Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega je delal pa nije imao vremena za burzu. Ljudi kaj ste Vi svi na godišnjem kada imate vremena toliko visiti po forumu. Evo ovaj tjedan idem i ja na godišnji pa ću imati više vremena mlatiti praznu slamu s Vama.

Pozdrav curama s Paga. Hrvatice em ste najljepše, em ste najpametnije na svijetu.
Ne znam da li su Hrvati svjesni kakvo blago imaju i da li dovoljno cijene to što imaju.
Ja Vas svakako cijenim i poštujem.

Ovaj, INA će malo pričekati. Gosp. LIniću stav i riječi su prave, prije nego udarim po prodaji još čekam i djela.

Ipak zvijezda ovog tjedna na burzi će biti DIOKI (nema smisla da imamo inflaciju zvijezda).

Pozdrav!

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]




Nema Hrvatska jedinstvenu gospodarsku politiku – da se vodi prema jednom cilju ili sektoru – i to je ogromna greška, na neki se način treba brendirati i opredijeliti i postići kvalitetu.

koja zemlja ima usmjerenost prema jednom cilju i sektoru? osim naftaša.
[/quote]
Japan 60-te i 70-te?
Kina danas?
Hong Kong?
Singapur?
Imaj na umu da smo manji ili bar jednaki sa nekima po broju stanovnika.
[/quote]
kad spomeneš hong kong i singapur kao primjere za neku tezu, odmah znaš da da ne drži vodu.
ne možeš njih uspoređivat ni sa čime (osim jednog s drugim).
koji sektor i cilj su imali japan 60-tih i kina danas?

Best buy ?

Anonimno, 13.08.2012. u 10:26
Hasenfefer
Ljudi kaj ste Vi svi na godišnjem kada imate vremena toliko visiti po forumu.

Kolega ,
dobro si primjetio ali možda netko dobiva lovu za to pisanje po Best buy forumu , možda kolege nakon pisanja ispod računala imaju pilovine , što više pišu – ima više pilovine ?

Ili možda netko piše kao terapiju , zavaravajući se i opravdavajući svoj životni neuspjeh ,
obrazovanjem , čitanjem , vizijom, ekologijom , odgovornošću , javnim prijevozom , rekreiranjem , pozitivnim stavom , višim ciljevima , osobnom slobodom , ….,
to što nema vlastiti stan (dom), auto , dobrog komada , dobru zaradu .
"Niste Životinjica da vas šečer razveseli " ?
Pa i životinjice , kao i ljudi imaju u životu prioritete , svoj Best buy :
dom , dobrog komada za produženje vrste , obilje hrane …
I Životinjice traže svog životnog partnera za produženje vrste među onima koji su jaki , koji imaju dobro gnjezdo , koji mogu osigurati obilje hrane ….

Pozdrav

.

Anonimno, 13.08.2012. u 11:41
HaoRen
Može komentar kolege koji je ADPL i ERNT pretvorio u DIOKi?

http://www.index.hr/vijes…nak-s-linicem/630861.aspx

Prodao je sve i dao "potporu" Dioki-u

Anonimno, 13.08.2012. u 11:41

Kolege moram priznati da mi Vaš komentar nije jasan.

Kao prvo prodao sam ERNT, ATPL, ADPL, ULPL i HDEL. Kada pogledam sadašnje cijene i cijene po kojima sam ih prodao kolega je vrlo zadovoljan.
Osim toga nije sve u DIOKI-u već je dosta ostalo u CASH-R-A. Pikiram jednu drugu dionicu, ali još nisu svi parametri postignuti.

Nisam prodavao dionice DIOKI-a, prošli tjedan uopće nisam trgovao, a zadnje što sam ih kupovao bilo je pretpošli četvrtak da malo dignem atmosferu. Uostalom mislim da sam napisao target na kojoj ću ga prodavati. Istina rekao sam za 3 do 4 godine ali kako se stvari mijenjaju mislim da će biti brže.

Što se tiče potpore DIOKI-u mislim da je to toliko kvalitetna dionica da ne treba MM.

Nadam se da su Vam gospoda iz ERSTE-a bolji MM nego analitičari (danas im nejde baš najbolje).
Inače kakvo je to iskrcavanje na ADPL-u, pa više su prodali dionica nego ovi iz DIOKI-a.
S portala Moje dionice: ADPL-R-A 2. 3. ADP-ESOP D.O.O. -35.000 .

Pa nije vrag da će i adpl u stečaj? Možete joj dati potporu ispod 100 kuna (bar ću je ja tamo čekati).
Molim info, da li ove tvornice koje zatvara PSA grupacija u Francuskoj se misle prebaciti u Tursku.

