Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zar nisi ti dušo veličala Kalmetu………
što, zar te prošlo?

gospon Volksbank.

– taj gospon Kalmeta je puno toga učinio i zbog toga ga cijenim, a i sposoban je.
– a što se u njegovom ministarstvu krade to je druga priča.
– pa nije on kriv što mu je gospon Sandi napunio cijelo ministarstvo kleptomanima.

– evo, ove godine sam s dečkom dva puta bila u jednom najskupljem restoranu.
– svaki put sam tamo susrela i gospon Kalmetu s društvom.
– ja i dečko smo pojeli dvije ribice, a skromni gospon Kalmeta i njegova ekipa samo jednu ribu.
– i kada je odlazio sigurno nije bio pod utjecajem alkohola kao ovi vaši gradonačelnici na sjeveru počevši od gospon Bandića… koji su uz ostalo i velika opasnost na prometnicama.

– kod nas na jugu se živi opušteno, nismo opterećeni tim krizama niti ih primjećujemo.
– vi na sjeveru ste dosta frustrirani.
– evo dođite kod nas na more, možete zidariti u fušu, skupljati sekundarne sirovine kao gospon Alien, velika je potražnja za čobanima, nema tko brati mandarine…
– posla očito ima ali nema tko bi to radio jer mi jako dobro živimo te nam takve gluposti zbilja nisu potrebne u životu.
– evo pogledajte Split, onaj gradonačelnik gospon Kerum je preporodio taj grad, tako da će na ovim izborima i svi HDZ-ovci iz Splita glasati za gospon Keruma.

– ali ovo je ipak tema o dionicama te pronađite koju drugu temu za politiku koja me trenutno zbilja ne zanima.

– I love this game.
Pozdrav !

a gle dušo ti si počela tu temu a ne ja…….i nemoj meni nabacivati tuđe pijance…..
mene više zanima best buy…..pod uvjetom da nisu brodari ili građevinari [smiley]


– evo, ove godine sam s dečkom dva puta bila u jednom najskupljem restoranu.
– svaki put sam tamo susrela i gospon Kalmetu s društvom.
– ja i dečko smo pojeli dvije ribice, a skromni gospon Kalmeta i njegova ekipa samo jednu ribu.
– i kada je odlazio sigurno nije bio pod utjecajem alkohola kao ovi vaši gradonačelnici na sjeveru počevši od gospon Bandića… koji su uz ostalo i velika opasnost na prometnicama.

Volim ovaj izraz "bila u jednom najskupljem restoranu"

Po ovome ispada da tebe decko kosta 2x vise nego Kalmeta drzavni proracun. Ja mislim da je to neodrzivo na dulji rok.

Prema tome best buy bi bio McDonald’s (MCD) jer ce vrlo uskoro Ivana, decko i Bozo preseliti tamo iz jednog najskupljeg rastorana.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pa, MCD je u svakom slučaju best buy već godinama [thumbsup]

Za razliku od razvikane KO koja je i u krizi 2007-2009 dobrano pala
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=KO&ty=c&ta=0&p=m
MCD je krizu prošao neokrznut
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=MCD&ty=c&ta=0&p=m
I danas vrijedi više od 3 puta više nego pred 5 godina, dok Coca Cola danas vrijedi samo 50% više nego šred 5 godina.


– evo, ove godine sam s dečkom dva puta bila u jednom najskupljem restoranu.
– svaki put sam tamo susrela i gospon Kalmetu s društvom.
– ja i dečko smo pojeli dvije ribice, a skromni gospon Kalmeta i njegova ekipa samo jednu ribu.
– i kada je odlazio sigurno nije bio pod utjecajem alkohola kao ovi vaši gradonačelnici na sjeveru počevši od gospon Bandića… koji su uz ostalo i velika opasnost na prometnicama.

Dvije ribice ?

U godini krize , recesije i ostalog ?

Zašto se ne ugledate u g. Kalmetu i HDZ ?

.


Pa, MCD je u svakom slučaju best buy već godinama [thumbsup]

Za razliku od razvikane KO koja je i u krizi 2007-2009 dobrano pala
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=KO&ty=c&ta=0&p=m
MCD je krizu prošao neokrznut
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=MCD&ty=c&ta=0&p=m
I danas vrijedi više od 3 puta više nego pred 5 godina, dok Coca Cola danas vrijedi samo 50% više nego šred 5 godina.

Po meni razlog je u tome sto KO ima jako malo konkurenata ali su svi ti konkurenti veliki. S druge strane MCD ima puno malih konkurenata koje ubija rast cijena poljoprivrednih proizvoda. MCD je ogromna kompanija koja nabavlja ogromne kolicine i dobije puno bolju cijenu od malih konkurenata.

MCD moze prosiriti earning margins na racun konkurencije, kod KO je to teze napraviti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


eh ne bi vjerovao hrvatska ima dovoljno pšenice iako nije velika kao US i ta ostala egzotična mjesta…..i ne samo pešnice, nego bi mogli imati svega dovoljno a ostalo bi i za izvoz…..

