Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivo štivo: Novi Zakon o investicijskim fondovima

http://www.poslovni.hr/vijesti/stize-inozemna-konkurencija-tko-ce-od-domacih-prezivjeti-212555.aspx


Može komentar kolege koji je ADPL i ERNT pretvorio u DIOKi?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-zapelo-spasavanje-dine-i-diokija-kad-ce-place-radnicima-ne-zna-se-turci-dolaze-na-hitni-sastanak-s-linicem/630861.aspx

Prodao je sve i dao "potporu" Dioki-u

Ah gle.

http://www.youtube.com/watch?v=uPuKoqu6kMk

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Zanimljivo štivo: Novi Zakon o investicijskim fondovima

http://www.poslovni.hr/vijesti/stize-inozemna-konkurencija-tko-ce-od-domacih-prezivjeti-212555.aspx

Zanimljivo, evo malo konkurencije će doči pa će se morati početi i naši natjecati u prinosima, a ne da kao sada naliče jedan drugom kao jaje jajetu .

Ja se samo nadam da jednog dana omoguće da možemo birati i neki inozemni OMF no to će se dogoditi na "sveto nikad".

...

Best buy ?
Zašto nema stranih ulaganja u Hrvatsku ?
Strani investitori čekaju Hrvatske investitore da oni svojim primjerom pokažu da se isplati ulagati u Hrvatskoj .
Hrvatski investitori ne ulažu u Hrvatskoj jer su porezi u Hrvatskoj najveći na svijetu i cjelu dobit odnio bi porez .
Naivni iz Vlade vjeruju da će strani investitori nahrupiti u Hrvatsku sa investicijama kada Hrvatska postane EU članica .
Nevjerujem da su strani investitori toliko blesavi da će investirati znajući da će im porez odnijeti svu zaradu .
Prema izjavama odgovornih iz Vlade : jesen će biti teška a 2013. još teža .
Očekuje nas dalji pad gospodarstva , pad vrjednosti dionica , rast nezaposlenih i rast poreza .

Sve govori da treba sve dionice , koje se daju , prodati i novce uložiti (zbog zaštite od inflacije) u zlato .
Mislim da neće biti ništa od rasta Hrvatsakog gospodarstva sve dotle dok Vlada ne smanji poreze .

.

Pero 7
Kakvo zlato "Pero crni".To se pokazalo u zadnjih godinu dana lošijim nego ulaganje u dionice.
Iza kiša dolazi sunce.Prije ili kasnije,ali uvijek.
Pozdrav

Ako investiraš 5 mil eura i zaposliš 50 radnika u izvoznom poslu ,nećeš plaćati PDV.
U slijedećih deset godina nemaš poreza na dobit.
Nema ni prireza.
Ako koristiš pogodnosti za novozasposlene možeš dodatno uštedjeti.
Ako uletiš preko neke posrnule firme recimo splitskog Montera u stečaju,ili Jadrankamena otvara se
prostor za dodatno neplačanje poreza s obzirom na dosadašnje gubitke u poslovanju.
Idealan teren za FGS i fondove rizičnog kapitala.
Naravno da će fondovi rizičnoig kapitala biti nemilosrdniji od države i FGS.Žuto za žuto ,ako je rat i ako je glad.To je geslo fondova rizičnog kapitala.A hrvatske firme su gladne keša,slab im je krvotok,a stranac će infuziju skupo naplaćivati.
A stranci koji rade sve da zarade će to i prepoznati.
Nije sve tako crno,kako kaže Pero.Posla će biti,naravno,uz manje plaće i više rada.Druge nema.
ADRIS ima milijarde i ne ulaže.
Svi bježe od investicija.A vrijeme je.Blizu smo dna.
Bitno je da se radi,pa makar i za manje.
U HRvatskoj će teći med i mlijeko kada većina Hrvata shvati misli i rijeći Radomira Čačića,ne i djela,
i provede ih.
Još u našimj žilama struji Marks i ENGELS.Problem je što su i mladi zatrovani sa tim idejama jer
nije bilo dovoljno vremena da se shvati da pošten i odgovoran odnos prema poslu i poslodavcu je bitan
za ići naprijed.Svi uspješni poslodavci su u prosjeku pametniji,odgovorniji,mudriji ,a ne samo veći
lupeži od prosjeka kao što misli većina.Njih treba poštivati.Oni su uspješni jer su lupeži,a mi smo
neuspješni jer smo pošteni.Nije istina.Neuspješni smo jer imamo falingo što bi rekla Mađarica,koja je
želi udati svoje Eržiko.
Moje Eržiko,lijepo djevojko,vrijedno,čisto,pošteno.Ima jedan falingo,j… se sa svima.

