretku, tako da mi je on enigma. Ili još nisam do savršenstva doveo izračune, ili nas čeka preokret trenda na HT u narednom razdoblju ( uzeo sam pretpostavljeni DY 7-8 kuna ) vidim kod Tebe ga nema?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

večina je propustila priliku na dvije dionice koje su u 2014 bile u top 5 gozbi a natječaji za privatizaciju su u tijeku,ima i kupaca koji vrlo obečavaju pa nebi bila senzacija da prođu natječaji,time bi obje dionice bile i u 2015 vrlo visoko plasirane na listi najboljih gozbi.
trenutne cijene više nego debelo pokrivene imovinom i to usudio bi se reči iznimno atraktivnim nekretninama.
potencijalna zarada je veće nego na bilo kojoj gore navedenoj i na vrlo kratak rok.
postoje i kratkoročni rizici(pad natječaja) pa tko nemože čekati ponovni natječaj kada će cijena opet na današnji nivo oprez!
imam obje dionice

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Uz veći prinos
ostvarite i brutalni dobitak !
– u vašem portfelju nedostaje zlatna dionica.
– dionica koja udvostručuje dobitak portfelja.
– I love this game.
Pozdrav !

tu zlatnu ribicu moj fishfinder ne nalazi, trebati cu pomoc…


Zanimljivo, dosta nam se poklapa barem početni redosljed.
Moja tablica BB ide ovako, s time da ću manje dionica staviti:
MDKA
JDGT
JNAF
ATLN
KOEI
ADPL
HT
TUHO
CKML
LEDO
ATGR
VDKT *
Većinu imam u portfelju, manji broj nemam tako da ću to vjerojatno skupljati u narednom razdoblju
Ovo je sa cijenama 30.10.2015.
Adrisa nema na listi iako mi je najveći udio u portfelju ali je vrlo blizu ovih nabrojanih.
Moguće da neke nisam stavio u svoje tablice poput CHAG, a HT mi stalno ispada vrlo visoko u redosljedu, čak više nego u ovom poretku, tako da mi je on enigma. Ili još nisam do savršenstva doveo izračune, ili nas čeka preokret trenda na HT u narednom razdoblju ( uzeo sam pretpostavljeni DY 7-8 kuna ) vidim kod Tebe ga nema?
lp

ima, ali nesto nize, 16.-20. su
JMNC-R-A
JNAF-R-A
CKML-R-A
ILRA-R-A
HT-R-A
poklapamo se i vise nego sto si mislio:)


večina je propustila priliku na dvije dionice koje su u 2014 bile u top 5 gozbi a natječaji za privatizaciju su u tijeku,ima i kupaca koji vrlo obečavaju pa nebi bila senzacija da prođu natječaji,time bi obje dionice bile i u 2015 vrlo visoko plasirane na listi najboljih gozbi.
trenutne cijene više nego debelo pokrivene imovinom i to usudio bi se reči iznimno atraktivnim nekretninama.
potencijalna zarada je veće nego na bilo kojoj gore navedenoj i na vrlo kratak rok.
postoje i kratkoročni rizici(pad natječaja) pa tko nemože čekati ponovni natječaj kada će cijena opet na današnji nivo oprez!
imam obje dionice


neće ići ove noći..niti će privatizacija proći niti sadašnja cijena ima pokriće u imovini

rvatska u idućoj godini može očekivati oko 560.000 Britanaca na odmoru, odnosno 50.000 više nego ove godine, jer su svi veliki turoperatori i aviokompanije, zadovoljni ovogodišnjim poslom, proširili svoje programe dolazaka na Jadran, a posebno se u zanimanju gostiju izdvajaju regije Splita i Dubrovnika.

Britanci bi tako iduće godine mogli krenuti prema Jadranu već od kraja ožujka zbog ranog Uskrsa, a na svojem odmoru spremni su potrošiti više nego lanjske godine, kad su za putovanja u inozemstvo ukupno potrošili čak 39 milijardi funti.

Najtraženiji su hotelski aranžmani u Dalmaciji, a Britanci planiraju ostaviti kod nas na odmoru dnevno oko 125 funti. Informacije su to koje su u poslovnim razgovorima s britanskim partnerima dobili naši turistički djelatnici drugog dana Svjetskog sajma turizma u WTM-u u Londonu.

Pri tome je apsolutni hit na britanskom tržištu Splitsko-dalmatinska županija, koja je doživjela pravu eksploziju zanimanja, pa su samo ograničavajući kapaciteti splitske zračne luke razlog što broj letova prema Splitu u 2016. godini iz Velike Britanije nije mnogo veći.

– Svi avioprijevoznici traže slobodne termine za letove u Split, kojih nema dovoljno, osobito u danima vikenda. Easy Jet ostaje na svim svojim ovogodišnjim linijama prema Splitu, dok British Airways udvostručava broj letova iz Londona prema Splitu, na četiri tjedno, jer najveći je rast posjeta Britanaca u ovoj godini, čak 39 posto, u splitskoj regiji. Hrvatska je na 17. mjestu po zanimanju Britanaca za odmor, a u posljednjih pet godina udvostručili smo njihov broj – kaže Tonko Rilović, direktor HTZ-a za Veliku Britaniju, odakle i dalje najviše turista putuje u Španjolsku (12 milijuna) i Francusku (8,8 milijuna).

