Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

RIVP.

– gledam i proučavam ovu dionicu.
– mali tvz. dioničari-pušioničari na jednom blogu dižu je u same nebeske visine.
– ma nije bitno što su oni u par dana tu popušili cca 25%, bitan je potencijal dionice.

– e sada p/e 22.71 govori kako je ovo i na ovom padu od 25% zrelo za prodaju.
– BVPS 13.84 isto govori kako je ovo skupo.

– hvale se velikom i izdašnom dividendom od nezamislivih 2.62% .
– pa meni banka bez ikakvog rizika daje 3% (ops. ima jedan rizik i kod banaka, država vam može uzeti vašu lovu).

– e sada po mojim mjerilima FA totalno bezvezna investicija.

– ali na ovoj dionici nikako ne smijemo zanemariti financijsku snagu iliti ludost sekte i njihovg idola.

– preporuka, ovo svakako gledati kupiti na nekim nižim cijenama, ili čekati ebolu koja će joj dotući cijenu.
– stvarno je veliki grijeh ne ošišati tu sektu i njihovog idola.

– trenutno nemam ovu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana7 – podaci za rivp su podaci prije spajanja sa korf i vlho, tako da to neznam koliko je mjerodavno. nije da je branim ali moramo biti objektivni
Sto se tice portfelja moj je na +20%, zadnjih dana pad za cca 10%


RIVP.

– gledam i proučavam ovu dionicu.
– mali tvz. dioničari-pušioničari na jednom blogu dižu je u same nebeske visine.
– ma nije bitno što su oni u par dana tu popušili cca 25%, bitan je potencijal dionice.

– e sada p/e 22.71 govori kako je ovo i na ovom padu od 25% zrelo za prodaju.
– BVPS 13.84 isto govori kako je ovo skupo.

– hvale se velikom i izdašnom dividendom od nezamislivih 2.62% .
– pa meni banka bez ikakvog rizika daje 3% (ops. ima jedan rizik i kod banaka, država vam može uzeti vašu lovu).

– e sada po mojim mjerilima FA totalno bezvezna investicija.

– ali na ovoj dionici nikako ne smijemo zanemariti financijsku snagu iliti ludost sekte i njihovg idola.

– preporuka, ovo svakako gledati kupiti na nekim nižim cijenama, ili čekati ebolu koja će joj dotući cijenu.
– stvarno je veliki grijeh ne ošišati tu sektu i njihovog idola.

– trenutno nemam ovu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana7 – podaci za rivp su podaci prije spajanja sa korf i vlho, tako da to neznam koliko je mjerodavno. nije da je branim ali moramo biti objektivni

– zahvaljujem na inf.
– ali spajanjem ti podaci mogu biti gori ili bolji ili postoji opcija samo bolji.

– sada se dvoumim,
– kupiti nešto što je zanimljivo burzovnoj publici, a mene osobno ne privlači.
– ili kupiti nešto što zarađuje 20% godišnje a nije zanimljivo burzovnoj publici.
– ili ne raditi ništa i čekati.

– ponekad mi super dođe i poneka ideja od gospon Lopine.

– imate li vi koju ideju ????????

– I love this game.
Pozdrav !


– imate li vi neke ideje ??????????

– I love this game.
Pozdrav !

Cekam IPO male firmice.

Treba gledati kome je nafta veliki postotak troskova. Generalno niza cijena goriva bi trebala biti pozitivna za potrosnju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A zna li se što niža cijena nafte govori o stanju svjetske ekonomije?

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


A zna li se što niža cijena nafte govori o stanju svjetske ekonomije?

upravo tako ! triba se samo sjetiti da je 2008 skliznula na 30 $ a da su dionice do 30% i indexi do 10% rokali dnevno

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]



danas pao godisnji porast na 27,2%

– imate li vi neke ideje ??????????
Pozdrav !
[/quote]

nemam neke svjeze ideje, vozim po svom planu rada, od novosti mogu jedino reci sto sam ovaj tjedan radio: ostvario zgubitak – oko pola malog novog auta, pokratio velike PEjuse (ADPL i RIVP), sakupio oko 5% casha, postavljen na dvije nove dionice, zelim neprekinuti postepeni dokup, ako Q3 ispuni ocekivanja do nove godine. jedna ima suplji ask i prozirni bid kojeg dio ja cinim, a za drugu me sram jer sam iz nje uteko zbog pravno-financijske neizvjesnosti koja i dalje traje, na njoj propustio 50% rast, pa ne bi o njima.