Ah da , kada je adpl zadnji put narasla preko 70 % u tjedan dana?

Na burzi je sve relativno, a sranja (oprostite na izrazu) se obavezno događaju.

Pozdrav!

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Što se tiče potpore DIOKI-u mislim da je to toliko kvalitetna dionica da ne treba MM.

Nadam se da su Vam gospoda iz ERSTE-a bolji MM nego analitičari (danas im nejde baš najbolje).
Inače kakvo je to iskrcavanje na ADPL-u, pa više su prodali dionica nego ovi iz DIOKI-a.
S portala Moje dionice: ADPL-R-A 2. 3. ADP-ESOP D.O.O. -35.000 .

Pa nije vrag da će i adpl u stečaj? Možete joj dati potporu ispod 100 kuna (bar ću je ja tamo čekati).
Molim info, da li ove tvornice koje zatvara PSA grupacija u Francuskoj se misle prebaciti u Tursku.

Ah da , kada je adpl zadnji put narasla preko 70 % u tjedan dana?

Na burzi je sve relativno, a sranja (oprostite na izrazu) se obavezno događaju.

Pozdrav!

DIOKI se nemože ni spomenuti u kontektsu kvalitetnih dionica pogotovo ne kao "toliko je kvalitetan da joj MM netreba".. To je trenutno špekulantskija dionica od INGR, i volatilna da boli glava ukratko Las Vegas !

Sto se ADPLa tice tu cu se sloziti s vama da Erste ponekad malo cudno igra ulogu MMa, cak mislim da trenutno puše lovu no oni se ko pijani drze svoje uloge da daju likvidnost i to je OK. Ja sam par puta kupio njihove naloge po niskim cijenama jer su bili jedini na prodaji, a po kupnji nitko nije htio lupiti.

S ovom rečenicom o "iskcraju ADPLa" zapravo ste pokazali da ne razumijete situaciju oko te tvrtke, niti da ju pratite detaljno . Pojednostavit cu objasnjenje…ADPL ESOP je odvojena tvrtka od ADPLa , dionice koje su tamo su dionice koje su kupili sami radnici i uprava kroz ESOP program prošle godine na kredit po 120kn/dionica uz fiksnu kamatu 6%. Ovih 35 000dionica su dionice koje se nisu prodale i koje je ADPL nazad kupio od ADPL ESOPa

Ako vas vise zanima procitajte zapisnik proslogodisnje i ovogodisnje GS prije nego pisete nebuloze o iskrcavanju i odlasku adpla u stečaj ! Evo vi čekate ADPL po manje od 100kn, a ja čekam DIOKi po 1kn pa ko prvi dočeka sretniji je :).

...

Ah da , kada je adpl zadnji put narasla preko 70 % u tjedan dana?

Na burzi je sve relativno, a sranja (oprostite na izrazu) se obavezno događaju.

Pozdrav!

Vidim u kojoj smo sferi. ( da nije ovo skriven bivši Machette?)

Na burzi je, u poslovanju nije.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Gospodo,

moram priznati da mi nije jasan Vaš način komuniciranja. Mislio sam da je ova tema the best buy (a mogli bi dodati i the worst sheet).

Očito Vam nije jasan moj način investiranja ali sada mi se ne da Vam ga objašnavam (jer ste poćeli biti nepristojni).

Mislim da sam Već napomenuo da nemam pojma o investiranju (nisam čak pročitao niti jednu knjigu o investiranju, naprosto nemam vremena za gluposti), ali to ne znači da sam glup. Naprosto kao kemijski inženjer stekao sam neka znanja koja sada primjenujem na burzi. Ali prvo i osnovno je da koristim svoju glavu (a ne tuđu) jer glava i služi za razmišljanje.

I da puno ulažem u sebe i nova znanja, jer naprosto ako se završetkom fakulteta prestanete školovati nove će Vas tehnologije pregaziti i brzo će te biti zastarjeli.

Ja sam Vam napisao zašto smatram da ulaganje u DIOKI ne smatram baš tako velikom pogreškom, ali Vi mi niste napisali zašto mislite da je ADPL trenutno bolja investicija nego DIOKI. Zašto ste je kupovali u 3. mjesecu 2009?

Ja sam kupio dionice ADPL kao i Vi po 111 kn, a onda kada sam shvatio da to ide dole (da se neko iskrcava) sve sam prodao. Kupio sam ponovo po 107 kn kada sam pročitao izvješće, a prodao po 109 kn (očito Vama) kada sam vidio rezultate prodaje francuskih automobila na EU tržištu.
Za ESOP program znam, makar su rekli (ako se dobro sjećam) da će otkupiti od njih po cijeni od 115 kn. Ako ste sve ovo znali, zašto ste kupovali po većoj cijeni (imate viška novaca ?).