Best buy ?
Zašto nema stranih ulaganja u Hrvatsku ?
Strani investitori čekaju Hrvatske investitore da oni svojim primjerom pokažu da se isplati ulagati u Hrvatskoj .
Hrvatski investitori ne ulažu u Hrvatskoj jer su porezi u Hrvatskoj najveći na svijetu i cjelu dobit odnio bi porez .
Naivni iz Vlade vjeruju da će strani investitori nahrupiti u Hrvatsku sa investicijama kada Hrvatska postane EU članica .
Nevjerujem da su strani investitori toliko blesavi da će investirati znajući da će im porez odnijeti svu zaradu .
Prema izjavama odgovornih iz Vlade : jesen će biti teška a 2013. još teža .
Očekuje nas dalji pad gospodarstva , pad vrjednosti dionica , rast nezaposlenih i rast poreza .

Sve govori da treba sve dionice , koje se daju , prodati i novce uložiti (zbog zaštite od inflacije) u zlato .
Mislim da neće biti ništa od rasta Hrvatsakog gospodarstva sve dotle dok Vlada ne smanji poreze .

Da bi Hrvatska smanjila poreze, prvo mora smanjiti izdašna potraživanja za financiranje javnog sektora – mora davati otkazu u javnim službama.

Hrvatska se još itekako može zaudžiti kako bi dotok kapitala preusmjerila u investicije za stvaranje konkurentnosti – to znamo već svi ovdje.

Opet, čak i uz ovu situaciju – imajte na umu da kriza uglavnom znaci i manji ugled i manje potraživanje što znaci i jeftiniju kupnju. Netko nestrpljivo gleda ovo područje – kako bi uz dodatni rizik područja Balkana i dodatno zaradio.

NIkako nemojte projicirati sadašnju situaciju u beskonačnost, kao što se nije smjelo niti u expanziji do 2008!

To su osnovne greške – pada sada – padati će uvijek, raste sada – rasti će uvijek!

Vrlo će teško ekonmske institucije predvidjeti pad ili rast. Imajte na umu da populacija raste, nemamo velik broj ljudi po kilometru, niti zemlja nije naj neplodnija – naša inovativnost je vrlo neplodna.

Ne bih se kladio da će 2013 biti gora nego 2012.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Neki dan je pisalo u CNBC-u da je vladavina Husseina Obame bila vrlo dobra za dionice…

Uračunali su pad 2009 i rast odonoda – naravno zaboravljeno je da od 2001 nije postignut rast cijene dionica – tj cijelog tržišta. Ipak onda je PE bio puno viši tako da je nadoknađen rast u samam firmama ali ne i na tržištu kroz cijenu koja stagnira.

Uglavnom, uračunati pad od 50% i onda rast od 50% i reći da je to dobar deal za dionice – najmanje smiješno i neprofesionalno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Teoretski si upravu. Ove godine vlada vlada ništa pozitivno za rast gospodarstva nije napravila. Pa bi naredna 2013 svakako trebala biti bolja ako se uspije nešto pokrenuti.


Teoretski si upravu. Ove godine vlada vlada ništa pozitivno za rast gospodarstva nije napravila. Pa bi naredna 2013 svakako trebala biti bolja ako se uspije nešto pokrenuti.

Nema Hrvatska jedinstvenu gospodarsku politiku – da se vodi prema jednom cilju ili sektoru – i to je ogromna greška, na neki se način treba brendirati i opredijeliti i postići kvalitetu.

Potrebno je smanjiti kamatne stope – kroz mix tj strukturu zaduživanja i namjene zaduživanja što bi sa sobom povuklo otvorenost investicijama – kamata od 7% na štednim računima ljude ne tjera da investiraju – ali efektivno smanjuje ekonomiju jer veliki dio likvidnosti stoji dok bankama i paše jer se razlika kratkoročnih posudba i dugoročnog posuđivanja povečala.

Naravno, prvo mora rasti GDP – bar 1% što bi mozda uz prave mjere orijentiralu strukturu na manje uvoza više izvoza i onda bi se smanjila i ptreba vanjskog financiranja a i smanjila kamatne stope, smanjila prinose na štednju i povećala sklonost investicijama.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Nema Hrvatska jedinstvenu gospodarsku politiku – da se vodi prema jednom cilju ili sektoru – i to je ogromna greška, na neki se način treba brendirati i opredijeliti i postići kvalitetu.

koja zemlja ima usmjerenost prema jednom cilju i sektoru? osim naftaša.

Anonimno, 12.08.2012. u 23:37
bisakovi
Kakvo zlato "Pero crni".