A zna li se što niža cijena nafte govori o stanju svjetske ekonomije?

Mozda sam u krivu. Moj dojam je da cijena vise pada zbog povecanja ponude nego zbog smanjenja potraznje. Mada naravno podatci iz EU i Kine ukazuju da bi moglo doci do smanjenja potraznje.

Uglavnom se kao razlozi pada navode veliki rast zaliha u US i spremnost Saudijske Arabije da spusti cijene kako bi zadrzali trzisni udio.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

osim perfidnih sankcija na ruse s niskom cijenom nafte šalje se poruka svim ostalim proizvođačima tko je gazda … škriljci su amerima osim jeftinih energenata (energetski zahtjevna proizvodnja u usa je postala konkurentnija od ostatka svijeta) postali skoro pa sveti gral gospodarstva u slijedećim godinama/desetljećima

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Cijena Maestrala, Plata i Imperiala ostaje ista

” Cijena Maestrala, Plata i Imperiala ostaje ista. ”

” Mijenjat ćemo sve druge uvjete osim vrijednosti objekata, jer prvi put u prodaji imamo grupu tvrtki koja nisu gubitaši i ne želimo ih dati ispod cijene. ”

Zanimljiva situacija sa HMST i HIMR, članak izašao pred kraj burzovnog dana u petak. Po ovome, očito je da je imovina Imperijala i Maestrala u nezavisnoj procijeni koju je država naručila procijenjena na početnu cijenu koju država taži na natječaju i od koje ne odstupa, dakle oko 480 kuna za Maestrale i oko 780 kuna za Imperijale. To znači da se praktički tvrtke prodaju po knjigovodstvenoj vrijednosti, a u isto vrijeme stvaraju profit te još imaju ogromne skrivene potencijale, Maestral zbog pozicije i vrijednosti danas sutra kada se podigne kapacitet, a Imperijal zbog ogromne količine zemljišta gdje se može dodatno graditi smještajne jedinice, početka direktne avionske linije otoka se nekoliko destinacija u HR i Italiji, kao i najave novog Zrča na otoku Rabu.

Cijena na burzi je 470 kuna Imperijala, a 280 kuna Maestrala, te je trenutno niža 65-70 % u odnosu na početnu cijenu koju država traži.
Početna cijena znači da je to minimalna cijena po kojoj transakcija može ići, može i po više, a može i propasti naravno.

Ne zaboravimo da kupac sukladno zakonu mora dati obvezujuću ponudu po cijeni po kojoj je stekao dionice svim ostalim dioničarima.

Biti će zanimljivo vidjeti trgovanje u narednom periodu sa ove dvije dionice.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica HMST ili HIMR.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Cijena Maestrala, Plata i Imperiala ostaje ista

" Cijena Maestrala, Plata i Imperiala ostaje ista. "

" Mijenjat ćemo sve druge uvjete osim vrijednosti objekata, jer prvi put u prodaji imamo grupu tvrtki koja nisu gubitaši i ne želimo ih dati ispod cijene. "

Zanimljiva situacija sa HMST i HIMR, članak izašao pred kraj burzovnog dana u petak. Po ovome, očito je da je imovina Imperijala i Maestrala u nezavisnoj procijeni koju je država naručila procijenjena na početnu cijenu koju država taži na natječaju i od koje ne odstupa, dakle oko 480 kuna za Maestrale i oko 780 kuna za Imperijale. To znači da se praktički tvrtke prodaju po knjigovodstvenoj vrijednosti, a u isto vrijeme stvaraju profit te još imaju ogromne skrivene potencijale, Maestral zbog pozicije i vrijednosti danas sutra kada se podigne kapacitet, a Imperijal zbog ogromne količine zemljišta gdje se može dodatno graditi smještajne jedinice, početka direktne avionske linije otoka se nekoliko destinacija u HR i Italiji, kao i najave novog Zrča na otoku Rabu.

Cijena na burzi je 470 kuna Imperijala, a 280 kuna Maestrala, te je trenutno niža 65-70 % u odnosu na početnu cijenu koju država traži.
Početna cijena znači da je to minimalna cijena po kojoj transakcija može ići, može i po više, a može i propasti naravno.

Ne zaboravimo da kupac sukladno zakonu mora dati obvezujuću ponudu po cijeni po kojoj je stekao dionice svim ostalim dioničarima.