Zanimljivosti.

– negdje sam pročitala, RH uvozi kruha za 100 milijuna dolara godišnje.
– pa to je stvarno sramotno.
– to vam je smrznuti kruh, peciva koja se u diskontima samo zapeču.
– bi li te kupili taj kruh kad bi vam na njemu bila oznaka kako je taj kruh star 6mj ???

– za naše proizvođače su veliki problem ti veliki diskonti, kako od domaćih vlasnika (Konzum) isto tako i ovi strani.
– problem je što oni traže velike novce za vašu robu na njihovim policama.
– a to bi jedna zakonska regulativa rješila za 5 minuta.
– diskonti bi trebali ustupiti barem 10% svojih polica besplatno firmama iz županije u kojoj je diskont, plus cca 20-30% proizvodima iz ostatka RH.
– jer robu je najteže prodati, a ovi i ako vam uzmu robu traže plaćanje polica plus vas zahebavaju za vašu lovu kada vam prodaju robu.

– ja sam prva protiv nekih zabrana, ali ovi diskonti jednostavno uništavaju našu proizvodnju kao i banke svojim lihvarskim kamatama.
– također bi robu u tim diskontima trebalo određivati vidljivim oznakama kvalitete robe, ali to bi trebala raditi jedna neovisna državna institucija.
– potrošaći bi trebali znati što jedu i koliko je to kvalitetno.
– jer nije isto prodaje li vam gospon Todorić uvozno meso koje je bilo u nekoj ledari 5god i sada umjesto da to ode na neku deponiju to završi kao super ponuda s diskontnom cijenom u našim diskontima.
– bi li te kupili mljeveno meso kada bi tu bila oznaka ovo meso je bilo u hladnjači 5god. ????
– tehnički kako bi to trebalo odraditi stvarno nemam pojma ???
– ali kada kupite neko talijansko djevičansko maslinovo ulje po cijeni 30kn pitam se kakve kvalitete je uopće to ulje ????
– tu se potrošaći legalno varaju, jer nema šanse ulje takve kvalitete kupiti za 30kn.
– ili talijanska vina za 20kn, pitam se samo koja je to kemija.
– jer ako platite makedosko vino 20kn možete očekivati kvalitetu jer je to njima veliki novac.
– primjera imate doslovno za svu robu koja se prodaje.
– ali u ovoj državi sve prolazi kada se potplati uvozni lobi koji sve to kontrolira.
– hebe se njima što truju vlastiti narod, važna je zarada.
– a i ove strane banke jeftino kreditiraju sav taj lanac jer time uspješno uništavaju ovo naše gospodarstvo a pogoduju gospodarstvima svojih zemalja jer kreditiraju tu stranu robu.

– ovaj problem je stvarno rješiv za 24 sata.
– ovo sam napisala zbrda zdola, ali je ovo ono najvažnije što se mora rješiti u ovoj državi.
– jer stvarno nije nikakav problem bilo što proizvesti, ali je veliki problem robu plasirati na tržište i istu naplatiti u razumnom roku.

– I love this game.
Pozdrav !


Kako podići cijenu dionice 100% ???

– ovo ne važi za HT ili ADRS.
– ako imate slobodnih 20 milijuna kuna, samo je problem što se na prste jedne ruke mogu nabrojiti takvi investitori, ali ih ima.
– zatim se radi dokup, dokup i dokup.
– i vidi vraga, pišete na nekom blogu kako su to dobre investicije.
– i stvarno, cijena iz dana u dan raste.
– zbog tog rasta cijene vas slijedi vojska investitora željna brze zarade.
– oni investiraju na sitno, ali to sitno prelazi sigurno 20 milijuna kuno.
– sada kada pogledamo ove dnevne promete 7-9 milijuna kuna te od toga odbijemo HT, ADRS.. a investiciju u jednu jedinu dionicu od 50M.
– ti milijuni investirani u ciljanu dionicu siguno dižu cijenu 100%.
– kada dionica postane popularna i tražena roba tip s početka priće to već prodaje naveliko.
– prati se i top10.
– ali uvijek ima opravdanja što glani kupac na početku prićice prodaje, jer on je uspješan, on je zaradio 100%, a sada mu lova treba za drugu investiciju koja će također povući dobro gore.

– ovo je jedna izmišljena prićica, ali vam se možda čini i poznatom.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja sam ćuo drugačiju priću .
Ako imate 20 miliona poćmete kupovati Majmune i plaćate ih 10 .
Kada više nitko neće prodati majmuna po 10 vi ponudite cjenu 20 .
Nakon toga dignete cijenu na 100 .
Ali nema više Majmuna na tržištu.
Jedino u vašem portfelju .
Onda vi gladnom tržištu prodate sve svoje majmune po 100 .

Pozdrav

.

