Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Djubre

Ovo sto vi pisete za tu dionicu je djelomicno tocno – dionica je bila na 300+ kuna i onda naglo pala ispod 190. Ok. Ali, koliko je naglo odskocila sa 170 na tih ogromnih 320 i zasto? I ja sam nesto u tom kontekstu ovdje pisao, tvrtka se diverzificira kupnjom druge tvrtke, usli smo u Uniju pa su sada njeni proizvodi u vecim kolicinama i na policama zapadnih zemalja, ocigledan je rast kvartalnih prihoda ect. Zasto to onda nije utjecalo na ponovni rast cijene?

Neki krokodili su ovdje napuhaniji od drugih i povlace mnoge za sobom, nekad u baru, nekad iz bare. Ali bas ih je zbog njihove velicine lako uociti i izbjeci njihovom utjecaju.

Da se vratim na pocetnu dilemu – kada si date odgovor zasto je ta dionica tako naglo rasla, istovremeno dobivate odgovor i zasto je naglo pala. Kolika je njena uobicajena vrijednost kod investitora dovoljno govori podatak da je punih cetiri godine njena cijena stagnirala na 20+- kuna od 150kn. I onda odjednom BUM. Torpedo gore – torpedo dolje. Svatko neka si sam tumaci zasto je to tako. Samo, zalosno je sto tvrtka zbog odredjenih razloga ispada iz sireg fokusa investitora, a jedna je od ljepsih prica na burzi. Ako joj ova diverzifikacija ne bude stvarala problema u buducnosti, definitivno jedan od best buy. Meni osobno kod nje ne odgovara njen free float zbog kojeg bi ponovno mogla zavrsiti u posebnom rezimu trgovanja. A onda je i volatilnost dionice prilicno nepredvidljiva.

@Fender00

Istina. I narasla je s ovih razina na 320kn…ali uglavnom jer kod nas “ekipa” ne razmišlja sama svojom glavom već se navodi s nekim gospodinom. Pa kad je gospodin ušao, onda i sljedbenici.

Ali slažem se uglavnom s vama. Jedno od ljepših priča u ovoj bari zvanoj ZSE. Dok gospodin izlazi, raste i free float. Sve je više dionica u rukama manjih dioničara, tako da sumnjam da če otići u poseban režim trgovine.

Sve u svemu, mislim kako će biti best buy za koji dan…do 1-2 tjedna…

lp

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Događa se puno lipih stvari,koje ću vam ipak reći.

-todorić dobio kredit od 600 mil EUR od Rusa uz 5,5% bravo!!!!
-todorić se ogreba za 485 mil EUR na trulom zapadu uz izdanje PIK obveznica
tj.uz zalog 75,61% agrokora,uz ovvezu izlistavanja na burzi-ne ZSE
-država izdala 1 mlrd obveznica,kamata nikada manja,truli zapad je bio spreman kupiti još 500 mil EUR uz te kamate_ne može bolje
-PTKM se ne prodaje trulom zapadu,ostaje u domaćim rukama,država klizi na 25%,a bilo bi bolje da sklizne na o%,ipak gubi većinski paket,jedina likvidna snaga
mirovinski fondovi ulaze u PTKM uz znaćajni diskont,ne vjerujem ispod 50,ali ni
preko 60,truli zapad je pričao o 90 do 110 kn za dionicu PTKM
bolje da ostaje u hrvatskim rukama pa makar bilo i jeftinije
_DDJH slično PTKM,mirovinci spasitelji,državni udio pada,što više padne to bolje
_DLKV-ne može bolje sa aspekta Konsolizatora/država vlasnik 50%/,za starosjedioce loše,ali moglo je i gore da nije bilo PSN i dokapitalizacije_bio bi zicer stečaj.Čestitke Konsolizatoru koji je skinuo skorup.
-šteta što je IGH pao u ruke Rusa za male novce,to je veliki propust vlade i opčenito cijele financijske industrije

Sve u svemu bravo za Vrdoljaka,bravo za vladu.Stranci ne mogu u Hrvatsku za bagatelu.Ako žele naše firme neka plate.PTKM im je najveća opomena,ali i iznenađenje,jer i ovakvoj situaciji postoje pametna rješenja.Mirovinski fondovi su veliki
potencijal za zaštitu hrvatskih interesa.
Mislim da je ovo veliki Vrdoljakov uspjeh,naravno i Linićev!!!!
Da li je moglo bolje.Uvijek može bolje!!!!!!!!

