Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Me..nije tu problem…odavno sam potpuno samostalna u odlučivanju i držanju mišljenja oko stvarnih odluka u ozbiljniijim stvarima nego je burza.
Problem ne mogu direktno iznositi, nismo zreli za takve razgovore-ovdje.
Hvala na podršci.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami, na ovoj temi uglavnom imate manipulatore i navlakače, interesantno je da ovdje nisam pročitao dosad da je netko izgubio, svi su odreda u velikim plusevima. ZSE je izrazito špekulantska burza, ima dobrih tvrtki potpuno neinteresantnih jer nitko od aktera nema dionice u njima ali zato se intenzivno trguje sinusoidno od dogovorenih igara izmeđe nekolicine koji vam svakodnevno savjetuju što i gdje treba uložiti.
Što se tiče hotela koji se dižu u visine, niti jedan strani investitor neće platiti niti za jedan HRV hotel više od vrjednosti Booka. Hotela imate na ponudi na cijelom mediteranu ispod cijene. Drugo je to što neki predstavljaju a drugi nasjedaju kao da jedino HRV ima more.
Drugo ako je turizam strateška industrija zašto ih se prodaje?? To je proturječno u startu. Natječaju su namješteni a vrjednosti nabildane. Ovdje imate puno pametnih koji znaju poteze unaprijed i nagovaraju vas gdje i što, hvale se uspjesima. To je kao da dobiješ pitanja prije testa i onda glumataš pamet.
Najbolji su majstori koji pričaju koliko “vrjedi soba”. Pa možeš reći vrjedi dionica Kraša 1000kn ako prodaš milijun čokolada.
Zaključno na ZSE se radi uvijek u ekstremima koji su odraz ulagača, mantalitet ljudi je brzo se obogatiti sa malo ili nimalo rada, zato prolaze priče navlakača jer ima puno naivaca koji nasjedaju.


interesantno je da ovdje nisam pročitao dosad da je netko izgubio, svi su odreda u velikim plusevima.

Poštovani kolega, slabo čitate ovaj forum: mnogo ih je izgubilo,te ne pišu više na forumu. Prisjela im burza. Osim toga nisu svi nickovi multinickovi.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Best buy su one dionice koje se ovdje ne spominju i hvale a sve ove koje se trenutno hvale potpadaju pod “best prodaj”.

A da nije ovih stranaca koji su se sjetili da malo i ovdje kod nas ulože još bi se svi Vi i dalje “praćkali” u plićaku gubitaka.
Valjda iza ovih stranih većih ulagača krajem godine i početkom 2015 dolaze napokon i nove “male ovce” sa svježim runom. Nadam se da će onda i Lopinex Crobex potegnuti.

CROBEX konačno iznad 1900 bodova

Kakva udruga, cega udruga?? Mene su samo jednom zvali da im se pridruzim na jednoj dionici na sto je moj odgovor bio vi dizite, ja prosipam. I nikada
vise mi se nitko u tom stilu nije javio. U 5 god burze sam stekao i dva prava prijatelja, koji su mi malo priblizili realnost ulaganja. Puno lakse je investirati u paru.

Ovo sto gospon andy pise je bzvz. Ja sam u turistima od 2009 god. Tada gotovo da niste mogli pogrijesiti sa odabirom, jedino ako ste riskantno isli na gubitase u nadi da ce se oni izvuci. Ako ste to izbjegli, danasnji prinos vam je minimalno 50%.

Ako su vama turisti na pe 8 ili 10 skupi, sto je onda taj famozni kras na pe 40. Za mene su turisti sada fer vrednovani s obzirom na situaciju i rasti ce samo oni kojima poslovanje to bude moglo opravdati. A kras i slicne tvrtke prvo moraju doci do svoje realnosti, a to je pe manji od 15, pa onda o necem mozemo pricati. I ne zaboravite turisti su i vrijedne nekretnine, a ne samo poslovanje.

PE po hotelima(aktualnim):

HMST 105
HIMR 25

Prosjek ova dva je 65
Zanimljivo.

Dajte nabrojite sve turiste kojima je PE ispod 8.

IMajmo na umu da PE govori samo o cijeni naspram zarade ali ne i o imovini koja stvara zaradu, ne vidi se struktura duga.

Firma sa malo duga i firma sa puno duga mogu obje biti na istom PE sto je smijesno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Domaci vi ste oduvijek protiv turista. A gledanje tablica na mojedionice nije dobro za procjenu firme. U to jos uvrstite hmst, a po vasem vrednovanju te firme bi cerp trebao platiti kupce da ga preuzmu.

