Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@domach
Dobro si rekao…Ako ne zivis za kafice, pivu i partijanje po Zrcu, nemas dugove i nekoliko kredita, onda si cudan…


@Mida

Miris i okus Hrvatske mjenjam bez razmisljanja, samo za priliku u Kanadi, Njemackoj, Usa ili nekoj drugoj normalnoj zemlji, pa makar cijeli zivot bio "gradjanin drugog reda"…Ako si normalan, odgovoran, sposoban, ovdje si gradjanin zadnjeg reda jer su u prvim redovima ljudi koji su u navedenim zemljama na margini drustva…

@Twixer

Ovo bi ti mogao znati, pa pomogni ako mozes!

Firme koje se bave distribucijom plina preko cijele USA, dakle nemaju state to state nego coast to coast dostavu, podpadaju samo po federativnu regulaciju dostave plina a ne i pod federativnu i državnu zajedno.

Koliko bi se taj manjak regulacije mogao reflektirati pozitivno na troškove?

Mislim, ipak jednu razinu regulacije zaobiđu?!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Mida

Točno je da ako emigriraš na zapad si građanin drugoga reda, no ako emigriraš na istok onda si gospodin čovjek..barem zasada, mislim da će se i to uskoro na istoku promjeniti s obzirom na to kakvi su probisvjeti počeli dolaziti

...


Iskreno, u zadnje vrijeme sav sam u poslu pa i nemam baš vremena stalno pisati.

koliki bi postovi bili tek da imaš vremena…
prodaj dionice i odi van, još stigneš ispravit obje greške. [thumbsup]



Iskreno, u zadnje vrijeme sav sam u poslu pa i nemam baš vremena stalno pisati.

koliki bi postovi bili tek da imaš vremena…
prodaj dionice i odi van, još stigneš ispravit obje greške. [thumbsup]
[/quote]

Opa, nauzivao se morskih krasota i evo ga opet na placu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Mida

Točno je da ako emigriraš na zapad si građanin drugoga reda, no ako emigriraš na istok onda si gospodin čovjek..barem zasada, mislim da će se i to uskoro na istoku promjeniti s obzirom na to kakvi su probisvjeti počeli dolaziti


kojeg ste reda građani u hrvatskoj, kroz šta se to očituje i koje koristi od toga imate?

a slušat da je bit bolje prvi u selu nego 900. u gradu je tužno, razvijeni ljudi su shvatili koristi i urbanizacije kad su se počeli okupljat u prve nastambe prije 8.000 godina, valjda će i hrvati u sljedećih 8.000.


@svi

reci cu svoje iskustvo;

Ja se cijeli zivot obrazujem, čitam, rekreiram, imam neki pozitivan stav i stvari idu ok.

Moji prijatelji iz osnovne, srednje (puno manje sa fakulteta ali ih ima) su se odrekli ikakve vizije, volje, truda, ODGOVORNOSTI prema sebi svojim roditeljima, prijateljima. NIsu našli ništa što ih fascinira, ništa da ih zanima osim kafića i pive. Da bar nauče kako se radi piva, to bi bilo nešto. Ne.
Samo negativan stav, sve je netko kriv, na vlasti su krivi oni pa ovi a moji prijatelji na izbore niti ne idu jer "što oni tu mogu".

Ja čitam svaki dan, radim, ne idem na godišnji jer mi je sada udarni termin, ali ja sam čudan. Nemam mastodontski kredit za stan, i tu sam čudan, ne trošim na auto i koristim javni prijevoz koliko god mogu.

Stvarno mislim da je svijet jedan i da li će se nešto odrađivati u ZGB, JAR, UAE, Tanzanija ili Njemačka – stvarno mi ne čini razliku danas kada se sjedne na avion i u pravilu 12 h si gdje god na svijetu (bez čekanja).

Naš narod ima veliki problem inercije. Sa druge strane bi stalno državnu "sisu" ali i ne bi plačali porez.

Pa malom djetetu je jasno da je to neodrživo.

Naš narod bi i nekog drugog na vlasti ali nema smisla da izađe na izbore.

Mislim da na ovom forumu ima stvarno iznimaka koji nisu ovakvi, gdje god da su na svijetu, ali moji prijatelji i ljudi sa kojima sam odrastao – su uglavnom inertni i nezainteresirani. čAST IZNIMKAMA.

Potpuno se slažem!

Bravo&divno sročeno.

Domach hebeš to obrazovanje kada sa njim toliko moraš štediti i misliti na svaku kunu. Naš čovjek pola svog životnog vijeka provede u kombiniranju da bi uštedio 50kn mjesečno. Vani se puno više radi, no nakon posla si čovjek puno toga može priuštiti.


Domach hebeš to obrazovanje kada sa njim toliko moraš štediti i misliti na svaku kunu. Naš čovjek pola svog životnog vijeka provede u kombiniranju da bi uštedio 50kn mjesečno. Vani se puno više radi, no nakon posla si čovjek puno toga može priuštiti.

Ma ne.

Imam ok primanja ali se nadam i više ciljeve od auta i stanova.

To je poanta. Naći se u svom prostoru volje:)

Onda u biti nemaš granica…

Mislim nisam neka zivotinjica da me secer razveseli, a analogno tome ako se stalno nešto moram priuštiti novo onda jesam – ta zivotinjica i tražim sreću van sebe samog.

To mi je iracionalno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Pa zato sto zeli zivjeti jako dobro uz jako malo ili nimalo rada. Kriminalci na ostvarenju tog "ideala" rade citav zivot. Zar nije logicno dati posao kandidatima sa radnim iskustvom?

Hrvatska – raj na zemlji !!!

