Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kaštelanski staklenici sigurno u stečaj. Danas se dogovorili u ministarstvu; vlada, uprava i sindikat. Lopina još jednom pogodio koja će dionica u stečaj. Ali Lopina je prodao svoje dionica jucer

Hvala na komplimentu.Mislite da sam prepametan.Ne samo sam normalan.
Tko je prodao dobro je napravio,ja nisam,ali nisam ni dokupljivao,osim onih
bravuroznih blokada sa 1 kom po kupnji.
U rastu kratim,u padu dokupljujem,a kako sam bio na 10% u ranijem padu jasno je da
se sada približavam tolerantnom rizičnom udjelu od 5% od ukupne imovine u jednoj rizičnoj dionici.
Dakle,uskoro slijedi dokup,a jedan jaći odbijanac bi me spasio.Ali ako se to dogodi treba biti unutra!!!!!A ako ne bude odbijanac slijedi zabijanac.
Na ćašu meda i mlijeka ispio sam vrć pelina,a izgledno slijedi i bačva,naravno pelina.

Lopina, nema šta, stvarno si mazohist.

I što kupiti.
Jasno OPTE na 2.
Za dugoročne,do prvog okidača,ako mislite na 7.4.i nove dionice u krivu ste.
To smo odradili.I preko očekivanja.
Prvi okidač bi trebao biti FI1Q2015 30.04.
-potrošnja rasre
-PDV priliv u proračun je veći,
-HT upravlja sa Optimom i vjerovatno smanjuje troškove.
Prošlogodišnja EBITDA od 93 mil,kvartalno cca 23,5 mil kn bi trebala biti veća.
Netto dobiz od cca 20 mil kn u prošloj godini.nije posljedica otpisa duga u PSN,uobičajeno za ostale predstećajuše,osim možda cca 5 mil kn dobiti koje su nastale jer neki nisu
dokapitalizirala svoja potraživanja-treba provjeriti
Ali kvartalna netto dobit od cca 5 mil kn tj 20 mil kn dpbiti bi bio dobar rezultat,jer bi to bilo cca o,30 kn po dionici.
Turisti se trže na 10 EBITDA pa bi analogno tome ovdje cijena trebala biti
oko 15.Ali na P/E 10 cijena je 3.Dakle cijena bi trebala biti negdje između.
Ipak,kako OPTE ima BV ispod nule,moramo diskontirati vrijednost dionice jer
treba proći puno vode ispod savskog mosta dok ova dionica postane dividendna dionica.Treba po dionici najprije zaradiri 10 kn o dionici,pa tek tada
Optima postaje dividendna dionica.
Koliko god izgledalo zastrašujuće 800 mil kn gubitka iz ranijih razdoblja to bože biti dodatni razlog za preuzimanje jer se buduća dobit neće oporezivati.
HT bi kupnjom OPTE samo na poreznom odbitku zaradio 250 mil kn,što je cca 4 kn po dionici.I zbog toga bi se slijedećih godina u OPTE moglo zarađivati i bolje
od stvarnih zarada.Knjigovodstvena kozmetika moguća.
Mislim da će OPTE za sedam osam godina biti na preko 10 kn.Možda i za godinu dvije.Ne zaboravite ovo je ZSE.
Naravno,ako prije toga ne pođe u stečaj.
Naravno da sam u četvrtak uša ful unutra,pa ful vani pa tako nekoliko puta zaredom.Sads sam djelomično vani djelomično unutra.
Za burek investitore odlična igračka.Za trejdere med i mlijeko!!!!!
A neki su bježali iz OPTE i kupovali RIVP.Koji su to luzeri!!!!!!

kolege forumaši, neka vam best buy ovih dana bude obitelj, ljubav, radost, mir …! a novaca će uvijek biti više ili manje [emo_palacg]

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

DLKV
cinjenica da su pred firmom bolji dani,sve vise poslova je pred vratima i to je kljucna stvar za ovu mizernu cijenu.mislim da je to trenutno best buy.ali svatko neka radi po svom.

ja sam slozio

bdss
ilra
jdgt
kotr
auhr
ktka
jdos

to je sada takticka postava. vidit cu kako dalje.
igrao sam vise na atgr,rivp,adrs i tuho ulaskom u godinu ali nije najbolje proslo.hvala bogu pa sam na vrijeme izasao.

muci me pad prihoda od dobrgo dijela firmi
-jdos-liberalizacija, ali PE je jako nizak
-bdss-stalno stagnira, a i EVEBITDA nije bas preniska.dakle dosta visok leverage ima firma, a neznam bas dali se refinancira s sadasnjim niskim kamatnim stopama
-ktka-smece od firme, ali ima brdo para na racunu te vecinom izvoze proizvode
-jdgt-poslovanje u banani,ali imaju brdo casha na racunu