Da li je DIOKI rizično ulaganje (da ali po meni ništa manje rizično od ADPL).
Da li će zatvoriti DIOKI? Mislim da neće, ali s druge strane koliko su već boljih firmi od DIOKI-a uništili. Prvomajska, Pliva, Chromos, Adriavinil, INGRA ….. možete sami nastaviti niz mene ovo počinje deprimirati.

Da zaključim, ako ste za diskusiju potkrepljenu činjenicama uvijek ću se rado odazvati, ali već sam jednom rekao, ne mislim se svađati.

Gosp. Hao kad smo već kod jako rizičnih dionica vidim da na Belju očekujete Godota.
Da ću Vam savjet. Dionice proizvođača hrane u kriznim vremenima su dobar odabir, ali jedino ako vlasnik nije g. Todorić.
Pojasniću na Belju. Ja se stvarno nadam da će sud presuditi u vašu korist. Jedino mi nije jasno na temelju čega bazirate optimizam da će g. Todorić imati s čime isplatiti male dioničare. Da bi gosp. Todorić opstao on se mora širiti na nova tržišta, koliko smo vidjeli nije uspio preuzeo Mercator. Agrokoru su banke srezali kreditni rejting, što mu gotovo onemogućuje daljna ulaganja (bar ne po povoljnim kamatama). Jedan kolega na Belju je napisao da će te se bez problema naplatiti ovrhama. A na kojoj to imovini, pa ništa nije od gosp. Todorića, sva imovina je pod hipotekom stranih banaka.
Gosp. Todorić je toliko dužan da je DIOKI mila majka prema njemu. Ako mislite da će te se naplatiti prije njih samo naprijed.
Ne kažem da će gosp. Todorić propasti (vlada će ga zbog radnih mjesta spasiti) ali mislim da je SF da on trenutno ima lovu za isplatu.

Ne kažem da ne trebate kupovati Belje i ostale njegove dionice, samo budite oprezni i čuvajte svoje novce.

Nisam Machette i previše radim da neko omalovažava moj rad. Burza na kraju krajeva je virtualna igra (mene opušta), a ima puno važnijih stvari u životu od novca s kojim se igrate.

Pozdrav!

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Vlasnici Mercatora spremni na novi pokušaj prodaje

http://www.seebiz.eu/vlasnici-mercatora-spremni-na-novi-pokusaj-prodaje/ar-42490/

Sory ali ovo mi neide zajedno onako nikako..

HaoRen, 13.08.2012. u 15:20
Mislim da sam Već napomenuo da nemam pojma o investiranju (nisam čak pročitao niti jednu knjigu o investiranju, naprosto nemam vremena za gluposti)
**
I da puno ulažem u sebe i nova znanja, jer naprosto ako se završetkom fakulteta prestanete školovati nove će Vas tehnologije pregaziti i brzo će te biti zastarjeli.

Što se BLJEa tiće , svatko ima svoju "špekulantsku dionicu" ja sam recimo kao takvu odabrao BLJE koja mi je 15% portfelja i tu idem onom "ako prođe prođe" no nikada nebih recimo prodavao ADPL da kupim BLJE..Imao sam dosta veliku poziciju u PTKM koju sam dosta skratio sa dobrim plusom, i prebacio u ADPL i ERNT kad je i ona postala "previše špekulanstska"

Sory ali ja se nikako ne slažem s vama da je DIOKi manje rizičan od ADPLa. Pričamo o firmi koja ovisi o milosti vlade, Turaka i banaka, ogromnim dugovima i nezadovoljnim radnicima s jedne strane, i tvrtki koja sve više povečava prihode i dobit, optimalno zaduženoj , sa zadovoljnim radnicima koji kupuju njene dionice. Ovoj prvoj navedenoj tvrtci pogoni ne rade duže vrijeme, a ova druga otvara nove tvornice i potpisuje nove poslove. Prva se bori da ostane, a druga nezna kud če s naruđbama.. Iskreno ne vidim gdje vam je argument kako je ulaganje u DIOKi manje rizičnije od ulaganja u ADPL..Recimo kupnjom ADPLa kupujete preko 6% dividende trenutno, recite koliko je dividenda u DIOKiu? Uspoređujete neusporedivo kolega.

BTW Previše se koncentrirate na EU kod ADPLa, koncentrirajte se više na Rusiju to je trenutno puno bitnije, proguglajte i o projektu EDISON itd.

...

