Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

JDPL (II dio).

– tu postoji previše špekulacija.

– u prethodnom postu sam napisala što će se dogoditi ako država ide na neke od kombinacija.

– što bih ja tu učinila a da bude pošteno i svi zadovoljni.

– država bi trebala zamijeniti jedan dio dionice INE od mirovinaca za JDPL.
– i dati mirovincima kontrolni paket 25% dionica JDPL.
– ostalo ponuditi uposlenicima, ali za živu lovu, ne sada tu neki diskonti, država mora zaraditi.
– a onaj višak koji ostane bez problema može proći na jednom IPU.

– ili sve to prodati TNPL ili ATPL tko ponudi više, normalno s velikim diskontom.

– u svim ostalim situacijama država Hrvatska gubi za trajno tu firmu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana je zakon na ovim stranicama i od nje se može puno naučiti.Ima znanje,iskustvo i priča
razumljivim jezikom.i nije druker.

Mozda je Wharton School angazira kad Jeremy Siegel ode u mirovinu.

Sta si ti naucio od Ivane ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ivana je zakon na ovim stranicama i od nje se može puno naučiti.Ima znanje,iskustvo i priča
razumljivim jezikom.i nije druker.

Mozda je Wharton School angazira kad Jeremy Siegel ode u mirovinu.

Sta si ti naucio od Ivane ?
[/quote]

Neznam za Lopinu, ali ja sam puno toga naučio !
ivana nas uvijek točno informira koja je dionica u prošlosti padala, a koja rasla i nikada ne pogriješi.

Međutim ništa manje zanimljiv njen pogled na opcije društvenih kretanja i psihološke atmosfere, štoviše , jako dobro ih interpretira.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




– je li netko zna koja dionica bi mogla brutalno porasti ????????????

Mislim da se već zna što je best buj od svih best bujeva.
Uskoro podrobnije…. [cool]
[/quote]
Ja ih znam par koje neće dugo a t su:
OPTE
HDEL
VART
VLDS
ĐKV…………….
[/quote]




– je li netko zna koja dionica bi mogla brutalno porasti ????????????

Mislim da se već zna što je best buj od svih best bujeva.
Uskoro podrobnije…. [cool]
[/quote]
Ja ih znam par koje neće dugo a t su:
OPTE
HDEL
VART
VLDS
ĐKV…………….
[/quote]

Varteks je po ovim cijenama 10X bolja investicija od Ine, a Optima jedno 100x.
Samo nemožeš ti to razumit pa se nema smisla ni truditi objasniti….
[/quote]
barabastari aka sampras…jos uvjek ovih par tickera drze vodu kao best sell…post ispod toga , vrlo zanimljivo…USPOREDBA INE I VARTEXA [lol] [lol] [lol]
[/quote]
Nema se tu šta dodati, sve je jasno iz priloženog posta neki su tu da gube lovu a neki da zarađuju, pa i Ivana7 je znala da te dionice neće rasti, čak je znala i kupila desetak komada INE.

Mene šiša moja frizerka u Merkatoru od kad je otvoren. A ja sama – samcata upravljam svojim portfeljem od 30.06.2007.g. do danas!
NIkad me nitko nije ošišao, jer ja svoje dionice nisam niti prodavala, niti trejdala, niti pošteno dokupljivala .Moje su dionice na istim cijenama gdje su bile negdje na 31.12.2008.g.
Dakle, ono što je briga mog portfelja- uopće nije ovo što pišete.Doista nije!
MOj portfelj čine gotovo isključivo građevinske dionice,a tu bar ne moram pisati što je problem….
/ Koji će se uskoro i popraviti , jelda/
Prodajući ono što me ne zanima-prodala sam na najboljim cijenama ovih dana. Dokupila sam opet građevinske dionice , i opet ću kupiti građevinske dionice . ZATO JER SU NAJJEFTINIJE, i uopće me nije briga što govorite.
Dakle, opet ne znam o kakvom Vi stalno ŠIŠANJU govorite, kad sam gotovo neoštećen u nabavnim vrijednostima / ali, naravno, po trenutnim tržišnim cijenama umanjen / portfelj prenijela iz PG u novu firmu- a od tada do danas portfelj se povećao za oko= 560.000,00 kuna preračunato , nije bitno u lipu.
Mislim, dajte prestanite stalno se rugati bez veze!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolegice Miami

Mozete li nam napisati po kojim ste to kriterijima dosli do zakljucka da su gradjevinske dionice najjeftinije?
Hvala

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ma, uopće me ne interesira analitika, demagogija, politologija …meni su najjefitnije. Ja tako
hoću i gotovo.

Kriterij: moj minus na portfelju.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolegice Miami..

Nemojte se ljutiti, ali osim sto nemate znanje potrebno za uspjeh na burzi, jos ste i vrlo tvrdoglava osoba..
Mislim da je to dobitna kombinacija za tangice na štapu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ništ se ja ne ljutim, samo me Vaše mišljenje i analize ne tangiraju pol posto.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


cudno na samo spominjanje rijeci "sindikat" ,clanovi se sami dolaze opravdavati i negirati postojanje spomenutog ,nicim izazvani [lol] [lol] [lol]

– zašto negirati nešto što postoji.
– sada je potpuno nevažno kako se to zove ili ne zove ili ima ili nema ime.
– to vam je kada jedna grupa investitora ciljano kupuje odeređenu dionicu.
– tvz. sindikat je močniji što su i investitori toga sindikata financijski jači.
– u HR ima više grupa ili tvz. sindikata.
– nekada radimo i s više grupa, tada je to ogromna financijska moć.
– a nekda se radi i s samo nekoliko jačih investitora.
– najvažnije nam je podići cijenu dionice.
– bedastu reklamu ponekad odigraju i oni koji nemaju nikakve veze s sindikatom np. KODT i gospon Loris.
– najvažnije je krcanje u tišini bez dizanja cijene.
– zatim dolazi reklama, a nakonj nje euforija na burzi.
– jako je važno odabrati stvarno dobru dionicu.
– jer sve ovčice koje to na vrijeme vide će zaraditi i više nego dobro.

– problem nastaje kod iskrcaja.
– tu niti jedan jedini sindikat nema nikakvu kontrolu.
– sada sve zavisi s kolikim prinosom ste zadovoljni.

– koja je prednost sindikata.
– ako dobijem inf. za neku dionicu, normalno od nekih imena, ne trebam provjeravati, vjerujem im, treba samo kupovati i kupovati.
– a vidite i sami da sindikat nikada ne griješi.

– i sve je ovo zakonom dozvoljeno,
– tu zbilja nema niti jedne jedine sitnice gdje se krši zakon HR.
– samo postoje i jači igrači od nas, neki fondovi i mirovinci.
– sve ono što rade oni radimo i mi.
– oni drukaju preko medija, a mi preko foruma, eto to je jedina razlika.

– I love this game.
Pozdrav !

kolegice Miami
Ja vam samo zelim objasniti zasto vam na burzi loše ide…
Morate prihvatiti da za svaki uspješan posao treba imati Z N A NJ E!

Vi ste se nekoliko puta predstavili kao uspješna poduzetnica…to je zato sto znadete svoj posao.
Ali ovaj na burzi nemate pojma, a ja se bojim da vi uopce ne razumijete gdje je problem…

Pa samim proslim odgovorom o građevinarima, vi ste demonstrirali ljutnju i neznanje…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ja uopće ne razumijem gdje je problem, i nije me niti briga.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close