Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije niti čudo što dionice padaju na svijetskim burzama.Vaš link

A što si se ti jutros po svim temama razbacao crnilom?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


– ili ovi zemljaci od gospon Aliena spustili se na more i već su mi dosadili s svojim reklamama preko megafona "skupljamo vešmašine, šporete, bojlere, željezo…
– dok gospon Alien kupuje zlato s eurima ovi potpuno besplatno skupljaju svoje zlato.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice ne morate sve suditi po sebi: ako su ovi s megafonima Vama rodbina ne znaci da su i meni i ostalima. Inace, ja sam zavrsio svoju kupnju zlata dok je bilo 926 EUR a sad samo gledam kako raste i slusam ovakve ko vi koji su zakasnili i sad nemaju blage sto ce. Eto, nabacio sam Vam jucer na vrijeme tip za FAZ a Vi mi to vracate vrijedjanjem. Toliko o zahvalnosti i kulturi.



– ili ovi zemljaci od gospon Aliena spustili se na more i već su mi dosadili s svojim reklamama preko megafona "skupljamo vešmašine, šporete, bojlere, željezo…
– dok gospon Alien kupuje zlato s eurima ovi potpuno besplatno skupljaju svoje zlato.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice ne morate sve suditi po sebi: ako su ovi s megafonima Vama rodbina ne znaci da su i meni i ostalima. Inace, ja sam zavrsio svoju kupnju zlata dok je bilo 926 EUR a sad samo gledam kako raste i slusam ovakve ko vi koji su zakasnili i sad nemaju blage sto ce. Eto, nabacio sam Vam jucer na vrijeme tip za FAZ a Vi mi to vracate vrijedjanjem. Toliko o zahvalnosti i kulturi.

[/quote]

O ja mislim da se zna kako i što se treba napraviti sa ulaganjem.

1. Italija i cijela priča je debelo prenapuhana – niti struktura izvoza, niti količina niti postanak duga, niti varanja sa Goldmanom, niti pad GDP-a a niti deficit budgeta – ITalija nema kao Grčka.
CIjelo to prenapuhivanje duga to GDP je smiješno, kažem, ajmo onda napraviti istu priču sa Singapurom(oko 100%) ili Japan(200%) pa da vidimo dali će proći. Neče jer nisu u Europi. Neko se jako kladi kontra Eurozone ali mislim da Italija nije stepenica koju će špekulanti proći. Jednostavno nije ista stvar niti postanak kao Grčka, mediji to zanemaruju naravno, njima je do špekulacije.

2. Kinin uvoz jako raste naspram izvoza. To Vam govori o budućim tijekovima novca, zaposlenosti i inflaciji.

3. Pimco kupuje masu USA obveznica a prije mjesec, dva, nisu htjeli iste niti pogledati.

Ovako(makar ja tako nikad ne ulažem jer ne trejdam) – kratko na dolar, srednje dugo na euro, najduže na Yuan
Dionice – jako jako jako dugo na naše i regionalne dionice, reijtko budu jeftinije od ovog sada nivoa, srednji rok na Istok
Masivno bi shortao zlato, ako i dođe do 2000 usd, što sumnjam, nema razloga za ići dalje. Niti FEd niti ECB ne planiraju printanje novca, a KIneski rast će sigurno usporiti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Best buy u ovo doba godine su dividendne dionice (prije svega HT i ERNT). To je tradicija koja traje već godinama.


Best buy u ovo doba godine su dividendne dionice (prije svega HT i ERNT). To je tradicija koja traje već godinama.

Komentar trgovanja.

– a baš se pitam zbog čega na ERNT porast cijene i jedina dionica koja ima neki promet.
– na ostalima promet nikakav.
– nisam na prodaji a ni na kupnji, stvarno nemam pojma što bih.
– sve ovo može bez problema gore ali i dolje, situacija dosta nestabilna.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7
trenutni 2011 best buy za 2012… bi vam – upravo zbog vašeg ne baš tako davnog analitičkog pristupa i osobno te možebitno potvrdnog zaključa… možda upravo mogla biti dionica… onog vama dragog direktora…
Lp…


Eto, nabacio sam Vam jucer na vrijeme tip za FAZ a Vi mi to vracate vrijedjanjem. Toliko o zahvalnosti i kulturi.

gospon Alien.

– izvinjavam vam se ako ste se osjetili uvrijeđenim, to mi stvarno nije bila namjera.
– u jednom postu sam pisala o poduzetništvu i to sam povezala s vašim krajem, ništa zlonamjerno.
– a na stranim burzama ne trgujem tako da mi niste ništa pomogli s tim FAZ-ovima,
– ali meni se čini kako je i naš predstavnik brutalnog kapitala pogubio popriličnu lovu baš na tim fazovima, šteta što je prestao pisati.

– I love this game.
Pozdrav !


Masivno bi shortao zlato, ako i dođe do 2000 usd, što sumnjam, nema razloga za ići dalje. Niti FEd niti ECB ne planiraju printanje novca, a KIneski rast će sigurno usporiti.

Boldano je futur neodredjeni. Drmnite danas po DZZ pa bumo pricali za recimo pola godine jeste li u plusu ili u pusioni. Dok to ne napravite ovo mi zvuci ko kad Jaca prica engleski: aj bi ne bi hev…

Btw. kineski rast vec usporava ak niste primijetili i usporavat ce tim vise cim ce biti jace mjere stednje u EU (i/ili USA) jer tko bu kupoval to kaj kinezi naprave? Usput, ja nikako ne bih zanemario cinjenicu da inflacija raste svugdje potiho pa cak i u Kini.