– ovaj problem je stvarno rješiv za 24 sata.
– ovo sam napisala zbrda zdola, ali je ovo ono najvažnije što se mora rješiti u ovoj državi.
– jer stvarno nije nikakav problem bilo što proizvesti, ali je veliki problem robu plasirati na tržište i istu naplatiti u razumnom roku.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7 za savjetnicu ministra gospodarstva.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Nema rasta cijena dionica dok ne prođu izbori Vaš link

PETINA, 14.11.2011. u 19:07
……………od čega se radi mlijeko koje se prodaje našoj djeci i sl…

Kada vec raspravljate o hrani,
Dali ste culi ,da se mlijeko reciklira ?

Evo Vam odgovora;

Mlijeko sa proteklim rokom šalju natrag proizvođaču, koji ima zakonsko
dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na 190 stepeni, te da
ga vrati natrag na tržište. Prema zakonu, taj proces može, da se
ponavlja pet puta.
Proizvođač je dužan objaviti koliko puta je ponovio ovaj proces i on ga
obično
objavi ali na svoj način, znajući da niko ne pita, dali je bilo kupljeno
mlijeko prerađeno više puta.
Tajna je napisana na dnu kartonske kutije sa sitnim brojevima.

Pretpostavimo da je napisani broj 12345, nedostajući broj označava koliko
puta je bilo
mlijeko recirkulirano.
Recimo 12 45, broj 3 nedostaje – to znači da je mlijeku 3 puta protekao
rok i toliko puta je bilo
ponovo prekuhano.
To nije sve, jer u paketu sa 12 tetrapaka, nekim kutijama
nedostaju brojevi, a u drugima ne.
Ipak to znači da je cijela pošiljka tretirana jednako.
Na taj se način, tvrtke dobro bogate i to tako
što recikliraju pokvareno mlijeko
i onih koji nose posljedice smo, naravno mi koji pijemo, ono što pijemo.

dr. Andrej Gregori
Zavod za naravoslovje
(Institute of Natural Sciences)
Ulica bratov Učakar 108
1117 Ljubljana
VAT: SI30620961
Slovenija

p.s.Ako pijete mlijeko,tada kupujte sviježe,u boci.



Kako podići cijenu dionice 100% ???

– ovo ne važi za HT ili ADRS.
– ako imate slobodnih 20 milijuna kuna, samo je problem što se na prste jedne ruke mogu nabrojiti takvi investitori, ali ih ima.
– zatim se radi dokup, dokup i dokup.
– i vidi vraga, pišete na nekom blogu kako su to dobre investicije.
– i stvarno, cijena iz dana u dan raste.
– zbog tog rasta cijene vas slijedi vojska investitora željna brze zarade.
– oni investiraju na sitno, ali to sitno prelazi sigurno 20 milijuna kuno.
– sada kada pogledamo ove dnevne promete 7-9 milijuna kuna te od toga odbijemo HT, ADRS.. a investiciju u jednu jedinu dionicu od 50M.
– ti milijuni investirani u ciljanu dionicu siguno dižu cijenu 100%.
– kada dionica postane popularna i tražena roba tip s početka priće to već prodaje naveliko.
– prati se i top10.
– ali uvijek ima opravdanja što glani kupac na početku prićice prodaje, jer on je uspješan, on je zaradio 100%, a sada mu lova treba za drugu investiciju koja će također povući dobro gore.

– ovo je jedna izmišljena prićica, ali vam se možda čini i poznatom.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja sam ćuo drugačiju priću .
Ako imate 20 miliona poćmete kupovati Majmune i plaćate ih 10 .
Kada više nitko neće prodati majmuna po 10 vi ponudite cjenu 20 .
Nakon toga dignete cijenu na 100 .
Ali nema više Majmuna na tržištu.
Jedino u vašem portfelju .
Onda vi gladnom tržištu prodate sve svoje majmune po 100 .

Pozdrav
[/quote]

je, ali je ova nasa džungla od burze prepuna majmuna (raznih), skaču na sve strane kud god se okreneš, tako da ništa od te basne [lol]

Frankly my dear, I don't give a damn!



Nisam našao prikladnu temu za ovo, pa evo ovdje.
"Uspon Radimira Čačića"
Vaš link

Večernji list
citiram:

" ČAČIĆEV PLAN
DA BI KONCESIJA NA AUTOCESTE UOPĆE
BILA ISPLATIVA ,
CESTARINA MORA BITI
DVOSTRUKO SKUPLJA "

[/quote]

.

Smiri se Grčka pa krene Italija Vaš link


Dvije ribice ?
U godini krize , recesije i ostalog ?
Zašto se ne ugledate u g. Kalmetu i HDZ ?

Baš ste svi zločesti prema ivančici, možda su oni kao par jeli 2 skuše porcijašice, a kalmeta sa društvom zubonju od 4 kila. Nije uvijek 2 veći od jedan….

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close