Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Delboy je potpuno u pravu. Blizu je to negjde moje filozofije. Ali kupio bi ja i dionicu koja ima "trenutno" niski povrat ako sam siguran da se to u budućnosti može promjeniti. Kod svake dionice gledam nešto drugo. Niti jednu ne radim "po šabloni". Pa npr EV/EBITDA sam napravio samo kod analize ATGR-a jer tu taj pokazatelj daje najrealniju sliku vrijednosti. Ful rijetko ga koristim. Pa ne mogu napraviti analizu diskontiranja novčanog toka za mladu firmu koja tek raste. Svaka firma se treba gledati potpuno samostalno. Lopina npr bubne P/B i riješio je slučaj. Ja gledam 20 različitih stvari koje nikad nisu iste kod niti jedne dionice. Puno puta sam rekao i reći ću još jednom. Samo POVRAT je bitan. Ništa drugo. Na mnogim dionicma sam dokazao tu teoriju ali ljudi su još skeptični. Nadam se da će te jednog dana promjeniti mišljenje.

i još sam jednu vrstu zaboravio:
oni koji kupuju firme na rubu stečaja (ili u stečaju ponegdje i ponekad) ili firme koje su zapale u probleme i trenutno iskazuju loše poslovne rezultate, a ulagači očekuju zaokret u poslovanju ili preuzimanje ili neki novi tržišni moment na kojem će zaraditi ogroman prinos.
takav stil ulaganja donosi potencijalno najveći prinos u najkraćem razdoblju samo pod uvjetom da se prepostavke ostvare. ako se ne ostvare, takvi ulagači gube ogroman ulog, sve ili gotovo sve, ovisno o državi i zakonima.

no svi stilovi ulaganja padaju u vodu kad nastupi panika i pad svih tržišta. tada ništa ne pomaže, a najgore prolaze upravo dioničari blue chipova jer tu su svi fondovi i main-stream ulagači, kao i kućanice koje se puno ne bave fundamentima nego kupuju zvučne dionice. tamo je tada gubitak najveći , no opet tamo se gubitak prije pretvara u dobitak u slučaju kraja krize, dok se kod nelikvidnih mora čekati da se ulagači ohrabre i da ponestane dobrih prilika za ulaganje u blue-chipove.
eto, izvolite ljudi, ulažite tko ima muda. za 10 godina napišite koliko imate, a koliko ste imali.

...povijest se ponavlja...


Tako je kolegice, ići će to i niže!!! [emo_smijesak]

– kad pogubite novce, odnosno bankrotirate kao moj prijatelj Splićo onda sve vidite crno.
– nego Splićo napiši nam kako je završila ona investicija s TEP-om, znamo kako ti je to bila glavna investicija.
– evo to bi stvarno bilo od neke koristi za neke buduće investitore.
– kako ide trgovanje na Njuškalu ???

– I love this game.
Pozdrav !


I, zar nije njeno pisanje očita manipulacija, jel ju možda netko prijavio nekim službama?

– zašto ovom gosponu MišiK koji nam dolazi iz dijaspore (Kuba) nitko nije ponudio barem neki odgovor.
– probajte na p.p. pitati mog prijatelja Spliću jer on je osono podnosio neke prijave na komunalno poduzeće “Vodovod i kanalizacija”.
– kako vi dolazite iz te daleke, nama drage i prijateljske zemlje moram vas upozoriti na neke stvari.
– ako kojim slučajem pogrijšite ili ne napišete točan JMBG ili OIB na te vaše tužbe ili račune, ova država RH će vas stvarno drakonski kazniti.
– a upravo to se desilo jednom investitoru, mislim da se zove gospon Prpić ili tako nekako, te koliko sam čitala taj tip se naljutio na RH pa se vraća na Kubu gdje su puno bolja zakonom regulirana pravila.

– I love this game.
Pozdrav !


…Atpl – vozarine se tek počele zahuktavati…

– pratim ja te vozarine.
– ali tu mi stvarno ništa nije jasno.
– vozarine su zadnjih 1-2 mj. pale 50% a cijena ATPL sa 300 na 400kn i ne pada.
– iskoristila sam ja taj porast cijene na ATPL,
– ali nekako mi nema smisla kupovati tu ATPL na 400kn.
– imam nešto tih dionica ATPL.

