Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fine with me!

Up HT !

http://www.poslovni.hr/vijesti/cacic-stao-na-stranu-hta-i-prozvao-hakom-201777.aspx


Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?

[thumbsup]

.


Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?

Utorak, srijeda kupujem IBEX na 6.500 i MIB na 13.000.



Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?

Daljni pad cijena i nastavak rasprodaje dionica.
[/quote]

Mislim da kretanje cijena dionica na hrvatskoj burzi trneutno najvise ovisi o aktivnostima prvog potrpredsjednika. Nesto utjecaja ima i XY, ali taj utjecaj je u padu. Donekle utjecu i vijesti iz svijeta.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Misli li itko da je možda na duge staze ovo jedan od Best-Buy-eva?

http://www.elementum.hr/srebro/srebro-bez-pdv-a/



Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?

Utorak, srijeda kupujem IBEX na 6.500 i MIB na 13.000.
[/quote]

Jos bolje Banco Santader i Unicredito.

Moguce da ce biti kupnje ako spanjolska 10 godisnja obveznica probije 6%, jer ce se mnogi kladiti na intervenciju ECB-a.

Zatvorila je 5.997% u petak.

Ilustracije radi Linic ce biti jako sretan ako nekome uvali 5-godisnje hrvatske obveznice po 6.5%. Naravno treba uzeti u obzir da je Spanjolsko trziste vjerojatno puno likvidnije od hrvatskog sto je kod obveznica dosta znacajan faktor.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ima li ko kakvo misljenje dionici Boeinga (BA) ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ima li ko kakvo misljenje dionici Boeinga (BA) ?

Ja nemam.

ps koji boing prijatelju,kupi elpr to leti uskoro više i brže od boinga.

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"




Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?

Utorak, srijeda kupujem IBEX na 6.500 i MIB na 13.000.
[/quote]

Jos bolje Banco Santader i Unicredito.
[/quote]
… NBG

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?


Dobit INE skočila 89 % !

http://www.poslovni.hr/vijesti/dobit-ine-u-2011-skocila-89-posto-201727.aspx

.

@Lavgar

Pametno. Mislim da je on zivio u Njemackoj i da se mozda cak rodio gore.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ima li ko kakvo misljenje dionici Boeinga (BA) ?

Pa to leti. Zašto im je BA ticker, otkud A?

kako Athletic Bilbao igra, samo BBVA dolazi u obzir.

http://www.nzz.ch/nachrichten/wirtschaft/aktuell/vorschlag-fuer-hildebrands-nachfolger-liegt-vor_1.16427728.html
Njemački znate, jel…

SNB je predložio kandidata za novog guvernera SNB-a. Vlada odlučuje u srijedu o njegovom imenovanju.
27.04. je glavna skupština SNB-a. To će bit Thomas Jordan, dosadašnji viceguverner i v.d. Nadam se da je dobro proučio postupke Marija Draghija nakon preuzimanja ECB-a. Čuo sam da su Rio i Sao Paulo prekrasni u svibnju, to je njima jesen. [thumbsup]


Ima li ko kakvo misljenje dionici Boeinga (BA) ?

Ajde da vidim…

Najave su da u slijedećih 20 godina ima potrebe za 29 do 30 tisuća većih aviona(preko 100 sjedala) u cijelom svijetu tj. oko 1500 takvih aviona godišnje.

Boeing projicira i nešto više do 33 tisuće i oko 4 trilijuna dolara u slijedećih 20 godina..

Većina kupnje trebala bi dlaziti od strane Istoka.. gdje je najveći rast populacije i rasta srednje klase i poslovne klase.

E sada. svi se oslanjaju na rast Istoka umedogled i pad rasta na Istoku može debelo pomrsiti planove proizvođačima…

Cilj je Boeinga povećati proizvodnju 737 aviona na 42 mjesečno sa 35 mjesečno u 2012… dobar rast od oko 10 posto godišnje..

747 – povećanje na 2 komada mjesečno, 787 na 10 mjesečno u 2013..

Airbus je grdi protivnik… valuacija mi se čini skupa, opet rast proizvodnih kapaciteta se povećava št govori da su narudžbe u tijeku povečane…

Net profit to mcap(volim tako gledati) je lošiji nego Northropa ali mislim da je tu Airbus bolji pokazatelj…

Neznam koliko ti ovo pomaže 🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


– odlučila sam pokrenuti ovu zemlju s velikim zapošljavanjem nezaposlenih.
– svim nezaposlenim koji za mene žele raditi nudim 1.600kn mjesečno.
– a u radnoj knjižici će im biti upisan radni staž.

Propao mi je projekt velikog zapošljavanja nezaposlenih.

– u 3 natječaja sam oglasila 250 slobodnih radnih mjesta.
– nisam dobila niti jednu molbu za zaposlenje, osim jednog upita o čemu se tu radi, mislim da je to bio posao za čobana.

– eto kako je ovaj projek propao obavijestila bih ministra kako u ovoj zemlji nema zainteresiranih za posao te neka što prije ukine sve naknade za nezaposlene.
– i normalno ukinuti plače svima koji rade na tim biroima.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close