A sto se tice Italije – pratite odsad kaj ce se dogadjati s Francuskom [cool]



Eto, nabacio sam Vam jucer na vrijeme tip za FAZ a Vi mi to vracate vrijedjanjem. Toliko o zahvalnosti i kulturi.

gospon Alien.

– izvinjavam vam se ako ste se osjetili uvrijeđenim, to mi stvarno nije bila namjera.
– u jednom postu sam pisala o poduzetništvu i to sam povezala s vašim krajem, ništa zlonamjerno.
– a na stranim burzama ne trgujem tako da mi niste ništa pomogli s tim FAZ-ovima,
– ali meni se čini kako je i naš predstavnik brutalnog kapitala pogubio popriličnu lovu baš na tim fazovima, šteta što je prestao pisati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Za sve postoji mjesto i vrijeme pa tak i za FAZ. Kolega koji je u USA zdudao lovu je malo fulao timing. A znamo da timing is everything


I Alien s megafonom , koji mi ide jako na živce radi vrlo unosan privatni posao .

[lol] [lol] [lol] [thumbsup]

– I love this game.
Pozdrav !


Ulagati u tuđi posao putem dionica je najveća pušiona i prevara !

Ne milione , već stotine miliardi je oteto malim dioničarima prevarom na financijskom inženjeringu zvanom Burza !

Ovčice su popušile i zato su ošišane.

Dionice.

– uzmite sve statistike pa pogledajte gdje se je u zadnjih 100 godina najviše zaradilo,
– dionice svakako imaju najveći prinos.
– samo je nezgodno i to što tu postoje ciklusi rastova i padova.
– ovo što se sada događa do detalja je opisano u mnogim knjigama.

– dionice nikako nisu financijski inženjering ili prevara, tu vi ulažete u neki biznis.
– odavno sam ja na ovoj temi pisala kako nema sreće na građevinarima i brodarima a vi me punili jedinicama.
– ovčice su popušile što nisu imale znanja, ali zahvaljujući tim ovčicama ja sada mogu bezbrižno živjeti od dividendi, cijeli život.
– te me rad kao takav u vidu kojeg biznisa stvarno ne zanima.
– jedino što vam je potrebno to je pronaći one zlatne dionice.
– mnogima je to teško zbog velikog drukanja po forumima, dnevnom tisku…
– činjenica je kako se u većini firmi lova krade iznutra i iste se namjerno upropaštavaju, takve firme treba prepoznati i jednostavno ne ulaziti u takve investicije.
– ali postoji i 10% o.k. firmi, probaje od tih 10% izabrati 5-10 dionica, i to bi bilo to.
– za 3-5 godina će sigurno doći neka euforija koja će podići tržiše, tada će sve rasti.
– a dotle probajte pronaći neku mirnu luku za vaš kapital.

– I love this game.
Pozdrav !



Masivno bi shortao zlato, ako i dođe do 2000 usd, što sumnjam, nema razloga za ići dalje. Niti FEd niti ECB ne planiraju printanje novca, a KIneski rast će sigurno usporiti.

Boldano je futur neodredjeni. Drmnite danas po DZZ pa bumo pricali za recimo pola godine jeste li u plusu ili u pusioni. Dok to ne napravite ovo mi zvuci ko kad Jaca prica engleski: aj bi ne bi hev…

Btw. kineski rast vec usporava ak niste primijetili i usporavat ce tim vise cim ce biti jace mjere stednje u EU (i/ili USA) jer tko bu kupoval to kaj kinezi naprave? Usput, ja nikako ne bih zanemario cinjenicu da inflacija raste svugdje potiho pa cak i u Kini.

A sto se tice Italije – pratite odsad kaj ce se dogadjati s Francuskom [cool]
[/quote]
Opet niste shvatili.
Rast jednoga je pad drugoga. Rast KIne je pad USa jer svijet ima jednu bilancu plaćanja. A po bilancama plaćanja posebnih ekonomija vidite koja je zdrava koja ne. Teško se može dogoditi( na dugi rok) da će i KIna i USA pasti u istom trenu. Netko mora biti winner jer je ogromna količina flight kapitala u pitanju. Štednja bi trebala pospješiti rast ili barem ublažiti pad izvoza Kine jer Kina ne izvozi uglavnom high end proizvode. Izvozi supstitute na nižim razinama pogodnim u vrijeme štednje. Osim toga, ako niste znali, cilje petogodišnjeg Kineskog plana je da se Kina osamostali i postane konzument svojih dobara sa jačom valutom i domačom potrošnjom. A osim toga zakon je fizike da su veća tijela inertnija u istim referentnim okvirima – voila Kina!
Pogledajte si chartove zlata od početka do danas i jasno će Vam biti kada i u kojim situacijama dolazi do spikeova u zlatu. I padova nakon toga. Zlato nije ulaganje nego čuvatelj bogatstva. Ulaganja su aktivnija i varijabilnija tipa equity i bond markets.
Pola godine? Scope mog ulaganja ide barem na 2 ili 3. Barem.
Moj je stav da što više sada bet-ova radite pojačavate si frekvenciju za pogreške.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


– uzmite

– dionice nikako nisu financijski inženjering ili prevara,

Pozdrav !

Neke jesu ; neke nisu;
Enron, MFglobal; WM; Lehman, Global Crossing??
Magma, Đakovština, Pevec, INgra, HGspot?? Olympus??



I Alien s megafonom , koji mi ide jako na živce radi vrlo unosan privatni posao .

[lol] [lol] [lol] [thumbsup]

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

I ja se ispričavam gospodinu Alienu jer sam iz vašeg posta shvatio da on skuplja stare stvari .

Skupljati stare stvari ili pvc flaše može biti častan i unosan posao .

A onaj sa megafonom ide mi na živce svaki put kad dođem u Dalmaciju .

Pozdrav

.

[cool]

.

New Report

Close