Hvala bogu trziste je zivo i u turizmu vrlo praceno, tako da ce im cijena uvijek paratiti poslovanje, tako da ekstremnih diskonta nece biti. Ja vidim dionice koje ce na ovoj sadasnjoj kupnji nagodinu imati pe 8,9. Mozda se te dionice na zimu kupe po diskontu, pa ce nagodinu pe biti i manji. Isto tako ima dionica sa pe ispod 2 i nije turista i nije predstecajusa



Drevil, mani se psihoanalize investitora…na ZSE burzi…to su
jedna grupa poduzetnika…TO SU ONI KOJI UZIMAJU.
a ja spadam u drugu grupu poduzetnika…TO SU ONI KOJI DAJU….
Da bi poduzetnik nešto mogao dati – mora to znati stvoriti…
Kupnja dionice iza koje stoji ……XY za mene nije znanje ni sposobnost.. a najmanje kreativnost…..koliko ćeš od toga imati
koristi , vidjet ćeš uskoro.
Ti ne kužiš ono bitno. Poduzetnik koji sebe smatra bojim od drugog- neće kupiti dionice koje kojima stvara vrijednost nesposobnijem od sebe.
To je poanta , zašto miami – NEĆE kupiti te dionice.

sve 5 miami, ali nije moguce da je moje trenutno burzovno blagostanje posljedica toga sto sam se slucajno nasao na pravoj strani velike zavjere[emo_zacudjen] [emo_smijeh]. Niti je moj odabir 12 dionica koje mi cine portfelj slucaj, niti je neciji nagovor, vec je posljedica sakupljanja podataka iz moje dionice i fi poduzeca, i njihove obrade u excelu. I one dionice koje mi je izbacio excel na vrh a nisam ih kupio takodjer lete. Zarada na dionicama mi se sastoji pola od zarade na turistima koji cine 2/5 portfelja i pola od zarade na ostalima koji cine 3/5 portfelja. Da i te 2/5 cine neturisti koji se nalaze u one preostale 3/5 jos uvijek bi dosadasnja zarada bila za moje pojmove jako velika. btw, s petkom presao 30% u ovoj godini, istina nista nije gotovo u ovoj godini, lani sam u studenom bio blizu 25% i godinu zavrsio na oko 20%.
[/quote]
imam slican proces investiranja, iako sam tek u svibnju i srpnju(druga polovica portfelja) usao na ZSE prinos je oko 20% ove godine.
imam srece da sam fino tajmirao odbijanac CROBEXa sa svibanjskog dna na 1660.
nisam buy and hold te cesto ima vremena da mi je cash 30-40% portfelja.

Firma sa malo duga i firma sa puno duga mogu obje biti na istom PE sto je smijesno.

A što fali dugu? Ovisi za čega se koristi. Evo imamo dvije firme s istim P/E; KOEI i ATGR P/E 15. Končar ima omjer duga i kapitala 57% a Atlantik 188%. Koju biste dionicu kupili prepostavljajući da znate njihovo poslovanje?
Ili, lijepo pišete o ADPL, pretpostavljam da imate njihovih dionica. Ima P/E 40 i omjer duga i kapitala 115%. Je li visok dug? Je. U čega je uložen? U investicijski ciklus koji će ga moći financirati. Je li dobar dug? Je. Je li dobra firma? Nije dobra nego je super.
Kada se govori o dugu treba gledati u što je uložen i koja je djelatnost u pitanju. Ali ja znam da vi to sve znate.


Firma sa malo duga i firma sa puno duga mogu obje biti na istom PE sto je smijesno.

A što fali dugu? Ovisi za čega se koristi. Evo imamo dvije firme s istim P/E; KOEI i ATGR P/E 15. Končar ima omjer duga i kapitala 57% a Atlantik 188%. Koju biste dionicu kupili prepostavljajući da znate njihovo poslovanje?
Ili, lijepo pišete o ADPL, pretpostavljam da imate njihovih dionica. Ima P/E 40 i omjer duga i kapitala 115%. Je li visok dug? Je. U čega je uložen? U investicijski ciklus koji će ga moći financirati. Je li dobar dug? Je. Je li dobra firma? Nije dobra nego je super.
Kada se govori o dugu treba gledati u što je uložen i koja je djelatnost u pitanju. Ali ja znam da vi to sve znate.
[/quote]

Nije mi jasno zašto kolega domach stalno piše protiv turista, a oni najveći (RIVP, MAIS, PLAG) imaju bolje pokazatelje od ADPL i isto tako su u inveticijskim ciklusima, odn. investiraju.

svak idan cekam hladjenje i lagano smanjenje prinosa do kraja godine, a kad tamo pola portfelja luduje
Vaš link …:
do ovog casa danas auhr 1,16% tuho 2,21%, plag 4,98%, korf 3,33%, koei 4,24%, ckml 8%,
ajmo sad, prst dole[emo_plazi], jer ne razumijete kako do toga sam samcat uz pomoc zdravog razuma i jednostavnih racunskih operacija, bez zavjere i dosaptavanja.

Odlična godina iako tako nije izgledalo na početku. Za sada +22%. Ipak sam zadnjih 10-ak dana skratio pozicije u turistima. Prodao HBRL, Adris i većinu ACI-ja te kupio nešto erste obveznica. Za sada mirujem i čekam izvješća za 3Q.

Zasto ste skratili turiste? Zato sto su puno rasli u zadnje vrijeme ili zato sto mislite da ne vrijede toliko koliko je danas na burzi cijena?

jedan od kolega ima jako dobro postapalicu ni trava neraste do neba, a za neciji ukus je vec dobrano narasla pa treba flaksat

pepe7

New Report

Close