Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link …[/url]

Lopina pa nije bas tako. Dobit sa lanjskih 23 na ovogodisnjih 16 po dionici.
Uz to imamo i veliko povecanje zaliha koje ce biti isporuceno kasnije.

Potencijalni P/E 16 bi bio uz dobit od 11-12kn po dionici.

Kupit cu i ht na ex div day kao sto sam napisao,a i adris mi se svidja

vidim pokapate ERNT uzduž i popreko …ispod 1000!…dividenda je 20 % na sadašnju cijenu ..i da okine odmah za dividendu može se izvuć u kratkom roku van ..dalje bumo vidli ..al da bu pala 60 % ..ne bih rekao drugovi …


Lopina pa nije bas tako. Dobit sa lanjskih 23 na ovogodisnjih 16 po dionici.
Uz to imamo i veliko povecanje zaliha koje ce biti isporuceno kasnije.

Potencijalni P/E 16 bi bio uz dobit od 11-12kn po dionici.

Kupit cu i ht na ex div day kao sto sam napisao,a i adris mi se svidja


KODT
16 kn po dionici kvartalno
godišnja projekcija E=64 kn
zadnja cijena KODT-R-A 1.040
1.040:64=16,25
ako uračunamo da je KODT_P_A jefinija nešto manje,ali ne ispod 16
Naravno da se može očekivati da će dobit u slijedećim kvartalima biti veća
dobit,ali možda bude i manja.
Ipak:imamo još jedan uobičajeni fenomen na ZSE
Dobit pada,a cijena dionice raste,a uz ovakvu likvidnost sve ovisi od raspoloženja jednog većeg kupca ili prodavača.Financijska izvješča nemaju
nikakve važnosti na našem tržištu.

CHAG-R-A

povečanje prihoda od gotovo 20%,još veći porast kvartalne dobiti,fundamentalno podcijenjeno do boli,a dionica stoji na mjestu.Možda i sklizne na 200 ako neki frustrirani starosjedilac odluči pobjeći glavom bez obzira.Još jedan kandidat za Lopinex.I to ne kao rizična investicija.I to je odlično.Ideja za kupiti uvijek
imam.

Napokon je Lopinex fond poskliznija.Rast od samo 43,68% od početka godine.

Lopina je meni genijalan. Dionice koje on nabraja ja nisam niti znao da postoje. On valjda ide na zse.hr-u abecednim redom po dionicama i samo računa BV. Kad naleti na niski on misli da je ubo zlatnu žilu. Neka neka. Samo naprijed. Da se lopinex fond bar podupla ove godine [emo_palacg]

SLPF
dividenda 2,98 ,BV 56 nakon isplate dividende ostaje nam 53
cijena dionice 33 ,dividendni prinos 9%
33:56=0,59 diskont 41%
53–diskont 41% 31,27
ako zarađuju može biti i više
ali ne treba zanemariti sudski spor sa državom cca 40 kn po dionici glavnica
i moguće kamate od 1999. god.
SLPF je lutrija u odnosu na ERNT!!!!!

Da evo malo da se javim naime prije sam koristio stick od t-coma prva dva mjeseca radio super a onda svaki drugi dan problemi brzina ,,negdje prije pređem na max adsl isti problemi prva 2 mjeseca super a kasnije zagarantirana brzina od 2mbs je 0.12mbs,,,,i sad vi poslujte u ovakoj državi u kojoj nemožete otvorit stranicu a računi su 300-400kn,,,,a u Njemačkoj kod tog istog operatera 12mbs za 19.90 eura i mi ušliu Eu,,,,,naime žalosno je što smo platili 1500dm za priključak ,,a kod prodaje hrvatske pošte T-comu on se obavezao nama boboljšat uslugu,,,,,znači prevarili državu i narod ,naime jošje bolnije kad taj operater ima razvodnu kutiju za cijelu ulicu u vašem privatnom prostoru i za to ništa neplača ,,,,ovo samo ima u RH i nigdje više .Kod prigovora 2,3 dana internet radi malo brže a onda opet 3 inute otvara stranicu,,,,i sad ja tu trebam ulagat malo morgen