Med i mlijeko uskoro i u Hrvatskoj.Sve su ovo veliki pomaci na bolje,a kao posljedica ulaska u EU.

Nemojte misliti da sam optimista radi toga to mi je potfelj u plusu od početka godine oko 40%.Isto bi pisao da sam i u minusu kao većina na ZSE.

KORF ? koja je ovo raketa danas !

Kod KORFa je zanimljivo to sto se njegov rast u zadnje vrijeme “slucajno” poklopi s u roku par dana od neke velike transakcije na skupu dionica [ADPL,DDJH,PTKM). Zadnji put kad je netko prodao veliki paket ADPLa po 130 KORF je skocio odmah iduci dan, neki dan je racun i TOP 10 PTKM se smanjio za 100 000dioncia i evo odmah ponovno rasta KORFa.

Nista ne impliciram, samo primjecujem mogucu korelaciju i buducu priliku za zaradu pracenjem velikih transakcija na tim dionicama. Jednako vrijedi kako to sve moze biti jednostavno samo jedna velika slucajnost.

...

da upravo to, samo treba pratiti..

A što kažete za mojeg miljenika_BRIN,kada sam počeo pisati o BRINU bio je na 16,a BV je bio 48 i smatrao san da je to dobra kupnja do 25.
Tsunami je BV smanjio na 35 pa smatram da bi bilo pošteno da vas upozorim da je tih 25 otprilike sadašnjih 18.Ali kako vi volite kupovati kada ja izlazim i kada je visoko valjda ćete nastaviti kupovati.Mislim da je ovaj sa 40.000 komada ušao na 11.Čestitam,dobar posao.
Ali ukrcaj na TRFM na 150 vam nije skupo s obzirom na BV veći od 1.100.
A i OPTE na 4 do 4,50 nije skup.trebalo bi ga skupljatiu padu,jer s obzirom na
uspješnu PSN,kao i potencijalnu novu dokapitalizaciju od 18 mil.dionica po 10
BV bi trebao rasti,zaduženost padati,a Opte bi napokon mogao početi i pozitivno
poslovati.Voditi računa da uskoro dolazi more dionica iz dokapitalizacije,a te bi dionice mogle udarati po ASK i masakrirati ga.I zato start za dokup 4,pa skupljati prema dva.Nemam OPTE ali ću ga imati na 3 i niže.

Med i mlijeko teče u Lopinex fondu!!!!!!!!

Pardon,na OPTE dokapitaqlizanti neće masakrirati ASK nego BID,ali to mje prilika i za velikog bjelog .Garancije za strmopi..nje nema!!!!!

Kada mi izgleda da sam totalno blokiran uvijek se pojavi neko iznenađenje i neka dionica poludi.Nakon JAKT evo i BRIN -50% u zadnjih tri četiri mjeseca.Meni dosta.
Sada je vrijeme za tekničare,veliki promet i veliki rast je znak za kupnju,meni za
tutanj i ulazak u nešto drugo.
Ali u što ući.
Pa DLKV i kupnja prava na kupnju po 10 bi mogao biti posao godine ali je u dionici trebalo prenočiti.I to ste znali i niste kupovali jer je to rizično.

BDEL bi mogao u dokapitalizaciju.Da li po 10 ili 50.Ako bude po pedeset super,i po 20 nije loše,a ako bude po 10 sa pravom na dokapitalizaciju po modelu DDJH
evo šanse na kupnju u dokapitalizaciji sa još većom zaradom.

Ipak sve ovo može krenuti i naopako:veliki broj novih papirića će isisati likvidnost u ovoj mutnoj bari zvanoj ZSE,pa bi ljubitelji kupovanja prava
u dokapitalizaciji mogli i izgoriti.