– I love this game.
Pozdrav !


postoji li dionica s potencijalom rasta od 300%? [emo_smijeh]

– ne vidim dionicu s potencijalom rastom od 30% u ovoj godini, ali i dalje tražim i tražim.
– nezgodno je to što u tim traženjima vidim dosta dionica s potencijalom pada od 99% – 100%.

– I love this game.
Pozdrav !

za sada imamo ksst i jdos……moze li netko malo prosiriti izbor? Ne morate se ogranicavati na 1 god, moze i 3 god, ipak je to 100% godisnje [emo_smijeh]

Zahvaljujem, ali gledam dionice koje na stranici “moje dionice” pod financije nemaju brojke označene crvenom bojom (bar ne u većini polja), a te dionice nisu pale.
Ako i jesu, to je toliko malo da se uspjelo jako malo “pohvatati”.
No, još ćemo se strpiti, nije problem.
Pozdrav



Prođe ponedeljak a ništa od rasprodaje.

– nije vam to ciklus koji traje 24 sata.
– pomalo vam to ide, evo danas -0.41% .
– na dosta dionica nema ni neke kupnje pa ta nelikvidnost zaustavlja neki veći pad.
– ali pogledajte np. KORF, PTKM, DDJH, pomalo ali i više nego sigurno.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

U divnoj tišini koja sliči priči što skviči... jer ugasilo se svjetlo na fići!

Koliko god pokušavao pronaći nešto s potencijalom rasta od 30%, ništa nisam pronašao. Najbliže tome bi mogla biti ILRA-R-A ako se netko postavi na ask na cca 500kn ili malo niže tijekom ove godine.(zadnja cijena 395) Turizam je i dalje jako uspješan. Jedino ako xy pokuša nešto s nekom manje likvidnom… moguće BCIN, TISK, HBRL?



…Atpl – vozarine se tek počele zahuktavati…

– pratim ja te vozarine.
– ali tu mi stvarno ništa nije jasno.
– vozarine su zadnjih 1-2 mj. pale 50% a cijena ATPL sa 300 na 400kn i ne pada.
– iskoristila sam ja taj porast cijene na ATPL,
– ali nekako mi nema smisla kupovati tu ATPL na 400kn.
– imam nešto tih dionica ATPL.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Ma Ivana je napravila lapsus.Nije ona mislila na 30% godišnje,već na 30% dnevno.
Evo ipak jednog kandidata za 40% dnevno.
BPBA sa 10 ma 14,dakle 40% u desetak dana
Ipak oprez,može ovo i nazad na 5 ako bude preuzimanje ali bez ponude za male dioničare.A najgore je ako ne bude ni dokapitalizacije jer tada prijeti stečaj
i CEBA scenarij.

SNBA
Kladio bi se na SNBA da će 36 doći na oko 100 u dvije godine.
Dakle 67% godišnje.

HZLA
barem 100% sa/53 na 1xx/sa FI 3Q 2014.
Napokon očekujemo pozitivno poslovanje??????

Dakle,med i mlijeko će i dalje teći lopinex fondom.


HBRL

Ovakva dionica bi bila prava raketa u rukama nekog malo većeg investitora koji zna šta radi.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

a što reći o ovom našem tržištu gdje dnevno promet jedva da bude 1 milja EUR.
dok je god tako nema niti prave valuacije dionica ni ničega.
a to i je ono najgore nema trgovine, puno se malih razočaralo i jednsotavno ostavilo se trejdana, tko je bio više sreće parkirao se u ovih par dionica koje daju dividendu na taj način se zaštitio od inflacije i oportunitetnog troška novca u banki.

što je best buy teško je za reći po meni je sigurno dugoročno gledao ADPL br. 1 tvrtka koja investira i raste, ne ovisi o hrvatskom tržištu i po statutu daje 50% dobit u dividendu. Ja očekuje malo jači rast u 2014 na temelju ovog projekta EDISON, i nadam se da će tvornice u Rusije povecati proizvodnju a smanjiti gubitke u proizvodnji, što bi u konačnici moglo donijeti velike uštete, Rublja mislimd a su je hedgirali tako da je taj rizik minimalan. Zaduženost kompanije je išla u investicije i to kvalitetne, za naredni period je za očekivati prodaju pogona u solinu i prelazak na neko jeftinije (Dugopolje). Krakoročno gledano dividenda ove godine ne bude preko 5 kn, također očekujem daljni pad pa možda čak do 110. Ako u tom trenutku budem ima casha podebljat ću. Inače 30% ADPL sam smanjio na 129 prije blog komentara tako da mogu reci da sam pogodio taj dio price.