Biti će zanimljivo vidjeti trgovanje u narednom periodu sa ove dvije dionice.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica HMST ili HIMR.

lp

Da li će se naći ludi koji bi mogli plattiti toliku cijenu za HMST i HIMR.
U to ne vjerujem.
A Pejnović makar ovo mislio i ozbiljno ima velike šanse da ga se detronizira
i da neki novi DUUDI predsjednik proda sisatemom daj što daš,naročito ako je
budući kupac blizu oltara tj politički podoban.
I AMDN nije prodan po 106/dokapitalizacija/i po 125 u preuzimanju jer je to duplo manje od sadašnjeg BV,a mislim da je taj BV značajno podcijenjen s obzirom na
14 HA izgrađenih kapaciteta i 30 ha šume uz obalu koja bi tebala postati i
zona za daljnju izgradnju.Svi hoće tu zemlju,čak i država se htjela naplatiti
u zemlji za svoja potraživanja od stotinjak milijuna kn.Na sadašnju cijenu
AMDN ima potencijalni rast od barem 200% u odnosu na 480 HMST.Ali ne vjerujem
da ćemo gledati taj film.,tj ni AMDN na 250 ni HNST na 480 ni HIMR na 800.
Državi se ne smije vjerovati.
Onaj tko se opeče i na hladno puše.Moj odnos sa državom preko JDPL i AMDN je bio vrlo vruč,stavljam obloge radi opekotina.
Tko sa državom tikve sadi o glavu će mu ih razbiti.

Ipak,bez nade sve bi bilo beznadnije! .


MDKA-R-A??

http://mojedionice.com/dionica/MDKA-R-A

PE od 6.4 (manji od 6 za poslovanje 2012 i 2013)
PS 0.11
PB 0.5

Moguci problem jedino je visoka zaduzenost, no analizom godisnjeg izvjesca je ocito da ni nije velik problem kao na mojedionice jer vecina dugova su kratkorocne obveze prema dobavljacima koje su pokrivene od strane potrazivanja od kupaca. Ukupan dug bankama je oko 240mil kn s time da firma na racunu ima 50mil kn s time da je zadrzana dobit 200mil kn, rezerve iz dobiti 80mil kn i temeljni kapital 120mil kn (rezerve i kapital = 420mil kn).

firma ni po sadasnjoj cijeni nije skuplja od trzista, slusaoci ovo savjeta su mogli lagodni uci na 8150kn i 8300kn i sada uzivati u 30-40% rastu u par mjeseci…ja izasao na 10500 i 11500kn no jos uvijek mislim da vrijedi vise.


Informanka.
– a moj portfelj i u ovom tjednu u plusu, u ovoj godini +24.41% .

Informanka.

– evo i prvog većeg pada u jednom tjednu,
– u ovom tjednu mi je gubitak od -2.59%, ali u ovoj godini i više nego dobar plus od +21.82%.

– ovu korekciju sam fenomenalno dobro iskoristila prodala svo smeće iz portfelja i nakrcala se u zadnji tren u buduće brzorastuće dionice.

– kada vam je portfelj sastavljen od biranih dionica, firmi koje solidno posluju, koje dijele izdašne dividende i kojima je mali p/e stvarno nema straha od nekog većeg pada.
– kod mene je jedino pitanje koliko ću zaraditi ???

– I love this game.
Pozdrav !



A zna li se što niža cijena nafte govori o stanju svjetske ekonomije?

Mozda sam u krivu. Moj dojam je da cijena vise pada zbog povecanja ponude nego zbog smanjenja potraznje. Mada naravno podatci iz EU i Kine ukazuju da bi moglo doci do smanjenja potraznje.

Uglavnom se kao razlozi pada navode veliki rast zaliha u US i spremnost Saudijske Arabije da spusti cijene kako bi zadrzali trzisni udio.
[/quote]
OK
Po mom mišljenju cijena pada zbog nekoliko razloga; povećanja ponude ( Shale gas, plus povećanje proizvodnje SA ), anemične potražnje ( EU i Kina ) te politike Saudijske arabije i US prema Iranu i Rusiji.
Vidjeti ćemo kako će se dalje razvijati situacija?
Osobno tipujem da stabilizaciju cijene, jer više ni SA ni US ne odgovara daljnji pad cijena.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


Informanka.
– ovu korekciju sam fenomenalno dobro iskoristila prodala svo smeće iz portfelja i nakrcala se u zadnji tren u buduće brzorastuće dionice.

Ne, ovo nije istina…
Najbolja, najuspješnija i najpametnija investitorica u RH je imala smeće u svom portfelju.
A ja sam mislio da ima samo, tzv., brzorastuće dionice.

New Report

Close