I pored opasnosti od toga drago mi je da mogu kupiti DLKV po 10,ali treba sačuvati keš.Kako kada uskrsne nova prilika za kupnju,a rijetke dobre prilike za prodaju.Moji biseri bez minimalno 50% dobiti su loše prodaje.Uglavnom.Recimo jučer TRFM i ode moje likvidno blago.Ali kako BRIN ulazi u redovno trgovanje opet nisam mrtav.
A kupio bi TRFM na 125,kupio bi BDEL na 14,kupio bi SNBA ,JAKT na 20..kupiobih
puno toga,samo ne dionice Domačeg,Aliasa,bože me sačuvaj skupog drevilovog
portfelja ili Ivaninog ziheraškog pristupa.
Vama elita,meni škart vama dobit skoro veća od 3 do 4% kao u banci,meni toliko
mjesečno.Velika je to razlika.Lopinex rastura i tako će i dalje biti,jednostavno
jači sam iz četiri osnovne matematučke operacije,neki znaju i višu matematiku. Samo primjenjena osnovnoškolska matematika donosi rezultate.I rad,analiza i
razmišljanje.Treba šljakati, što bi rekao Banditić!!!!!!!!!


Vama elita,meni škart vama dobit skoro veća od 3 do 4% kao u banci,meni toliko
mjesečno.Velika je to razlika.

Informanka.

– dobit u ovoj godini +2.46% .

– I love this game.
Pozdrav !

Poplava se povlaći,dividenda HT uskoro,a i dividenda ERNT za mjesec dana.
A pumpe su proradile,pa bi uskoro moglo nastupiti vrijeme suše.

DLKV za dokapitalizaciju treba 60 mil kn.

Petrica će isati lovu mirovincima i državi,500 mil kn minimum.Mali dioničari neće sudjelovati značajno.

DDJH neće imati veliki odaziv malih dioničara,ali ipak će nešto isisati.

IGH dokapitalizanti sa 60 tis dionica dolaze na prodaju.Neće svi,ali većin hoće.
I tu treba tridesetak milijuna.

A na OPTE slijedi potop.Novih 50 mil dionica,istina neće sve na režište,ali neki će pokleknuti,pa i tu treba stotinjak milijuna.

Veliki odliv,mali priliv,močvara bi se mogla osmrditi,pa zaista dividendne dionice mogu postati hit.Recimo slpf,ili možda to bude i ZABA-naravno da ih imam.Fondovsko smeće možda i neće toliko potonuti,jer to brane mirovinci,jedina
likvidna snaga,ali pitanje je dokle.Oni po diktatu moraju dokapitalizirati PTKM,DDJH,evo i BADEL im postaje potencijalna prisilna meta.Nestašica keša bi nelikvidna izdanja moglo povući u bezdan,pa bi i Lopinex fond trebao potonuti.

Ali postoje i pozitivne stvari ,a to je efekt od ulaska u EU.
Todorić se na svjetlom istoku posudio 600 mil EUR,a na trulom zapadu 485 mil EUR.Agrokor postaje međunarodni ili ti ga svjetski igrač.Bravo.

A i prezadužena Hrvatska se ogrebala za 1 mlrd EUR po povijesnoj najnižoj kamati
u trenutku kada ima povijesno najlošiji rejting.Jeftinih novaca ima,zemlje ima,
mora ima,još samo malo pameti i Hrvatska izlazi iz krize.Ali očekujem da bi ovog
ljeta mogla biti nikad jeftinije berbe nelikvidnih izdanja.
A Gažić kaže da će ZSE napuštati veliki,a dolazi pedesetak dionica novih u Fortis.

Igračke za trejd_OPTE,DLKV,IGH i sve dokapitalizirane dionice gdje sindikat preuzima apsolutnu kontrolu do trenutka dok im valiki bijeli to dozvole_veliki bijeli su fondovi i banke,i veliki ostali institucionalni ulagači.Ali u Lopinex
su veliki bijeli dobro situirani privatni ulagači,ali rijetki su agresivni,pa ostanu gladni.Prilika za male ribice!!!!!

U očekivanju problema,i laganoj stagnaciji Lopinex fonda,vidim svjetlu budućnos.
Naravno da sam gotovo 100% u dionicama!!!!!!!!



