Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a što ako mi odigramo sa Španjolcima 1:1 ili 0:0??……onda nema ni novaca ni slavlja…….

Grčki vanjski dug je veći od grčkog javnog duga, tako da nisu grčke banke, osiguranja i fondovi najveći kreditori. Daleko najveći pojedinačni kreditor je ECB.


Right.
http://www.bbc.co.uk/news/business-17283783

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


a što ako mi odigramo sa Španjolcima 1:1 ili 0:0??…

– a što ako mi odigramo s 2-3 golmana na golu ???

– bez rizika nema ni profita.
– visoki ulog / high stake.

– navijamo za naše, kladimo se na španjolce.

– I love this game.
Pozdrav !

nisi odgovorila na moje pitanje….ne izmotavaj se…….nisi pokrila sve mogućnosti rezultata, to nema veze s tim koliko ćemo mi staviti igrača na gol……..jozić je svojevremeno igrao sa sedam stopera pa može i bilić s tri golmana……..



Tako je. Sad ti strani kreditori trebaju snosit odgovornost za svoje dugogodišnje neodgovorno ponašanje prema svojim klijentima i vlasnicima.

Otpis dugova od 60% je već izvršen?Ili treba 100%?
Ja sam dvaput uzeo kredit manjeg iznosa od banke,namjena nije bila za osobnu potrošnju,sve uredno vraćeno uz malo discipline.Sad nemam kredite,čak ni kreditne kartice.Niti nemam potrebu da ih uzmem.Jedino u slučaju bolesti.
I nisam nikad kukao da sam ugrožen,niti vikao da su bankari fašišti,nitko mi nije bio kriv.Odgovoran sam za svoje postupke.
[/quote]
a kako bi završila ta avantura da je bankar umjesto da kreditira tebe u iznosu od 30% tvojih mjesečnih primanja kreditirao tvog 8-godišnjeg sina u visini 150% njegovih mjesečnih primanja i dogovorio s njim potpisivanje ugovora u One to play dućanu? [wink]


nisi odgovorila na moje pitanje….ne izmotavaj se…….nisi pokrila sve mogućnosti rezultata, to nema veze s tim koliko ćemo mi staviti igrača na gol……..jozić je svojevremeno igrao sa sedam stopera pa može i bilić s tri golmana……..

– nemam vam ja pojma o tim nogometnim taktikama, a nogomet mi je dosadna igra, njih 20 trči za jednom loptom.
– ali mi je zanimljivo ludilo koje stvara taj nogomet.
– zanimljiva mi je i kladionica, samo zbog love.

– svjetske kladionice plaćaju pobjedu španjolaca 1.44 – 1.50, naše kladionice časte s tečajem 1.75, hendikep (-1) 2.90, za talijane 1.80.
– ja sam odigrala noćas, tečaj 1.85 na španjolce.

– visoki ulog ???
– to je sve rizično, ali postoji neka sigurnost cca 2/3.
– prekjučer sam na rusima puno izgubila, jučer pogodila portugalce tečaj 3.
– prije 3 dana sam ubacila na burzu 10.000kn dobitka s kladionice.

– igrajte s nekim novcima za kojima nećete plakati ako mi pobjedimo.

– I love this game.
Pozdrav !



nisi odgovorila na moje pitanje….ne izmotavaj se…….nisi pokrila sve mogućnosti rezultata, to nema veze s tim koliko ćemo mi staviti igrača na gol……..jozić je svojevremeno igrao sa sedam stopera pa može i bilić s tri golmana……..

– nemam vam ja pojma o tim nogometnim taktikama, a nogomet mi je dosadna igra, njih 20 trči za jednom loptom.
– ali mi je zanimljivo ludilo koje stvara taj nogomet.
– zanimljiva mi je i kladionica, samo zbog love.

– svjetske kladionice plaćaju pobjedu španjolaca 1.44 – 1.50, naše kladionice časte s tečajem 1.75, hendikep (-1) 2.90, za talijane 1.80.
– ja sam odigrala noćas, tečaj 1.85 na španjolce.

– visoki ulog ???
– to je sve rizično, ali postoji neka sigurnost cca 2/3.
– prekjučer sam na rusima puno izgubila, jučer pogodila portugalce tečaj 3.
– prije 3 dana sam ubacila na burzu 10.000kn dobitka s kladionice.

– igrajte s nekim novcima za kojima nećete plakati ako mi pobjedimo.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Bravo!
No risk, no fun….

Simpatičan prikaz Grčkog duga.

http://demonocracy.info/infographics/eu/debt_greek/debt_greek.html

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Tako je. Sad ti strani kreditori trebaju snosit odgovornost za svoje dugogodišnje neodgovorno ponašanje prema svojim klijentima i vlasnicima.