Broj 2 je Korf, s tim da tu nema dividende i odradio je rast od nekih 144 do danasnjih 168 te je s obzirom na slabu likvidnost nase burze i pauzu kupovine od strane xy i trezora ocekujem neku korekciju do 160. Dugorocno KORF ce rasti, turisti su fazi exspanyije, povecanje kategorizacije. iskreno da smo na nekom uredjenijem drustvu ne bi ulagao u turiste vec bi preferirao neke druge industrije, buduci da je ovo HR trenutno ne vidim bolje. Ali kazem kratkorocno korekcija do 160

ERNT se drzi visoko na 1500 , netko bi cak rekao da je to skupo, vecina ulagaca promatra ERNT kroz prijasnje povrate kroz dividentu. 2012 je imala jedan projekt koji je donio jako puno dobiti kao i sto je sama uprava rekla tako nesto veliko se ne vidi u buducnosto. Stabilna kompanija. Moguce je da ce ove godine biti zadnja veca dividenda i upravo je cijena od 1500 ocekivanje investirora da se dobije dividenda u iznosu od 150 kn. Iskreno dokupljivati necu jer mi je malo skupo al sigurno jako kvalitetna dionica s obzirom na ostale.

ATGR dobri rezultati. Trenutno jedna od najpozeljnihi hr tvrtki. Rast prodaje i prihoda jos kad bi se uy ovo spojila neka dobra dividenda politika. Ali biti oprezan trenutno mi se cini da je odradila svoj rast te treba cekati neke ljetne mjesece za neki dokup.

u kategoriju exstra profita naveo bi BELJE cijena od 44 je stvarno smjesna, mozemo mi pricati o zaduzensti i svemu al to kad tad ce vrijediti.

INGRa tko ima zivaca neka trejda tu imamo stalno ringispil 2,95 – 3,20 u tom rasponu ostaviti par tisuca kuna za igru i igrati se.

ATPL / u svakom slucaju tvrtka vrijedi al sto vam to vrijedi, trenutno je odraden dobar rast moglo bi se stabilyirati na 400 i da to bude novo dno. U brodarstvu se nadam da dolaze bolji dani al da li ce to na ZSE biti prepoznato neznam.

KODT dobra dionica sve 5 al mi je likvidnost slaba. iznad 1050 ne vidim tako skoro.


u kategoriju exstra profita naveo bi BELJE cijena od 44 je stvarno smjesna, mozemo mi pricati o zaduzensti i svemu al to kad tad ce vrijediti.

INGRa tko ima zivaca neka trejda tu imamo stalno ringispil 2,95 – 3,20 u tom rasponu ostaviti par tisuca kuna za igru i igrati se.

ATPL / u svakom slucaju tvrtka vrijedi al sto vam to vrijedi, trenutno je odraden dobar rast moglo bi se stabilyirati na 400 i da to bude novo dno. U brodarstvu se nadam da dolaze bolji dani al da li ce to na ZSE biti prepoznato neznam.

KODT dobra dionica sve 5 al mi je likvidnost slaba. iznad 1050 ne vidim tako skoro.


interesantno razmišljanje..još bi možda samo dodao erikson i dalekovod
pofuk

što mislite o potencijalu rasta genere -VERN?


što je best buy teško je za reći po meni je sigurno dugoročno gledao ADPL br. 1 tvrtka koja investira i raste, ne ovisi o hrvatskom tržištu i po statutu daje 50% dobit u dividendu. Ja očekuje malo jači rast u 2014 na temelju ovog projekta EDISON, i nadam se da će tvornice u Rusije povecati proizvodnju a smanjiti gubitke u proizvodnji, što bi u konačnici moglo donijeti velike uštete

Za dugoročne [emo_palacg]


ATGR dobri rezultati. Trenutno jedna od najpozeljnihi hr tvrtki. Rast prodaje i prihoda jos kad bi se uy ovo spojila neka dobra dividenda politika.

ATGR je možda trenutno najbolje tvrtka na ZSE.
Kolega Alias je dao sasvim dobru analizu ATGR i zašto je vidi na razinama >1.000 kn. Koga zanima ima je na 243 str. teme ATGR.


KODT dobra dionica sve 5 al mi je likvidnost slaba. iznad 1050 ne vidim tako skoro.

Dobra dionica. Još u izvješću su naveli kako imaju 25% više narudžbi nego li u istom periodu prošle godine. [emo_palacg]

New Report

Close