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Meni je jedna stvar na ZSE nevjerovatna, a ta je da svi objavljuju izvješća na zadnji dan zakonskog roka. Pa zar to nije presmiješno?
Izvješće bi trebalo biti nešto s čime se ponosiš, to je moj uspjeh, moj rezultat, a ovako se stječe dojam da ga ne bi niti pisali da baš ne moraju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Lopina je meni genijalan. Dionice koje on nabraja ja nisam niti znao da postoje. On valjda ide na zse.hr-u abecednim redom po dionicama i samo računa BV. Kad naleti na niski on misli da je ubo zlatnu žilu. Neka neka. Samo naprijed. Da se lopinex fond bar podupla ove godine [emo_palacg]

[emo_smijeh] Istu stvar sam i ja zaključio neki dan.
Zapravo meni nije jasan njegov motiv pisanja.Zašto bi netko slušao i pratio savjete čovjeka koji je svu imovinu pogubio na ZSE ?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Meni je jedna stvar na ZSE nevjerovatna, a ta je da svi objavljuju izvješća na zadnji dan zakonskog roka. Pa zar to nije presmiješno?
Izvješće bi trebalo biti nešto s čime se ponosiš, to je moj uspjeh, moj rezultat, a ovako se stječe dojam da ga ne bi niti pisali da baš ne moraju.

Apsolutno se slazem s vasim razmisljanjem.,mislim cak da ima i onih koji ne objavljuju ili kasne pa tek nakon opomene objavljuju.,sramotno

[emo_smijeh] Istu stvar sam i ja zaključio neki dan.
Zapravo meni nije jasan njegov motiv pisanja.Zašto bi netko slušao i pratio savjete čovjeka koji je svu imovinu pogubio na ZSE ?

Da nema lopine, trebalo bi ga izmisliti. Jedino me brine kad pocne pisati o nekoj dionici koju slucajno posjedujem, odmah se uplasim da firma nije slucajno pred propascu.


[emo_smijeh] Istu stvar sam i ja zaključio neki dan.
Zapravo meni nije jasan njegov motiv pisanja.Zašto bi netko slušao i pratio savjete čovjeka koji je svu imovinu pogubio na ZSE ?

Da nema lopine, trebalo bi ga izmisliti. Jedino me brine kad pocne pisati o nekoj dionici koju slucajno posjedujem, odmah se uplasim da firma nije slucajno pred propascu.
[/quote]

I koliki vam je pušing od početka godine?Fantomski ili štrumfovski???????
I pred današnjeg klizanja KSST u plusu 42,5% od početka godine.
I vjerujte mi dok me ne počnete uvažavati ili barem analizirati vaš portfelj
će biti pred propašću.
-prvi konditor KOES smanjio dobit 88%,lani 1 mil kn,ove god nešto iznad 100 tis
loš znak za KRAŠ i ZVCV,koji posluju lošije od KOES već godinama
-prva mala banka:Kreditna banka zagreb izbacila brutalno izvješće u odnosu na prošli godinu,lani gubitak od 4 mil kn,ove godine ukupna dobit 7 mil kn u prvom
kvartalu.BRAVO!

Med i mlijeko teče u Lopinexu.SLPF bi trebao povući s obzirom na dividendu od
3 kn!!!!!!!!


Meni je jedna stvar na ZSE nevjerovatna, a ta je da svi objavljuju izvješća na zadnji dan zakonskog roka. Pa zar to nije presmiješno?
Izvješće bi trebalo biti nešto s čime se ponosiš, to je moj uspjeh, moj rezultat, a ovako se stječe dojam da ga ne bi niti pisali da baš ne moraju.

Šta se imaju ponosit kad je većina firmi u minusu ili blizu njega,odnosno rezultati su sve gori svake godine,kao i gospodarstvo općenito.
Da i ne pišem o Todoriću i sličnima koji bi bili najsretniji da im dionice nisu izlistane na ZSE.
To je većini tlaka,osim možda 2-3 izuzetka.

"Only dead fish swim with the stream"

I koliki vam je pušing od početka godine?Fantomski ili štrumfovski???????
I pred današnjeg klizanja KSST u plusu 42,5% od početka godine.
I vjerujte mi dok me ne počnete uvažavati ili barem analizirati vaš portfelj
će biti pred propašću.

Ma uvazavamo mi tebe, genijalan si. Nisam jos vidio osobu koja ima toliko energije i entuzijazma, steta samo sto to ne usmjeris u nesto konstruktivno, samo nebo bi ti bila granica.

Nitko se ne dotiče BC Instituta?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close