Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

blje

Prođe ponedeljak a ništa od rasprodaje. Nisam uspio sa kupovinom (danas jako malo darežljivih prodavača). Možda u utorak!?!

U divnoj tišini koja sliči priči što skviči... jer ugasilo se svjetlo na fići!

Vrijeme je da se štednje u banci malo prebace u dionice. Pa da se umnože best buy papirići.
http://liderpress.hr/fight-club/2014-godina-bit-ce-najteza-za-bankarski-sektor-od-pocetka-krize/

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Rezultati i zvzd i jamnice su katastrofa.

– evo još jedna i više nego dobra i kvalitetna analiza.
– a i sama ova tema postaje ozbiljnija i korisna za investitore.

– I love this game.
Pozdrav !


Vrijeme je da se štednje u banci malo prebace u dionice.

– pa da izgube i ono malo love što im je ostalo ???

– I love this game.
Pozdrav !



Rezultati i zvzd i jamnice su katastrofa.

– evo još jedna i više nego dobra i kvalitetna analiza.
– a i sama ova tema postaje ozbiljnija i korisna za investitore.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Vidi se .. alias “zna”. Nevjerojatno je što taj piše na forumu. Jamnica je po njegovom katastrofa. Piše, samo da nije u njemu. Nije bitno što piše.

Jamnica i Ledo rekordno, PIK Belje i dalje u minusu

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


blje

– nemojte mi ovako pisati na ovoj temi.
– evo kako bi to nekako trebalo pisati.

BLJE.

– uspjeli su ostvariti stvarno lijepi zgubitak od 129.000.000,oo kuna.
– a dug im je zanemarivih 450%.
– a sve to je utjecalo na pad cijene od cca 20% u kraćem periodu.
– za očekivati je i veći pad cijene.

– I love this game.
Pozdrav !




Rezultati i zvzd i jamnice su katastrofa.

– evo još jedna i više nego dobra i kvalitetna analiza.
– a i sama ova tema postaje ozbiljnija i korisna za investitore.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Vidi se .. alias "zna". Nevjerojatno je što taj piše na forumu. Jamnica je po njegovom katastrofa. Piše, samo da nije u njemu. Nije bitno što piše.

Jamnica i Ledo rekordno, PIK Belje i dalje u minusu

[/quote]

on ima drugačiji stil ulaganja od nas i ne trebaš ga odmah osuđivati. pričao sam s njim, čovjek je u redu. ovdje je tako ukratko napisao, ali ne misli da su to loše dionice i da loše posluju nego mu je povrat nezadovoljavajući odnosno smatra da postoje bolje prilike. postoji više vrsta ulagača, oni koji kupuju fundamentalno podcijenjene dionice po booku i p/e, pazeći da firma iskazuje solidnu dobit uz što manji dug(to su ovi što imaju jamnicu i zvijezdu i LRH i dokupljuju čim malo padne), dok on gleda natprosječne povrate na zse (recimo ledo i atlantic), a da ga pritom dug ne zanima ukoliko se uredno servisira . ne treba se tomu čuditi jer ulagači su i na taj način u stanju imati prinos puno veći od indeksa. njemu zvijezda sa povratom od jedva 5% nije vrijedna čekanja jer drugdje dobija veći povrat, dok jamnica sada ima nerealne fundamente zbog prodaje juicy-a. na to je očito čovjek mislio ako sam ga dobro shvatio. za 10 godina vidjet ćemo tko je bolje prošao – kupci jeftinijih dionica koje su postale skuplje ili kupci skupljih dionica koje su postale još skuplje.

...povijest se ponavlja...

Delboy je potpuno u pravu. Blizu je to negjde moje filozofije. Ali kupio bi ja i dionicu koja ima “trenutno” niski povrat ako sam siguran da se to u budućnosti može promjeniti. Kod svake dionice gledam nešto drugo. Niti jednu ne radim “po šabloni”. Pa npr EV/EBITDA sam napravio samo kod analize ATGR-a jer tu taj pokazatelj daje najrealniju sliku vrijednosti. Ful rijetko ga koristim. Pa ne mogu napraviti analizu diskontiranja novčanog toka za mladu firmu koja tek raste. Svaka firma se treba gledati potpuno samostalno. Lopina npr bubne P/B i riješio je slučaj. Ja gledam 20 različitih stvari koje nikad nisu iste kod niti jedne dionice. Puno puta sam rekao i reći ću još jednom. Samo POVRAT je bitan. Ništa drugo. Na mnogim dionicma sam dokazao tu teoriju ali ljudi su još skeptični. Nadam se da će te jednog dana promjeniti mišljenje.

postoji li dionica s potencijalom rasta od 300%? [emo_smijeh]

Postoji!

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


postoji li dionica s potencijalom rasta od 300%? [emo_smijeh]

JDOS

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


JDOS

– za tu dionicu JDOS sam pisala na ovoj temi.
– dokupila sam ju prije dividende.
– skupila tu dividendu.
– i većinu toga prodala u plusu veličine cca još jedne dividende.
– tako da nije točno ono što se uobičajeno piše kako cijena dionice nakon dividende pada (prošle god. to pravilo nije vrijedilo za KODT i ERNT jer su se stvarno oporavile za par dana.
– a i ove godine to pravilo ne vrijedi za SMNS, nije pala za dividendu.

– kod JDOS-a imamo pad dobiti, konstantno već par godina.
– za očekivati je i pad dividende.
– p/e 5.33, bio je i dosta niži ali pogoršani rezultati su ga podigli.
– ne očekujem rast cijene na ovoj dionici, prije pad, ili ono najrealnije zadržavanje na ovoj cijeni.

– imam nešto i više nego sitno tih dionica JDOS koje neću prodavati, a neću ni dokupljivati, toliko da pratim tu dionicu.
– ako bude veći pad cijene, dokup.

– I love this game.
Pozdrav !

Best buy zvzd i atpl. Zvzd – izvještaj uračunat u cijenu, a perspektiva bajna – mercator,mogućnost kupovine od strane Podravke, ulazak u Crobi i novi šef uprave. Atpl – vozarine se tek počele zahuktavati…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Prođe ponedeljak a ništa od rasprodaje.

– nije vam to ciklus koji traje 24 sata.
– pomalo vam to ide, evo danas -0.41% .
– na dosta dionica nema ni neke kupnje pa ta nelikvidnost zaustavlja neki veći pad.
– ali pogledajte np. KORF, PTKM, DDJH, pomalo ali i više nego sigurno.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close