Otpis dugova od 60% je već izvršen?Ili treba 100%?
Ja sam dvaput uzeo kredit manjeg iznosa od banke,namjena nije bila za osobnu potrošnju,sve uredno vraćeno uz malo discipline.Sad nemam kredite,čak ni kreditne kartice.Niti nemam potrebu da ih uzmem.Jedino u slučaju bolesti.
I nisam nikad kukao da sam ugrožen,niti vikao da su bankari fašišti,nitko mi nije bio kriv.Odgovoran sam za svoje postupke.
[/quote]
a kako bi završila ta avantura da je bankar umjesto da kreditira tebe u iznosu od 30% tvojih mjesečnih primanja kreditirao tvog 8-godišnjeg sina u visini 150% njegovih mjesečnih primanja i dogovorio s njim potpisivanje ugovora u One to play dućanu? [wink]
[/quote]

Mislim da si u pravu Žejms.

Globalna financijska hobotnica bez globalne financijske strukture nadzora.

Po seljački: gladni su posuđivali da jedu i žive bolje a bogati posuđivali gladnima da žive bolje i jedu.

Nastao je super globalni mix među-ovisnosti dugovanja.

Naravno, kada se stvori jedan takav komplicirani eko-sustav i nađu se tigrovi i pingvini na istom mjestu, pingvini nemaju nekog izlgeda dominacije.

A tigrovi nisu civilizirani dovoljno da naprave regulaciju. I sad su pingvini na toplom.

Tamo su htjeli i biti, ali bez tigrova, ipak tko je bliže vatri najbolje se grije, tigrovi su bliski vatri.

E da, pingvini se sada kontrolirano uzgajaju za ishranu tigrova, tako tigrovi kažu, humanije je:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



nisi odgovorila na moje pitanje….ne izmotavaj se…….nisi pokrila sve mogućnosti rezultata, to nema veze s tim koliko ćemo mi staviti igrača na gol……..jozić je svojevremeno igrao sa sedam stopera pa može i bilić s tri golmana……..

– nemam vam ja pojma o tim nogometnim taktikama, a nogomet mi je dosadna igra, njih 20 trči za jednom loptom.
– ali mi je zanimljivo ludilo koje stvara taj nogomet.
– zanimljiva mi je i kladionica, samo zbog love.

– svjetske kladionice plaćaju pobjedu španjolaca 1.44 – 1.50, naše kladionice časte s tečajem 1.75, hendikep (-1) 2.90, za talijane 1.80.
– ja sam odigrala noćas, tečaj 1.85 na španjolce.

– visoki ulog ???
– to je sve rizično, ali postoji neka sigurnost cca 2/3.
– prekjučer sam na rusima puno izgubila, jučer pogodila portugalce tečaj 3.
– prije 3 dana sam ubacila na burzu 10.000kn dobitka s kladionice.

– igrajte s nekim novcima za kojima nećete plakati ako mi pobjedimo.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Meni i dalje nije jasno sta radis na burzi kada ti kladionica ide puno bolje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Zamisli sta bi se desilo kada bi Hrvatska izgubila pristup kreditima.

otrijeznila bi se, kao i grčka i kao svi ostali koje to još čeka.
[/quote]
Grčki vanjski dug je veći od grčkog javnog duga, tako da nisu grčke banke, osiguranja i fondovi najveći kreditori. Daleko najveći pojedinačni kreditor je ECB.
[/quote]

Govorimo o dugu koji se moze defaultirati. Dug prema ECB-u i IMF-u se ne moze defaultirati. On ostaje u punom iznosu sto god da se desi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Zamisli sta bi se desilo kada bi Hrvatska izgubila pristup kreditima.

otrijeznila bi se, kao i grčka i kao svi ostali koje to još čeka.
[/quote]
Grčki vanjski dug je veći od grčkog javnog duga, tako da nisu grčke banke, osiguranja i fondovi najveći kreditori. Daleko najveći pojedinačni kreditor je ECB.
[/quote]

Govorimo o dugu koji se moze defaultirati. Dug prema ECB-u i IMF-u se ne moze defaultirati. On ostaje u punom iznosu sto god da se desi.
[/quote]
najbolje da se ne može, pa nije to student loan.
sljedeći korak koji grci trebaju napravit prije pregovora s troikom je angažirati ekvadorsko ministarstvo pravosuđa i financija kao savjetnike.



a što ako mi odigramo sa Španjolcima 1:1 ili 0:0??…

– a što ako mi odigramo s 2-3 golmana na golu ???

– bez rizika nema ni profita.
– visoki ulog / high stake.

– navijamo za naše, kladimo se na španjolce.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kako si znala da će Talijani potplatiti Platinia, a on suca iz Njemačke da nas izbace ?

Coffee Long @ 150,0 USD
Soybean Meal Short @ 430,0 USD

Mislim da su ovo najbolje commodity prilike.

Best bay nakon pušione s nogometom ?

Prodajte dionice koje imate ?

http://www.poslovni.hr/vijesti/ne-nazire-se-oporavak-prodajte-dionice-koje-imate-194459.aspx

.

New Report

Close