Najveći cjenovni konkurenti Hrvatskoj su Španjolska i Italija, i tako će biti i u idućoj godini, dok je Turska, unatoč dampinškim cijenama u turizmu, posljednjih nekoliko godina izgubila gotovo pola milijuna Britanaca.

– Zabrinjava me što se ne povećava turoperatorski program za Hrvatsku, koji je garancija produljenja sezone, ali jako raste broj individualaca i niskotarifnih prijevoznika. Britanci su jako osjetljivi na sigurnost i mir, a neki partneri u Londonu već pitaju imamo li problema s izbjeglicama i hoće li se to odraziti na iduću poslovnu godinu. Sadašnja situacija u tom pogledu je dobra, ali strah me eskalacije tog problema koji bi Hrvatsku doveo na naslovnice svjetskih medija, a to ne bi bilo dobro za naš turizam – kaže Boris Žgomba, predsjednik Udruge hrvatskih putničkih agencija.

Ministar turizma Darko Lorencin, pak, kaže kako na sva eventualna pitanja partnera vezana uz izbjegličku krizu imaju odgovore, jer Hrvatska u svakodnevnom životu nije osjetila taj problem pa nema razloga za zabrinutost za turistička kretanja kod nas.


tu zlatnu ribicu moj fishfinder ne nalazi, trebati cu pomoc…

– pomozite gosponu Drevilu,
– gospon Drevil je aktivirao đokera zovi,

– s svojim fishfinderom ne može pronaći zlatnu dionicu,
– dionicu koja udvostručuje dobitak portfelja,

– ta dionica nije u njegovim tablicama (u cca 20 najbrojanih).
– ali je ta dionica najzastupljenija u mojem portfelju.
– koja bi to mogla biti dionica ???

– I love this game.
Pozdrav !

Mislim da je najbolji omjer sigurnosti i eventualne zarade adris s obzirom na dinamiku događanja tamo.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

imati više p-a ili r-a pitanje je sad …

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica




@drevil

moram priznati da mi je 15ak dionica malo previše za portfelje od 200k kn. Tu bi išao na maximalno 6-7 dionica jer nemam živaca pratiti ih toliko. Trenutno kako stvari stoje portfelj će mi na kraju godine biti SAPN 45%, CHAG 15%, još nešto cca 40% s tim da to "nešto" mora imati dobar plan rasta u idućih 5 godina ili nedavni jaki rast u zadnjih par godina koji nije dovoljno popraćem rastom dionice. Medika me vuče ali mislim da je to već WYSIWYG.

jaki rast u zadnjih par godina koji nije dovoljno popraćem rastom dionice . Zar to nije ADRIS ????
[/quote]

Slažem se s ovim i definitivno je u užem izboru, samo mi je malo pobjegao, pa je novac završio u SAPN. Također za njega već sve znamo, pa baš se zato više pitam zašto ljudi ne gledaju SLRS koji mi se čini najjeftiniji turist. CHAG mi je jasno što je po strani (mala likvidnost i nekorektnost uprave), ali svejedno je prejeftin i kao deep value investicija mi je savršen. SAPN mi se čini kao najbolji omjer izvrsnih fundamenata, likvidnosti, kvalitetne uprave i potencijala za daleko veći prikaz dobiti u skorije vrijeme i i tu je (very good) jack of all trades, pa je i najviše zastupljena.

Ivana jeste to kupovali HDEL?

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


rvatska u idućoj godini može očekivati oko 560.000 Britanaca na odmoru, odnosno 50.000 više nego ove godine, jer su svi veliki turoperatori i aviokompanije, zadovoljni ovogodišnjim poslom…

– za toliko Britanaca neću imati dovoljno mjesta,
– moj hotelčić je jako mali.

– ministar Lorencin mora hitno nešto poduzeti,
– da rastjera ove zainteresirane goste i smanji pritisak.
– (izv. g.Moller).

– I love this game.
Pozdrav !

invest@
nije država procjenila vrijednost imovine već neovisni revizori kako bi to vi bolje znali od njih stvarno neznam.
možda ste i stručnjak ali uvid u knjige niste imali da bi mogli dati vjerodostojnu procjenu.
bio vam je i poziv za javni natječaj za revizora za procjenu vrijednosti imovine .
zašto se niste javili?
imate na obje teme debele argumente koji dokazuju da imovina vrijedi približno po procjeni.
hmst trenutno 300 početna 470
himr trenutna 500 početna 780
srednjeročno nema lošeg scenarija(u slučaju pada ide novi natječaj)a na vrlo kratak rok mogućih min 50%,večina se boji,ništa novo,tako to mora biti zar ne?
vjerujem da neće biti novih natječaja jer je počela grabež za jadranom koliko god mi šutili o tome
9.11. rok za podnošenje pisma namjere.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close