– ne znam zašto gospo Twiker stalno piše protiv Hrvatske.
– ovo je idealna zemlja – raj na zemlji.

– možete ne raditi i živjeti.
– ako ste toliko željni rada, za 2 mjeseca rada možete zaraditi za lijepi cjegodišnji život.
– ako ne želite raditi a primati stalno plaću za to postoje brojne državne službe koje upošljavaju preko 500.000 neradnika, neki od njih i rade ali to su iznimke koje u načelu ne mijenjaju pravilo o neradu.

– I love this game.
Pozdrav !



Domach hebeš to obrazovanje kada sa njim toliko moraš štediti i misliti na svaku kunu. Naš čovjek pola svog životnog vijeka provede u kombiniranju da bi uštedio 50kn mjesečno. Vani se puno više radi, no nakon posla si čovjek puno toga može priuštiti.

Ma ne.

Imam ok primanja ali se nadam i više ciljeve od auta i stanova.

To je poanta. Naći se u svom prostoru volje:)

Onda u biti nemaš granica…

Mislim nisam neka zivotinjica da me secer razveseli, a analogno tome ako se stalno nešto moram priuštiti novo onda jesam – ta zivotinjica i tražim sreću van sebe samog.

To mi je iracionalno.
[/quote]

Ove godine sam išao malo više na ture biciklom i upoznavao krajolike. Stranih registracija koliko te volja. Muž i žena došli iz Švicarske. Ona sa bmw 5, a on sa bmw x6. Roditeljska kuća od blata, a selo tuga i jada. Nije mi jasno zašto roditeljima kuću nisu sredili? No poanta je da su ostali živjeti u tom selu danas ne bi imali za platit gorivo, a kamoli se voziti. Vjerujem da ljudi imaju max srednju stručnu spremu i da ne rade neke visoko plaćene poslove. No sigurno mogu otići u restoran, van, na more i to im neće biti toliki trošak. Može li kod nas osoba sa višom i visokom stručnom spremom u restoran? Mislim da 80% Hrvata nikad nije jelo u restoranu. Kod njih je kamata na stambeni kredit 1,5%, a kod nas iznad 7%. Orginalne robne marke (odjeća i hrana) se nakon sezone prodaju za bagatelu. Dok se u našim trgovinama prodaje šrot i to uvijek daleko više iznad svakre realne vrijednosti. Ne znam dali si primjetio- kod nas se ljudi sve rijeđe smiju i sve više gledaju u pod. A porast kriminala je zabrinjavajuć.

i po količini kriminala i po količini smijeha šišamo veliku većinu svijetu. [thumbsup]


Ma ne.
Imam ok primanja ali se nadam i više ciljeve od auta i stanova.
To je poanta. Naći se u svom prostoru volje:)
Onda u biti nemaš granica…
Mislim nisam neka zivotinjica da me secer razveseli, a analogno tome ako se stalno nešto moram priuštiti novo onda jesam – ta zivotinjica i tražim sreću van sebe samog.
To mi je iracionalno.

za mene bit je osobna sloboda, sloboda da nisi sa ljudima s kojima ti se ne da biti, da nisi na mjestima na kojima ti se ne da biti i da ne radis stvari koje ti se ne rade.

prva faza je shvatiti sto stvarno moras a sto ne moras u zivotu, a ljudi robuju konvencijama i provode veci dio zivota sputani misleci da to moraju a u biti im se neda: uz mjesta, ljude, radnje, predmete (nekretnine npr.) jer se mora, jer je red, jer okolina to ocekuje od tebe, jer svi to rade.

u drugoj fazi trebas vidjeti kako se osloboditi onoga sto stvarno u ovom casu moras (realni minimum koji moras je obicno nesto obaveza na poslu i u uzoj obitelji) a ne da ti se, e za to ti treba fuck you money, da se ujutro probudis i da ne moras nista, osim onog cega se sam sjetis. mozda ces raditi isti ili slican posao, istim ili vecim intenzitetom, ali zato jer si ti to odlucio, a ne jer imas radno vrijeme, jer moras itd.

ja sam u fazi II na 15-20% od fym

@Kanabis

Ja bi rađe 1.3 milijuna kuna (otp cijena X5+X6) potrošio na razvoj posla ili obrazovanje.
Restorani su odlična stvar, ali kao i jahte, malo ljudi nešto zna o njima – dal je Bayliner ili Pershing isto im je – ne cijene lijepotu i kvalitetu, o dobrim satovima da ne pričam. Znanje fali, a onda dolazi i novac i onda potrošnja. Ne obrnuto. Prodati njivu moze svatko, tko je ima.

Kamate su definirane sa više strana, jedna je i mentalitet, neposredno.

Evo challenge, dođite u Zagreb i pitajte bilo koga da li želi odmah da mu/joj date 1000 kn odmah ili da pričeka 1 tjedan i da mu date 2000 kn.

Siguran sam da bi 80% uzelo 1000kn i otišlo. Kratkoročno gledamo, to nam je povijest učinila, česti ratovi, mali razmaci izmedju ratova. Zato smo visoko rizični.

Jedan razlog je da su zbog toga i kamatne stope visoke – jedan od.

Pola Hrvata gleda od dana u dan, nikako iz godine u godinu, desetljeća ne spominjem uopće.

A bez dugoročnosti nema kruha.

James je recimo dugoročan igrač.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Može komentar kolege koji je ADPL i ERNT pretvorio u DIOKi?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-zapelo-spasavanje-dine-i-diokija-kad-ce-place-radnicima-ne-zna-se-turci-dolaze-na-hitni-sastanak-s-linicem/630861.aspx

...

New Report

Close