Best buy :
Zlatno zlato .
Investicijsko zlato .
Valjda znaš da razne šarene papiriće tiskaju bez ikakve kontrole i podloge .
Lijepo se nadati u oporavak ali do njega neće doći bez smanjenja poreza .
A o smanjenju nitko još ne govori .
Dapače , nastoje uvesti nove poreze .
Da ima istine u onom što piše g.lopina imali bi već gužvu od navale investitora .
Oporavak gospodarstva nemože pokrenuti Država sa porezom otetim novcima .

Oporavak gospodarstva može pokrenuti oni koji znaju stvoriti novu vrijednost , ako im tu novostvorenu vrijednost Država porezom ne oduzme .
Hoće uvesti poreze onima koji su puno i dobro radili i štedjeli stvarajući nove vrijednosti .
Oslobođeni će biti poreza svi koji su loše radili i šta su imali sve su potrošili .

Naši Hrvatski štediše imaju na štednji 200 miliardi u našim stranim bankama !
Ne miliona !
Miliardi !
Pa zašto ne ulažu ?
Zašto ne kupuju (jeftine ? ) dionice ?
Zašto se Hrvatska zadužuje kod skupih stranih banaka a ne kod svojih bogatih građana ?
Zato što naši ljudi više ne vjeruju našim Vladama .
Koga jednom zmija ugrize…..
Glupo je deset puta se poskliznuti na istu koru od banane …..
Pozdrav !

.



Nema Hrvatska jedinstvenu gospodarsku politiku – da se vodi prema jednom cilju ili sektoru – i to je ogromna greška, na neki se način treba brendirati i opredijeliti i postići kvalitetu.

koja zemlja ima usmjerenost prema jednom cilju i sektoru? osim naftaša.
[/quote]

Japan 60-te i 70-te?

Kina danas?

Hong Kong?

Singapur?

IMaj na umu da smo manji ili bar jednaki sa nekima po broju stanovnika.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Domach hebeš to obrazovanje kada sa njim toliko moraš štediti i misliti na svaku kunu. Naš čovjek pola svog životnog vijeka provede u kombiniranju da bi uštedio 50kn mjesečno. Vani se puno više radi, no nakon posla si čovjek puno toga može priuštiti.

Diskutabilno…amerikanac ima divnu izreku "put od divnog života do beskućnika jesu 3 plaće…"


Domach hebeš to obrazovanje kada sa njim toliko moraš štediti i misliti na svaku kunu. Naš čovjek pola svog životnog vijeka provede u kombiniranju da bi uštedio 50kn mjesečno. Vani se puno više radi, no nakon posla si čovjek puno toga može priuštiti.

Diskutabilno…amerikanac ima divnu izreku "put od divnog života do beskućnika jesu 3 plaće…"



Ma ne.
Imam ok primanja ali se nadam i više ciljeve od auta i stanova.
To je poanta. Naći se u svom prostoru volje:)
Onda u biti nemaš granica…
Mislim nisam neka zivotinjica da me secer razveseli, a analogno tome ako se stalno nešto moram priuštiti novo onda jesam – ta zivotinjica i tražim sreću van sebe samog.
To mi je iracionalno.

za mene bit je osobna sloboda, sloboda da nisi sa ljudima s kojima ti se ne da biti, da nisi na mjestima na kojima ti se ne da biti i da ne radis stvari koje ti se ne rade.

prva faza je shvatiti sto stvarno moras a sto ne moras u zivotu, a ljudi robuju konvencijama i provode veci dio zivota sputani misleci da to moraju a u biti im se neda: uz mjesta, ljude, radnje, predmete (nekretnine npr.) jer se mora, jer je red, jer okolina to ocekuje od tebe, jer svi to rade.

u drugoj fazi trebas vidjeti kako se osloboditi onoga sto stvarno u ovom casu moras (realni minimum koji moras je obicno nesto obaveza na poslu i u uzoj obitelji) a ne da ti se, e za to ti treba fuck you money, da se ujutro probudis i da ne moras nista, osim onog cega se sam sjetis. mozda ces raditi isti ili slican posao, istim ili vecim intenzitetom, ali zato jer si ti to odlucio, a ne jer imas radno vrijeme, jer moras itd.

ja sam u fazi II na 15-20% od fym
[/quote]

za mene bit je osobna sloboda, sloboda da nisi sa ljudima s kojima ti se ne da biti, da nisi na mjestima na kojima ti se ne da biti i da ne radis stvari koje ti se ne rade.

To si divno naveo….

Također, zakaj ovdje svi stavljaju znak jednakosti obrazovanje = bogatstvo!? Ne mora značit. I ne znači. Da je lakše doći do novca. uz lijepe škole, sigurno jest

A kaj se uspjeha u životu tiče…siguran sam do to nije novac; lova je zlatno tele!
Pitaj SVE gastarbajtere na svim kontinentima zašto suza krene na stih…"prokleta je Amerika i zlato što sja….."!!!

New Report

Close