@Hasenfefer – ADPL ostvaruje stagnaciju ili očekivani rast prihoda i dobiti u vremenima najgorima za tu industriju unazad podosta godina.

Što to govori o firmi? Pa da je izvrsna. Firma koja raste u sektoru koji pada. Fascinantno.

Isto radi i Philip Morris International u duhanskoj industriji. Zašto? Jer "gađaju" dijelove svijeta gdje ima prilika za rast – tu ADPL pokazuje da nije lokalni igrač – već da su stvarno nadrasli lokalni teritorij, što je odlično iz više razloga i varijabli.

Samo kažem imajte na umu, rasti u autoindsutriji kada ona pada po nezapamćenim stopama je fascinantno. Kako će se pokazati ova utilizacija resursa kada se tržište okrene?

Rekli ste: "kada je cijena ADPL narasla 70% u tjedan dana?" a čujte a kada je pala? Dugoročno su najstabilnije cijene i najbolje cijene – bar da rastu za stopu inflacije – super!

70% rasta nečega vrlo često uključuje i veći postotak pada prije toga – i upitna je i nula.

Projekt Edison garantira 30 do 40% rast prihoda i mozda i veći rast profita zbog ekonomije serija već 2014-2015.

Ako se kojim slučajem i u EU riješi situacija do tada (3 godine) – u toj su firmi moguće odlične stvari – vjerojatne prije nego moguće.

DIOKI ima zanimljiv posao ali i vrlo lošeg gazdu. I od najzgodnije djevojke se napravi *urva kada se to želi i kada se o njoj ne brine.

Moj stav je da se jako mičem svih firmi gdje RH ima svoje debele hobotničke nezasitne prste.

MOžda vam je sada malo jasnije razlika rizika u te dvije firme.

(naravno to da je samo dug prema bankama 7x svog kapitala i rezervi kod DIOKIJA govori dovoljno)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Anonimno, 13.08.2012. u 15:48
Može komentar kolege koji je ADPL i ERNT pretvorio u DIOKi?

http://www.index.hr/vijes…nak-s-linicem/630861.aspx

Turci se dolaze sastati s gosp. Linićem. Vjerojatno dolaze da mu kažu da su odustali od pokretanja proizvodnje.

Vi stvarno mislite da je gosp. Čačić turskom ambasadoru na Alci objašnavao kako su Sinjski junaci rasturili Turke. Makar kada se radi o gosp. Čačiću nikada se ne zna. Nekako mi se je turski ambasador kiselo smješkao.

Evo komentara: Dok ekipa s PTKM čeka ruskog princa na bijelom konju, ja ću se zadovoljiti sa sultanom na doratu.

Da sam na mjestu od gosp. Linića ja bih gospodi iz Turske ponudio nešto drugo (a mislim da bi i gosp.Čaćić bio s tim jako zadovoljan), a DIOKI bi preuzela INA (s time bi bio puno sretniji).

Toliko od mene danas, imam pametnijeg posla.

Pozdrav !

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


@Hasenfefer – ADPL ostvaruje stagnaciju ili očekivani rast prihoda i dobiti u vremenima najgorima za tu industriju unazad podosta godina.

Kinesko autotržište postalo najveće na i sviejtu bjesomučno raste, američko se oporavlja brže od očekivanja, njemački proizvođači (VW grupa, BMW, Mercedes) svi redom rekordne godine ostvarili 2011.



@Hasenfefer – ADPL ostvaruje stagnaciju ili očekivani rast prihoda i dobiti u vremenima najgorima za tu industriju unazad podosta godina.

Kinesko autotržište postalo najveće na i sviejtu bjesomučno raste, američko se oporavlja brže od očekivanja, njemački proizvođači (VW grupa, BMW, Mercedes) svi redom rekordne godine ostvarili 2011.
[/quote]

Nominalno da.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Hasenfefer – ADPL ostvaruje stagnaciju ili očekivani rast prihoda i dobiti u vremenima najgorima za tu industriju unazad podosta godina.

Kinesko autotržište postalo najveće na i sviejtu bjesomučno raste, američko se oporavlja brže od očekivanja, njemački proizvođači (VW grupa, BMW, Mercedes) svi redom rekordne godine ostvarili 2011.
[/quote]

A Europsko domače tržište?

MIslim jedino tu i ADPL radi pa sam pretpostavio da si shvatio – kakve veze ima za ADPL Renault u Brazilu direktno?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Nisam Machette i previše radim da neko omalovažava moj rad. Burza na kraju krajeva je virtualna igra (mene opušta), a ima puno važnijih stvari u životu od novca s kojim se igrate.

Pozdrav!

Možda jesi, a možda nisi Machette, al da si cendrav – jesi!

New Report

Close