-kotr- svida mi se jako njihovo poslovanje, posebice jer vjerujem u rast sekotra vezanih uz energiju.prihodi vecinom izvan HR,jako jeftina dionica, mislim da bi pad eura trebao biti pozitivan faktor na dobit
-ilra- ok firma posluje, jedan od jeftinijih turista. jak bid

-auhr-jedina firma na zse (uz atgr) s rastom prihoda, dobra cijena, cudno da nije oko 700-800kn cijena dionice, no ocito moramo probavit proslogodisnji rast


Lopina

Jel kupujes KSST i koliko komada sad imas te prosjek? Da znamo koliko ćeš biti u plusu. Ovako kako nikad unaprijed ne napises nam je malo sve to sumnjivo


Imam 2xx kom KSST.Ako klizne ispod 80 dokupljujem.Nadam se da ću istrejdati dobit u OPTE za dokupit KSST.Već sam nešto skupio u četvrtak.
Naravno da OPTE i KSST treba drukćije tretirati.
OPTE se izvlaći pa kao takav ne bi trebao u stećaj,barem ne ovu godinu,a ima još
velikih dvadeset i pet dana do izvješća.I tu mogu uletiti i do 25% imovine jer KSST nije rizična investicija,kratkoročno,
S obzirom da je KSST na granici stečaja ne treba se izlagati više od 5% imovine
u tu rizičnu investiciju.
I što ste KSST već otpisali.I Isus i Lazar su uskrsnuli.
A što ako uskrsne i KSST,a to i ne bi bilo neko veliko ćudo.Koliki će biti rast.
Ja vjerujem,ne u ćuda,nego u mogućnost da i dioničarima nešto pripadne.
I što ako procuri informacija da se KSST spašava????
Pametni nisu bumibišti,tako mi u Dalmaciji zovemo one koji bumbetaju kao Alias!

Budite oprezni u ova uskršna vrenena.Ne pokapajte žive,tražite mrtvace koji bi mogli oživjeti!!!!!

A mi bumbetaši zovemo takve kao vi Lopina; prodavačima magle. I kad i ta dionica, kao i brojne druge koje ste zagovarali, ode u stečaj, vi će te i dalje nastaviti bumbetati po starom, kao da se ništa nije dogodilo. Vi i nakon što su se sve strane, koje imaju ikakve veze sa KSST-om, dogovorile oko stečaja, i dalje pišete o nekakvom uskrsnuću. Valjda je to zbog ovih blagdana. Ipak bi vam preporučio jedno; ne kupujte po 80. Moći će te to kupiti i mnogo niže.

Ne znam što je jadnije na financijskom tržištu u hrvata; burza ili dioničari. Burza se, kao što je vidljivo, jedva kreće, i to s dnevnim prometom kojeg potroši prosječna djevojka subotom u city centru na cipele. S druge strane dioničari određuju vrijednost firme sljedećim redosljedom:

1. pogledaš koliki je P/B dionice (sve do 1 je dobro)
2. pogledaš snagu bida/aska
3. (obavezno) da li osjećaš da je bid jaći od aska (iako nije) – što znači da netko tajno skuplja i da dionica samo što nije krenula up
4. dnevno pratiš tko iz top10 kupuje ili prodaje tu dioncu
5* (peto je s kvačicom jer nije obvezno) pogledaš da li bloger ima dotičnu dionicu. Ako nema moguće da je kupi kasnije

Iz gore navedenih stavki pojedinac može zaključiti kolika je točna vrijednost dionice, koja je recimo za npr. Zvijezdu 4354,11kn (+- 3 lipe), odnosno puno viša od trenutne cijene ako tu dionicu ima, i čudi se drugima kako to uopće ne vide. Poslovanje kompanije; šta je to?

Onda napišeš nešto protiv te dionice i on te ulovi da si druker i želiš spustiti cijenu dotičnoj dionici da je možeš kupiti jeftinije. Naravno čudi se i ZAŠTO uopće pišeš na toj temi ako nemaš dionicu. Mišljenja o svakoj dionici moraju biti ista i to pozitivna, a nikako drukčija o njihovog, jer su eto do zaključka o vrijednosti pojedine dionice došli na tako mukotrpan i korektan način.