Vama elita,meni škart vama dobit skoro veća od 3 do 4% kao u banci,meni toliko
mjesečno.Velika je to razlika.

Informanka.

– dobit u ovoj godini +2.46% .

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Svi ste se pokrili ušima,uzalud vas provociram.izgubili ste oštricu.Ivana 7 potpuno si se izgubila,normalno,jer ja sam skinuo ove sedmice tih 3%/KSST,BRIN;
TRFM,SNBA plus prava na DLKV).Med i mlijeko teče ,ali do rijeke treba prokapati
tunel,iako izgleda da bi se mogao uskoro začepiti.
Ali otvara se/u kukovima/BADEL,OPTE,KSST bi mogao eksplodirati.
OPTE ne kupovati prije 4
BDEL do 15 bi trebao biti dobar,KSST na 300 odličan,ali i na 400 će biti jeftin.
Danas sam bio izuzetno zadovoljan kada je prodimila Petrica,jer sam mislio da je
cijena dokapitalizacije sigurno 90,ali kada sam se vrati za jedan sat vidim da se vratila na početni položaj.Mislio sam da država ne prodaju za ništa i da će to imati pozitivan efekt na BD62 i JDPL i naročito KSST koji su u PSN i potencijalnoj dokapitalizaciji.
Tko sa državom tikve sadi o glave će mu ih razbiti.
Bilo bi jako lijepo da dokapitalizacija PTKM bude blizu 90 iako nisam unutra jer bi efekt bio pozitivan na cijelo tržište.

Med i mlijeko teče u potocima,ovo je već brutalni rast portfelja.
Jasno da taktiku ne mijenjam,stalno kopam,uglavnom tamo gdje većina ne zalazi.
A tu su zlatne žile rijetke,ali najdeblje!!!!!!!

lopina nadam se da si danas prodao i iskoristio lijenost ulagaca koji su citali samo prve 4 strane izvjesca pa ko mulci se zaletavali i kupovali PTKM na preko 51kn.

Nevjerojatna burza, na forumu sve strucnjak nad strucnjakom, a izvjesce koje ima 21 stranicu citaju do 4te stranice.

...

lopina probudi se

Dividenda HT je bila inekcija u prvom redu za HT i ostalo elitno fondovsko smeće.
HT je povukao najviše,ali i ATGR,ERNT nešto i ADRS.Generali pobjegli,vojska zaostala.Da li će vojska priključiti generalima.
Teško jer dionice koje nisu u domeni fondova,a koje imaju manju tržišnu dokapitalizaciju od 300 mil kn,a to su uglavnom sve,a pored toga dokapitalizacije
na pragu,kao i iskrcaj dionica iz dokapitalizacija iz PSN.
Dakle,bilo bi logično da vojska bez podrške generala,a oni ne mogu upravljati sa vojskom jer je pukla komunikacija izgine.Da li netko msa strane može spasiti vojsku.Teško u vrenmenskom intervalu od mjesec dva kada na tržište dplaze dionice
IGH dokapitalizacija ,DLKV dokapitalizacija u kešu i iz dugovanja,=opte dokapitalizacija bankarskih kredita,obveznica i dobavljačkih potraživanja.
Puno žednih a bara mala za sve napojiti.

Dali će nas spasiti dividenda ERNT.Neće vojsku,nego samo generale.
Očekujem,da će moja treča ,četvrta i peta liga stagnirati tj zaostajati
kratkoročno za generalima još više.Ali nikada ne znaš,da li će i ta zaostala vojska
dobiti neku dividendnu inekciju kao npr.SLPF ili CHAG i održati se na životu.

Med i mlijeko,ne očekujem,ali tko bi to predvidio.

Moji favoriti u ovom trenu su OPTE ispod 4,BDEL na 13 i niže,Vart na 17 i niže.
Ako bude sreće pa povuče neka od mojih vedeta ,za sada BRIN zadovoljava pozitivna multiplikacija dobit
bi se mogla nastaviti.

Za sada od početka godine preko 39%

danas pola mojih lete, i stari i novi igraci -atgr, ckml, korf, plag, tuho, vidjeti cemo do kraja dana mogao bi portfelj na novi ath

New Report

Close