Alias,zašto grintaš?
Preživljavanje iziskuje prilagodbu.I sve što navodite je kratkoročno bitno.
Jasno je da se niste prilagodili na ZSE i da gubite.Osnovno pravilo na ZSE je da
se kvalitetne dionice skupljaju u tišini i uz negativnu Radio Milevu.I obrnut što
je firma bliže bankrotu i stečaju može više uzletjeti jer špekulati koji su unutra
napuštaju brod.I tek kada prihvatiš stvarnost, prestaneš se nervirati, prihvatiš
pravila igre možeš nešto i zaraditi.
U preko 90% dionica na ZSE vlada špekulativni kapital i to bez konkurencije institucionalnih ulagača.
Pa to je idealna prilika za visoku dobit.Smatram da nikada na trulom zapadu ne bih
mogao ostvarivati 40% dobiti godišnje kada tržište pada ili stagnira.Na ZSE je to moguće.
Jučer ĐURO,prekjučer PIKR i LVCV,pred tri četiri dana OPTE.I sve u dnevnom trejdu.Naravno da su to jednokratne prilike za buregđije.
I zašto te smeta BV ili NAV.Pa kod ERNT je nizak,ali zar pamet zaposlenika nije NAV.Zar zemljište koje je bezvrijedno u određenim prenamjenama ne dobiva višestruko veću vrijednost.Nemojte generalizirati.Nije li ADPL puno skliznula
a uz malu korekciju BV.
Činjenica je da je ZSE tromo tržište,ali to je dobra prilika,može se na vrijeme pobjeći i nakrcati.I to je za mene dobro,a kada postane efikasno ode ja u BiH i
Srbiju.Oni će za desetak godina biti na našem nivou.Balkanska krčma je moja domena,tu se snalazim,to je moj teritorij.Na truli zapad odlazim tek kada se dobro operjam.
Jedino što je nepredvidljivo su potezi države.Tko sa njima tikve sada o glave mu se razbijaju.Tu mogu dobro proći samo inseideri,a ostali kockaju!!!!!

I poštivati pravilo disperzije uloga ako se želiš održati!!!!

Med i mlijeko teče i to ne može zaustaviti ni KSST u mom portfelju..

E moj lopina teško da mene to nervira, ja samo zaključujem. O prinosima ne bi jer kad ih pogledam uvijek mi suze navru. Mjenja se onaj koji se ne mjenja [emo_smijeh]

Lopina ti dignes 40% sa tim nabadanjem? To je odlicno, samo je to igra malih uloga i stalnog gledanja u gledalicu. Trenutno sam all in i u godini dana imam 60% i nije me strah bankrota, cak stovise fitma i dalje dobro napreduje. Zse nije burza za vise od 2-3 dionice.

4 dana nitko ništa ne piše…
Danas mi se čini best buy Brodospas na dražbi, tko ima prava.


Lopina ti dignes 40% sa tim nabadanjem? To je odlicno, samo je to igra malih uloga i stalnog gledanja u gledalicu. Trenutno sam all in i u godini dana imam 60% i nije me strah bankrota, cak stovise fitma i dalje dobro napreduje. Zse nije burza za vise od 2-3 dionice.

Naša burza je interesantna za dvije tri dionice.
Postoji mala razlika,za mene je to u dnevnom vidokrugu,a vama ma godišnjem.
Danas za mene su danas interesantni Badel zbog velikog spreeda,PLJN_R zbog uspješne PSN jučer potvrđene na sudu i vjećni OPTE u trejdanju.
Naravno i sve ostale dionice,KSST u padu kupujem,u rastu kratim da ne budem
previše izložen.Ima još izuzetnih prilika!!!!

Med i mlijeko teče usprkos pelinu u KSST.



KOTR.

– to je Best Buy koji sam vam savjetovala.

– evo kako su poslovali:
– prodaja +13% .
– dobit +25% .
– neto dobit +16% .
– neto dobit po dionici 222,01 kn.
– dividenda 84.03 kn .
– ugovoreni poslovi +2.6% .

– ovo su stvarno fenomenalno dobri rezultati.
– dionicom se i danas trgovalo 53.650 kn na cijeni 1.450 kn.
– ja tu očekujem cijenu cca 1.500 kn.
– iako firma fenomenalno dobro posluje, redovno isplaćuje dividendu nije zanimljiva investitorima.
– kod nas su investitorima zanimljive dionice na kojima mogu popušiti veću lovu.

KOTR.

– za ovu dionicu sam vam napisala kako očekujem cijenu 1.500 kn.

– ali na žalost tu se je pojavila veća prodaja tako da ne vjerujem kako će se dostići ta ciljana cijena od 1.500 kn.
– kupnje neće biti ili će se povući dosta nisko.
– a to znači dodatnu nelikvidnost dionice.

– stvarno šteta za ovu dionicu, firma fenomenalno posluje ali tržište to nije prepoznalo.

– ovo je i dalje jako dobra dionica, postavite se na kupnji 1.000 – 1.200kn, na toj cijeni je ovo fenomenalno dobra investicija.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Čestitam! Iznenađen sam

New Report

Close